SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
Урок 29. Робота з веб-браузером. Використання, створеннята редагування
списку сайтів, обраних для швидкого доступу.
Цілі:
 навчальна: продовжити формувати вміння працювати з веб-браузером,
сформувативміння створюватиі редагувати списоксайтів для швидкого
доступу;
 розвивальна: розвивати навички роботи в мережі Інтернет;
 виховна: виховувати в учнів активність, грамотність.
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
IІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності
— Часто виникає потреба неодноразово звертатися до одногойтого самого сайту.
Наприклад, якщо щодня переглядати погоду, новини, то можна щоразу не вводити
адресу потрібного сайту з клавіатури, а створитив браузері списоксайтів, вибраних
для швидкого доступу. Як це можна зробити, ви дізнаєтесь на цьому уроці.
ІV. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
V. Сприйманняй усвідомленняучнями нового матеріалу
Поясненнявчителяз елементами демонстрування
Для доступу до Інтернету потрібні програми, що встановлюються на
комп'ютер. Однією з таких програм є браузер.
Браузер (з англ. переглядач) — це спеціальні програмидля перегляду веб-
сторінок. Тексти та рисунки на веб-сторінках можуть містити посилання на інші
веб-сторінки, розташованіна тому ж веб-сайті або на інших веб-сайтах. Веб-
переглядач за допомогоюпосилань дозволяє користувачевішвидко та просто
отримувати інформацію, розміщену на багатьох веб-сторінках.
Сьогодніє ціла низка програм-браузерів. Наприклад:
• Microsoft Internet Explorer,
• Mozilla Firefox,
• Google Chrome,
• Opera,
• Safari.
Принципи роботивсіх веб-браузерів однакові. Ознайомившись з одним із них,
користувач зможе працювати з будь-яким. Основна функція браузера —
забезпечити доступ до веб-ресурсів.
Обираючибраузер для встановлення на свій комп'ютер, кожний користувач
звертає увагу на зручність роботи:швидкість завантаження веб-сторінок, зручність
розміщення інструментів, дизайн. У разі необхідності чи за бажанням користувача
на комп'ютеріможна встановити кілька браузерів.
Учитель самостійно визначає програму-браузер для більш детального
ознайомлення учнів та пояснюєосновніпринципи роботи.
Сучасні браузеримають такі можливості:
• завантаження веб-сторінокз віддаленого сервера;
• відображення веб-сторінок;
• збереження веб-сторінокта їх окремих об’єктів на носіях даних та інші.
Завантажити браузер, які іншу програму, можназа допомогою:
 ярлика програми, розміщеного на Робочому столі
 кнопки, винесеної на панель швидкого запуску
 вказівки Головного меню.
Вікна браузерів після запуску можуть виглядати по-різному, але в усіх них є
однаковіоб’єкти:
 рядокзаголовказ кнопками керування вікном;
 поле адреси;
 кнопки навігації Вперед, Назад або подібні;
 робочаобласть для відображення веб-сторінки тощо.
У сучаснихбраузерах веб-сторінки можна відкривати на окремих вкладках.
Браузер Internet Explorer входить до складу операційної системи Window 7.
Інші браузери встановлюються на комп'ютер додатково.
Зазвичайпід час завантаження браузеравідкривається програмневікно і в
його робочомуполі відображається домашня сторінка — головна сторінка певного
веб-сайта. Яку веб-сторінку прийняти за домашню для конкретного комп'ютера
визначає користувач і під час налагодження браузера задає її адресу.
Домашня (головна) сторінка сайта — це веб-сторінка, що призначена для
початку перегляду сайта. Наприклад, для людей, роботаяких передбачає електронне
листування, домашньоюможе бути сторінка поштового сервера. Для учнів і
вчителів школи головною(домашньою)може бути сторінка сайта школи. Разом з
тим, домашньоюможе бути й порожня сторінка.
Браузер можна також завантажити, двічі клацнувши на значку файла з
розширенням htm або html. У цьому разіза замовчуванням вміст веб-сторінки
відкривається у вікні браузера.
Як користуватися, браузером Internet Explorer?
Вікно браузера Internet Explorer, крім стандартних елементів програмного вікна,
містить рядокадреси, у який можна вводити або вибирати зі списку адресу
