Trendy w rozwoju okablowania strukturalnego RSIM
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×
 

Trendy w rozwoju okablowania strukturalnego RSIM

on

  • 281 views

 

Statistics

Views

Total Views
281
Views on SlideShare
281
Embed Views
0

Actions

Likes
0
Downloads
0
Comments
0

0 Embeds 0

No embeds

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Microsoft PowerPoint

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
  • Full Name Full Name Comment goes here.
    Are you sure you want to
    Your message goes here
    Processing…
Post Comment
Edit your comment
  • Problemy te istnieją nie tylko w biurach przedsiębiorstwa, ale również w centrum danych, gdzie wysoka gęstość połączeń może stać się wykładniczo bardzo trudna jeśli nie jest właściwie zarządzana. <br />
  • Molex aby sprostać najwyższe oczekiwania naszych klientów oferuje rozwiązanie MODLINK zarówno w wersji miedzianej jak i światłowodowej,ModLink jest idealnym rozwiązaniem dla krytycznych aplikacji, takich jak centra danych i sieci pamięci masowej, gdzie szybka instalacja jest najważniejsza i gdzie zmiany wpołączeniach są wykonywane często. <br />
  • Prostota instalacji i szybkie wdrożenia u klienta <br /> Czas instalowania rozwiązania MODLINK w stosunku do tradycyjnych można zredukować do 80% <br /> Wszystkie komponenty są w 100% fabrycznie przetestowane. Kable dostarczane są o długościach według indywidualnego zapotrzebowania klienta. <br /> Istniej możliwość szybkiej konfiguracji czy też wymiany znacznie redukcje przestoje spowodowane infrastrukturą w stosunku do tradycyjnych systemów <br /> Możliwość szybkiej rozbudowy bez wpływu na istniejąca już infrastrukturę <br />
  • Obudowy ModLink LC oferują niską tłumienność - 0,75 db na kasetę w przypadku zoptymalizowanych włokien OM3. Posiadają one solidny system zarządzania zapasem kabli, są łatwe w instalacji, posiadają łatwy system wymiany i rozbudowy, zaprojektowane są tak by umożliwić zgromadzenie do 5 metrów zapasu kabla. Panele są montowane na równi z 19 calową rama montażową <br />
  • W najbardziej podstawowej konfiguracji system okablowania strukturalnego Plug & Play to system składający się z 12-włóknowej wiązki kablowej MTP połączonej z 12-włóknowymi kasetami światłowodowymi, które rozdzielają wiązkę kablową na dupleksowe porty LC, SC i MTRJ. Następnie standardowe dupleksowe światłowodowe kable krosowe łączą kasety ze sprzętem aktywnym lub krosowym. Dlaczego Plug & Play? Dlatego, że jest to system modułowy obejmujący gotowe do użytku produkty okablowania światłowodowego. Wystarczy zainstalować kasetę, poprowadzić kable podłączyć je i już można korzystać ze sprzętu. Przyjrzyjmy się dokładniej komponentom systemu ModLink Plug & Play. <br />
  • Fabrycznie zakończone kable gwarantują parametry optyczne przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów pracy; są fabrycznie zakończone na obu końcach z złączami MTP dla maksymalnej gęstości włókien;Produkt jest dostępny w wersji SM i MM.; Wszystkie elementy są zgodne z dyrektywą RoHS <br />
  • Oto świetny przykład udoskonaleń w zakresie wysokiej gęstości połączeń i łatwego porządkowania przebiegów kablowych oferowanych przez system ModLink Plug & Play. Zdjęcie z lewej strony przedstawia rzeczywistą instalację. Na tym zdjęciu 96 włókien zostało zespawanych i zaterminowanych w naszej skrzynce światłowodowej 4U RFR-00204. Proszę sobie wyobrazić wymianę 12 pigtaili. Na zdjęciu z prawej strony widać skrzynkę światłowodową 2U Molex RFR-00202 z zainstalowanymi 8 kasetami ModLink oraz wprowadzonych 8 kabli ModLink. Z czym jest łatwiej pracować? Przy okazji, w skrzynce światłowodowej 4U RFR-00204 można zainstalować łącznie 24 kasety ModLink. To razem 288 zakończeń włókien <br />
