Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

iProspect Performans Pazarlaması Haberleri 16.09.2013

302 views

Published on

iProspect Türkiye'nin haftalık olarak hazırladığı dijital ve performans pazarlama dünyasında gerçekleşen gelişmeler ve haberleri içeren haftalık bülteni inceleyebilirsiz.

  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

iProspect Performans Pazarlaması Haberleri 16.09.2013

  1. 1. iProspect’s Performans Pazarlaması Haberler Bülteni 16.09.2013 iProspect Türkiye tarafından hazırlanmıştır. +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  2. 2. I Sektördeki Yenilikler Facebook Reklam Formatları Değişti Facebook’un değişen-değişecek haber kaynağı (bkz: Yeni Newsfeed) yapısı ile reklam görsellerini de güncellemesi nihayet gerçekleşti. Artık markalar haber kaynağında büyüyen görsel alanlarına uygun reklam kreatif çalışmaları yapabilecek. Ancak reklam içeriklerinde devam eden %20 kuralının hala devam ettiğini de tekrardan hatırlatmak isteriz. Yeni reklam formatları hakkındaki tüm bilgiler için: https://www.facebook.com/help/319278191550500/ Detaylı Döküman için: https://www.facebookstudio.com/fbassets/resource/83/UpdatedAdsandSpons oredStoriesGuideasofSept102013.pdf Facebook’da Videolar Artık Siz Tıklamadan Da Başlayacak! Facebook her hafta yeni bir gelişmeyle karşımıza çıkıyor. Bu seferki yeni test ettiği özellik, Vine uygulamasında olduğu gibi videoların haber akışında görüldüğü an sessiz bir şekilde oynamaya başlıyor oluşu. Üzerine tıklandığı takdirde ise videoyu sesli ve tam ekran izlemek mümkün. Şuan test aşamasında olan bu uygulama, ilk dönem için sadece Verified kullanıcılar, Muzisyenler ve Sanatçıların içeriklerinde çalışıyor olacak. Örnek bir kullanım videosu için: https://newsroom.fb.com/Photos-and-BRoll/4617/An-Easier-Way-to-Watch-Video Daha fazla bilgi için: http://newsroom.fb.com/News/715/An-Easier-Way-toWatch-Video Facebook Sponsorlu İçerik Reklamları, Organik İçerikleri Baltalıyor mu? Google Adwords reklamlarında da sıkça sorulan “Satın alınarak gösterilen içerik ve sonuçlar, organik sonuçların performansını etkiliyor mu?” sorusunu Facebook için de sorgulayan kitle için Wisemetrics 5,000 içerik üzerinden bir araştırma yapmış. Sonuç ise; Organik içeriklerin Sponsorlu içerikler tarafından etkilenmediği yönünde. İçeriklerimizin erişimini ve etkileşimini arttırmak adına sponsorlu içerik reklamları kullanmanın faydalarından uzak kalmayın! Daha fazla bilgi için: http://blog.wisemetrics.com/do-promoted-postscannibalize-your-organic-reach/ +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  3. 3. I Sektördeki Yenilikler Google Adwords Mobil Reklamları Yenileniyor mu? Google kullanıcı deneyimini güzelleştirmek adına mobil reklamlarını farklı bir formatta kullanıcılara göstermeyi denemeye devam ediyor. Sarıyla renklendirilen mobil reklamlar artık organik sonuçlar gibi beyaz çerçeve içerisinde yanında parlak sarı “reklam” ikonuyla beraber, organik sonuçlara daha fazla uyum sağlamış. Daha fazla bilgi için: http://www.seroundtable.com/googleadwords-mobile-ad-format-17355.html Foursquare’de Artık Menü İçerikleri de Aranabiliyor! Foursquare Keşfet butonuyla artık sadece ülke mutfağını değil, menülerdeki belirli yemekleri de aratmak ve yakında o yemeği menüsünde bulunduran restoranları bulmak mümkün. Yarım milyon restoran datasından 43 milyona yakın yemek seçeneğini görebilen Foursquare, artık bu