SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
1
Урок №____ 9А клас 1 група ________________
2 група ________________
9Б клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема: Особливостіроботи з графічнимиі текстовими об’єктами під час
створення комп’ютернихпублікацій. Зв’язкиміж об’єктамипублікації.
Інструктаж з БЖД
Мета:
навчальна: ознайомитись із інтерфейсом програми Publisher та
основними макетами публікацій; навчитись створювати, зберігати та відкривати
комп'ютерніпублікації;
розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за
інструкцією, плануватисвою діяльність, аналізуватиi робити висновки;
виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність,
дисциплінованість.
Тип уроку: засвоєння нових знань;
Хід уроку
І. Організаційний етап
 привітання
 перевірка присутніх
 перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Актуалізаціяопорних знань
 Що таке публікація?
 Які видипублікацій розрізняють?
 Які засобивикористовують для створення публікацій?
 Які підготувативдалу публікацію?
 З якою програмою для створення публікацій ми будемо
знайомитись?
ІІІ. Оголошеннятеми та мети уроку . Мотиваціянавчальної діяльності
2
Давайте пригадаємо: з якими програмами пакету Microsoft Office ви вже
навчились працювати, на попередніх уроках? (очікувана відповідь: Word, Excel,
PowerPoint)
А які спільні елементи інтерфейсу є у цих програмах? (рядки заголовку,
меню, статусу, панелі інструментів)
Сьогодні ми з вами почнемо знайомство ще з однією програмою з цього
пакету, яка називається Publisher.
Цим знайомством ми продовжимо вивчення розділу «Інформаційні
технології персональної та колективної комунікації» і розпочнемо невеличкий
підрозділ «Основистворення комп’ютернихпублікацій».
Отже тема сьогоднішнього уроку «Особливості роботи з графічними і
текстовими об’єктами під час створення комп’ютерних публікацій. Зв’язки між
об’єктами публікації».
IV. Вивчення нового матеріалу
Microsoft Publisher 2010 — це програма з пакета Microsoft Office, за
допомогою якої можна створювати, оформлювати та публікувати документи
різного типу. За її допомогою можна готувати інформаційний бюлетень чи
буклет для друку, форми для розсилання електронною поштою або публікації в
Інтернеті.
Інтерфейс програми MS Publisher
Завантажується програма MS Publisher командою Пуск → Усі програми →
MicrosoftOffice→ MicrosoftOffice Publisher
Зараз вам потрібно записати знайомі вам елементи вікна програми, яке
зображене на цих аркушах, аналогічні вікнам програм, які ви вже вивчали на
урокахінформатики.
(Учням роздаються аркушіз зображенням вікна програмиMS Publisher)
Зараз ми з вами перевіримо ваші записи. Усі дивимось на екран.
Будова вікна програми MS Publisher
3
1. Рядок заголовку програми.
2. Головне меню.
3. Панелі інструментів.
4. Область завдань з
командами для створення
публікацій.
5. Панель інструментів
Об’єкти.
6. Горизонтальна і вертикальна
лінійки.
7. Смугипрокрутки.
8. Робоча область (Монтажний
стіл).
9. Бірки з номерамисторінок.
Макети публікацій
Програма містить набір шаблонів публікацій, які згруповано за категоріями:
Буклети, Бюлетені, Візитні картки, Вітальні листівки, Етикетки тощо, —
щоб полегшитикористувачевіпошук потрібного шаблону.
Шаблон – це пуста форма документу з коментарями про те, як слід
заповнювати кожне поле. Інший варіант шаблону — форма документу з вже
заповненими полями, якіможна використовуватияк приклад.
Шаблон можна створити на основі будь-якої публікації, зберігши її як файл
шаблону Publisher.
Можна заощадити час, створивши головну публікацію, яка містить логотип і
відомості про установу, та зберігши цю публікацію як шаблон. Відтак щоразу під
час створення нової версії можна використати шаблон, додавши лише унікальні
4
для цієї версії відомості. Використання шаблону для регулярно створюваної
публікаціїне лише заощаджуєчас, але й гарантує якість і узгодженість.
Усі наявні шаблони можна розділити за категоріями:
Публікації для друку - шаблони публікацій, призначених для подальшого
роздрукування (бланки, буклети, візитки, календарі, плакатитощо)
Веб-вузли та електронна пошта - призначений допомогти вам створити
просту веб-сторінку або публікацію, призначену для відправки у формі
електронного листа.
Пусті сторінки - спробуйте створити публікацію на основі одного з порожніх
бланків.
Створюючи нову публікацію, бажано заздалегідь визначити, якою вона має
бути. Тоді відразу після завантаження програми можна обрати шаблон, що