потрібної веб-сторінки.
Слід зазначити, що подібно до того, як файли на комп'ютерічи в локальній
мережі мають адресу, кожна веб-сторінка має свою адресу.
У рядкуадреси також відображається адресавеб-сторінки, перехід до якої
здійснюється за допомогоюгіперпосилання.
Кнопки Назад і Вперед аналогічні до відповідних кнопоквікон папок і дають
можливість повертатися до переглянутих раніше сторінокабо рухатись у
зворотномунапрямку. Завдякицьомузаощаджується час на відкривання сторінок,
які вже переглядались. Іноді виникає необхідність оновитивеб-сторінку наприклад,
якщо довго не відображаються малюнки.
Натискання на кнопку Додому дає можливість перейти до домашньої сторінки.
При виборігіперпосилання у вікні браузера, як правило, буде відкрита нова
сторінка замість попередньої. Часто сторінка містить кілька гіперпосилань, які
необхідно переглянути. Тоді зручно відкривати наступну сторінку в новомувікпі чи
в новій вкладці браузера. Для цього треба клацнути на посиланні правою кнопкою
миші й у контекстномуменю вибрати вказівку Відкрита вновому вікні або
Відкритина новій вкладці.
За потреби у браузеріможна відкрити нову вкладку й у рядкуадресиввести
адресу потрібного веб-сайта або його веб-сторінки.
Як записується адреса веб-сторінки
Найчастіше адреси веб-сторінокпишуться латиницею. В адресах веб-сторінок
відображаються певні відомості. Наприклад
адреса головної сторінкисайта бібліотеки української літератури
http://ukrlib.com.ua/. Частина адреси ukrlib — є власним ім'ям сайта, а дві літери иа
після крапки вказують на географічне розташування — Україну. Адресисайтів, що
належать організаціям інших країн, закінчуються інакше:
uh— Великобританія,
de — Німеччина,
rи — Росія,
fr— Франція тощо.
Частина адреси com вказує, що сайт належить деякій комерційній організації.
Якщо сайт належить некомерційній оргаyізації, його адреса може містити фрагмент
org, а в адресі сайта освітньої установи — буде міститися фрагмент edu.
Кожна веб-сторінка має свою унікальну адресу. Наприклад, за адресою
http://operaluw.ua/ua/uirtualnyy-tur/ містяться зображення фойє — одного з розділів
віртуального туру по Львівськомунаціональному театру опери та балету.
Як використовувати список сайтів для швидкого доступу
Іноді виникає необхідність часто звергатися до одних і тих самих веб-
сторінок. Для швидкого доступу до них, без додатковоговведення їх адресидо
адресного рядка, у браузеріможна робитизакладки. Використання закладок у
бpayзеріаналогічне до закладок у книжці.
Закладка — гіперпосилання для швидкого доступу до веб- сторіноксайта зі
списку обранихсайтів.
Наприклад, у браузері Google Chrome створитизакладкуможна за допомогою
однойменного інструмента . За таким самим значком у браузері Internet Explorer
відкривається папка Уподобання. Причомудля полегшення орієнтування такі
посилання мають вигляд не адреси веб-сторінки, а тексту, що зазвичайвідповідає
заголовкувеб-документа, який у будь-якийчас можна змінити. Створені закладки
можна групувати за темами, для чого створюють додатковіпапки.
Для завантаження веб-сторінки у браузері Internet Explorer, посилання на яку було
збережено в папці Уподобання, варто зісписку посилань цієї папки вибрати потрібне.
Для виборупотрібної сторінки зі списку для швидкого запуску у браузері
Google Chromeпотрібпо з меню, що відкривається при натисненні кнопки
Налаштування та керування Google Chrome s » обрати вказівку Закладки, із списку
вибрати потрібне посилання.
VІ. Самостійнезастосуваннязнань у стандартнихситуаціях
Робота за комп’ютером
Завдання
1. Завантажте браузер, вказаний вчителем.
2. Створіть списоксайтів, обраних для швидкого доступу(за вказівкою
вчителя).
3. Відкрийте у вікні браузера веб-сайт, вказаний вчителем.
4. Збережіть веб-сторінку повністю у власну папку.
5. Закрийте всі вікна програм.
6. Відкрийте власну папку та перегляньте збережені файли.
VII. Домашнє завдання
Підручник ст. 206-215
VIІІ. Підсумки уроку
Під час уроку я дізнався… , зрозумів…, навчився… або
Завдання за підручником
ІX. Оцінюванняроботи учнів

