Beginners Guide to TikTok for Search - Rachel Pearson - We are Tilt __ Bright...
PL-g_2-gda-m.siódmiak
1. 1
IMIĘ I NAZWISKO Magdalena Siódmiak
SZKOŁA Gimnazjum nr 2 im. J. Heweliusza w Gdańsku
DATA
ADRES E-MAIL magdasiodmiak@wp.pl
TYTUŁ
LEKCJI
Kształtowanie ogólnej sprawności fizycznej poprzez zastosowanie aplikacji
komputerowych.
PRZEDMIOT PROGRAMOWY (LEKCJA, ZAJĘCIA) POZAPROGRAMOWE
JEŻELI PROGRAMOWY, TO JAKI PRZEDMIOT Wychowanie fizyczne
WYZWANIA/
SZANSE
Poprawić umiejętności prezentacji poprzez prowadzenie lekcji.
CELE
NAUCZANIA
- zachęcenie uczniów do ćwiczenia poprzez łatwość korzystania z aplikacji
komputerowych.
- pogłębianie relacji nauczyciel/uczeń poprzez użycie technologii.
- zwiększenie zasobu ćwiczeń wzmacniających mięśnie całego ciała.
KRYTERIA
SUKCESU
Podniesienie umiejętności prezentacji i zmniejszenie wstydu podczas
prowadzenia zajęć.
NARZĘDZIA
NOWY TEMAT Internet jako narzędzie do poprawy sprawności fizycznej.
ELEMENTY PROFILAKTYKI Uczennica jest prowadzącą lekcje.
WYBRANA DOBRA PRAKTYKA
INTERAKTYWNYCH DYDAKTYK
Uczniowie samodzielnie wyszukują aplikacje i wykorzystują je
prowadząc samodzielnie lekcje.
WYBRANA DOBRA PRAKTYKA
NOWYCH TECHNOLOGII
Aplikacje do poprawy sprawności fizycznej.
PLAN LEKCJI (45 minut)
(adT) AKADEMIA DYNAMICZNA TOŻSAMOŚĆ_ SZKOLENIA Gdańsk 29.02 – 22.04. 2016
2. 2
PLANOWANY WPŁYW WYBRANYCH NARZĘDZI
NA INNOWACYJNOŚĆ
MOJEGO
NAUCZANIA
- uczeń w roli prowadzącego
- nauczyciel w roli ucznia
- uczniowie sami podejmują decyzję jakie aplikacje wykorzystają
podczas prowadzenia lekcji
NA ODPORNOŚĆ
MOICH UCZNIÓW
- chętny uczeń występuje w roli instruktora
- uczeń z grupy odpowiedzialny jest za swój dobór ćwiczeń
- autoprezentacja
- wybór kolejnych prowadzących w formie losowania
NA KRYTYCZNE I
KREATYWNE PROCESY
MYŚLOWE MOICH
UCZNIÓW
- selekcja aplikacji
- współpraca z aplikacją podczas prowadzenia zajęć dla grupy
NA ATMOSFERĘ
W KLASIE
- luźna atmosfera
- zwiększenia zaangażowania
4. 4
CZĘŚĆ WSTĘPNA 10 MIN.
- powitanie, sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć. Podanie tematu lekcji i
celów – 3 min.
- rozgrzewka prowadzona przez uczennicę przygotowująca organizm do realizacji
założonych przez nią zadań – 7 min.
CZĘŚĆ GŁÓWNA 30 MIN.
Nauczyciel na początku lekcji zamienia się rolami z uczennicą, która będzie
prowadzić lekcję. Uczennica wykorzystuje do realizacji tematu lekcji aplikacje z
telefonu komórkowego mające na celu pokazanie wszystkim łatwość korzystania z
nich oraz zwiększenie zasobu prostych ćwiczeń wzmacniających mięśnie całego
ciała i poprawę sprawności fizycznej. Ćwiczenia te wykonywane są najczęściej
przez 30 sek. oraz przerwą 10 sekundową. Uczennica decyduje na jakie partie
mięśniowe będą wszyscy ćwiczyć.
CZĘŚĆ KOŃCOWA 5 MIN.
- na koniec lekcji uczennica przeprowadza kilka ćwiczeń rozciągających
- podsumowanie lekcji, pożegnanie