відповідає потрібному типу публікації. Після запуску програми відображається
меню Файл з обраною вказівкою Створити.
У центральній частині вікна відображається набір категорій шаблонів. Після
вибору певної категорії, наприклад Бюлетені, будуть відображені доступні
шаблони, для обраного шаблону в правій частині вікна пропонується обрати
колірну схему, схему шрифтів та інші параметри. Налаштувавши всі параметри
обраного шаблону, натискають кнопку Створити.
Змінити колірні та шрифтові схеми, параметри сторінки й навіть обраний
шаблонможна за допомогою інструментів на вкладці Макет сторінки.
У видавничій системі, на відміну від текстового процесора, окремі
фрагменти тексту можна опрацьовувати як незалежні об'єкти. Усі тексти містяться
в об'єктах-контейнерах, які називають написами (інші терміни — текстові блоки,
текстові поля, поля). Саме ця властивість дає змогу комбінувати і зручно
розташовувати на сторінці головні об'єкти публікації — графічні зображення і
текстові фрагменти.
Елементи публікації:
 Текстові поля (написи) – будь-який текст, розміщений у текстовій
рамці, відображеній на екрані за допомогою пунктирнихліній.
5
 Елементи оформлення документа – векторні об’єкти,
використовувані для оформлення комп’ютерної публікації:
різноманітні візерунки, узоритощо.
 Малюнки (зображення, фотографії) – це підготовлені або
відредаговані за допомогою графічного редактора растрові
зображення, якість яких суттєво змінюється внаслідок масштабування.
Усі об’єкти публікації, яка розробляється за допомогою програми Microsoft
Publisher 2010, включаючи блоки тексту, не залежать один від одного. Будь-який
об’єкт можна розміщувати точно в потрібному місці, і є можливість управління
розміром, формою йзовнішнім виглядом кожного об’єкта.
Після створення публікації на основі шаблону слід у відповідних об’єктах, які
визначають її структуру, замінити текст і малюнки такими, що відповідають
задуму публікації. У тексті автозаповнювача шаблону публікації зазначається,
скільки орієнтовно слів має бути в кожній статті, щоб вона помістилася в бюлетень
відповідно до обраного шаблону. Якщо текст статті підготовлено заздалегідь і
збережено в текстовому файлі, можна автоматично замінити текст
автозаповнювача. Для цього потрібно виділити текст, що заміщується, у
контекстному меню обрати вказівку Змінити текст/Текстовий файл і вказати
файл, що містить необхідний текст.
Створена на основі шаблону публікація залежно від типу може містити різну
кількість сторінок, наприклад, бюлетень за замовчуванням складається із
чотирьох сторінок, а буклет — із двох.
Переміщуватися до потрібної сторінки публікації зручно за допомогою
панелі Навігація по сторінках у лівій частині вікна програми.
За потреби можна додавати нові сторінки до публікації або видаляти наявні.
Для цього використовують відповідні вказівки контекстного, яке з’являється, якщо
клацнути правою кнопкою миші на одній зі сторінок в області Навігація по
сторінках. Якщо слід видалити деякі сторінки з внутрішніх двосторонніх сторінок,
з’являється вікно Видалення сторінки, у якому вказують, які саме сторінки слід
видалити.
Для створення нової публікації виконують команду Файл → Створити →
Тип публікації. Для форматування напису призначене вікно Формат напису, яке
можна викликати командою Форматнапису із контекстного меню.
6
Щоб змінити шрифт текстових полів публікації, в області завдань Параметри
слід обрати посилання Шрифтові схеми. У наведеному списку Застосувати
шрифтову схему вибрати потрібну.
Для зміни вигляду елементів оформлення всього документа, в області
завдань вибрати посилання Кольоровісхеми.
Щоб змінити шаблон публікації в області завдань вибирають Шаблони
публікацій.
На останньому етапі створення публікації пунктирні лінії забирають
командою Вигляд →Межі і направляючі.
Файли, створенні програмою MS Publisher, мають стандартне розширення
.pub.
V. Інструктаж з ТБ
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Виконання практичного завдання.
ЗасобамиMicrosoftPublisher створіть публікацію «ГРАМОТА» за зразком.
VІІ. Підсумки уроку
Виставлення оцінок.
Провести опитування учнів з наступних питань:
 сьогоднія дізнався...
 було цікаво....
 було важко...
 я зрозумів, що...
 тепер я можу...
 я відчув, що...
 я навчився...
 у мене вийшло...
 я зміг...
 я спробую...
 мене здивувало...
 мені захотілося...
VІІI. Домашнєзавдання
7
Підручник п. 20.4 ст. 144-146
IХ. Оцінювання роботи учнів

