SlideShare a Scribd company logo
Урок 28. Поняття про глобальну мережу Інтернет. Основні служби
Інтернету. Поняття Всесвітнього павутиння. Поняття веб-сайту, веб-сторінки, її
адреси. Гіперпосилання.
Цілі:
 навчальна:сформуватипоняття про мережу Інтернет, ознайомити учнів з
основними службами інтернету, поняттям WWW, всесвітнє павутиння,
веб-сайт, веб-сторінка, браузер;удосконалюватинавички безпечної роботи
в мережі Інтернет; сформувати навички роботи з веб- ресурсами, вміння
працювати з браузером;
 розвивальна: розвивати мислення, увагу;
 виховна: виховувати відповідальність, бажання самостійно здобувати
знання, ефективно організовувати власну роботу в мережі Інтернет.
Тип уроку: комбінований.
Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники, навчальна
презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. відтворення та коригування опорних знань
Гра «Закінчіть речення»
 Сукупність комп’ютерів та інших пристроїв, з’єднаних каналами
передавання даних, – це … (комп’ютерна мережа).
 Комп’ютери та інші пристрої, що розташовані на порівняно невеликій
відстані один від одного, об’єднуються в … (локальну мережу).
 Мережа, яка з’єднує комп’ютерні мережі та окремі комп’ютери, що
розміщені в різних частинах світу, називається … (глобальною).
 Взаємодія, яка полягаєу надсиланні запитів від однихкомп’ютерів мережі
іншим комп’ютерам і пристроям та отриманніу відповідь доступудо
певних ресурсів мережі, називається … (мережною).
 Комп’ютер, якийнадає послуги з доступу до власних та мережних ресурсів
іншим комп’ютерам, – це … (сервер).
 Комп’ютер, якийкористується послугамисервера, – це … (клієнт).
 Сукупність користувачів, що мають загальні дані, периферійні пристрої,а
також права на їх використання, – це ... (робоча група).
ІІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності
— На попередньомууроціми навчилися користуватися інформацією, яка
розміщена на сусідньомукомп’ютері. Що робити, якщо необхідна інформація
розміщена на комп’ютері, який знаходиться в іншій країні, на іншому материку?
(Учні висловлюють власні думки – скористатися Інтернетом.)
— Усі вже не раз чули про існування глобальної мережі Інтернет.
— Які можливостінадає Інтернет?
— Яка роль Інтернету в житті людини?
ІV. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
V. Сприйманняй усвідомленняучнями нового матеріалу
Поясненнявчителяз елементами демонстрування
Глобальна мережа Інтернет
Найбільшою та найвідомішою у світі комп’ютерною мережею є Інтернет. Ця
мережа не лише впевнено увійшла в наше життя, а й стала явищем загальносвітової
культури з власними законами й правилами, незаперечнимиперевагами й неминучими
недоліками.
З технічного погляду Інтернет — це мережа мереж, оскільки вона об’єднує
локальні та міські мережі, мережі установ, наукових і навчальних закладів,
підприємств та організацій. Ці мережі, а також індивідуальні користувачі
підключаються до глобальної мережі з допомогою постачальників послуг Інтернету
(Інтернет- провайдерів).
Інтернет-провайдер — це компанія, яка має постійний вихід у глобальну
мережу та надає його за певну плату іншим.
Мережа створювалася для швидкого та безпечного передавання даних,
забезпечення доступу користувачів до світових інформаційних ресурсів, обміну
повідомленнями тощо. Наразі Інтернет є засобом для спілкування людей, навчання,
для ведення бізнесу, торгівлі, для розміщення реклами тощо.
Сьогодніобмін даними в Інтернеті здійснюється через обладнання
комп’ютернихмереж, за допомогою супутників зв’язку, радіосигналів, кабельного
телебачення, телефонів, стільникового зв’язку, спеціальних оптоволоконнихліній і
навіть електромереж.
Передаванням даних по каналах зв’язкукерують потужні сервери. До серверів
підключаються клієнти — окремікомп’ютерита локальні мережі.
Служба Інтернету — це набір послуг, які надаються клієнтам Інтернету.
До служб Інтернету належать:
 веб (WWW або Web) — веб-форуми, блоги, вікі-проекти (у тому
 числі й Вікіпедія), Інтернет-магазини, Інтернет-аукціони;
 Електронна пошта та спискирозсилки;
 Групи новин (переважно Usenet);
 файлообмінні мережі;
 електронні платіжні системи;
 Інтернет-радіо;
 Інтернет-телебачення;
 IP-телефонія;
 системи обміну повідомленнями;
 FTP-сервери;
 IRC (Internet Relay Chat).
Розглянемо деякіз них.
Найвідомішими та найпоширенішими службами Інтернету вважаються
Всесвітня павутина WWW (World Wide Web) та електронна пошта.
Всесвітня павутина Web (з англ. web — павутина) або WWW — це найвідоміша
і найбільш популярна служба Інтернету. WWW — це сховище взаємопов’язаних
електронних документів і засобидоступудо них. Ці документи можуть містити текст,
графіку, мультимедійні об’єктитощо.
Електронна пошта — засіб обміну повідомленнями, який нагадує роботу
звичайної пошти, але значно переважає її за швидкістю доставкиповідомлень.
Веб-форум — це місце для спілкування учасників інтернет- спільнот. Зазвичай
форуми є тематичними, оскільки пропонують фіксований набір тем для обговорення.
