SlideShare a Scribd company logo
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
14 SEPTEMBER 2022 (RABU)
RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 2 (PKJR)
TEMA: 4. KEBUDAYAAN KITA
UNIT: 11 : Kesenian Dihargai
TOPIK: Lompat Si Katak Lompat
KELAS: 2 HIJAU
MASA:8.10 pagi -8.40 pagi
10.30 pagi – 11.30 pg
TEMPOH: 90 minit
MINGGU: 24
TARIKH: 14 SEPT 2022
HARI: Rabu
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
2.3 2.3.1 (iii) Rasional Nilai Murni
Tema PKJR Tajuk PKJR Kod Fokus PKJR Kod HP PKJR
4 : Tingkah Laku Pejalan
Kaki
Pencahayaan dan
Kebolehlihatan
4.3 4.3.1
Aspirasi Murid:
Pengetahuan /
Kemahiran
Berfikir
/
Kemahiran
Memimpin
Kemahiran
Dwibahasa
Etika dan
Kerohani
an
Identiti
Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIAKEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPCmuriddapat :
1. Menyatakannilai berdasarkanseni kata lagu kanak-
kanak
2. Menerangkankeadaancuaca tertentudan
pencahayaan dapat memberikankesankepada pejalan
kaki.
Murid Berjaya:
1. menyatakan nilaiberdasarkan seni kata lagukanak-kanak
denganbetul.
2. Menerangkankeadaancuaca tertentudanpencahayaan dapat
memberikankesan kepada pejalankaki.
SISTEM BAHASA/ KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
SebutandanIntonasi
Membaca
Buku Teks:70, Buku Aktiviti:79-80, BAMPKJR 21
STRATEGIPEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid ditunjukkanvideolaguKatakSi Katak Lompat melalui YouTube.
Aktiviti Utama:-
1. Murid mendengar peneranganguru tentang isi pelajarandan kaitannya dengan
tajuk pelajaran.
2. Murid diminta diminta membuka bukuteks ms 70 danmembaca seni kata lagu.
3. Murid dibimbingmemahami lirik lagu.
4. Murid menyatakannilai berdasarkanseni kata lagu yangdinyanyikan. (KBAT)
5. Murid membuat latihandalambukuaktiviti ms 79-80. (PBD)
6. Murid memerhatikangambar dalam BAMPKJR ms 21.
7. Berdasarkangambar, murid menyusunsemula perkataanmenjadi ayat yang
betul.
Penutup:-
Murid bersoal-jawabdenganguru semasa guru membuat kesimpulantentang isi
pelajaran
KBAT Menganalisis PAK-21
Recap Group(Mengulangi / mengingat
semula)
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukanaktiviti dengan
bimbingan guru.
Murid diberikanlembaran kerja untuk
pengukuhan.
Murid diberikanlembaran kerja untuk
pengayaan.
REFLEKSI
Tindakan:
PdPc akan diteruskandengantopik baru.
PdPc ini akandiulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akanditambahbaik dari sudut __________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
14 SEPTEMBER 2022 (RABU)
PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 2
MINGGU 24
TARIKH 15/9/2022 MASA 9.10 pagi – 9.40 pagi
HARI Rabu KELAS 2 KUNING
TEMA SARKAS
TAJUK Kami Sentiasa Bergerak
STANDARD KANDUNGAN 1.6 Melakukan penerokaan pergerakan haiw an
2.5 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi
penerokaan pergerakan haiw an.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjaw ab kendirisemasa melakukan aktiviti fizikal
STANDARD PEMBELAJARAN 1.6.2 Melakukan pelbagai pergerakan haiw an pada satah mendatar dan menegak
2.5.2 Mengenal pastisatah pergerakan haiw an yang diteroka
5.1.5 Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti.
5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
1. Melakukan pelbagai pergerakan haiw an pada
satah mendatar dan menegak
2. Mengenal pastisatah pergerakan haiw an yang
diteroka
3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat
aktiviti
4. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara
aktif
Murid dapat :
1. Melakukan pelbagai pergerakan haiw an pada
satah mendatar dan menegak
2. Mengenal pastisatah pergerakan haiw an yang
diteroka
3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat
aktiviti
4. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara
aktif
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang kami sentiasa bergerak
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara
kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid melihat gambar dan memahami aktiviti
yang akan dijalankan.
2. Murid akan mendengar penerangan guru tentang
aktiviti yang akan dijalankan.
3. Murid akan melihat contoh aktiviti yang
ditunjukkan oleh guru.
4. Murid akan dipanggil secara raw akuntukmeniru
contoh yang ditunjukkan oleh guru
5. Murid lain di minta untuk fokus terhadap murid
yang sedang menjalankan aktiviti
6. Murid diberi masa untuk menjalankan aktiviti kami
sentiasa bergerakdengan betul dan selamat
7. Murid akan menjalankan aktiviti sepertimereka
pergerakan secara mendatar dan menegak.
Create a Model (Buat Seperti Model
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kami sentiasa bergerak dengan bimbingan guru..
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 035 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Create a Model (Buat Seperti
Model)
PAK-21 -
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
PELILAIAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
14 SEPTEMBER 2022 (RABU)
RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25
MATA PELAJARAN REKABENTUK DAN TEKNOLOGITAHUN 5
MODUL: 6.0 Reka BentukPengatucaraan
UNIT: 3. REKA BENTUKPENGATURCARAAN
TOPIK: Asas Reka BentukPengaturcaraan
KELAS: 5 KUNING
MASA:11.30 pagi – 12.30 t/h
TEMPOH: 60 minit
MINGGU: 24
TARIKH: 15/9/2022
HARI: Rabu
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
6.3 6.3.4 Mematuhi arahan
Teknologi Maklumat &
Komunikasi
Aspirasi Murid:
Pengetahuan /
Kemahiran
Berfikir
/
Kemahiran
Memimpin
Kemahiran
Dwibahasa
Etika dan
Kerohanian
Identiti
Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIAKEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPCmuridakandapat:
1. Menjana idea dalam bentuk pseudokodataucarta alir
berdasarkan situasiyangdiberikan.
Murid berjaya membezakanpseudokod dan carta alir
struktur kawalanjujukan, pilihandan ulangan.
BBB / SUMBER:
Buku teks m/s 45-46
STRATEGIPEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid mengimbas kembalipelajarantentang perbezaan struktur kawalan jujukan
pilihandanulangan melalui algoritma.
Aktiviti:-
1. Murid diterangkantentang proses penghasilanalgoritma.
2. Murid membentukkumpulan kecil.
3. Murid diberikan situasi mudahyang berlainan mengikut kumpulan. (KBAT)
4. Murid menjana idea dalamprseudokoddancarta alir berdasarkan situasi
yang diberikan oleh setiapkumpulan. (PAK21)
5. Murid membentangkan situasi kumpulan masingdalam bentukpseudokod
dan carta alir di hadapankelas. (PBD)
Penutup:-
Murid merumuskan perkara penting yang telahdipelajari hari ini.
KBAT Menganalis PAK-21 Table Talkers (Perbincangandi meja)
TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Latihan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid membuat perbincangantentang
proses penghasilanalgoritma.
Murid secara berpasangan membuat
perbandingan carta alir bagi pseudokod
yang dilukis pasanganlain.
Murid diberikanlembaran kerja
tambahan.
REFLEKSI
Tindakan:
PdPc akan diteruskandengantopik baru.
PdPc akan diulangsemula pada pembelajaranakandatang.
PdPc akan ditambahbaik dari sudut ___________________________________________________________