More Related Content

What's hot (10)

лп р5-6 мр
лп р5-6 мрлп р5-6 мр
лп р5-6 мр
 
9 клас публікації
9 клас публікації9 клас публікації
9 клас публікації
 
лп р3-4 мр
лп р3-4 мрлп р3-4 мр
лп р3-4 мр
 
Робота в MS Publisher
Робота в MS PublisherРобота в MS Publisher
Робота в MS Publisher
 
19
1919
19
 
лп р7-8мр
лп р7-8мрлп р7-8мр
лп р7-8мр
 
23
2323
23
 
урок 13 8 klas
урок 13 8 klasурок 13 8 klas
урок 13 8 klas
 
лп р1-2 мр
лп р1-2 мрлп р1-2 мр
лп р1-2 мр
 
Less12 6class
Less12 6classLess12 6class
Less12 6class
 

Similar to Less34

5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
Дмитро Загура
 
Komp publikatsiyi
Komp publikatsiyiKomp publikatsiyi
Komp publikatsiyi
annaeres
 
комп публікації
комп публікаціїкомп публікації
комп публікації
dmytrukvita
 
практична робота №3
практична робота №3практична робота №3
практична робота №3
Юра Марчук
 
публикации урок 1 10 клас
публикации урок 1 10 класпубликации урок 1 10 клас
публикации урок 1 10 клас
Helen Pata
 
засоби автоматизації процесу створення документа
засоби автоматизації процесу створення документазасоби автоматизації процесу створення документа
засоби автоматизації процесу створення документа
Elena Kostesnko
 

Similar to Less34 (20)

10 клас 19 урок. Особливості роботи з текстовими графічними об'єктами.
10 клас 19 урок. Особливості роботи з текстовими графічними об'єктами.10 клас 19 урок. Особливості роботи з текстовими графічними об'єктами.
10 клас 19 урок. Особливості роботи з текстовими графічними об'єктами.
 
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
 
Компютерні публікації
Компютерні публікаціїКомпютерні публікації
Компютерні публікації
 
Компютерні публікації
Компютерні публікаціїКомпютерні публікації
Компютерні публікації
 
Komp publikatsiyi
Komp publikatsiyiKomp publikatsiyi
Komp publikatsiyi
 
комп публікації
комп публікаціїкомп публікації
комп публікації
 
практична робота №3
практична робота №3практична робота №3
практична робота №3
 
Основи створення компютерних публікацій
Основи створення компютерних публікаційОснови створення компютерних публікацій
Основи створення компютерних публікацій
 
основи створення комп'ютерних публIкацiй
основи створення комп'ютерних публIкацiйоснови створення комп'ютерних публIкацiй
основи створення комп'ютерних публIкацiй
 