More Related Content

Viewers also liked

Viewers also liked (18)

15
1515
15
 
27
2727
27
 
Hello, it's me...the Adele Guide to Email Marketing
Hello, it's me...the Adele Guide to Email MarketingHello, it's me...the Adele Guide to Email Marketing
Hello, it's me...the Adele Guide to Email Marketing
 
Enaris presentation
Enaris presentationEnaris presentation
Enaris presentation
 
Adrian Email marketing Workshop Testimonial
Adrian Email marketing Workshop TestimonialAdrian Email marketing Workshop Testimonial
Adrian Email marketing Workshop Testimonial
 
Linkedin vs Email Marketing infographic
Linkedin vs Email Marketing infographicLinkedin vs Email Marketing infographic
Linkedin vs Email Marketing infographic
 
Task 3 eminem video (stan)
Task 3 eminem video (stan)Task 3 eminem video (stan)
Task 3 eminem video (stan)
 
33
3333
33
 
Del Rio Project Thumbnails
Del Rio Project ThumbnailsDel Rio Project Thumbnails
Del Rio Project Thumbnails
 
Clasificación de los procesos psicológicos
Clasificación de los procesos psicológicosClasificación de los procesos psicológicos
Clasificación de los procesos psicológicos
 
Slide sharetec.educat
Slide sharetec.educatSlide sharetec.educat
Slide sharetec.educat
 
Transient thermal analysis of a clutch plate in Ansys
Transient thermal analysis of a clutch plate in AnsysTransient thermal analysis of a clutch plate in Ansys
Transient thermal analysis of a clutch plate in Ansys
 
Cs pitch-basic-stats
Cs pitch-basic-statsCs pitch-basic-stats
Cs pitch-basic-stats
 
Etw_971_epi
Etw_971_epiEtw_971_epi
Etw_971_epi
 
Jorge yimi ospina actividad 1.2 mapa conceptual
Jorge yimi ospina actividad 1.2 mapa conceptualJorge yimi ospina actividad 1.2 mapa conceptual
Jorge yimi ospina actividad 1.2 mapa conceptual
 
Pedagogy
PedagogyPedagogy
Pedagogy
 
Jatin Sharma
Jatin SharmaJatin Sharma
Jatin Sharma
 
Boolify a great education tool
Boolify  a great education toolBoolify  a great education tool
Boolify a great education tool
 

Similar to 29

конспект
конспект конспект
конспект TANYA1512
 
використанння веб браузера
використанння веб браузеравикористанння веб браузера
використанння веб браузераАндрій Киричук
 
використ веб браузера
використ веб браузеравикорист веб браузера
використ веб браузераСергій Якуба
 
6 клас (урок№29)
6 клас (урок№29)6 клас (урок№29)
6 клас (урок№29)Sanya Dzhedzhera
 
Lesson # 22. website design. bzd briefing
Lesson # 22. website design. bzd briefingLesson # 22. website design. bzd briefing
Lesson # 22. website design. bzd briefingNikolay Shaygorodskiy
 
урок 29 (1)
урок 29 (1)урок 29 (1)
урок 29 (1)Serega89
 
Lesson # 21. stages of creating websites
Lesson # 21. stages of creating websitesLesson # 21. stages of creating websites
Lesson # 21. stages of creating websitesNikolay Shaygorodskiy
 
Бібліотечні сайти та блоги
Бібліотечні сайти та блогиБібліотечні сайти та блоги
Бібліотечні сайти та блогиРОМЦ БКР
 
