1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SAINS KELAS 1A3
TARIKH/ HARI SELASA 2/1/2018 MASA 9:40 am- 11:10 am
TEMA KAEDAH SAINTIFIK TAJUK PENGENALAN KEPADA PENYIASATAN SAINTIFIK
STANDARD
KANDUNGAN
1.1-Sains adalah sebahagian daripadakehidupan harian
STANDARD
PEMBELAJARAN
1.1.1 Menghubungkait aktiviti seharian dengan Sains
1.1.2 Mengitlakmaksud Sains
1.1.3 Merumuskan kepentingan bidang Sains tersebut dalamkehidupan harian
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesipengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
1. Memberikan definisi Sains
2. Menyenaraikan beberapafenomena semulajadi
3. Menyenaraikan kepentingan Sains
AKTIVITI
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
(PdP)
1. Guru menayangkan gambar berkaitan aktivitiseharian kepada murid.
2. Murid dibahagikan kepadabeberapakumpulan dan menyenaraikan beberapa fenomenasemulajadi
berkaitan Sains
3. Murid membentangkan hasilperbincangan mereka.
4. Guru merumuskan kepentingan sains dalamkehidupan harian. Murid membina peta pemikiran i-Think di
dalamkumpulan masing-masing
5. Guru mengedarkan lembaran kerja
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
Buku teks
Modul
Powerpoint
Internet
Projektor
Model
Radio / TV
Radas
Buku Cerita
Spesimen
Gambar / Cerita
Lain-lain : ______________________
ELEMEN MERENTASI
KURIKULUM (EMK)
Kreativiti & Inovasi
Pendidikan AlamSekitar
Bahasa
Patriotisme
Sains & Teknologi
TMK
Keusahawanan
Nilai Murni
PENILAIAN
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
Lembaran Kerja
Hasil Kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Drama
Tugasan
Projek
REFLEKSI
_____/____orang muriddapatmenguasaiobjektifpembelajaran dan diberilatihan pengayaan / pengukuhan.
____/____ orangmuridtidakmenguasaiobjektif pembelajaran dan diberilatihan pemulihan
Aktiviti pengajaran & pembelajaran
ditangguhkan kerana ….
Mesyuarat / Kursus
ProgramSekolah
MengiringiMuridKeluar
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Cuti Bencana/ Cuti Khas
Cuti Peristiwa/ Cuti Umum
Aktiviti PdP dibawake _____________________________________________________
2. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SAINS KELAS 1A1
TARIKH/ HARI SELASA 2/1/2018 MASA 1:10 pm- 2:10 pm
TEMA KAEDAH SAINTIFIK TAJUK PENGENALAN KEPADA PENYIASATAN SAINTIFIK
STANDARD
KANDUNGAN
1.1-Sains adalah sebahagian daripadakehidupan harian
STANDARD
PEMBELAJARAN
1.1.1 Menghubungkait aktiviti seharian dengan Sains
1.1.2 Mengitlakmaksud Sains
1.1.3 Merumuskan kepentingan bidang Sains tersebut dalamkehidupan harian
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesipengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
3. Memberikan definisi Sains
4. Menyenaraikan beberapafenomena semulajadi
3. Menyenaraikan kepentingan Sains
AKTIVITI
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
(PdP)
1. Guru menayangkan gambar berkaitan aktivitiseharian kepada murid.
2. Murid dibahagikan kepadabeberapakumpulan dan menyenaraikan beberapa fenomenasemulajadi
berkaitan Sains
3. Murid membentangkan hasilperbincangan mereka.
4. Guru merumuskan kepentingan sains dalamkehidupan harian. Murid membina peta pemikiran i-Think di
dalamkumpulan masing-masing
5. Guru mengedarkan lembaran kerja
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
Buku teks
Modul
Powerpoint
Internet
Projektor
Model
Radio / TV
Radas
Buku Cerita
Spesimen
Gambar / Cerita
Lain-lain : ______________________
ELEMEN MERENTASI
KURIKULUM (EMK)
Kreativiti & Inovasi
Pendidikan AlamSekitar
Bahasa
Patriotisme
Sains & Teknologi
TMK
Keusahawanan
Nilai Murni
PENILAIAN
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
Lembaran Kerja
Hasil Kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Drama
Tugasan
Projek
REFLEKSI
_____/____orang muriddapatmenguasaiobjektifpembelajaran dan diberilatihan pengayaan / pengukuhan.
____/____ orangmuridtidakmenguasaiobjektif pembelajaran dan diberilatihan pemulihan
Aktiviti pengajaran & pembelajaran
ditangguhkan kerana ….
Mesyuarat / Kursus
ProgramSekolah
MengiringiMuridKeluar
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Cuti Bencana/ Cuti Khas
Cuti Peristiwa/ Cuti Umum
Aktiviti PdP dibawake _____________________________________________________