Спілкування відбувається в режимі, коли часу для відповіді достатньо. Форуми часто
використовують для проведення різних консультацій, обміну досвідом.
Блоги — це мережні журнали або щоденники подій.
Вікі — це веб-сайт, структуру та вміст якого можуть змінювати користувачі.
Найбільший та найвідоміший вікі-сайт — Вікіпе- дія (Інтернет-енциклопедія).
Інтернет-магазин— це веб-сайт, через який можна придбатипевні товари чи
послуги.
Інтернет-аукціон — це аукціон, що відбувається в мережі Інтер- нет.
Тематичніконференції Usenet — це електронні дошки, куди учасники
конференції можуть передавати повідомлення й отримувати відповіді на них.
Розмова в мережі, або IRC (Internet Relay Chat) — спілкування співрозмовників
шляхом введення тексту з клавіатури. Найбільш відомі програмидля обміну такими
повідомленнями — це ICQ, Skype тощо. Передаватися можуть текстові повідомлення,
звукові сигнали, графічні зображення та відео.
Голосове спілкування і відеоконференції надає можливість двом і більше
абонентам чути і бачити одинодного. Для проведення голосовихта відеоконференцій
абоненти повинні мати певне обладнання (мікрофон, динаміки, відеокамеру) і
програмнезабезпечення.
FTP (File Transfer Protocol — протоколпередавання файлів) — передавання
програм і файлів даних між комп’ютерамиглобальної мережі.
ІР-телефонія — послуга з передавання телефонних розмов абонентів через
мережу Інтернет. Вартість IP-телефонії значно нижча, ніж традиційного телефонного
зв’язку, особливоколимова йде про міжнародні дзвінки.
Фотографії, музика та відеоінформація в Інтернеті (доступні для
прослуховування, переглядуабо завантаження).
Відеоролики можуть відтворюватися в окремих областях веб-сторінок(зокрема,
на сайтах новин).
Всесвітня павутина World Wide Web. Веб-сторінки та веб-сайти є однією з
найпоширеніших служб Інтернету є служба WWW (World Wide Web — Всесвітня
павутина). На серверах цієї служби зберігаються мільйони електронних документів,
пов’язанихміж собою — веб-сторінок. Веб-сторінки можуть містити різні інформа-
ційні матеріали: текст, зображення, звук, відео, анімацію тощо.
Кожна веб-сторінка має свою адресув Інтернеті, знаючи яку можна отримати
доступдо цієї сторінки. Наприклад, www.ukr.net.
Веб-сторінки значно відрізняються від сторінокзвичайних книжок, оскільки
текст на них зазвичайрозміщено невеликими блоками, він насичений ілюстраціями,
анімацією і, що найважливіше, містить посилання на інші веб-сторінки.
Один з основнихелементів веб-сторінки — гіпертекстові посилання (скорочено
— гіперпосилання або просто посилання). На посилання можна перетворитибудь-який
фрагмент тексту, рисунок, відеофрагмент.
Веб-сторінки в Інтернеті пов’язаніміж собою довільно — саме тому такий
спосіб організації інформації дістав назву «Всесвітня павутина».
Поряд із терміном «веб-сторінка» вживають термін «веб-сайт», хоча їх значення
дещо різні.
Веб-сторінка — це розміщений на веб-серверігіпертекстовий документ.
Веб-сайт, у своючергу, складається з однієї чи кількох сторінок.
Завдякислужбі веб відбувся бурхливий розвитокІнтернету. І сьогоднівеб — це
не просто середовище, дезберігаються мільйони веб-сторінок. На його основі
функціонує багато засобів, які надають користувачам різноманітні можливості.
VІ. Самостійнезастосуваннязнань у стандартнихситуаціях
Робота за комп’ютером
Вправа 1. Навігація між веб-документами за допомогою текстових
посилань.
1. Відкрий файл Український правопис.htm із папки:
2. Наведи вказівник миші на постання Географічні назви та клацни лівою кнопкою
миші на ньому.
За наявності з'єднання з Інтернетом буде відображена веб-сторінка відповідного
сайта з потрібними відомостями.
3. Закрий усі вікна.
Вправа 2. Навігація між веб-документа ми за допомогою гіперпосилань у
вигляді зображень.
1. Відкрий файл Херсонес Таврійський 7 чудес України.htm із папки:
2. Наведи вказівник миші на зображення 7 чудес України істерико-архітектурних
та клацни лівою кнопкою миші на ньому.
За наявності з'єднання з Інтернетом буде відображена веб-сторінка відповідного
сайта зі списком історико-архітектурних об'єктів, які увійшли до першої сімки
цієї категорії. З'ясуй, які з них розташовані на території області, де ти
проживаєш.
3. Перейди за потрібним гіперпосиланням та встанови, у якому році було відкрито
Музей історії запорозького козацтва на острові Хортиця.
4. Закрий усі вікна.
Вправа 3. Словничок.
1. Завдання. Склади схему для пояснення взаємозв'язку основних термінів уроку зі
словничка: Всесвітнє павутиння, веб-сторінка, веб-сайт, гіперпосилання. Схему
можна створити в середовищі текстового процесора, використовуючи рисунки з
колекції StnartArt.
2. Закрий всі відкриті вікна.
VII. Домашнє завдання
Підручник ст. 189-196
Додатковезавдання
Підготувати повідомлення, реферат (хронологічнутаблицю) «Історія Інтернету».
VІІІ. Підсумки уроку
Рефлексія
— Що нового ви дізналися на уроці?
— Що найбільше запам’яталося на уроці?
— Що сподобалося?
ІX. Оцінюванняроботи учнів