Урок 13. Розділи, колонтитули, стилі, структура в текстових документах
Урок 13. Розділи, колонтитули, стилі, структура в текстових документахУрок 13. Розділи, колонтитули, стилі, структура в текстових документах
Урок 13. Розділи, колонтитули, стилі, структура в текстових документах
 
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа
 
10 клас 18 урок.. Основи створення комп'ютерних публікацій.
10 клас 18 урок.. Основи створення комп'ютерних публікацій.10 клас 18 урок.. Основи створення комп'ютерних публікацій.
10 клас 18 урок.. Основи створення комп'ютерних публікацій.
 
відкрите2
відкрите2відкрите2
відкрите2
 
публикации урок 1 10 клас
публикации урок 1 10 класпубликации урок 1 10 клас
публикации урок 1 10 клас
 
відкрите
відкритевідкрите
відкрите
 
Урок №10 8 клас
Урок №10 8 класУрок №10 8 клас
Урок №10 8 клас
 
урок 22
урок 22урок 22
урок 22
 
засоби автоматизації процесу створення документа
засоби автоматизації процесу створення документазасоби автоматизації процесу створення документа
засоби автоматизації процесу створення документа
 
створення публікації
створення публікаціїстворення публікації
створення публікації
 
MW
MWMW
MW
 

More from Nikolay Shaygorodskiy

More from Nikolay Shaygorodskiy (20)

план проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтваплан проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтва
 
Mystetstvo
MystetstvoMystetstvo
Mystetstvo
 
Mathematics
MathematicsMathematics
Mathematics
 
History
HistoryHistory
History
 
Health basics
Health basicsHealth basics
Health basics
 
English language elementary school
English language elementary schoolEnglish language elementary school
English language elementary school
 
English
EnglishEnglish
English
 
Elementary school
Elementary schoolElementary school
Elementary school
 
Biology
BiologyBiology
Biology
 
Biology
BiologyBiology
Biology
 
Geography
GeographyGeography
Geography
 
Computer science
Computer scienceComputer science
Computer science
 
10 11
10 1110 11
10 11
 
5 9
5 95 9
5 9
 
1 4
1 41 4
1 4
 
Minutes no.20 (director's report 2021)
Minutes no.20 (director's report 2021)Minutes no.20 (director's report 2021)
Minutes no.20 (director's report 2021)
 
Director's report for 2020 2021 academic year
Director's report for 2020 2021 academic yearDirector's report for 2020 2021 academic year
Director's report for 2020 2021 academic year
 
Order no.106u
Order no.106uOrder no.106u
Order no.106u
 
Order no.105 u
Order no.105 uOrder no.105 u
Order no.105 u
 
Order no.104 u
Order no.104 uOrder no.104 u
Order no.104 u
 

Recently uploaded

Recently uploaded (6)

Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxУкраїна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 

