X’jag ħ mluToni u Rita kull f i lg ħ axija wara l-iskola?
3.
Meta jaslu d-dar wara l-iskola, Toni u Sara jixorbu tazza ħ alib u jieklu ftit galettini.
4.
F’xi l-erbg ħa jag ħ mlu x-xogħol tal-iskola u jmorru l-Mu ż ew.
5.
Kultant Toni joqg ħ od jilg ħ ab bil-kompjuter fil-waqt li Sara toqg ħ od taqra .
6.
Qabel jorqdujie ħ du xawer u fit-tmienja jid ħ lu fis-sodda.
7.
j aslu j ixorbu j ieklu j morru t oqg ħ od t ilg ħ ab j id ħ lu j aqra j orqdu j ie ħ du
8.
Tfal, meta rridung ħ idu li xi azzjoni nag ħ mluha kuljum jew ta’ spiss jew regolari nu ż aw IL-PRE Ż ENT.
9.
Il-pre ż entjifforma ru ħ u bi ż - ż ieda ta’ j fil- maskil , t fil- femminil u j fil- plural fil-bidu tal-kelma
10.
L-ewwel ittra tal-kelmatinbidel skont il-persuna. j ixorbu j ieklu j aslu Huma t tixorbu t tieklu t aslu Intom n ixorbu n ieklu n aslu Aħna t ixrob t iekol t asal Hija j ixrob j iekol j asal Huwa t ixrob T iekol t asal Inti n ixrob n iekol n asal Jiena