More Related Content

What's hot

9 клас . основи інтернету
9 клас . основи інтернету9 клас . основи інтернету
9 клас . основи інтернетуNataKvasha
 
Поняття про глобальну мережу Інтернет - 6 клас (урок№28)
Поняття про глобальну мережу Інтернет - 6 клас (урок№28)Поняття про глобальну мережу Інтернет - 6 клас (урок№28)
Поняття про глобальну мережу Інтернет - 6 клас (урок№28)
Sanya Dzhedzhera
 
урок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережа
урок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережаурок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережа
урок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережаHelen Pata
 
26
2626
Урок 19 Основи інтернету
Урок 19 Основи інтернетуУрок 19 Основи інтернету
Урок 19 Основи інтернетуStAlKeRoV
 
розділ 2.2 8 кл1
розділ 2.2  8 кл1розділ 2.2  8 кл1
розділ 2.2 8 кл1
Вікторія Теліховська
 
розділ 2.1 8 кл
розділ 2.1 8 клрозділ 2.1 8 кл
служби інтернету
служби інтернетуслужби інтернету
служби інтернету
basikk077
 
Iнтернет
IнтернетIнтернет
Iнтернет
Escuela
 
урок29 служби обміну миттєвими повідомленнями
урок29 служби обміну миттєвими повідомленнямиурок29 служби обміну миттєвими повідомленнями
урок29 служби обміну миттєвими повідомленнями
Світлана Нич
 
Урок 18 Робота в локальні мережі
Урок 18 Робота в локальні мережіУрок 18 Робота в локальні мережі
Урок 18 Робота в локальні мережіStAlKeRoV
 
10 клас.Урок 25. Служби миттєвого обміну повідомленнями
10 клас.Урок 25. Служби миттєвого обміну повідомленнями10 клас.Урок 25. Служби миттєвого обміну повідомленнями
10 клас.Урок 25. Служби миттєвого обміну повідомленнямиStAlKeRoV
 
урок компютерна мережa
урок компютерна мережaурок компютерна мережa
урок компютерна мережa
ttattucca
 
9 клас 17 урок. Апаратне й програмне забезпечення комп’ютерних мереж.
9 клас 17 урок. Апаратне й програмне забезпечення комп’ютерних мереж.9 клас 17 урок. Апаратне й програмне забезпечення комп’ютерних мереж.
9 клас 17 урок. Апаратне й програмне забезпечення комп’ютерних мереж.
StAlKeRoV
 

What's hot (19)

9 клас . основи інтернету
9 клас . основи інтернету9 клас . основи інтернету
9 клас . основи інтернету
 
Поняття про глобальну мережу Інтернет - 6 клас (урок№28)
Поняття про глобальну мережу Інтернет - 6 клас (урок№28)Поняття про глобальну мережу Інтернет - 6 клас (урок№28)
Поняття про глобальну мережу Інтернет - 6 клас (урок№28)
 
