Beginners Guide to TikTok for Search - Rachel Pearson - We are Tilt __ Bright...
RPH Membentuk&membuat binaan
1. MEMBENTUK DAN MEMBUAT BINAAN
Tarikh : 3 Februari 2012
Hari : Jumaat
Tahun : 4 Bestari
Masa : 9.15 – 10.15 (60 minit)
Bidang : MembentukdanMembuatBinaan
Tema : Pengangkutan
Tajuk :KeretaIdaman
Teknik : Model
BilanganMurid :28 Orang
KemahiranFokus : Merekaciptasebuahkeretaidaman
Objektifpengajaran : Padaakhirpengajaranmuriddapat,
i) Memilihbahan yang sesuaiuntukmenghasilkan model kereta.
ii) Menghasilkansebuah model kereta yang kreatif.
Pengetahuansediaada : 1) Muridpernahmelihatdanmenaikikereta.
2) Muridpernahmenghasilkanlukisan model-model kereta.
3. LANGKAH PERKEMBANGAN ISI AKTIVITI P&P STRATEGI/ GAMBARAJAH/
PENGAJARAN PELAJARAN NILAI/CATATAN
/ MASA
Set induksi Guru memainkan video Muridmelihat video TeoriKajianMasaDepan:
(5 minit) danlagu“KeretaMerah” danmendengarlagupenuhminatd Menjangkafungsiproduk
anasyiksambilbertepuktangan.
Bapakupulangdarikota, TeoriKecerdasanPelbagai
Bapakubelikankereta, Muridmemerhatidanmembuatana Verbal Lingustik
Keretakecilwarnamerah, lisatentanggambar
Bolehkubawakesekolah. KBKK (Kreatif)
Muridmemberikanpandanganmer Merekacipta
Pong pongpong ekatentanggambarberkenaan. Mensintesis
Pong pongpong
Keretakecilkuberbunyi,
Marilahadikmarinaik,
Bolehkubawajumpanenek.
Guru
jugamengedarkankadgambarberka
itandengankenderaan.
4. Guru mengendalikansesisoaljawab
Apakah yang kamunampakdalam
video yang
ditayangkantadidanapakahgambar
yang terdapatpadakad yang
kamupegang.
Langkah 1 PerkembanganPelajaran Guru TKP
(10 minit) Langkah-langkahmembuat model memberipenerangandantunjukca - Kecerdasan Verbal –
kereta: ratentangcaramembuat model linguistik
a. Memotongkotakmengikutbentuk keretamenggunakanbahankutipa - Kecerdasan visual - ruang
yang ndanobjekalam.
diinginkandenganmenggunakan KBKK (kreatif)
gunting. Muridmendengarpenerangandan Menjana idea
b. Menebuktayarmenggunakanpisa melihat guru Merekacipta
ulipat. menunjukkancaramembuat Menghubungkaitan
c. Mencantumbahankeretamenggu model keretatersebut.
nakan gam.
Langkah 2 Guru Muridmembuat model KBKK (kreatif)
(35 minit) membimbingmuridsemasamengha keretadengan Merekaciptainovatif
5. silkan model kereta Memotong
Menebuk Nilai
Memotongbentuk yang diingini Mencantum Teliti, Cermat, Kemas
menampal
Menebuktayarkereta
Mencantumbahankereta
Menampalkertaswarna
Penutup Sesiapresiasi Muridmempamerkanpelbagaihasi KBKK – Kritis
(10 minit) Mempamerkanhasilkerja lkerja yang dibuat Membandingbeza
Membuatrefleksibagaimanapengh Menganalisis
asilan model keretadilakukan. Muriddapatmenilaikeupayaandiri
sendiri. TeoriKecerdasanPelbagai
Verbal Lingustik