Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
конспект 2 частина
1. Урок №2
Тема уроку: Види конструкційних матеріалів. Фанера, ДВП.
Мета уроку:
- освітня: засвоєння знань про породи деревини та її будову, сортамент, процес
виготовлення шпону, фанери, ДВП та їх призначення; формування умінь здійснювати вибір
матеріалу для виготовлення виробу, розраховувати його необхідну кількість.
- розвиваюча: розвиток пам'яті, уваги, просторової уяви;
- виховна: виховання громадянської свідомості та інтересу до праці.
Опорні поняття: матеріалознавство, конструкція, деревина, породи дерев,
текстура,шпон, фанера, деревоволокниста плита (ДВП).
Об’єкт навчальної діяльності: обираємо самостійно
Обладнання та матеріали: Зразки порід деревини, зразки деревиннихматеріалів
(фанера різної товщини, ДВП), мультимедіа проектор, електронна презентація.
Тип уроку: Комбінований.
План уроку.
1. Організаційна частина (1-2 хв.)
- рапорт чергового учня.
2. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (5-7 хв.)
Матеріал беремо у презентації до уроку.
3. Мотивація навчально-трудової діяльності:
4. Повідомлення теми, мети, завдань уроку:
5. Вивчення нового матеріалу за планом (5-7 хв.):
Матеріал беремо у презентації до уроку.
6. Практична робота (20 хв.)
Матеріал беремо у презентації до уроку.
7. Підсумок уроку (3 хв.)
Матеріал беремо у презентації до уроку.
8. Заключна частина (5 хв):
- аналіз типовихпомилок та способи їх усунення;
- мотивація оцінок;
- виставлення оцінок за роботу на уроці
Домашнє завдання: В. К. Сидоренко, Трудове навчання (для хлопців), §4,5
2. Урок № 3-4
Тема уроку: Властивості фанери та ДВП.
Мета уроку:
- освітня: засвоєння знань про деревину як конструкційний матеріал, властивості
деревини та її застосування в залежності від властивостей; вивчення будови фанери та ДВП;
формування умінь здійснювати вибір матеріалу для виготовлення виробу, розраховувати
його необхідну кількість.
- розвиваюча: розвиток пам'яті, уваги, просторової уяви;
- виховна: виховання громадянської свідомості та інтересу до праці.
Опорні поняття: властивість, якість, ознака, фізичні, механічні, технологічні
властивості, міцність, твердість, пружність, крихкість, маркування.
Об’єкт навчальної діяльності: обираємо самостійно.
Обладнання та матеріали: Зразки деревиннихматеріалів (фанера, ДВП),
мультимедіа проектор, електронна презентація, інструкції до ЛПР.
Тип уроку: Комбінований.
План уроку.
1. Організаційна частина (1-2 хв.)
Рапорт чергового учня.
2. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (10 хв.) (фронтальна
бесіда):
3. Мотивація навчальної діяльності:
Матеріал беремо у презентації до уроку.
4. Повідомлення теми, мети, завдань уроку:
5. Вивчення нового матеріалу за планом (10-15 хв.):
Матеріал беремо у презентації до уроку.
6. Лабораторно-практична робота
Матеріал беремо у презентації до уроку.
7. Практична робота (20 хв.).
Матеріал беремо у презентації до уроку.
8. Підсумкова частина (5 хв.):
Матеріал беремо у презентації до уроку.
Мотивація та оголошення оцінок.
Домашнє завдання: читати § 6-7 підручника В. К Сидоренка "Трудове навчання (для
хлопців)".