More Related Content

Similar to 14SEPT.docx

3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev
3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev
Eldja Vadoor
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev 22 juni maharaja
3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev 22 juni maharaja3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev 22 juni maharaja
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev 22 juni maharaja
Mad Solihin
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev
3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev
Mega Rosdiana
 
RPS Microteaching_2023.docx
RPS Microteaching_2023.docxRPS Microteaching_2023.docx
RPS Microteaching_2023.docx
Afridhalailyalindra
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev al kepret
3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev al kepret3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev al kepret
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev al kepretFahmi Fathurrohman M. Ec
 
Rpp smp kurikulum 2013
Rpp smp kurikulum 2013Rpp smp kurikulum 2013
Rpp smp kurikulum 2013elangperkasa
 
Rambu-rambu Penyusunan RPP
Rambu-rambu Penyusunan RPPRambu-rambu Penyusunan RPP
Rambu-rambu Penyusunan RPPChintya M
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik-1
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik-13.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik-1
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik-1Kania Mayang
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepretFahmi Fathurrohman M. Ec
 
3.1.1 Rambu-Rambu Penyusunan RPP tematik.pptx
3.1.1 Rambu-Rambu Penyusunan RPP tematik.pptx3.1.1 Rambu-Rambu Penyusunan RPP tematik.pptx
3.1.1 Rambu-Rambu Penyusunan RPP tematik.pptx
MukhsinUchen1
 
10.2. Rambu-Rambu Penyusunan RPP Rev.pptx
10.2. Rambu-Rambu Penyusunan  RPP Rev.pptx10.2. Rambu-Rambu Penyusunan  RPP Rev.pptx
10.2. Rambu-Rambu Penyusunan RPP Rev.pptx
SayyidIzzudin
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepretFahmi Fathurrohman M. Ec
 
Materi 6 rambu rambu rpp
Materi 6 rambu rambu rppMateri 6 rambu rambu rpp
Materi 6 rambu rambu rpp
maryani ani
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev
3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev
sadiman dimas
 
Rambu-rambu PenyusunanRPP Tematik
Rambu-rambu PenyusunanRPP TematikRambu-rambu PenyusunanRPP Tematik
Rambu-rambu PenyusunanRPP Tematik
Amin Herwansyah
 
Minggu 1
Minggu 1Minggu 1
Minggu 1
Fathi Tahir
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik
Omay Widyana
 
Informasi kurikulum 2013
Informasi kurikulum 2013 Informasi kurikulum 2013
Informasi kurikulum 2013
ahmad akhyar
 
Contoh pembljr KBK Arsitektur
Contoh pembljr KBK ArsitekturContoh pembljr KBK Arsitektur
Contoh pembljr KBK Arsitektur
UPT Perpustakaan UniB
 

Similar to 14SEPT.docx (20)

3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev
3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev 22 juni maharaja
3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev 22 juni maharaja3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev 22 juni maharaja
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev 22 juni maharaja
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev
3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev
 
RPS Microteaching_2023.docx
RPS Microteaching_2023.docxRPS Microteaching_2023.docx
RPS Microteaching_2023.docx
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev al kepret
3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev al kepret3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev al kepret
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev al kepret
 
Rpp smp kurikulum 2013
Rpp smp kurikulum 2013Rpp smp kurikulum 2013
Rpp smp kurikulum 2013
 
Rambu-rambu Penyusunan RPP
Rambu-rambu Penyusunan RPPRambu-rambu Penyusunan RPP
Rambu-rambu Penyusunan RPP
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik-1
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik-13.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik-1
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik-1
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret
 
3.1.1 Rambu-Rambu Penyusunan RPP tematik.pptx
3.1.1 Rambu-Rambu Penyusunan RPP tematik.pptx3.1.1 Rambu-Rambu Penyusunan RPP tematik.pptx
3.1.1 Rambu-Rambu Penyusunan RPP tematik.pptx
 
10.2. Rambu-Rambu Penyusunan RPP Rev.pptx
10.2. Rambu-Rambu Penyusunan  RPP Rev.pptx10.2. Rambu-Rambu Penyusunan  RPP Rev.pptx
10.2. Rambu-Rambu Penyusunan RPP Rev.pptx
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik al kepret
 
Materi 6 rambu rambu rpp
Materi 6 rambu rambu rppMateri 6 rambu rambu rpp
Materi 6 rambu rambu rpp
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev
3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev3.1.1 rambu rambu penyusunan  rpp rev
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp rev
 
Rambu-rambu PenyusunanRPP Tematik
Rambu-rambu PenyusunanRPP TematikRambu-rambu PenyusunanRPP Tematik
Rambu-rambu PenyusunanRPP Tematik
 
