Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Ekoprodukce cz

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Ekoprodukce cz

 1. 1. Ekosféry TianDe Změní Váši představu o praní
 2. 2. Evoluce praní 1. Mechanický způsob. 2. Chemický způsob. 3. Fyzický způsob.
 3. 3. Mechanický způsob praní Ve starověkém Řecku prádlo prali tak že v jílovité pudě kopali díry nalívali vodu, oblečení házeli oblečení a nohami ho šlapaly .
 4. 4. Prácí deska byla vynalezená v roce 1797 . První pračka se objevila v Evropě v roce 1900. Německá firma přizpůsobila na praní konstrukcí máselnice - dřevěného sudů s rotujícími lopatkami s ručním pohonem. Do Ruska první pračky dorazili začátkem 20 století. Okamžitě byly vyprodáni ale důvtipné Rusové přizpůsobili pračky na máselnice. A prádlo pokračovali prát v řece.
 5. 5. První formulí pracího prostředku vynalezl Fritz Henkel v roce 1876 na základě křemičitanu sodného a sody. Mnohé ze složek moderních mycích prostředků (chlór, oxid siřičity, fosfáty) během první a druhé světové války byly použity k vytvoření chemické zbraně. Chemický způsob praní
 6. 6. Každoročně se ve světě spotřebovává desítky milión tun pracího prášku. Prací prášek – nejčastější výrobek pro domácnost.
 7. 7. Hlavní složky pracího prášku – A- povrchově aktivní látky a fosfáty A- povrchové aktivní látky – nejlevnější a nejagresivnější PAL. Čím vyšší je pěna, tím vyšší je koncentrace povrchově aktivních látek.
 8. 8. Přes potrubí A-PAL se dostavějí do jezer a řek. Z historie: v roce 1960, výrobci prácích prášků vyhlásily reklamní boj – který měl za následek to, že pěna A-PAL se objevovala v Niagarském vodopádu .
 9. 9. A-PAL zvyšuji skleníkový efekt, snižuje schopnost oceánů absorbovat (pohlcovat) oxid uhličitý (CO2) produkovaný naši civilizaci. To vede k globální změně klimatu vyvolávající- povodní, hurikány, sucha, snížení zásoby pitné vody, zánik živočišných druhů.
 10. 10. Pitná voda zatím se nepění, ale… A-PAL se prosakuji přes čistírny vody a vracejí se do naších domovu s pitnou vodou skoro ve stejné koncentraci v jaké jsme je vylíváme do odpadních vod.
 11. 11. 0,6% A-PAL se usazuje v játrech 1,96% A-PAL se usazuje v mozku. A-PAL působí jako jedy: zmiňují biochemícké parametry krve, porušuji celistvost buněk, A-PAL mají nepříznivý vliv na přenos nervových impulzů.
 12. 12. Vědecky dokázaný fakt: 100 g A-PAL zabije koně váhou 300 kg. Během 24 hodin
 13. 13. XXI století –“ nemocí čistých rukou“XX století –“nemocí špinavých rukou“
 14. 14. Syndrom chemického imunodeficitu - zvýšená citlivost na mnoha chemických sloučenin. To je získané chronické onemocnění, které se charakterizuje vznikem různých alergických reakcí na nízké koncentrace chemických látek. Chemický imunodeficit
 15. 15. Podle Světové zdravotnické organizace, v průběhu posledních 10 let počet alergiků zvýšil o 20 %. Podle odhadu Evropského ústavu imunologie číslo alergiku ve světě bude růst.
 16. 16. Fosfáty (nebo fosfonáty) - společníky A-PAL, přispívají k jejích rychlejšímu proniknutí přes lidskou pokožku.
 17. 17. Fosfáty vážou ionty vápníku a můžou způsobit destrukci kostí a vznik osteoporózy. Osteoporózu se nazývají „ laskavý zloděj kostí“. Osteoporóza je neinfekční onemocnění, které je na 4 místě po srdečně-cévních, onkologických onemocněních a cukrovce.
 18. 18. Osteoporóza zabije a dělá ženy se zdravotním postižením podstatně častěji než rakoviny prsou. Terapie jedním z nejčastěji předepisovaných léků na osteoporózu trvá zhruba 3 roky. Tato terapie zvyšuje hustotu kostí pouze na 8,8 % a snížení rizika zlomenin obratlů páteři o 50 %. Cena 1 baleni preparátu - 1200,- Kč.
 19. 19. 1 gr. Fosfátů stimuluje tvorbu 5-10 kg toxických sinic. Produkty rozkladu modro- zelených řás (amoniak a sirovodík) ničí všechny obyvatele ekosystému.
 20. 20. Studia ukázaly: Úmrtnost na rakovinu u lidí konzumující vodu kontaminovanou modro- zelenými řasami je v 5 krát vyšší.
 21. 21. EKOSFÉRY TIANDE – ČISTOTA JINOU CENOU Ekosféry Tiande neobsahuji žádné A-PAL, fosfáty a jiné syntetické látky. Ony se na 100% skládají z přírodních komponentů – granul TURMALÍNU, ZEOLITU a KOVU VZÁCNÝCH ZEMIN
 22. 22. Voda je základní složka v procesu praní. Aby odstranit špinavé skvrny je nezbytné zvýšit rozpustnou schopnost vody. Toho se dosáhneme snížením povrchového napětí.
 23. 23. Molekula PAL je KOULE, jeden pól které – hydrofobní (spojuji se z tukem), druhý pól – hydrofilní ( váže se na molekulu vody) Jeden konec povrchově aktivní částice je připojen k částice tuku a druhý konec- k částice vody Принцип действия ПАВ
 24. 24. EKOSFÉRY mění povrchové napětí vody, působí na vodu slabými střídavými elektromagnetickými polí, které vznikají při pohybu TURMALÍNU
 25. 25. Zeolity mají pórovitou strukturu. Póry velikosti molekul které jsou jako houba, jsou schopni absorbovat všechny soli z vody. Tak že diky zeolitu voda je změkčená a prádlo je jemné a vzdušné.
 26. 26. Kovy vzácných zemin zlepšuji kvalitu praní, tím že zvyšuji vodivost vody.
 27. 27. Modrá EKOSFERA obsahuje STŘIBRO, které má antibakteriální a desinfekční účinky.
 28. 28. Při praní EKOSFÉRAMÍ se vlákna tkanin a barvy nepoškozuji Rozpouští se solní filmy na povrchu textilu: - obnovuje se jas obarvení látek - látky se stávají měkčí a elastičtější - odpadá potřeba použití aviváže
 29. 29. PRÁT EKOSFÉRY JE 30 KRÁT LEVNĚJŠÍ !
 30. 30. Jehličnaté stromy produkují většinu kyslíku na Zemi! Nákupem kompletu EKOSFÉR sponzorujete vysazování 1 jehličnatého stromu.
 31. 31. Kdysi lesy pokrývaly celé území Evropy, nyní – ne více než 1/3 její plochy. Každou vteřinu z území naši PLANETY zmizí lesy velikosti fotbalového hřiště.
 32. 32. Motor automobilu, který pracuje po dobu 2 hodin, absorbuje množství kyslíků, které jeden strom produkuje zhruba 2 roky. Zvětšit plochu lesů je v našem zájmu!
 33. 33. EKOSFÉRY chrání naše zdraví! EKOSFÉRY šetří naše peníze! EKOSFÉRY – péče o životní prostředí!

  Be the first to comment

  Login to see the comments

Views

Total views

585

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

128

Actions

Downloads

2

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×