Lesson # 30. rules for ergonomically placing information on a web page. bzd b...
Lesson # 30. rules for ergonomically placing information on a web page. bzd b...Lesson # 30. rules for ergonomically placing information on a web page. bzd b...
Lesson # 30. rules for ergonomically placing information on a web page. bzd b...Nikolay Shaygorodskiy
 
Курсовая (1).pdf
Курсовая (1).pdfКурсовая (1).pdf
Курсовая (1).pdfssuser0562f1
 
Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)
Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)
Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)sveta7940
 

Similar to 29 (20)

розділ 2.3 8 кл
розділ 2.3  8 клрозділ 2.3  8 кл
розділ 2.3 8 кл
 
конспект
конспект конспект
конспект
 
Razdel20
Razdel20Razdel20
Razdel20
 
використанння веб браузера
використанння веб браузеравикористанння веб браузера
використанння веб браузера
 
Less13
Less13Less13
Less13
 
використ веб браузера
використ веб браузеравикорист веб браузера
використ веб браузера
 
6 клас (урок№29)
6 клас (урок№29)6 клас (урок№29)
6 клас (урок№29)
 
Lesson # 22. website design. bzd briefing
Lesson # 22. website design. bzd briefingLesson # 22. website design. bzd briefing
Lesson # 22. website design. bzd briefing
 
3 клас урок 14 що таке гіперпосилання.
3 клас урок 14 що таке гіперпосилання.3 клас урок 14 що таке гіперпосилання.
3 клас урок 14 що таке гіперпосилання.
 
урок 29 (1)
урок 29 (1)урок 29 (1)
урок 29 (1)
 
Lesson # 21. stages of creating websites
Lesson # 21. stages of creating websitesLesson # 21. stages of creating websites
Lesson # 21. stages of creating websites
 
Бібліотечні сайти та блоги
Бібліотечні сайти та блогиБібліотечні сайти та блоги
Бібліотечні сайти та блоги
 
Lesson # 30. rules for ergonomically placing information on a web page. bzd b...
Lesson # 30. rules for ergonomically placing information on a web page. bzd b...Lesson # 30. rules for ergonomically placing information on a web page. bzd b...
Lesson # 30. rules for ergonomically placing information on a web page. bzd b...
 
Курсовая (1).pdf
Курсовая (1).pdfКурсовая (1).pdf
Курсовая (1).pdf
 
5 клас урок 9
5 клас урок 95 клас урок 9
5 клас урок 9
 
10
1010
10
 
Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)
Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)
Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)
 
Istrukcia dlja blohu
Istrukcia dlja blohuIstrukcia dlja blohu
Istrukcia dlja blohu
 
л пр№1
л пр№1л пр№1
л пр№1
 
30
3030
30
 

More from Ірина Деренівська (20)

Random 150304041813-conversion-gate01
Random 150304041813-conversion-gate01Random 150304041813-conversion-gate01
Random 150304041813-conversion-gate01
 
Book
BookBook
Book
 
5 31
5 315 31
5 31
 
5 29
5 295 29
5 29
 
5 28
5 285 28
5 28
 
5 27
5 275 27
5 27
 
5 26
5 265 26
5 26
 
5 0
5 05 0
5 0
 
4 25
4 254 25
4 25
 
4 24
4 244 24
4 24
 
4 23
4 234 23
4 23
 
4 22
4 224 22
4 22
 
4 21
4 214 21
4 21
 
4 20
4 204 20
4 20
 
4 19
4 194 19
4 19
 
4 18
4 184 18
4 18
 
4 0
4 04 0
4 0
 
3 17
3 173 17
3 17
 
3 16
3 163 16
3 16
 
3 15
3 153 15
3 15
 

Recently uploaded

Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxУкраїна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxgravebabyjohn
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"tetiana1958
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищOleksii Voronkin
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніestet13
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаAdriana Himinets
 

Recently uploaded (6)

Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxУкраїна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 