урок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережа
урок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережаурок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережа
урок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережа
 
26
2626
26
 
Razdel19
Razdel19Razdel19
Razdel19
 
Урок 19 Основи інтернету
Урок 19 Основи інтернетуУрок 19 Основи інтернету
Урок 19 Основи інтернету
 
Інтернет
ІнтернетІнтернет
Інтернет
 
урок19
урок19урок19
урок19
 
розділ 2.2 8 кл1
розділ 2.2  8 кл1розділ 2.2  8 кл1
розділ 2.2 8 кл1
 
розділ 2.1 8 кл
розділ 2.1 8 клрозділ 2.1 8 кл
розділ 2.1 8 кл
 
служби інтернету
служби інтернетуслужби інтернету
служби інтернету
 
Iнтернет
IнтернетIнтернет
Iнтернет
 
Internet
InternetInternet
Internet
 
урок29 служби обміну миттєвими повідомленнями
урок29 служби обміну миттєвими повідомленнямиурок29 служби обміну миттєвими повідомленнями
урок29 служби обміну миттєвими повідомленнями
 
Урок 18 Робота в локальні мережі
Урок 18 Робота в локальні мережіУрок 18 Робота в локальні мережі
Урок 18 Робота в локальні мережі
 
10 клас.Урок 25. Служби миттєвого обміну повідомленнями
10 клас.Урок 25. Служби миттєвого обміну повідомленнями10 клас.Урок 25. Служби миттєвого обміну повідомленнями
10 клас.Урок 25. Служби миттєвого обміну повідомленнями
 
урок компютерна мережa
урок компютерна мережaурок компютерна мережa
урок компютерна мережa
 
9 клас 17 урок. Апаратне й програмне забезпечення комп’ютерних мереж.
9 клас 17 урок. Апаратне й програмне забезпечення комп’ютерних мереж.9 клас 17 урок. Апаратне й програмне забезпечення комп’ютерних мереж.
9 клас 17 урок. Апаратне й програмне забезпечення комп’ютерних мереж.
 
72
7272
72
 

Viewers also liked

18
1818
DSE presentatie
DSE presentatieDSE presentatie
DSE presentatiehotspot
 
Antecedentes: usos inadecuados del internet (jóvenes)
Antecedentes: usos inadecuados del internet (jóvenes)Antecedentes: usos inadecuados del internet (jóvenes)
Antecedentes: usos inadecuados del internet (jóvenes)
Danned Simone
 
Use Combinatorial Testing for Mobile Device Fragmentation
Use Combinatorial Testing for Mobile Device FragmentationUse Combinatorial Testing for Mobile Device Fragmentation
Use Combinatorial Testing for Mobile Device Fragmentation
Josiah Renaudin
 
03 2
03 203 2
Proyecto La Milagrosa
Proyecto La MilagrosaProyecto La Milagrosa
Proyecto La Milagrosa
Sarammg87
 
T shirt 6
T shirt 6T shirt 6
T shirt 6
arif bahar
 
Startup Bootcamp for Kids - SV Young Coder's Club - Session 1
Startup Bootcamp for Kids - SV Young Coder's Club - Session 1Startup Bootcamp for Kids - SV Young Coder's Club - Session 1
Startup Bootcamp for Kids - SV Young Coder's Club - Session 1
Sreeram Pydah
 
Social (Media) Good- A Film 260 flipbook
Social (Media) Good- A Film 260 flipbookSocial (Media) Good- A Film 260 flipbook
Social (Media) Good- A Film 260 flipbook
Amelie R.
 
module 4 chpt 1 Energy and Its Uses
module 4 chpt 1 Energy and Its Usesmodule 4 chpt 1 Energy and Its Uses
module 4 chpt 1 Energy and Its Uses
Betsy Eng
 
Uss module 5 chpt 8 Food Health and Safety
Uss module 5 chpt 8 Food Health and SafetyUss module 5 chpt 8 Food Health and Safety
Uss module 5 chpt 8 Food Health and Safety
Betsy Eng
 
Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC
Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC
Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC
Thierry Debels
 
proyecto de ing civil
proyecto de ing civilproyecto de ing civil
proyecto de ing civil
nelly valbuena
 
People As Resouce
People As ResoucePeople As Resouce
People As Resouce
Sanyam Gandotra
 
Sources of shareea
Sources of shareeaSources of shareea
Sources of shareea
King Abidi
 
Documents.tips huong dan-phan-tich-pho-mxa
Documents.tips huong dan-phan-tich-pho-mxaDocuments.tips huong dan-phan-tich-pho-mxa
Documents.tips huong dan-phan-tich-pho-mxa
abc135790
 