  • Rozwiązania ModLink to rozwiązania do obsługi najszybszych aplikacji Ethernetowych. Rozwiązanie to oferujemy z włóknami wielomodowymi 62,5; 50/125 OM2, OM3 50/125 zoptymalizowane pod transmisje laserowa oraz jednomodowymi <br />
  • Molex oferuje również rozwiązanie MODLINK w wersji miedzianej. W skład rozwiązania wchodzą: <br /> Panel krosowy <br /> 1U z 24 lub 48 portami <br /> Kasety — 6 i 12 portów <br /> Kabel dystrybucyjny <br /> Kabel HydraiPass na RJ45 <br />
  • ModLink posiada opatentowane Złącze iPass co pozwala na łatwą instalację. Modułowe kasety konwertują interfejs iPass do standardowego interfejsu RJ45.Panele ModLink są w stanie przyjąć do 4 kaset ModLink kasety, instalują się łatwo umożliwiając szybką instalację oraz minimalne przestoje. Kasety są skonfigurowane w wersjach 6 lub 12 portowych i są w 100% testowane fabrycznie.Molex oferuje połączenia kablowe typu Hydra, które składa się z 6 wtyków RJ45 oraz złącza iPass na przeciwległym końcu. Są one specjalnie zaprojektowane do łączenia kaset miedzianych Molex z panelu do panelu lub z panelu do przełącznika. Są one również w 100% testowane fabrycznie, niestandardowe długości kabli od 1m do 90m, umożliwiają elastyczną konfigurację i tanią instalacja. <br />
  • Kable dystrybucyjne dostępne sa w konfiguracji iPass-na-iPass lub iPass-na-RJ45 (6 portów) <br /> Dostępne w wielu konstrukcjach CMR,CMP oraz LSZH <br /> Używane w połączeniach Panel-to-Panel lub <br /> Switch-to-Panel <br />
  • Podsumowanie asortymentu produktów Molex Cat6A . <br /> Wszystkie produkty Molex Cat 6A używają modułów dataGate, z wyjątkiem modułu typu Keystone. <br /> Wszystkie produkty są poddawane niezależnym testom. <br /> Dostępne w wersji FTP. <br /> Szeroki asortyment produktów. <br />
  • Używamy ekranowanych rozwiązań, ponieważ zmniejsza to wpływ hałasu zewnętrznego z otaczających kabli. <br /> Jest to najbardziej niezawodne mechanicznie rozwiązanie i oferuje 360 stopniową osłonę w całym kanale.Lepsza transmisja danych do 10 Gb Ethernet gwarantowana przez rozwiązanie ekranowane. <br />
  • Depending on the transmission speed, 3 different lane and pins assignments are possible with the MPO connector. <br /> The IEEE-preferred assignment for 100G of these 3 is the 24-fiber MPO connector. <br />
  • Xtreme Density covers applications such as Data Center and SAN infrastructure. <br /> The range includes Plug & Play modules, 19’’ rack mount chassis, pre-terminated fiber trunks and cable management accessories. <br />
  • Please read the features of the Transition Modules and Adapter Plates on this slide. <br />
  • Extreme Density’s 5-module 19” chassis comes in 4 versions, each of which holds 24-quad-LC cassettes with a quick-release, ring-pull latching mechanism <br />
  • These versions add a laminated label on the door for port identification <br />
  • Extreme Density’s 12-module 19” chassis comes in 4 versions, each of which holds 24-quad-LC cassettes with a quick-release ring, pull-latching mechanism <br />
  • These versions add a laminated label on the door for port identification <br />
  • The Extreme Density Sliding Management and Storage Tray includes front and rear cable management for use with 2U chassis. It is made of durable steel and provides superior rear cable and cable slack management. <br /> A telescopic slide traverses from the rear of the chassis for ease of access <br />

Trendy w rozwoju okablowania strukturalnego RSIM Trendy w rozwoju okablowania strukturalnego RSIM Presentation Transcript