29

  • 1. Урок 29. Робота з веб-браузером. Використання, створеннята редагування списку сайтів, обраних для швидкого доступу. Цілі:  навчальна: продовжити формувати вміння працювати з веб-браузером, сформувативміння створюватиі редагувати списоксайтів для швидкого доступу;  розвивальна: розвивати навички роботи в мережі Інтернет;  виховна: виховувати в учнів активність, грамотність. Тип уроку: формування вмінь і навичок. Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники. Хід уроку І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання IІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності — Часто виникає потреба неодноразово звертатися до одногойтого самого сайту. Наприклад, якщо щодня переглядати погоду, новини, то можна щоразу не вводити адресу потрібного сайту з клавіатури, а створитив браузері списоксайтів, вибраних для швидкого доступу. Як це можна зробити, ви дізнаєтесь на цьому уроці. ІV. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку V. Сприйманняй усвідомленняучнями нового матеріалу Поясненнявчителяз елементами демонстрування Для доступу до Інтернету потрібні програми, що встановлюються на комп'ютер. Однією з таких програм є браузер. Браузер (з англ. переглядач) — це спеціальні програмидля перегляду веб- сторінок. Тексти та рисунки на веб-сторінках можуть містити посилання на інші веб-сторінки, розташованіна тому ж веб-сайті або на інших веб-сайтах. Веб- переглядач за допомогоюпосилань дозволяє користувачевішвидко та просто отримувати інформацію, розміщену на багатьох веб-сторінках. Сьогодніє ціла низка програм-браузерів. Наприклад: • Microsoft Internet Explorer, • Mozilla Firefox, • Google Chrome, • Opera, • Safari.
  • 2. Принципи роботивсіх веб-браузерів однакові. Ознайомившись з одним із них, користувач зможе працювати з будь-яким. Основна функція браузера — забезпечити доступ до веб-ресурсів. Обираючибраузер для встановлення на свій комп'ютер, кожний користувач звертає увагу на зручність роботи:швидкість завантаження веб-сторінок, зручність розміщення інструментів, дизайн. У разі необхідності чи за бажанням користувача на комп'ютеріможна встановити кілька браузерів. Учитель самостійно визначає програму-браузер для більш детального ознайомлення учнів та пояснюєосновніпринципи роботи. Сучасні браузеримають такі можливості: • завантаження веб-сторінокз віддаленого сервера; • відображення веб-сторінок; • збереження веб-сторінокта їх окремих об’єктів на носіях даних та інші. Завантажити браузер, які іншу програму, можназа допомогою:  ярлика програми, розміщеного на Робочому столі  кнопки, винесеної на панель швидкого запуску  вказівки Головного меню. Вікна браузерів після запуску можуть виглядати по-різному, але в усіх них є однаковіоб’єкти:  рядокзаголовказ кнопками керування вікном;  поле адреси;  кнопки навігації Вперед, Назад або подібні;  робочаобласть для відображення веб-сторінки тощо. У сучаснихбраузерах веб-сторінки можна відкривати на окремих вкладках. Браузер Internet Explorer входить до складу операційної системи Window 7. Інші браузери встановлюються на комп'ютер додатково. Зазвичайпід час завантаження браузеравідкривається програмневікно і в його робочомуполі відображається домашня сторінка — головна сторінка певного веб-сайта. Яку веб-сторінку прийняти за домашню для конкретного комп'ютера визначає користувач і під час налагодження браузера задає її адресу.
  • 3. Домашня (головна) сторінка сайта — це веб-сторінка, що призначена для початку перегляду сайта. Наприклад, для людей, роботаяких передбачає електронне листування, домашньоюможе бути сторінка поштового сервера. Для учнів і вчителів школи головною(домашньою)може бути сторінка сайта школи. Разом з тим, домашньоюможе бути й порожня сторінка. Браузер можна також завантажити, двічі клацнувши на значку файла з розширенням htm або html. У цьому разіза замовчуванням вміст веб-сторінки відкривається у вікні браузера. Як користуватися, браузером Internet Explorer? Вікно браузера Internet Explorer, крім стандартних елементів програмного вікна, містить рядокадреси, у який можна