Ciências naturais
Ciências naturaisCiências naturais
Ciências naturais
António Teixeira
 

Viewers also liked (20)

18
1818
18
 
DSE presentatie
DSE presentatieDSE presentatie
DSE presentatie
 
Antecedentes: usos inadecuados del internet (jóvenes)
Antecedentes: usos inadecuados del internet (jóvenes)Antecedentes: usos inadecuados del internet (jóvenes)
Antecedentes: usos inadecuados del internet (jóvenes)
 
Metapanel Föy
Metapanel FöyMetapanel Föy
Metapanel Föy
 
Use Combinatorial Testing for Mobile Device Fragmentation
Use Combinatorial Testing for Mobile Device FragmentationUse Combinatorial Testing for Mobile Device Fragmentation
Use Combinatorial Testing for Mobile Device Fragmentation
 
03 2
03 203 2
03 2
 
Proyecto La Milagrosa
Proyecto La MilagrosaProyecto La Milagrosa
Proyecto La Milagrosa
 
T shirt 6
T shirt 6T shirt 6
T shirt 6
 
Startup Bootcamp for Kids - SV Young Coder's Club - Session 1
Startup Bootcamp for Kids - SV Young Coder's Club - Session 1Startup Bootcamp for Kids - SV Young Coder's Club - Session 1
Startup Bootcamp for Kids - SV Young Coder's Club - Session 1
 
Social (Media) Good- A Film 260 flipbook
Social (Media) Good- A Film 260 flipbookSocial (Media) Good- A Film 260 flipbook
Social (Media) Good- A Film 260 flipbook
 
module 4 chpt 1 Energy and Its Uses
module 4 chpt 1 Energy and Its Usesmodule 4 chpt 1 Energy and Its Uses
module 4 chpt 1 Energy and Its Uses
 
Uss module 5 chpt 8 Food Health and Safety
Uss module 5 chpt 8 Food Health and SafetyUss module 5 chpt 8 Food Health and Safety
Uss module 5 chpt 8 Food Health and Safety
 
Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC
Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC
Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC
 
Keyloggers
KeyloggersKeyloggers
Keyloggers
 
proyecto de ing civil
proyecto de ing civilproyecto de ing civil
proyecto de ing civil
 
Problemas de seguridad parte 02
Problemas de seguridad parte 02Problemas de seguridad parte 02
Problemas de seguridad parte 02
 
People As Resouce
People As ResoucePeople As Resouce
People As Resouce
 
Sources of shareea
Sources of shareeaSources of shareea
Sources of shareea
 
Documents.tips huong dan-phan-tich-pho-mxa
Documents.tips huong dan-phan-tich-pho-mxaDocuments.tips huong dan-phan-tich-pho-mxa
Documents.tips huong dan-phan-tich-pho-mxa
 
Ciências naturais
Ciências naturaisCiências naturais
Ciências naturais
 

Similar to 28

Internet
InternetInternet
Internetjudin
 
9інф інтернет
9інф інтернет9інф інтернет
9інф інтернет
Jo01
 
служби интернет
служби интернетслужби интернет
служби интернет
Liliya_Zbarovska
 
Uroki Inf 11 7нове
Uroki Inf 11 7новеUroki Inf 11 7нове
Uroki Inf 11 7новеOksana
 
3 клас урок 12 що таке інтернет
3 клас урок 12 що таке інтернет3 клас урок 12 що таке інтернет
3 клас урок 12 що таке інтернет
Сокальська ЗШ І-ІІІ ступенів №2
 
Web2 3 demkova
Web2 3 demkovaWeb2 3 demkova
Web2 3 demkovainstitut
 
Internet
InternetInternet
урок 28
урок 28урок 28
урок 28
Serega89
 
6 клас 27 урок. Глобальна мережа Інтернет, її служби. Всесвітнє павутиння.
6 клас 27 урок. Глобальна мережа Інтернет, її служби. Всесвітнє павутиння.6 клас 27 урок. Глобальна мережа Інтернет, її служби. Всесвітнє павутиння.
6 клас 27 урок. Глобальна мережа Інтернет, її служби. Всесвітнє павутиння.
StAlKeRoV
 
Less9
Less9Less9
Урок компютерна мережa
Урок компютерна мережaУрок компютерна мережa
Урок компютерна мережa
ttattucca
 
презентація інтернет
презентація інтернетпрезентація інтернет
презентація інтернетJanuk
 
презентація інтернет
презентація інтернетпрезентація інтернет
презентація інтернетJanuk
 
Internet 2
Internet 2Internet 2
Internet 2Oksana
 

Similar to 28 (20)

Internet
InternetInternet
Internet
 
9інф інтернет
9інф інтернет9інф інтернет
9інф інтернет
 
Глобальна мережа Інтернет
Глобальна мережа ІнтернетГлобальна мережа Інтернет
Глобальна мережа Інтернет
 
служби интернет
служби интернетслужби интернет
служби интернет
 
Uroki Inf 11 7нове
Uroki Inf 11 7новеUroki Inf 11 7нове
Uroki Inf 11 7нове
 
3 клас урок 12 що таке інтернет
3 клас урок 12 що таке інтернет3 клас урок 12 що таке інтернет
3 клас урок 12 що таке інтернет
 
використання ресурсів мережі інтернет
використання ресурсів мережі інтернетвикористання ресурсів мережі інтернет
використання ресурсів мережі інтернет
 
Web2 3 demkova
Web2 3 demkovaWeb2 3 demkova
Web2 3 demkova
 
Internet на урок!
Internet на урок!Internet на урок!
Internet на урок!
 
Internet
InternetInternet
Internet
 
урок 28
урок 28урок 28
урок 28
 
6 клас 27 урок. Глобальна мережа Інтернет, її служби. Всесвітнє павутиння.
6 клас 27 урок. Глобальна мережа Інтернет, її служби. Всесвітнє павутиння.6 клас 27 урок. Глобальна мережа Інтернет, її служби. Всесвітнє павутиння.
6 клас 27 урок. Глобальна мережа Інтернет, її служби. Всесвітнє павутиння.
 
Less9
Less9Less9
Less9
 
урок19
урок19урок19
урок19
 
Урок компютерна мережa
Урок компютерна мережaУрок компютерна мережa
Урок компютерна мережa
 
урок19
урок19урок19
урок19
 
презентація інтернет
презентація інтернетпрезентація інтернет
презентація інтернет
 
презентація інтернет
презентація інтернетпрезентація інтернет
презентація інтернет
 
ВКонтакте
ВКонтактеВКонтакте
ВКонтакте
 
Internet 2
Internet 2Internet 2
Internet 2
 

More from Ірина Деренівська (20)

Random 150304041813-conversion-gate01
Random 150304041813-conversion-gate01Random 150304041813-conversion-gate01
Random 150304041813-conversion-gate01
 
Book
BookBook
Book
 
5 31
5 315 31
5 31
 
5 29
5 295 29
5 29
 
5 28
5 285 28
5 28
 
5 27
5 275 27
5 27
 
5 26
5 265 26
5 26
 
5 0
5 05 0
5 0
 
4 25
4 254 25
4 25
 
4 24
4 244 24
4 24
 
4 23
4 234 23
4 23
 
4 22
4 224 22
4 22
 
4 21
4 214 21
4 21
 
4 20
4 204 20
4 20
 
4 19
4 194 19
4 19
 
4 18
4 184 18
4 18
 
4 0
4 04 0
4 0
 
3 17
3 173 17
3 17
 
3 16
3 163 16
3 16
 
3 15
3 153 15
3 15
 

Recently uploaded

29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 

Recently uploaded (10)