datayı kullanıcılarına sunuyor. Afiyet olsun! Daha fazla bilgi http://blog.foursquare.com/2013/09/09/pastrami-sandwich-pumpkin-pie-pork-buns-find-it-fastwith-new-menu-search-on-foursquare/ Mobil Cihaz Kullanımı 2013 Q4 içinde Masaüstü Kullanımını Geçecek IDC’nin hazırladığı cihaz kullanımı tahminlerine göre bu yılın 4. çeyreğinde mobil cihaz siparişleri masaüstü(PC + Laptop) siparişlerini geçecek. Tablet ve mobilin şu andaki total sipariş rakamlarına baktığımızda masaüstü bilgisayarınkinin çok üzerinde. IDC’nin sunduğu bir başka tahmini ise 2017 yılıyla birlikte akıllı telefonların pazarın %70’ine hakim olacağı yönünde. IDC Raporu için: http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS24314413. Haber kaynağı için: http://marketingland.com/mobile-devices-to-eclipse-pcs-in-q4-this-year-58833 +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  4. 4. I Sektördeki Yenilikler Twitter, MoPub’ı Satın Alarak Mobil RTB Yapısına Yatırım Yapıyor Twitter, mobil reklamlarda erişimini artırmak için “gerçek zamanlı satın alma”, yani mobil RTB, platformu MoPub’u satın aldı. Reklamverenler ve yayıncılar için daha kapsamlı bir reklam platformuna dönüştürecek özellikleri sayesinde Twitter da programatik satın almanın getirdiği avantajları yakalayacağı gözüküyor. Twitter’ın hem mobil erişimini, hemde daha alakalı reklam gösterme imkanını artırmasının yanısıra, reklamverenin de markalarıyla daha ilgili, tekil ve anlık gösterimleri hedeflemesini sağlıyacak . MoPub, dünyanın en büyük mobile ad server’ı ve RTB platformu olarak biliniyordu. Daha fazla bilgi için: http://www.clickz.com/clickz/news/2293900/twitter-acquiresmopub-to-expand-realtime-bidding-to-mobile Twitter, Verified Kullanıcılarının İletişimini Kolaylaştırarak Yeni Filtreler Ekledi 2014 Yılı içerisinde halka arz açıklaması yapan Twitter yeniliklerine devam ediyor. Yapılan bu değişiklik sayesinde, Verified kullanıcılar diğer Verified kullanıcılar tarafından takip edildiklerinde veya etiketlenerek konuşulduğunda yüzlerce kullanıcı arasından kolayca filtrelenebilecek. Detaylı bilgi için: https://blog.twitter.com/2013/filtering-mentions Deezer Artık Resmen Türkiye’de! Geçtiğimiz Temmuz ayında İstanbul 28. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından erişimi engellenen ve dünya’da 10 Milyon’dan fazlası kullanıcısı bulunan Fransız müzik networkü Deezer, artık resmi olarak Türkiye’de yayına geçti. Kullanıcılarına akıllı telefon, tablet, bilgisayar, ev sinema sistemleri ve otomobil müzik sistemleri gibi hemen her ortamda 25 milyondan fazla şarkıya ulaşma fırsatı sağlıyan Deezer, çevrimdışı erişim özelliğide bulunuyor. Yaptığı ortak lisans anlaşması sayesinde Mesam ve MSG bünyesindeki müzik listelerinede erişilebilecek. Detaylı bilgi için: http://blog.deezer.com/welcome-deezer-turkey/ +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  5. 5. I Sektördeki Yenilikler Hoşçakal Facebook Credits 12 Eylül 2013 tarihiyle beraber Facebook, Credits ürününü kaldırarak sosyal ağ üzerindeki ödeme sistemini yerel para birimine çevirdi. Yerel para birimiyle yapılan ödemelerin yaşanan bir çok sıkıntıyı gidereceği ve yazılımcılar için daha kolay bir çözüm olacağını Mart ayında açıklamış olan Facebook, resmi olarak Credits ürününü kaldırdı. Detaylar için; https://developers.facebook.com/blog/post/2013/06/05/localcurrency-payments-breaking-change/ +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.

×