Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

C and m_1kurs

441 views

Published on

Calligraphy and miniature as special phenomena of Iranian art. For first-year students.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

C and m_1kurs

 1. 1. Каліграфія та мініатюра як специфічні феномени іранського мистецтва
 2. 2. Почерк пірамуз ‫پیرآموز‬ ‫خط‬  Коли в інших країнах регіону розвивалися коранічні почерки “куфі”, “маккі” та ін., в Ірані відбувався перехід від середньоперського лівостороннього письма до правостороннього.  Першим почерком такого зразка називають “пірамуз”, однак пам’яток, написаних цим письмом майже не залишилося і вчені сперечаються стосовно його первісного вигляду, часто плутаючи з “куфі”.
 3. 3.  Існує тенденція виводити куфічний почерк Ірану від давнього авестійського письма
 4. 4.  Почерки “сульс” і “насх” використовувалися і використовуються для запису Корану, а “куфі” – для декоративного оформлення архітектурних ансамблів тощо. Однак, вони є ісламськими почерками, а не специфічно іранськими.
 5. 5.  Найвідомішим з іранських каліграфічних почерків є “насталік”. ‫نستعلیق‬
 6. 6. Норми “насталіку” описав та запровадив каліграф тімуридів Мір Алі Тебрізі (XV ст.). Поряд із каліграфією в Ірані процвітало мистецтво книжкової мініатюри і досягло такого рівня, що зображення подекуди витіснило текст зі сторінок книг. ‫تیموریان‬ ‫دوره‬ ‫کتاب‬
 7. 7.  Мініатюри майстра Кемаледдіна Бегзада (XV – XVI ст.)
 8. 8. Мініатюри художника Реза Аббасі (XVI – XVII ст.)
 9. 9. ‫بهزاد‬ ‫حسین‬  Хусейн Бегзад – один із найвідоміших іранських художників та мініатюистів ХХ ст.
 10. 10. Магмуд Фаршчіян (нар. 1930)  ‫فرشچیان‬ ‫محمود‬
 11. 11. Персоналії каліграфів та художників для підготування презентації (один на вибір): ‫امیرخانی‬ ‫غلمحسین‬ ‫تناولی‬ ‫پرویز‬ ‫بهبهانی‬ ‫طاها‬ ‫صفوی‬ ‫میرزا‬ ‫ابراهیم‬ ‫سلطان‬ ‫کاوه‬ ‫یاکبر‬‌‫ا‬ ‫عل‬ ‫لالملک‬‌‫ا‬ ‫کما‬ ‫کاتوزیان‬ ‫مرتضی‬

×