1. Zaterdag 7 september 2013 : The SAXON SHORE WAY
A P P L E D O R E - H A M S T R E E T - A L D I N G T O N ca 17 km
Beste wandelvrienden,
Wij verwachten jullie op deze datum om 6u45 aan de oude Sporthal van Jabbeke in de
Kapellestraat (ruime parking ) om met een luxe-car van Anny Car Tours deel te nemen aan onze
18e wandeltocht in het graafschap Kent, de “tuin van Engeland”.
Via de DFDS-SEAWAYS ferry Calais-Dover (75 min.) brengt hij ons om ca. 9u30/9u45 (Engelse
tijd, dus bij ons +1) aan de start te Appledore voor de aanvang van de tocht. Het toilet op de
autocar zal open zijn en de bar voorzien van een assortiment drank aan Belgische prijzen.
Onderweg krijgen jullie nog allerlei informatie over het verloop van de dag. Rond 17u. komen we
aan in Aldington waar de autocar ons zal opwachten. We rijden dit jaar opnieuw met 2 chauffeurs,
Redgy en Nicole, het is wettelijk verplicht.
° Door de engte van de wegen langs het parcours, zal de car ons slechts kunnen bereiken aan de
voorziene halte te Hamstreet. Hou daarmee rekening en neem al het nodige (regenkledij,
picknick, een drankje, toiletpapier, zeker een plastiekje om te lande op te zitten..) mee in een klein
rugzakje.
° Stille landelijke wegen en paden door bos, veld en weiden vormen de hoofdbrok dit jaar, met
veel “stiles” over de afsluitingen en “kissing gates” op de “public footpaths” met “right of way”.
Het landschap is licht golvend en zeker minder lastig dan vorig jaar. Denk eraan om toch
reservekousen en –schoenen te voorzien...
Zoals gewoonlijk zullen we ons ook tegoed kunnen doen aan de talrijke braambessen langs de
way...
° Alle raadgevingen nopens mogelijke zeeziekte, regenweer, e.d. van de vorige jaren blijven nog
steeds geldig (er zijn weinig netels !). Vergeet vooral uw identiteitskaart (op zak !), een tiental
Britse ponden per persoon (1£ = ca. 55 BEF), uw Europese Ziekteverzekeringskaart niet
(kredietkaart, podometer, wandelstok, fototoestelletje en verrekijker kunnen nuttig zijn, maar niet
onontbeerlijk).
Enkele korte haltes zijn hier en daar voorzien om te hergroeperen, wat op adem te komen en / of
het landschap te bewonderen maar ook om te luisteren naar de uitleg van de begeleiders (*).
Denk eraan dat wij niet naar Engeland trekken om kilometers te “vreten” (dat kan in België
overal) maar vooral om te genieten van een heel ander landschap en eigendomsrecht en dat we
daarvoor de tijd moeten uittrekken…Het is geen koers maar een sight-seeing walk, laten we het
dus rustig aan doen, zoals het een echte Bos-Stapper past...
Wie vermoeid is of zich bezeert, kan aan de halte gebruik maken van de autocar om een stukje
parcours over te slaan, maar moet dan wel de instructies van de chauffeur opvolgen.
KORTE PARCOURSBESCHRIJVING (zie ook kaart) :
APPLEDORE – HAMSTREET : ca. 9 km
We starten aan de 14e eeuwse St Peter’s Chruch en volgen gedurende een kleine kilometer de Royal
Military Canal (*). Daarna stijgen we naar een mooi uitzichpunt (een oude tumulus of grafheuvel ?), van
waarop de ganse kuststreek te bezichtigen is. Dan volgen velden en immense schapenweiden en zelfs een
heuse verrassing (*), tot we St Mary’s (*) van Kenardington bereiken, waar we eventjes zullen pauseren
naast dit oeroud kerkje in Early Saxon stijl (einde 9e eeuw !). In de verte ontwaren we de toren van de laat-
gotische St Matthew’s in Warehorne (*) met zijn Vlaamse gevel, waar we éérst dachten te picknicken.
Maar dat gebeurt dan iets verder, te Hamstreet in de Duke’s Head.
2. HAMSTREET – ALDINGTON : ca. 8 km
Bij het verlaten van de pub wordt het landschap merkbaar bosrijker met o.a. Carter’s Wood en Bourne
Wood, even wat veld bij Gill Farm, dan Norland Wood, opnieuw wat veld bij Fagg’s Farm, opnieuw bos in
Priory Wood, zo genoemd naar de aanpalende Bilsington Priory (*) van de Augustijnen (1253). Tenslotte
bereiken we na een korte klim Aldington Corner, waar we in the Walnut Tree Inn (*) kunnen uitblazen,
terwijl de geesten van 19e eeuwse smokkelaars ons afluisteren...
Tijd dus om na te praten en te genieten...
De autocar vertrekt er pas omstreeks 18u00 om de ferry van 19u15 te halen. Wij zijn terug in Jabbeke
omstreeks 23u. voor een welverdiende nachtrust...
Veel wandelplezier vanwege Dirk, Daniël & Jean, uw inrichters-
begeleiders !
P.S. 1. Breng deze tekst mee als geheugensteuntje ; breng ook je groene wandelkaart en –
boekje mee, deze tocht geldt voor één mooie stempel van “Kent Invicta” aan boord
van de ferry.
2. Er is mogelijkheid tot ontbijt en avondmaal op de ferry, maar er kunnen files zijn…
Je kunt er wel met Euros of bankkaart betalen, maar je krijgt Brits pasgeld terug.
3. In geval van belet, wacht niet tot het laatste moment maar bel onmiddellijk 0495/77.44.79 ;
er staan nog liefhebbers op de reservelijst…