Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Gezi Parkı Sunum

1,073 views

Published on

Published in: Technology
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Gezi Parkı Sunum

  1. 1. Güvenli KullanımAt Murattır Deve Kısmettir Anonimlik LüksDeğil İhtiyaçtır!
  2. 2. https://www.torproject.org/Adresinden Linux, Windows ve Mac için indirebilirsiniz.
  3. 3. Orbot:Proxy with TorOrbot, Tor Projectin Android ile çalışanmobil cihazlar için hazırladığı bir uygulama.Uygulamayı Google Play üzerindenindirebilirsiniz.
  4. 4. Onion BrowserOnion Browser sizi iOS üzerinden TORağına bağlıyor, bu uygulama ücretli(0.99$) fakat kullandığınız cihazJailbreak’li ise Cydia üzerinden kırılmışhalini ücretsizindirebilirsiniz.
  5. 5. VPN - Virtual Private NetworkSanal Özel AğVPN hedefe farklı bir ağ üzerinden bağlanmanızısağlayarak gezintinizi anonim/güvenli hale getirir.http://www.youtube.com/watch?v=opq8JiFgNycWindows Üzerinde VPN kurulumu:Server #1: euro1.vpnbook.com (Anonymous VPN)Server #2: euro2.vpnbook.com (Anonymous VPN)Server #3: uk1.vpnbook.com (UK VPN – optimized for fast web surfing; no p2p downloading)Server #4: us1.vpnbook.com (US VPN – optimized for fast web surfing; no p2p downloading) https://imc.li/9uvsu Aktivistler için çevrimiçi araçlar:https://www.privateinternetaccess.comhttp://btguard.com/
  6. 6. http://identi.ca
  7. 7. DNS DeğişimiOpen DNS : 208.67.222.222208.67.220.220Google DNS:8.8.8.88.8.4.4
  8. 8. https://www.guerrillamail.com/tr/Geçici E-mail

×