29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 

28

  • 1. Урок 28. Поняття про глобальну мережу Інтернет. Основні служби Інтернету. Поняття Всесвітнього павутиння. Поняття веб-сайту, веб-сторінки, її адреси. Гіперпосилання. Цілі:  навчальна:сформуватипоняття про мережу Інтернет, ознайомити учнів з основними службами інтернету, поняттям WWW, всесвітнє павутиння, веб-сайт, веб-сторінка, браузер;удосконалюватинавички безпечної роботи в мережі Інтернет; сформувати навички роботи з веб- ресурсами, вміння працювати з браузером;  розвивальна: розвивати мислення, увагу;  виховна: виховувати відповідальність, бажання самостійно здобувати знання, ефективно організовувати власну роботу в мережі Інтернет. Тип уроку: комбінований. Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація. Хід уроку І. Організаційний етап ІІ. відтворення та коригування опорних знань Гра «Закінчіть речення»  Сукупність комп’ютерів та інших пристроїв, з’єднаних каналами передавання даних, – це … (комп’ютерна мережа).  Комп’ютери та інші пристрої, що розташовані на порівняно невеликій відстані один від одного, об’єднуються в … (локальну мережу).  Мережа, яка з’єднує комп’ютерні мережі та окремі комп’ютери, що розміщені в різних частинах світу, називається … (глобальною).  Взаємодія, яка полягаєу надсиланні запитів від однихкомп’ютерів мережі іншим комп’ютерам і пристроям та отриманніу відповідь доступудо певних ресурсів мережі, називається … (мережною).  Комп’ютер, якийнадає послуги з доступу до власних та мережних ресурсів іншим комп’ютерам, – це … (сервер).  Комп’ютер, якийкористується послугамисервера, – це … (клієнт).  Сукупність користувачів, що мають загальні дані, периферійні пристрої,а також права на їх використання, – це ... (робоча група). ІІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності — На попередньомууроціми навчилися користуватися інформацією, яка розміщена на сусідньомукомп’ютері. Що робити, якщо необхідна інформація розміщена на комп’ютері, який знаходиться в іншій країні, на іншому материку? (Учні висловлюють власні думки – скористатися Інтернетом.) — Усі вже не раз чули про існування глобальної мережі Інтернет.
  • 2. — Які можливостінадає Інтернет? — Яка роль Інтернету в житті людини? ІV. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку V. Сприйманняй усвідомленняучнями нового матеріалу Поясненнявчителяз елементами демонстрування Глобальна мережа Інтернет Найбільшою та найвідомішою у світі комп’ютерною мережею є Інтернет. Ця мережа не лише впевнено увійшла в наше життя, а й стала явищем загальносвітової культури з власними законами й правилами, незаперечнимиперевагами й неминучими недоліками. З технічного погляду Інтернет — це мережа мереж, оскільки вона об’єднує локальні та міські мережі, мережі установ, наукових і навчальних закладів, підприємств та організацій. Ці мережі, а також індивідуальні користувачі підключаються до глобальної мережі з допомогою постачальників послуг Інтернету (Інтернет- провайдерів). Інтернет-провайдер — це компанія, яка має постійний вихід у глобальну мережу та надає його за певну плату іншим. Мережа створювалася для швидкого та безпечного передавання даних, забезпечення доступу користувачів до світових інформаційних ресурсів, обміну повідомленнями тощо. Наразі Інтернет є засобом для спілкування людей, навчання, для ведення бізнесу, торгівлі, для розміщення реклами тощо. Сьогодніобмін даними в Інтернеті здійснюється через обладнання комп’ютернихмереж, за допомогою супутників зв’язку, радіосигналів, кабельного телебачення, телефонів, стільникового зв’язку, спеціальних оптоволоконнихліній і навіть електромереж. Передаванням даних по каналах зв’язкукерують потужні сервери. До серверів підключаються клієнти — окремікомп’ютерита локальні мережі. Служба Інтернету — це набір послуг, які надаються клієнтам Інтернету. До служб Інтернету належать:  веб (WWW або Web) — веб-форуми, блоги, вікі-проекти (у тому  числі й Вікіпедія), Інтернет-магазини, Інтернет-аукціони;  Електронна пошта та спискирозсилки;  Групи новин (переважно Usenet);  файлообмінні мережі;  електронні платіжні системи;  Інтернет-радіо;  Інтернет-телебачення;  IP-телефонія;  системи обміну повідомленнями;
  • 3.  