Less34

  • 1. 1 Урок №____ 9А клас 1 група ________________ 2 група ________________ 9Б клас 1 група ________________ 2 група ________________ Тема: Особливостіроботи з графічнимиі текстовими об’єктами під час створення комп’ютернихпублікацій. Зв’язкиміж об’єктамипублікації. Інструктаж з БЖД Мета: навчальна: ознайомитись із інтерфейсом програми Publisher та основними макетами публікацій; навчитись створювати, зберігати та відкривати комп'ютерніпублікації; розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, плануватисвою діяльність, аналізуватиi робити висновки; виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість. Тип уроку: засвоєння нових знань; Хід уроку І. Організаційний етап  привітання  перевірка присутніх  перевірка готовності учнів до уроку ІІ. Актуалізаціяопорних знань  Що таке публікація?  Які видипублікацій розрізняють?  Які засобивикористовують для створення публікацій?  Які підготувативдалу публікацію?  З якою програмою для створення публікацій ми будемо знайомитись? ІІІ. Оголошеннятеми та мети уроку . Мотиваціянавчальної діяльності
  • 2. 2 Давайте пригадаємо: з якими програмами пакету Microsoft Office ви вже навчились працювати, на попередніх уроках? (очікувана відповідь: Word, Excel, PowerPoint) А які спільні елементи інтерфейсу є у цих програмах? (рядки заголовку, меню, статусу, панелі інструментів) Сьогодні ми з вами почнемо знайомство ще з однією програмою з цього пакету, яка називається Publisher. Цим знайомством ми продовжимо вивчення розділу «Інформаційні технології персональної та колективної комунікації» і розпочнемо невеличкий підрозділ «Основистворення комп’ютернихпублікацій». Отже тема сьогоднішнього уроку «Особливості роботи з графічними і текстовими об’єктами під час створення комп’ютерних публікацій. Зв’язки між об’єктами публікації». IV. Вивчення нового матеріалу Microsoft Publisher 2010 — це програма з пакета Microsoft Office, за допомогою якої можна створювати, оформлювати та публікувати документи різного типу. За її допомогою можна готувати інформаційний бюлетень чи буклет для друку, форми для розсилання електронною поштою або публікації в Інтернеті. Інтерфейс програми MS Publisher Завантажується програма MS Publisher командою Пуск → Усі програми → MicrosoftOffice→ MicrosoftOffice Publisher Зараз вам потрібно записати знайомі вам елементи вікна програми, яке зображене на цих аркушах, аналогічні вікнам програм, які ви вже вивчали на урокахінформатики. (Учням роздаються аркушіз зображенням вікна програмиMS Publisher) Зараз ми з вами перевіримо ваші записи. Усі дивимось на екран. Будова вікна програми MS Publisher
  • 3. 3 1. Рядок заголовку програми. 2. Головне меню. 3. Панелі інструментів. 4. Область завдань з командами для створення публікацій. 5. Панель інструментів Об’єкти. 6. Горизонтальна і вертикальна лінійки. 7. Смугипрокрутки. 8. Робоча область (Монтажний стіл). 9. Бірки з номерамисторінок. Макети публікацій Програма містить набір шаблонів публікацій, які згруповано за категоріями: Буклети, Бюлетені, Візитні картки, Вітальні листівки, Етикетки тощо, — щоб полегшитикористувачевіпошук потрібного шаблону. Шаблон – це пуста форма документу з коментарями про те, як слід заповнювати кожне поле. Інший варіант шаблону — форма документу з вже заповненими полями, якіможна використовуватияк приклад. Шаблон можна створити на основі будь-якої публікації, зберігши її як файл шаблону Publisher. Можна заощадити час, створивши головну публікацію, яка містить логотип і відомості про установу, та зберігши цю публікацію як шаблон. Відтак щоразу під час створення нової версії можна використати шаблон, додавши лише унікальні
  • 4. 4 для цієї версії відомості. Використання шаблону для регулярно створюваної публікаціїне лише заощаджуєчас, але й гарантує якість і узгодженість. Усі наявні шаблони можна розділити за категоріями: Публікації для друку - шаблони публікацій, призначених для подальшого роздрукування (бланки, буклети, візитки, календарі, плакатитощо) Веб-вузли та електронна пошта - призначений допомогти вам створити просту веб-сторінку або публікацію, призначену для відправки у формі електронного листа. Пусті сторінки - спробуйте створити публікацію на основі одного з порожніх бланків. Створюючи нову публікацію, бажано заздалегідь визначити, якою вона має бути. Тоді відразу після завантаження програми можна обрати шаблон, що відповідає потрібному типу