  • Michał Muszalski Technical Support Coordinator Molex Premise Networsk © 2011 Molex Incorporated. All Rights Reserved. 1
  • Bezpieczeństwo, kontrola, monitoring SYSTEMY MONITORINGU OKABLOWANIA STRUKTURALNEGO - MIIM™ Szybkość i mobilność instalacji ROZWIĄZANIA PLUG AND PLAY – MODLINK™ FO oraz Cu Integracja interfejsów RJ-45 - PowerCat™, Interfejsy FO - Xtrem Density™ - LC MPO 2
  • Zarządzanie Zasobami Infrastruktury Systemowe Rozwiązania dla Transmisji Danych Kompletna oferta produktów System Okablowania Strukturalnego Globalny potencjał Bogata oferta produktowa Rozwiązania dla Hurtowni Danych (Data Centres) Oferta dostosowana do realnych potrzeb rynku Rozwiązania bezprzewodowe Produktywność i zarządzanie warstwą fizyczną Innowacyjne zarządzanie inwentaryzacją zasobów Ukierunkowanie na zarządzających zasobami i pełen cykl życia zasobów sieciowych Integracja z narzędziami do zarządzania biznesem i siecią
  • MIIM™ SYSTEMY MONITORINGU OKABLOWANIA STRUKTURALNEGO © 2011 Molex Incorporated. All Rights Reserved. 5
  • Ręczne zarządzanie siecią pasywnych połączeń jest wielce nieefektywne, ponieważ : – Wymaga fizycznego uwierzytelnienia dostępności portu komunikacyjnego – Wymaga fizycznego uwierzytelnienia wypełnienia zlecenia pracy (work order) – Brak śledzenia nieautoryzowanych zmian połączeń – Wykluczona zdalna eliminacja błędów – Wymaga pracochłonnej aktualizacji bazy danych w trybie ciągłym – Istniejące bazy danych mogą zawierać błędy lub być nieaktualne
  • Taki typ okablowania to typowy widok… również w budynkach typu Data Center
  • Prosty w instalacji, łatwo przyswajalny, prosty w konfiguracji i użyciu: Zamierzona koncentracja na warstwie fizycznej (1-sza warstwa OSI) • Użycie standardowych kabli krosowych – żadnych specjalnych kabli „9-cio żyłowych” ani 10-cio drożnych kabli krosowych • Monitorowanie przez kabel krosowy, weryfikacja stanu rzeczywistego
  • Wydajność: – Skaner dużej gęstości połączeń - 576 kanałów na 1U – Niskie zużycie prądu – Nikły wydatek cieplny
  • MIIM bezustannie monitoruje połączenia 1-szej warstwy fizycznej, włącznie z podłączonymi urządzeniami i przełącznikami sieciowymi – nawet jeśli są wyłączone Zapisuje każdą zmianę w krosowaniach oraz zapisuje informację o podłączeniach/odłączeniach urządzeń końcowych Planuje zlecenia wykonania połączeń Weryfikuje zgodność zleceń z ich praktyczną realizacją Sygnalizuje instalatorowi diagram połączeń do wykonania w polu krosowym Inteligentna detekcja – momentalna identyfikacja podłączonego do sieci urządzenia, bez obciążania pasma użytkowego sieci
  • Udoskonalone procedury eliminacji błędów – Krótszy czas wywiadu sieciowego – Personel grupy wsparcia może zdalnie zweryfikować siec połączeń z poziomu warstwy fizycznej i zlokalizować miejsce rozłączenia – Szybszy czas reakcji i zredukowane koszty napraw Zwiększona produktywność – Wydajniejsze wykorzystanie zasobów sieciowych – Wartościowe raporty Zapewniona ciągłość działania – Zcentralizowane zarządzanie zasobami – Wspomaga planowanie odbudowy po katastrofie
  • Połączenie krosowe Kanał komunikacyjny Urządzeni e włączone do sieci Sprzęt sieciowy Panel sprzętowy Pole krosowe Panel przebiegu horyzontalnego Strefa użytkowa Zapewnione monitorowanie kanału komunikacyjnego od końca do końca
