IKT rīki mācību procesā un eTwinning projektos. Tīmekļa resursu pieejamība

498 views

Published on

KT rīki mācību procesa un eTwinning projektos. Tīmekļa resursu pieejamība

Published in: Education
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
498
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
5
Actions
Shares
0
Downloads
8
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

IKT rīki mācību procesā un eTwinning projektos. Tīmekļa resursu pieejamība

 1. 1. TĪMEKĻA RESURSU PIEEJAMĪBA PALĪDZĪBA 2013
 2. 2. KĀ ORIENTĒTIES RĪKU DAUDZVEIDĪBĀ 1. Kā atrast vajadzīgos rīku. 2. Kā saprast, vai izvēlētais rīks atbilst manām vajadzībām. 3. Vai rīkam nav slēptās iespējas. (bezmaksas rīks deklarē labumus, kas patiesībā būs par maksu) 4. Kā izdzīvot mainīgajā web2.0 piedāvājumu pasaulē.
 3. 3. Kā atrast vajadzīgos rīkus ✤ GOOGLE.COM ✤ TĪMEKĻA VIETNES AR SASTĀDĪTIEM RĪKU SARAKSTIEM skolotāju sastādītu sarakstu vietnes ✤ TEMATISKAS TĪMEKĻA VIETNES Rīku recenzijas, iespēja pieteikties jaunumiem ✤ SOCIĀLIE TĪKLI, FORUMI UN GRUPAS skolotāji apvienojas domubiedru grupās (sociālajos tīklos, sociālo grāmatzīmju vietnēs) ✤ VEIDOT ETWINNING PROJEKTU AR PIEREDZĒJUŠIEM VAI RĪKU IZMANTOŠANĀ IEINTERESĒTIEM PARTNERIEM
 4. 4. Kā saprast, vai izvēlētais rīks atbilst manām vajadzībām ✤ RŪPĪGI IZLASĪT PIEDĀVĀJUMU APRAKSTU (FEATURES) ✤ PRAKTISKI IZMĒĢINĀT ✤ SEKOT IETEIKUMIEM - FORUMOS, GRUPĀS, RECENZIJĀS ✤ DALĪTIES PIEREDZĒ SOCIĀLAJOS TĪKLOS ✤ PIEDALĪTIES TEHNOLOĢIJU KURSU NODARBĪBĀS 1) Latvijā organizētos kursos 2) eTwinning skolu kopiena piedāvātajos kursos (angļu val)
 5. 5. Vai rīkam nav slēptas iespējas ✤ Var gadīties, ka piedāvājumu loks ir plašs un vilinošs, un tas viss tiek piedāvāts bez maksas “free”. Slēptās iespējas: 1) bez maksas - bet uz neilgu laiku (laikam beidzoties, būs jāmaksā) 2) bez maksas ir tikai daļa no piedāvātām iespējām - par pārējām jāmaksā (piemēram, bez maksas var veidot tikai noteiktu skaitu vai apjoma prezentācijas) ✤ Risinājums kā to daru es: ierakstu google.com “rīka nosaukums” un vārdu “pricing” ..
 6. 6. Kā izdzīvot mainīgajā web2.0 rīku pasaulē, ja .. ✤ Jūsu atrastais un lietotais lieliskais web2.0 rīks 1) kļūst par maksas rīku, 2) beidz pastāvēt (posterous blogs) ✤ IESPĒJAMIE RISINĀJUMI 1) izvēlēties stabilu un pārbaudītu servisu (varbūt blogger, worpress, youtube, ..) bet - pārliecības un garantijas nav absolūtas nekam; 2) pēc publicēšanas nenodzēst izejmateriālus (kas vērtīgi), bet glabāt ārējos diskos (vai DVD); 3) nebēdāties un piemeklēt citu līdzīgu rīku; ar iegūto pieredzi - mēs jau zinām ko tieši mums vajag!
 7. 7. TEMATISKAS WEB2.0 RĪKU RESURSU TĪMEKĻA VIETNES RĪKU RECENZIJAS, IETEIKUMI, PAMĀCĪBAS
 8. 8. http://www.educatorstechnology.com var sekot Twitterī, Facebookā, .. var pieteikties jaunumiem epastā - iesaku!