FTP-сервери;  IRC (Internet Relay Chat). Розглянемо деякіз них. Найвідомішими та найпоширенішими службами Інтернету вважаються Всесвітня павутина WWW (World Wide Web) та електронна пошта. Всесвітня павутина Web (з англ. web — павутина) або WWW — це найвідоміша і найбільш популярна служба Інтернету. WWW — це сховище взаємопов’язаних електронних документів і засобидоступудо них. Ці документи можуть містити текст, графіку, мультимедійні об’єктитощо. Електронна пошта — засіб обміну повідомленнями, який нагадує роботу звичайної пошти, але значно переважає її за швидкістю доставкиповідомлень. Веб-форум — це місце для спілкування учасників інтернет- спільнот. Зазвичай форуми є тематичними, оскільки пропонують фіксований набір тем для обговорення. Спілкування відбувається в режимі, коли часу для відповіді достатньо. Форуми часто використовують для проведення різних консультацій, обміну досвідом. Блоги — це мережні журнали або щоденники подій. Вікі — це веб-сайт, структуру та вміст якого можуть змінювати користувачі. Найбільший та найвідоміший вікі-сайт — Вікіпе- дія (Інтернет-енциклопедія). Інтернет-магазин— це веб-сайт, через який можна придбатипевні товари чи послуги. Інтернет-аукціон — це аукціон, що відбувається в мережі Інтер- нет. Тематичніконференції Usenet — це електронні дошки, куди учасники конференції можуть передавати повідомлення й отримувати відповіді на них. Розмова в мережі, або IRC (Internet Relay Chat) — спілкування співрозмовників шляхом введення тексту з клавіатури. Найбільш відомі програмидля обміну такими повідомленнями — це ICQ, Skype тощо. Передаватися можуть текстові повідомлення, звукові сигнали, графічні зображення та відео. Голосове спілкування і відеоконференції надає можливість двом і більше абонентам чути і бачити одинодного. Для проведення голосовихта відеоконференцій абоненти повинні мати певне обладнання (мікрофон, динаміки, відеокамеру) і програмнезабезпечення. FTP (File Transfer Protocol — протоколпередавання файлів) — передавання програм і файлів даних між комп’ютерамиглобальної мережі. ІР-телефонія — послуга з передавання телефонних розмов абонентів через мережу Інтернет. Вартість IP-телефонії значно нижча, ніж традиційного телефонного зв’язку, особливоколимова йде про міжнародні дзвінки. Фотографії, музика та відеоінформація в Інтернеті (доступні для прослуховування, переглядуабо завантаження).
  • 4. Відеоролики можуть відтворюватися в окремих областях веб-сторінок(зокрема, на сайтах новин). Всесвітня павутина World Wide Web. Веб-сторінки та веб-сайти є однією з найпоширеніших служб Інтернету є служба WWW (World Wide Web — Всесвітня павутина). На серверах цієї служби зберігаються мільйони електронних документів, пов’язанихміж собою — веб-сторінок. Веб-сторінки можуть містити різні інформа- ційні матеріали: текст, зображення, звук, відео, анімацію тощо. Кожна веб-сторінка має свою адресув Інтернеті, знаючи яку можна отримати доступдо цієї сторінки. Наприклад, www.ukr.net. Веб-сторінки значно відрізняються від сторінокзвичайних книжок, оскільки текст на них зазвичайрозміщено невеликими блоками, він насичений ілюстраціями, анімацією і, що найважливіше, містить посилання на інші веб-сторінки. Один з основнихелементів веб-сторінки — гіпертекстові посилання (скорочено — гіперпосилання або просто посилання). На посилання можна перетворитибудь-який фрагмент тексту, рисунок, відеофрагмент. Веб-сторінки в Інтернеті пов’язаніміж собою довільно — саме тому такий спосіб організації інформації дістав назву «Всесвітня павутина». Поряд із терміном «веб-сторінка» вживають термін «веб-сайт», хоча їх значення дещо різні. Веб-сторінка — це розміщений на веб-серверігіпертекстовий документ. Веб-сайт, у своючергу, складається з однієї чи кількох сторінок. Завдякислужбі веб відбувся бурхливий розвитокІнтернету. І сьогоднівеб — це не просто середовище, дезберігаються мільйони веб-сторінок. На його основі функціонує багато засобів, які надають користувачам різноманітні можливості. VІ. Самостійнезастосуваннязнань у стандартнихситуаціях Робота за комп’ютером Вправа 1. Навігація між веб-документами за допомогою текстових посилань. 1. Відкрий файл Український правопис.htm із папки: 2. Наведи вказівник миші на постання Географічні назви та клацни лівою кнопкою миші на ньому. За наявності з'єднання з Інтернетом буде відображена веб-сторінка відповідного сайта з потрібними відомостями. 3. Закрий усі вікна. Вправа 2. Навігація між веб-документа ми за допомогою гіперпосилань у вигляді зображень. 1. Відкрий файл Херсонес Таврійський 7 чудес України.htm із папки:
  • 5. 2. Наведи вказівник миші на зображення 7 чудес України істерико-архітектурних та клацни лівою кнопкою миші на ньому. За наявності з'єднання з Інтернетом буде відображена веб-сторінка відповідного сайта зі списком історико-архітектурних об'єктів, які увійшли до першої сімки цієї категорії. З'ясуй, які з них розташовані на території області, де ти проживаєш. 3. Перейди за потрібним гіперпосиланням та встанови, у якому році було відкрито Музей історії запорозького козацтва на острові Хортиця. 4. Закрий усі вікна. Вправа 3. Словничок. 1. Завдання. Склади схему для пояснення взаємозв'язку основних термінів уроку зі словничка: Всесвітнє павутиння, веб-сторінка, веб-сайт, гіперпосилання. Схему можна створити в середовищі текстового процесора, використовуючи рисунки з колекції StnartArt. 2. Закрий всі відкриті вікна. VII. Домашнє завдання Підручник ст. 189-196 Додатковезавдання Підготувати повідомлення, реферат (хронологічнутаблицю) «Історія Інтернету». VІІІ. Підсумки уроку Рефлексія — Що нового ви дізналися на уроці? — Що найбільше запам’яталося на уроці? — Що сподобалося? ІX. Оцінюванняроботи учнів