  • Funkcje: – Skanuje panele krosowe w celu detekcji zmian, stanu kabli krosowych i kabli horyzontalnych – Komunikuje się z serwerem aplikacji przez sieć LAN – Zasila panele krosowe MIIM i aktywuje sygnalizatory LED Specyfikacja techniczna: – 1U, 19” szerokości na 8” głębokości – Pojemność: 576 kanałów – Pobór mocy: Mniej niż 30 W (110VAC / 220VAC) – Magistrala komunikacyjna używa dowolnych standardowych kabli krosowych CAT5e albo CAT6
  • Funkcje: – Wydajność kategorii 6 – Wykrywanie kabli krosowych oraz statusu gniazd użytkowników Specyfikacja techniczna: – Kategoria 6, oparta o moduł DataGate z przesłoną antykurzową – system objęty gwarancją 25letnią – Magistrala danych oraz zasilania oparta o standardowych kabel krosowy RJ45 – Wymaga uziemienia – Komunikacja z serwerem – Sygnalizacja za pomocą diod LED
  • Sygnalizacja diagramu połączeń w polu krosowym na podstawie zlecenia pracy Wskaźnik stanu zasilania A Wskaźnik stanu zasilania B
  • Używana w gnieździe abonenckim do umożliwienia systemowi monitorowania ciągłości połączeń kabli horyzontalnych od panelu krosowego do gniazda abonenckiego Nie zakłóca sygnałów protokołu Ethernet ani Power Over Ethernet (POE) Stosowana wymiennie z nakładką używaną obecnie w gnieździe DataGate Piny teleskopowe
  • Możliwość zdalnego zarządzania Architektura klinet-serwer Hierarchiczny podgląd struktury od szafy do gniazda użytkownika Monitorowanie wszystkich połączeń/rozłączeń Sygnalizacja wykonania połączeń za pomocą podświetlanych portów w panelach Możliwość przeszukiwania bazy danych zawierającej spis wszystkich elementów sieciowych wg słów kluczowych Dziennik zdarzeń – umożliwia tworzenie raportów, pomocnych przy audytach Nielimitowana ilość użytkowników per licencja
  • Oprogramowanie aplikacji MIIM jest zainstalowane na głównym serwerze, konstytuując tym samym Serwer MIIM Skaner MIIM komunikuje się z serwerem MIIM z dowolnego miejsca w sieci Użytkownicy komunikują się z serwerem MIIM z jakiegokolwiek miejsca w sieci
  • Zarządzanie przeprowadzkami, dodatkami i zmianami (MAC’s): – Co przenosimy i dokąd? – Mnogość lokalizacji z niespójnymi procedurami i niespójnie wyszkolonym personelem Bezpieczeństwo: – Kradzież urządzeń – Nieautoryzowane urządzenia Eliminacja błędów: – Instalatorzy niezbędni w lokalizacji aby zidentyfikować i usunąć błędy połączeń – Wyłączenia i koszty z tym związane Statyczny zapis obrazu sieci: – Konieczność śledzenia lokalizacji każdego urządzenia sieciowego, – Ruch pracowników w obrębie sieci Nieład i brak konsystencji w graficznej reprezentacji stanu: – Wymaganie szkolenia, zastosowanie różnych narzędzi
  • MODLINK™ ROZWIĄZANIA PLUG AND PLAY – FO ORAZ Cu © 2011 Molex Incorporated. All Rights Reserved. 20
  • Miedziane jak i światłowodowe rozwiązanie do takich zastosowań jak Data Center czy też Centrum Przechowywania Danych Szybka instalacja i rekonfiguracja przy potrzebie zmiany połączeń, tworzenia dodatkowych połączeń czy innych zmian 21
