More than Just Lines on a Map: Best Practices for U.S Bike Routes
22. glas i stampano slovo mм
1. PISANE PRIPREME
Redni
broj: 22.
Nastavna jedinica: Glas i štampano slovo Mm Tip časa: obrada
Ciljevi i zadaci časa: usvajanje pojma glasa i štampanog slova Mm; pravilna artikulacija glasa m;
usvajanje pojma reči
Standardi postignuća: 1SJ. 1.2.1.
Nastavne metode: ilustrativno-demonstrativna,
razgovor, pisanih radova
Oblici rada: frontalni, individualni
Nastavna sredstva: pesma „Najlepša mama na svetu“, Bukvar, str. 11., Radna sveska, str. 23.
TOK ČASA
- učenici slušaju pesmu „Najlepša mama na svetu“
- razgovaraju o pesmi
Uvodni
- izdvajaju reč mama i uočavaju novo slovo koje će uliti
- posmatraju sliku u Bukvaru, str. 11. i uočavaju predmete i bića čiji nazivi počinju
glasom m
- samostalno nalaze i navode druge reči u kojima se glas m nalazi u tri različite pozicije –
na početku, u sredini i na kraju
- vežbaju pravilnu artikulaciju glasa m
- rade zadatak u Bukvaru
- nastavnik pokazuje na tabli veliko i malo slovo Mm
- učenici analiziraju grafičku strukturu uočavajući da se veliko i malo slovo isto pišu
- u Radnoj svesci, str. 23. pišu slovo Mm
- rade preostale zadatke u Radnoj svesci
- uočavaju mesto slova m u račima u margini
- učenici čitači čitaju te reči
- u svesci pišu slovo Mm – učitelj proverava i ispravlja greške
- pišu reč mama u svesci
- učenici koji znaju više slova mogu pisati reči i rečenice ukojima se javlja slovo m
Glavni
- u sveskama crtaju bića i predmete čija imena počinju slovom m
Završni
Literatura: