1. Сабақтың тақырыбы: Мәтіннің үзіндісін ерекшелеу. Қаріп. Абзацты
пішімдеу.
Мақсаты: Оқушыларға Word Pad бағдарламасындамәтіннің үзіндісімен
жасалатын әрекеттерді (көшіру, қиып алу, қою) түсіндіру.
Өз бетімен жұмыс жасауға дағдыландыру
Көрнекілігі:проектор, компьютер, таратпалар
Пән аралық байланыс:қазақ әдебиеті, қазақ тілі
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
ІІ. Көпір тапсырмалары:Өткенді қайталау (Семантикалық карта арқылы)
ІІІ. Білу. Практикалық тапсырмалар орындау
ІҮ. Талдау. Венн диаграммасы
Ү. Сергіту сәті
ҮІ. “Дөңгелек айналым” ойыны
ҮІІ. Жинақтау
ҮІІІ. Үйге тапсырмаберу
ІХ. Бағалау
Жаңа сабақ:
Сол жақ шеті бойынша Абзацты сол жақ шеті бойынша туралайды
Ортасы бойынша Абзацты екі шеттің тура ортасынакелтіреді,
яғни центрге орналастырады
Оң жақ шеті бойынша Абзацты оң жақ шеті бойыншатуралайды
Маркерлер
Ағымдағы үнсіз келісім бойынша маркерлер құралады
Білу. Деңгейлік тапсырмалар орындау
Тапсырма №1
Мәтінді Word Pad бағдарламасындатеріп жаз.Көшіру – Қоюкомандалары
арқылы орында
Ақпан – қыс мезгілінің ең соңғы айы.
2. Қыс мезгілінің ең соңғы айы – ақпан.
Тапсырма №2
1.Мәтінді Word Pad бағдарламасындатеріңдер
2. Мәтіннің атын қисайған және асты сызылғанәріппен ерекшелеңдер.
3.Мәтінді сақтап қой.
Кодтау
Ақпарат алмасқанда ақпарат шығу көзінен байланыс арнасы арқылы
қабылдағышқа жөнелтіледі. Мұнымен байланысты бұл үдерістің 3
қатысушысынбөліп қарастыруғаболады: ақпарат көзі (жіберуші жақ),
байланыс қабылдағышы (қабылдаушы жақ), байланыс арнасы ( ақпарат
тасушы құралдар жиыны).
Талдау. Венн диаграммасы
Сергіту сәті. Компьютерлік мақалдың мағынасын тұрмыстағы
мақалмен сәйкес табу.
3. Тапсырма №3
Шығармашылық жұмыс.
5-6 сөйлемнен тұратын «8-Наурыз Аналар күніне» орай тілек жазу.
“Дөңгелек айналым” ойыны. Шарты: оқушылар ақ парақшаға Word Pad
бағдарламасы туралы өз ойынбір сөзбенжазады. Ең соңғы оқушы постерді
қорғапшығады.
Жинақтау
Үйге тапсырма:
§21 Мәтін бөліктерін ерекшелеу,§22 -§23 Мәтінді пішімдеу
Бағалау. Оқушыларды жинаған фишкаларына қарап бағалау
4. Үй тапсырмасы
Семантикалық карта
Жауабы: ЕРЕКШЕЛЕУ
А) әріпті жуандату (к)
Б) сөздің астын сызу(е)
В) шрифті өлшемі(е)
Д) Әріптің түсін өзгерту(л)
Е) Сақтау(р)
Ж) Құру (е)
И) әріпті қисайту(ш)
К) шрифт атауы (у)
Л) Баспаға шығару(е)
Сатыбалдиева Гүлнара
Маңғыстауауданы, Жыңғылдыаулы
Е.Айшуақұлы атындағыорта мектептің ІІ санатты информатикапәні
мұғалімі