Benvinguts nins i nines
Avui farem la classe mitjançant una eina nova d’aprenentatge: el blog.


Objectius d’aquesta activitat:
   -   Saber utilitzar bàsicament el bloc per emprar-ho com a eina nova de treball i aprenentatge.
   -   Conèixer les noves tecnologies aplicades a l’assignatura de educació física.
   -   Conèixer un esport amb més profunditat mitjançant el blog.
   -   Aprendre a assimilar tota la informació per poder dur-la a la pràctica.
   -   Treballar en grup mitjançant el blog.


Continguts d’aquesta activitat:
   -   Conceptes bàsics del bàsquet
   -   Regles del bàsquet.
   -   Videos i imatges exemplificatives.
   -   Activitats pràctiques que realitzarem després d’haver llegit l’explicació d’aquesta unitat didàctica.


Destinatari:
Aquesta activitat va dirigida a alumnes de segon cicle, en concret a tercer de primària.


Descripció de l’activitat:
A l’assignatura d’educació física emprarem aquesta nova eina d’aprenentatge, el blog i ho farem de la
següent manera:
   -   Primer de tot, aixó ho faran tenint en compte que ja hi hem dedicat una petita sessió teòrica al
       funcionament del blog.
   -   Introducció del tema del bàsquet mitjançant el meu blog: publicaré els conceptes bàsics del
       bàsquet i les seves regles bàsiques.
   -   Els alumnes, sense que jo hàgi explicat res anteriorment a classe, haurán de entrar al blog i llegir els
       conceptes, les regles juntament amb un video i imatges explicatives.
   -   Si no ho han entés, publicaran una sèrie de comentaris amb dubtes. Pero aquests dubtes seràn
       resolts entre companys, el professor/a no intervindrà.
   -   Una vegada ja tinguin coneixements prèvis d’aquest esport, dedicarem una classe pràctica en la que
       els alumnes han de demostrar el que han après mitjançant el blog.


Temporalització
   -   Una petita sessió teòrica per explicar bàsicament el funcionament del blog per a que puguin accedir
       i poder depositar comentaris amb dubtes.
   -   Una classe pràctica en la que els alumnes demostraran allò que han pogut aprendre mitjançant els
       recursos del blog.


Avaluació:
   -   Es valorarà amb un positiu que pujarà la nota final de l’avaluació a la sessió teòrica.
   -   També es valorarà amb punts positius que hàgi pogut resoldre dubtes als seus companys.

Blog

  • 1.
    Benvinguts nins inines Avui farem la classe mitjançant una eina nova d’aprenentatge: el blog. Objectius d’aquesta activitat: - Saber utilitzar bàsicament el bloc per emprar-ho com a eina nova de treball i aprenentatge. - Conèixer les noves tecnologies aplicades a l’assignatura de educació física. - Conèixer un esport amb més profunditat mitjançant el blog. - Aprendre a assimilar tota la informació per poder dur-la a la pràctica. - Treballar en grup mitjançant el blog. Continguts d’aquesta activitat: - Conceptes bàsics del bàsquet - Regles del bàsquet. - Videos i imatges exemplificatives. - Activitats pràctiques que realitzarem després d’haver llegit l’explicació d’aquesta unitat didàctica. Destinatari: Aquesta activitat va dirigida a alumnes de segon cicle, en concret a tercer de primària. Descripció de l’activitat: A l’assignatura d’educació física emprarem aquesta nova eina d’aprenentatge, el blog i ho farem de la següent manera: - Primer de tot, aixó ho faran tenint en compte que ja hi hem dedicat una petita sessió teòrica al funcionament del blog. - Introducció del tema del bàsquet mitjançant el meu blog: publicaré els conceptes bàsics del bàsquet i les seves regles bàsiques. - Els alumnes, sense que jo hàgi explicat res anteriorment a classe, haurán de entrar al blog i llegir els conceptes, les regles juntament amb un video i imatges explicatives. - Si no ho han entés, publicaran una sèrie de comentaris amb dubtes. Pero aquests dubtes seràn resolts entre companys, el professor/a no intervindrà. - Una vegada ja tinguin coneixements prèvis d’aquest esport, dedicarem una classe pràctica en la que els alumnes han de demostrar el que han après mitjançant el blog. Temporalització - Una petita sessió teòrica per explicar bàsicament el funcionament del blog per a que puguin accedir i poder depositar comentaris amb dubtes. - Una classe pràctica en la que els alumnes demostraran allò que han pogut aprendre mitjançant els recursos del blog. Avaluació: - Es valorarà amb un positiu que pujarà la nota final de l’avaluació a la sessió teòrica. - També es valorarà amb punts positius que hàgi pogut resoldre dubtes als seus companys.