 9. 9. SOCIĀLIE TĪKLI
 10. 10. NĀ KOTNESSKOLA.LV Skolotāju izglī tī bas ekspertu un viņu domubiedru sadarbī bas tī kls
 11. 11. ✤ CITI SOCIĀLO TĪKLU RESURSI LATVIJĀ http://skolotajs.lv
 12. 12. SOCIĀLĀS GRĀMATZĪMES https://www.diigo.com
 13. 13. SOCIĀLĀS GRĀMATZĪMES https://www.diigo.com manas grāmatzīmes manu grāmatzīmu saraksts (organizēts pēc iezīmēm (“tag”))
 14. 14. iesaku sekot šai grupai meklēt grupas manas grupas, kurām sekoju atrastās grupas varu veidot savas grupas
 15. 15. TĪMEKĻA VIETNES AR WEB2.0 RĪKU SARAKSTIEM UN ANOTĀCIJĀM
 16. 16. http://cooltoolsforschools.wikispaces.com
 17. 17. http://fs-it.blogspot.com
 18. 18. http://www.pinterest.com/cynthia1950/my-cool-tools-for-my-classroom/
 19. 19. http://heichelbechwebtools.weebly.com/index.html Rīku saraksts ar anotācijām. LABS. iesaku!
 20. 20. http://itfored.blogspot.com
 21. 21. http://itfored.blogspot.com katram rīkam sava “lapiņa” ar anotciju uz dzeltenā fona Rīku saraksts pēc kategorijām. angļu, spāņu un latviešu valodās
 22. 22. PALĪDZĪBA
 23. 23. ✤ WEB2.0 RĪKU IZMANTOŠANAS PREZENTĀCIJAS http://nttedu.blogspot.com
 24. 24. UZDEVUMS DALĪSIMIES PIEREDZĒ ! veidosim savu ieteikumu un palīdzības vietni :)
 25. 25. http://web2skolai.blogspot.com Emuārs veidots kā vieta, kur dalīties pieredzē.
 26. 26. http://web2skolai.blogspot.com Emuārs veidots kā vieta, kur dalīties pieredzē. Kreisā pusē atrodas “Padlet” ekrāns ar informācijas lapiņām Labajā pusē - RĪKU saraksts pēc TĒMAS
 27. 27. http://web2skolai.blogspot.com/2012/12/ieteikumi.html KĀ PIEVIENOT JAUNU “LAPIŅU” 1) Divreiz klik! ar peli “Padlet” ekrānā - parādīsies mazs lodziņš 2) ”Your name” vietā raksti WEB2.0 RĪKA nosaukumu 3) ”Write something” vietā raksti savu VĀRDU un īsu RĪKA aprakstu (ar saviem ieteikumiem) 4) Pievieno saiti ar PIEMĒRU!
 28. 28. http://web2skolai.blogspot.com/2012/12/ieteikumi.html KĀ DALĪTIES PIEREDZĒ ?! TĒMAS sarakstā atrodi savam PIEMĒRAM atbilstošu TĒMU: 2) Pievieno “lapiņu” ar WEB2.0 RĪKA nosaukumu , savu VĀRDU un sava PIEMĒRA adresi
 29. 29. OTRS UZDEVUMS
 30. 30. http://web2skolai.blogspot.com Otrs UZDEVUMS pavisam vienkāršs! Noskaidrosim populārāko WEB2.0 RĪKU. Aicinu padomāt un ierakstīt “Answergarden” teksta lodziņā web2.0 rīka nosaukumu, kuru patiešām lietojat. Jo vairāk cilvēku ieraksta kāda rīka vārdu - jo lielāks tas kļūst! Patreiz dominē Dropbox (7) un Google drive(7)
 31. 31. PALDIES PAR UZMANĪNU :) Prezentāciju veidoju es, Tatjana Gvozdeva VEIKSMI!
 32. 32. Mājas darbs Pārlapot grāmatu “Jaunais mācību apvērsums un septiņas atslēgas tā veicināšanai” (attēli ar atziņām) Savas atziņas vai pārdomas ierakstīt portāla nākotnesskola grupā “eTwinning-Vklase” 1.nodarbības diskusijā (precīza instrukcija sekos e-pastā)

×