  • Prostota instalacji i szybkie wdrożenia u klienta Czas instalowania rozwiązania możne zredukować do 80% W 100% fabrycznie przetestowane i dostarczone na odpowiednie długości Możliwość szybkiej konfiguracji czy też wymiany znacznie redukcje przestoje spowodowane infrastrukturą w stosunku do tradycyjnych systemów Możliwość szybkiej rozbudowy bez wpływu na istniejąca już infrastrukturę 22
  • Niskie straty wtrąceniowe - 0.75dB w najgorszym przypadku Wyjmowane akcesoria zarządzania zapasem Możliwość zgromadzenia do 5 metrów zapasu Panele są montowane na równi z ramą 23
  • 12-włóknowa wiązka kablowa MTP 12-włóknowe kasety rozdzielcze Kasety są łączone ze sprzętem standardowymi przewodami światłowodowymi 24
  • Fabrycznie zakończone kable gwarantują: – Optymalne parametry – Brak potrzeby pomiarów u Kable krosowe łatwo integrują się z standardowymi złączami dostępnymi na rynku Patch Rozwiązanie oferuje wysoki poziom parametrów, prędkości, szerokości pasma oraz bezpieczeństwa 25
  • 96 włókien zakończonych spawami 96 włókien zakończonych za pomocą 8 kaset Plug & Play i kabli 26
  • Dostępne dla aplikacji 10G/40G/100G dla włókien wielomodowych 62.5, 50/125 OM2, 50/125 OM3 laser optimized, oraz 9/125 dla włókien jednomodowych Panele Modlink 1U – 12-portowe oraz 24-portowe – Każdy rodzaj włókna Kasety Modlink – LC oraz SC – Każdy rodzaj włókna – Pojemności • 1U = 24 duplex ports • 2U = 48 duplex ports • 4U = 144 duplex ports 27
  • Panel krosowy – 1U z 24 lub 48 portami Kasety — 6 i 12 portów Kabel dystrybucyjny Kabel Hydra iPass na RJ45 28
  • Opatentowany konektor iPass Panel przyjmuje do 4 kaset Zintegrowane tylne organizatory kabli Kasety 6 lub 12 portowe Kable dystrybucyjne Kable typu Hydra 29
  • Mogą być użyte do budowy model inter-connect Dostępny w konfiguracji iPass-na-iPass iPass-na-RJ45 (6 portów) Robione na specjalne zamówienie Dostępne w wielu konstrukcjach – CMR,CMP & LSZH W 100% fabrycznie testowane Używane w połączeniach Panel-toPanel lub Switch-to-Panel 30
  • INTEGRACJA INTERFEJSÓW PoweraCat 6A oraz Xtrem Density © 2011 Molex Incorporated. All Rights Reserved. 31
  • Coraz więcej urządzeń wyposażanych jest w interfejs Ethernetowy Komputer PC/Laptop Drukarki sieciowe Power over Etherne - PoE Voice over IP - VoIP Kamery nadzorujące – IP Kamera Urządzenia medyczne – Kardiograf Urządzenia RTV/AGD – Lodówki/Telewizory/Dekodery TVSAT
  • PowerCat Category 6A™ IDEALNE ROZWIĄZNIE DLA ETHERNETU AŻ DO 10 GB/s © 2011 Molex Incorporated. All Rights Reserved. 33
  • Wszystkie produkty Molex Kategorii 6A wykorzystują moduły DataGate Wszystkie produkty są niezależnie przetestowane przez ETL na poziomie kanału Dostępne tylko w wersji ekranowanej Szeroki asortyment produktów: – Szereg różnego rodzaju gniazd – Wiele rodzajów paneli krosowych – Punkty konsolidacyjne – Kable, kable krosowe 34
  • Całkowita eliminacja przesłuchów obcych (Alien Crosstalk) w całym kanale transmisyjnym Mechanicznie bardzo wytrzymałe oraz „zgrabne” Ekranowanie 360 stopni w całym kanale Najlepszy wybór pod kątem instalacyjnym 35
  • Xtrem Density™ WIELOFUNKCYJNA PLATFORMA ŚWIATŁOWODOWA © 2011 Molex Incorporated. All Rights Reserved. 36