Minggu 1
Minggu 1Minggu 1
Minggu 1
 
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik
3.1.1 rambu rambu penyusunan rpp tematik
 
Informasi kurikulum 2013
Informasi kurikulum 2013 Informasi kurikulum 2013
Informasi kurikulum 2013
 
Contoh pembljr KBK Arsitektur
Contoh pembljr KBK ArsitekturContoh pembljr KBK Arsitektur
Contoh pembljr KBK Arsitektur
 

14SEPT.docx

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 14 SEPTEMBER 2022 (RABU) RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC) MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 2 (PKJR) TEMA: 4. KEBUDAYAAN KITA UNIT: 11 : Kesenian Dihargai TOPIK: Lompat Si Katak Lompat KELAS: 2 HIJAU MASA:8.10 pagi -8.40 pagi 10.30 pagi – 11.30 pg TEMPOH: 90 minit MINGGU: 24 TARIKH: 14 SEPT 2022 HARI: Rabu Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK 2.3 2.3.1 (iii) Rasional Nilai Murni Tema PKJR Tajuk PKJR Kod Fokus PKJR Kod HP PKJR 4 : Tingkah Laku Pejalan Kaki Pencahayaan dan Kebolehlihatan 4.3 4.3.1 Aspirasi Murid: Pengetahuan / Kemahiran Berfikir / Kemahiran Memimpin Kemahiran Dwibahasa Etika dan Kerohani an Identiti Nasional OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIAKEJAYAAN (KK): Pada akhir PdPCmuriddapat : 1. Menyatakannilai berdasarkanseni kata lagu kanak- kanak 2. Menerangkankeadaancuaca tertentudan pencahayaan dapat memberikankesankepada pejalan kaki. Murid Berjaya: 1. menyatakan nilaiberdasarkan seni kata lagukanak-kanak denganbetul. 2. Menerangkankeadaancuaca tertentudanpencahayaan dapat memberikankesan kepada pejalankaki. SISTEM BAHASA/ KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER: SebutandanIntonasi Membaca Buku Teks:70, Buku Aktiviti:79-80, BAMPKJR 21 STRATEGIPEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI Pengenalan:- Murid ditunjukkanvideolaguKatakSi Katak Lompat melalui YouTube. Aktiviti Utama:- 1. Murid mendengar peneranganguru tentang isi pelajarandan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid diminta diminta membuka bukuteks ms 70 danmembaca seni kata lagu. 3. Murid dibimbingmemahami lirik lagu. 4. Murid menyatakannilai berdasarkanseni kata lagu yangdinyanyikan. (KBAT) 5. Murid membuat latihandalambukuaktiviti ms 79-80. (PBD) 6. Murid memerhatikangambar dalam BAMPKJR ms 21. 7. Berdasarkangambar, murid menyusunsemula perkataanmenjadi ayat yang betul. Penutup:- Murid bersoal-jawabdenganguru semasa guru membuat kesimpulantentang isi pelajaran KBAT Menganalisis PAK-21 Recap Group(Mengulangi / mengingat semula) TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan: Murid melakukanaktiviti dengan bimbingan guru. Murid diberikanlembaran kerja untuk pengukuhan. Murid diberikanlembaran kerja untuk pengayaan. REFLEKSI Tindakan: PdPc akan diteruskandengantopik baru. PdPc ini akandiulang semula pada pembelajaran akan datang. PdPc seterusnya akanditambahbaik dari sudut __________________________________________________
  • 2. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 14 SEPTEMBER 2022 (RABU) PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 2 MINGGU 24 TARIKH 15/9/2022 MASA 9.10 pagi – 9.40 pagi HARI Rabu KELAS 2 KUNING TEMA SARKAS TAJUK Kami Sentiasa Bergerak STANDARD KANDUNGAN 1.6 Melakukan penerokaan pergerakan haiw an 2.5 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi penerokaan pergerakan haiw an. 5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan 5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjaw ab kendirisemasa melakukan aktiviti fizikal STANDARD PEMBELAJARAN 1.6.2 Melakukan pelbagai pergerakan haiw an pada satah mendatar dan menegak 2.5.2 Mengenal pastisatah pergerakan haiw an yang diteroka 5.1.5 Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti. 5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : 1. Melakukan pelbagai pergerakan haiw an pada satah mendatar dan menegak 2. Mengenal pastisatah pergerakan haiw an yang diteroka 3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti 4. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif Murid dapat : 1. Melakukan pelbagai pergerakan haiw an pada satah mendatar dan menegak 2. Mengenal pastisatah pergerakan haiw an yang diteroka 3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti 4. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu 1. Murid mendengar penerangan guru tentang kami sentiasa bergerak AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk 1. Murid melihat gambar dan memahami aktiviti yang akan dijalankan. 2. Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan. 3. Murid akan melihat contoh aktiviti yang ditunjukkan oleh guru. 4. Murid akan dipanggil secara raw akuntukmeniru contoh yang ditunjukkan oleh guru 5. Murid lain di minta untuk fokus terhadap murid yang sedang menjalankan aktiviti 6. Murid diberi masa untuk menjalankan aktiviti kami sentiasa bergerakdengan betul dan selamat 7. Murid akan menjalankan aktiviti sepertimereka pergerakan secara mendatar dan menegak. Create a Model (Buat Seperti Model AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) 1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kami sentiasa bergerak dengan bimbingan guru.. KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka BUKU Buku Teks hlmn 035 Buku Aktiviti hlmn 000 ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 Create a Model (Buat Seperti Model) PAK-21 - KBAT Menilai KB - PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN PELILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6 REFLEKSI
  • 3. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 14 SEPTEMBER 2022 (RABU) RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25 MATA PELAJARAN REKABENTUK DAN TEKNOLOGITAHUN 5 MODUL: 6.0 Reka BentukPengatucaraan UNIT: 3. REKA BENTUKPENGATURCARAAN TOPIK: Asas Reka BentukPengaturcaraan KELAS: 5 KUNING MASA:11.30 pagi – 12.30 t/h TEMPOH: 60 minit MINGGU: 24 TARIKH: 15/9/2022 HARI: Rabu Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK 6.3 6.3.4 Mematuhi arahan Teknologi Maklumat & Komunikasi Aspirasi Murid: Pengetahuan / Kemahiran Berfikir / Kemahiran Memimpin Kemahiran Dwibahasa Etika dan Kerohanian Identiti Nasional OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIAKEJAYAAN (KK): Pada akhir PdPCmuridakandapat: 1. Menjana idea dalam bentuk pseudokodataucarta alir berdasarkan situasiyangdiberikan. Murid berjaya membezakanpseudokod dan carta alir struktur kawalanjujukan, pilihandan ulangan. BBB / SUMBER: Buku teks m/s 45-46 STRATEGIPEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI Pengenalan:- Murid mengimbas kembalipelajarantentang perbezaan struktur kawalan jujukan pilihandanulangan melalui algoritma. Aktiviti:- 1. Murid diterangkantentang proses penghasilanalgoritma. 2. Murid membentukkumpulan kecil. 3. Murid diberikan situasi mudahyang berlainan mengikut kumpulan. (KBAT) 4. Murid menjana idea dalamprseudokoddancarta alir berdasarkan situasi yang diberikan oleh setiapkumpulan. (PAK21) 5. Murid membentangkan situasi kumpulan masingdalam bentukpseudokod dan carta alir di hadapankelas. (PBD) Penutup:- Murid merumuskan perkara penting yang telahdipelajari hari ini. KBAT Menganalis PAK-21 Table Talkers (Perbincangandi meja) TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Latihan TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan: Murid membuat perbincangantentang proses penghasilanalgoritma. Murid secara berpasangan membuat perbandingan carta alir bagi pseudokod yang dilukis pasanganlain. Murid diberikanlembaran kerja tambahan. REFLEKSI Tindakan: PdPc akan diteruskandengantopik baru. PdPc akan diulangsemula pada pembelajaranakandatang. PdPc akan ditambahbaik dari sudut ___________________________________________________________