SlideShare a Scribd company logo
1 of 2
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU DZIEŃ III
Temat: Malarz lasu
Czas trwania : 30 minut
Materiały potrzebne do zajęć: • kartki
• farby/pędzle
• koperty z elementami drzewa iglastego i liściastego
Cel zajęć: • utrwalenie wiadomości z zakresu tematu: las i jego
mieszkańcy
• rozwijanie i kształtowanie motoryki dziecka ( prawidłowy
chwyt pędzla)
• rozwijanie wyobraźni
• kształtowanie estetyki
• zwrócenie uwagi na proporcje i rozmieszenie obiektów w
przestrzeni kartki
• rozwijanie sprawności fizycznej, zwrócenie uwagi na
rozróżnienie stron: prawa i lewa
Metody i techniki pracy: • praca plastyczna
• praca w małych grupkach
• pokaz wykonywania pracy przez nauczyciela
Przebieg zajęć: 1. Przypomnienie wiadomości, które dzieci nabyły na poprzednich
zajęciach.
2. Zabawa ruchowa- wierszyk. Słowom towarzyszy wykonywanie
ćwiczeń przez dzieci.
Koło małe, koło duże
Koło małe, koło duże
Głowa prosta, ręce w górze
Skręty w prawo, skręty w lewo
Tak się w lesie kiwa drzewo.
3. Gra dydaktyczna.
Dzieci muszą odnaleźć dwie koperty z elementami drzewa
iglastego i dwie koperty z elementami drzewa liściastego. . Po
odnalezieniu i ułożeniu schematów nauczyciel poprowadzi
rozmowę z dziećmi.
Nauczyciel: Zapyta jak nazywają się drzewa które mają liście
Dzieci: Oczekiwana odpowiedź - liściaste
Nauczyciel: Zapyta jak nazywają się drzewa które mają igły
Dzieci: Oczekiwana odpowiedź - iglaste
2. Rozmowa z dziećmi o lesie. Prezentacja sylwet drzew liściastych
i iglastych/ zdjęć lasu/ liści i igieł. Zwrócenie uwagi na różnicę
między nimi (rozkład liści/ igieł, gałęzie itp. )
3. Praca plastyczna „Las w moich oczach”. Nauczyciel wyjaśnia na
czym będzie polegało ich zadanie (pokaz wykonywania pracy) - jak
wygląda ich las z uwzględnieniem, że rosną w nim drzewa liściaste
i iglaste. Zwrócenie uwagi na estetykę prac oraz ich czytelność.
4.Zaśpiewanie nowo poznanej piosenki „Niedźwiadek”

More Related Content

More from Marta Kulczycka

More from Marta Kulczycka (8)

Karta pracy 3 pająk domowy
Karta pracy 3  pająk domowyKarta pracy 3  pająk domowy
Karta pracy 3 pająk domowy
 
Karta pracy 2 quiz
Karta pracy 2  quizKarta pracy 2  quiz
Karta pracy 2 quiz
 
Karta pracy 1 otocz pająki
Karta pracy 1  otocz pająkiKarta pracy 1  otocz pająki
Karta pracy 1 otocz pająki
 
Przyroda
PrzyrodaPrzyroda
Przyroda
 
Scenariusz przedszkole
Scenariusz przedszkoleScenariusz przedszkole
Scenariusz przedszkole
 
Scenariusz przedszkole4
Scenariusz przedszkole4Scenariusz przedszkole4
Scenariusz przedszkole4
 
Prezentacja dom
Prezentacja domPrezentacja dom
Prezentacja dom
 
Marta kulczycka
Marta kulczyckaMarta kulczycka
Marta kulczycka
 

Scenariusz przedszkole2

  • 1. SCENARIUSZ ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU DZIEŃ III Temat: Malarz lasu Czas trwania : 30 minut Materiały potrzebne do zajęć: • kartki • farby/pędzle • koperty z elementami drzewa iglastego i liściastego Cel zajęć: • utrwalenie wiadomości z zakresu tematu: las i jego mieszkańcy • rozwijanie i kształtowanie motoryki dziecka ( prawidłowy chwyt pędzla) • rozwijanie wyobraźni • kształtowanie estetyki • zwrócenie uwagi na proporcje i rozmieszenie obiektów w przestrzeni kartki • rozwijanie sprawności fizycznej, zwrócenie uwagi na rozróżnienie stron: prawa i lewa Metody i techniki pracy: • praca plastyczna • praca w małych grupkach • pokaz wykonywania pracy przez nauczyciela Przebieg zajęć: 1. Przypomnienie wiadomości, które dzieci nabyły na poprzednich zajęciach. 2. Zabawa ruchowa- wierszyk. Słowom towarzyszy wykonywanie ćwiczeń przez dzieci. Koło małe, koło duże Koło małe, koło duże Głowa prosta, ręce w górze Skręty w prawo, skręty w lewo Tak się w lesie kiwa drzewo. 3. Gra dydaktyczna. Dzieci muszą odnaleźć dwie koperty z elementami drzewa iglastego i dwie koperty z elementami drzewa liściastego. . Po odnalezieniu i ułożeniu schematów nauczyciel poprowadzi rozmowę z dziećmi. Nauczyciel: Zapyta jak nazywają się drzewa które mają liście Dzieci: Oczekiwana odpowiedź - liściaste Nauczyciel: Zapyta jak nazywają się drzewa które mają igły Dzieci: Oczekiwana odpowiedź - iglaste 2. Rozmowa z dziećmi o lesie. Prezentacja sylwet drzew liściastych i iglastych/ zdjęć lasu/ liści i igieł. Zwrócenie uwagi na różnicę między nimi (rozkład liści/ igieł, gałęzie itp. ) 3. Praca plastyczna „Las w moich oczach”. Nauczyciel wyjaśnia na czym będzie polegało ich zadanie (pokaz wykonywania pracy) - jak
  • 2. wygląda ich las z uwzględnieniem, że rosną w nim drzewa liściaste i iglaste. Zwrócenie uwagi na estetykę prac oraz ich czytelność. 4.Zaśpiewanie nowo poznanej piosenki „Niedźwiadek”