  • 40G / 12-Włóknowe złącze MPO Piny 1 2 3 4 dla TX – Piny 9 10 11 12 dla RX – Piny 5 6 7 8 pozostają nie używane 100G / 2 X 12-Włóknowe złącze MPO Złącze 1 : Piny od 2 do 11 dla TX – Złącze 2 : Piny od 2 do 11 dla RX – Piny 1 oraz 12 pozostają nie użyte 100G / 24-Włóknowe złącze MPO Piny od 2 do 11 dla RX – Piny od 14 do 23dla TX – Piny 1 12 13 24 pozostają nie użyte
  • Zastosowania – Data Center – Infrastruktura SAN – Rozwiązania o znaczeniu kluczowym – Telekomunikacja Cechy – Modularność – MTP Plug & Play – 19” obudowa kasetowa 1U oraz 2U – Zakończone fabrycznie światłowody ze złączami MTP lub MTP/LC – Mało stratne kategorie OM3 oraz OM4 jak i również kategoria OS2 – Kontrola i zarządzalność kablami
  • Moduł przejściowy 40G z 3 x 8 MTP na 2 X 12 MTP – Inne opcje: • 6 x 8 MTP na 2 x 24 MTP • 8 x 8 MTP na 96 fiber Płyty czołowe z adapterami 8 MPO/MTP – Dostępne w polaryzacji A i B – Proste w instalacji i usuwaniu
  • Podstawowa 5-Modułowa kaseta 19” – Pojemność do 5 kaset 5 x 24 quad LC z szybkim mechanizmem montażu – Opcja dla drzwi przednich, tylny organizator kabli i przedni organizator zapasów kabli krosowych 1U Pośrednia 5-Modułowa kaseta 19” – Tylny organizator kabli w standardzie – Pojemność do 5 kaset 5 x 24 quad LC z szybkim mechanizmem montażu – Opcja dla drzwi przednich i przedniego organizator zapasów kabli krosowych 1U
  • Pośrednia 5-Modułowa obudowa 19” – Przednie drzwi w standardzie – Pojemność do 5 kaset 5 x 24 quad LC z szybkim mechanizmem montażu – Identyfikator Portów i oznaczników na drzwiach przednich – Opcja tylnego organizatora i przedniego organizator zapasów kabli krosowych 1U Zaawansowana 5-Modułowa obudowa 19” – Przedni organizator kabli 1U w standardzie – Pojemność do 5 kaset 5 x 24 quad LC z szybkim mechanizmem montażu – Identyfikator Portów i oznaczników na drzwiach przednich – Opcja tylnego organizatora i przedniego organizator zapasów kabli krosowych 1U
  • Podstawowa 12-Modułowa obudowa 19” – Pojemność do 12 kaset 5 x 24 quad LC z szybkim mechanizmem montażu – Opcja dla drzwi przednich, tylny organizator kabli i przedni organizator zapasów kabli krosowych 2U Pośrednia 12-Modułowa obudowa 19” – Tylny organizator kabli w standardzie – Pojemność do 12 kaset 5 x 24 quad LC z szybkim mechanizmem montażu – Opcja dla drzwi przednich i przedniego organizator zapasów kabli krosowych 2U
  • Pośrednia 12-Modułowa obudowa 19” – Przednie drzwi w standardzie – Pojemność do 5 kaset 5 x 24 quad LC z szybkim mechanizmem montażu – Identyfikator Portów i oznaczników na drzwiach przednich – Opcja tylnego organizatora i przedniego organizator zapasów kabli krosowych 2U Zaawansowana 12-Modułowa obudowa 19” – Przedni organizator kabli 1U w standardzie – Pojemność do 5 kaset 5 x 24 quad LC z szybkim mechanizmem montażu – Identyfikator Portów i oznaczników na drzwiach przednich – Opcja tylnego organizatora i przedniego organizator zapasów kabli krosowych 2U
  • Zawiera przedni i tylny organizator kabli krosowych 2Us Wykonany z wytrzymałej stali Zapewnia przednią organizacje kabli krosowych oraz organizacje tylną zapasu kabli łączących Przednia teleskopowa półka przednia ułatwiająca dostęp do przodu obudowy i kabli
  • Dziękuje za uwagę !!! Michał Muszalski 603 948 348 Michal.Muszalski@molex.com 45