публікації. Після запуску програми відображається меню Файл з обраною вказівкою Створити. У центральній частині вікна відображається набір категорій шаблонів. Після вибору певної категорії, наприклад Бюлетені, будуть відображені доступні шаблони, для обраного шаблону в правій частині вікна пропонується обрати колірну схему, схему шрифтів та інші параметри. Налаштувавши всі параметри обраного шаблону, натискають кнопку Створити. Змінити колірні та шрифтові схеми, параметри сторінки й навіть обраний шаблонможна за допомогою інструментів на вкладці Макет сторінки. У видавничій системі, на відміну від текстового процесора, окремі фрагменти тексту можна опрацьовувати як незалежні об'єкти. Усі тексти містяться в об'єктах-контейнерах, які називають написами (інші терміни — текстові блоки, текстові поля, поля). Саме ця властивість дає змогу комбінувати і зручно розташовувати на сторінці головні об'єкти публікації — графічні зображення і текстові фрагменти. Елементи публікації:  Текстові поля (написи) – будь-який текст, розміщений у текстовій рамці, відображеній на екрані за допомогою пунктирнихліній.
  • 5. 5  Елементи оформлення документа – векторні об’єкти, використовувані для оформлення комп’ютерної публікації: різноманітні візерунки, узоритощо.  Малюнки (зображення, фотографії) – це підготовлені або відредаговані за допомогою графічного редактора растрові зображення, якість яких суттєво змінюється внаслідок масштабування. Усі об’єкти публікації, яка розробляється за допомогою програми Microsoft Publisher 2010, включаючи блоки тексту, не залежать один від одного. Будь-який об’єкт можна розміщувати точно в потрібному місці, і є можливість управління розміром, формою йзовнішнім виглядом кожного об’єкта. Після створення публікації на основі шаблону слід у відповідних об’єктах, які визначають її структуру, замінити текст і малюнки такими, що відповідають задуму публікації. У тексті автозаповнювача шаблону публікації зазначається, скільки орієнтовно слів має бути в кожній статті, щоб вона помістилася в бюлетень відповідно до обраного шаблону. Якщо текст статті підготовлено заздалегідь і збережено в текстовому файлі, можна автоматично замінити текст автозаповнювача. Для цього потрібно виділити текст, що заміщується, у контекстному меню обрати вказівку Змінити текст/Текстовий файл і вказати файл, що містить необхідний текст. Створена на основі шаблону публікація залежно від типу може містити різну кількість сторінок, наприклад, бюлетень за замовчуванням складається із чотирьох сторінок, а буклет — із двох. Переміщуватися до потрібної сторінки публікації зручно за допомогою панелі Навігація по сторінках у лівій частині вікна програми. За потреби можна додавати нові сторінки до публікації або видаляти наявні. Для цього використовують відповідні вказівки контекстного, яке з’являється, якщо клацнути правою кнопкою миші на одній зі сторінок в області Навігація по сторінках. Якщо слід видалити деякі сторінки з внутрішніх двосторонніх сторінок, з’являється вікно Видалення сторінки, у якому вказують, які саме сторінки слід видалити. Для створення нової публікації виконують команду Файл → Створити → Тип публікації. Для форматування напису призначене вікно Формат напису, яке можна викликати командою Форматнапису із контекстного меню.
  • 6. 6 Щоб змінити шрифт текстових полів публікації, в області завдань Параметри слід обрати посилання Шрифтові схеми. У наведеному списку Застосувати шрифтову схему вибрати потрібну. Для зміни вигляду елементів оформлення всього документа, в області завдань вибрати посилання Кольоровісхеми. Щоб змінити шаблон публікації в області завдань вибирають Шаблони публікацій. На останньому етапі створення публікації пунктирні лінії забирають командою Вигляд →Межі і направляючі. Файли, створенні програмою MS Publisher, мають стандартне розширення .pub. V. Інструктаж з ТБ VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь Виконання практичного завдання. ЗасобамиMicrosoftPublisher створіть публікацію «ГРАМОТА» за зразком. VІІ. Підсумки уроку Виставлення оцінок. Провести опитування учнів з наступних питань:  сьогоднія дізнався...  було цікаво....  було важко...  я зрозумів, що...  тепер я можу...  я відчув, що...  я навчився...  у мене вийшло...  я зміг...  я спробую...  мене здивувало...  мені захотілося... VІІI. Домашнєзавдання
  • 7. 7 Підручник п. 20.4 ст. 144-146 IХ. Оцінювання роботи учнів