вводити або вибирати зі списку адресу потрібної веб-сторінки. Слід зазначити, що подібно до того, як файли на комп'ютерічи в локальній мережі мають адресу, кожна веб-сторінка має свою адресу. У рядкуадреси також відображається адресавеб-сторінки, перехід до якої здійснюється за допомогоюгіперпосилання. Кнопки Назад і Вперед аналогічні до відповідних кнопоквікон папок і дають можливість повертатися до переглянутих раніше сторінокабо рухатись у зворотномунапрямку. Завдякицьомузаощаджується час на відкривання сторінок, які вже переглядались. Іноді виникає необхідність оновитивеб-сторінку наприклад, якщо довго не відображаються малюнки. Натискання на кнопку Додому дає можливість перейти до домашньої сторінки. При виборігіперпосилання у вікні браузера, як правило, буде відкрита нова сторінка замість попередньої. Часто сторінка містить кілька гіперпосилань, які необхідно переглянути. Тоді зручно відкривати наступну сторінку в новомувікпі чи в новій вкладці браузера. Для цього треба клацнути на посиланні правою кнопкою миші й у контекстномуменю вибрати вказівку Відкрита вновому вікні або Відкритина новій вкладці. За потреби у браузеріможна відкрити нову вкладку й у рядкуадресиввести адресу потрібного веб-сайта або його веб-сторінки. Як записується адреса веб-сторінки Найчастіше адреси веб-сторінокпишуться латиницею. В адресах веб-сторінок відображаються певні відомості. Наприклад адреса головної сторінкисайта бібліотеки української літератури http://ukrlib.com.ua/. Частина адреси ukrlib — є власним ім'ям сайта, а дві літери иа після крапки вказують на географічне розташування — Україну. Адресисайтів, що належать організаціям інших країн, закінчуються інакше: uh— Великобританія, de — Німеччина,
  • 4. rи — Росія, fr— Франція тощо. Частина адреси com вказує, що сайт належить деякій комерційній організації. Якщо сайт належить некомерційній оргаyізації, його адреса може містити фрагмент org, а в адресі сайта освітньої установи — буде міститися фрагмент edu. Кожна веб-сторінка має свою унікальну адресу. Наприклад, за адресою http://operaluw.ua/ua/uirtualnyy-tur/ містяться зображення фойє — одного з розділів віртуального туру по Львівськомунаціональному театру опери та балету. Як використовувати список сайтів для швидкого доступу Іноді виникає необхідність часто звергатися до одних і тих самих веб- сторінок. Для швидкого доступу до них, без додатковоговведення їх адресидо адресного рядка, у браузеріможна робитизакладки. Використання закладок у бpayзеріаналогічне до закладок у книжці. Закладка — гіперпосилання для швидкого доступу до веб- сторіноксайта зі списку обранихсайтів. Наприклад, у браузері Google Chrome створитизакладкуможна за допомогою однойменного інструмента . За таким самим значком у браузері Internet Explorer відкривається папка Уподобання. Причомудля полегшення орієнтування такі посилання мають вигляд не адреси веб-сторінки, а тексту, що зазвичайвідповідає заголовкувеб-документа, який у будь-якийчас можна змінити. Створені закладки можна групувати за темами, для чого створюють додатковіпапки. Для завантаження веб-сторінки у браузері Internet Explorer, посилання на яку було збережено в папці Уподобання, варто зісписку посилань цієї папки вибрати потрібне. Для виборупотрібної сторінки зі списку для швидкого запуску у браузері Google Chromeпотрібпо з меню, що відкривається при натисненні кнопки Налаштування та керування Google Chrome s » обрати вказівку Закладки, із списку вибрати потрібне посилання. VІ. Самостійнезастосуваннязнань у стандартнихситуаціях Робота за комп’ютером Завдання 1. Завантажте браузер, вказаний вчителем. 2. Створіть списоксайтів, обраних для швидкого доступу(за вказівкою вчителя). 3. Відкрийте у вікні браузера веб-сайт, вказаний вчителем. 4. Збережіть веб-сторінку повністю у власну папку. 5. Закрийте всі вікна програм. 6. Відкрийте власну папку та перегляньте збережені файли. VII. Домашнє завдання
  • 5. Підручник ст. 206-215 VIІІ. Підсумки уроку Під час уроку я дізнався… , зрозумів…, навчився… або Завдання за підручником ІX. Оцінюванняроботи учнів