SlideShare a Scribd company logo
Департамент освіти і науки
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат І – ІІІ ступенів
Заочна подорож до музею
«Пожежних речей»
Підготувала
Саєнко О. В.
вихователь,
спеціаліст І категорії
м. Знам’янка
2014
Мета:
- продовжувати ознайомлювати учнів із поняттям « вогонь»;
- ознайомитиз засобамипожежогасіння;
- розвиватинавички самозахистув умовах задимленого
помешкання;
- виховувати пильність, обережність, розсудливість, почуття
відповідальності за свої вчинки;
- розвиватилогічне мислення, уміння робитивисновки;
- виховувати інтерес до професії пожежного.
Обладнання:
ілюстрації, малюнки учнів, 2 магнітні дошки, презентація, щит для
пожежогасіння, вогнегасники, проектор, мультимедійна дошка.
Хід заняття:
1. організаційниймомент.
2. Підведеннядо теми заняття.
Розгадування загадки:
Червоне кошенятко по жердочцібіжить.
(вогонь)
a) Показую малюнок (вогонь)і вішаю на дошку;
b) Пояснююзначення слова жердочка.
3. Оголошеннятеми і мети.
Отже, мова сьогодніпіде про вогонь. А тема звучить так: Заочнаподорож
до музею «Пожежних речей».
4. Вступна бесіда.
Вогонь – повсякденний супутник людини. Ще з давніх часів люди
використовували його в своєму житті і весь час підтримували своє
родинне вогнище, щоб не згасло. Вогонь – це друг. Він потрібний всюди:
і в житлових будинках, і в навчальних закладах, і на заводах, і на
фабриках. Ним користуються, коли потрібно приготувати обід, підігріти
воду. За допомогоювогнюплавлять і ріжуть метал тощо.
Читання віршаучнем
Вогонь даруєлюдям світло,
Вогонь даруєїм тепло,
Коли б тепло і світло зникли,
Життя б на світі не було.
Відгадайте, будь ласка, діти, таку загадку.
Живуть у тісній темниці
Без страху темноти
Хлоп’ята яснолиці –
Вогню малі брати.
І мають душу щедру,
Хоч дерева сини,
Згораючи дощенту,
Вогонь дають вони.
(сірники)
5. Ознайомленняз професією пожежниківта діями учнів під час
пожежі.
Отже, під час виникнення пожежі дітям
потрібно обов’язково не розгубитись і
погукати на допомогу дорослих. А ще
зателефонувати по телефону за
номером 01, щоб вам допомогли
пожежники.
Пожежники, хоробрі люди. Вони за
лічені хвилини прибудуть на місце
виникнення пожежі і приступлять до
своїхобов’язків – гасити пожежу.
Пожежними можуть бути вертольоти, кораблі, літаки, поїзди, машини. На
всіх видах транспортупрацюють пожежні команди, які гасять пожежі.
(Використовую наочність. Листаю сторінки книги «Наш номер – 101».
Показую дітям ілюстрації.)
Трапляється, що під час пожеж гинуть прості люди, рятуючи життя
інших. Так у творі С. Я. Маршака ми можемо прочитати про хлопця, який
врятував від вогню дитину, а сам зник у натовпі, навіть не назвав свого
імені. А в одному з українських сіл на полі загорілась пшениця. Молодий
комбайнер став на поле бою з вогнем. Хлопець загасив вогонь, поки
прибігли на допомогуінші люди, але сам загинув від опіків.
У 1986 році на Чорнобильській АС
сталася жахлива трагедія. Було
пошкоджено 4 блоки реактора. Запалала
пожежа і тривала досить довго. На
боротьбу з вогнем поспішили тисячі
людей. Багато з них загинули. Але до
останнього свого подиху захищали рідну
землю від катастрофи.
У Нью-Йорку літаками терористів було знищено важливі об’єктиміста.
Запалала пожежа, яку гасили багато годин. Загинули тисячі людей.
Знищено будівлі. Згоріло добро. Але, не думаючи про власне життя,
пожежники та інші служби боролися з лихом і вгамували вогонь. Бо це
сміливі відважні люди. Віддані народові. З честю виконують свої
обов’язки.
Продовження розповіді.
- Чим займаються пожежники, коли немає пожежі? (Це запитання до
класу).
Так, коли немає пожежі, то пожежники тренуються, змагаються на
швидкість і силу, спритність, знання, винахідливість, дисципліну,
кмітливість, взаємовиручку.
Найкращий пожежник одягає бойове спорядження за 18 секунд, через 30
секунд він займає місце в кабіні машини.
Пожежник – професія героїчна. Пожежники – мужні, безстрашні, сильні,
спритні бійці, звичайні прості люди. Кожного дня вони готуються до
героїчного вчинку. Їх називають бійцями «вогняного фронту», адже
щоразу їм загрожуєсмертельна небезпека.
6. Ігри-змагання«Яким маєбути пожежник»
Беру 5 хлопців з класу. Пропоную їм виконати 3-4 фізичні вправи на
спритність, швидкість, увагу.
7. Проблемне запитання.
- Що мають робити діти, коли вже пожежників викликали, але вони ще
не приїхали?
Так, діти, ви правильно все сказали. Отже, давайте всі разом
запам’ятаємо такі правила.
А тепер ми з вами давайте відвідаємо музей «Пожежних речей».
Перегляд презентації (Пояснення).
Ознайомлення з куточком протипожежної безпеки.
8. Підсумок.
- Про що нове дізнались?
- Чого навчились?
- Кому сподобаласьпрофесія пожежника?
- Хто мріє в майбутньому стати пожежником?

More Related Content

Similar to заочна подорож до музею пожежних речей титулка

Заняття: «Не жартуй з вогнем» (Старший вік)
Заняття: «Не жартуй з вогнем» (Старший вік)Заняття: «Не жартуй з вогнем» (Старший вік)
Заняття: «Не жартуй з вогнем» (Старший вік)
Alyona Bilyk
 
Презентація Тижня з пожежної безпеки 2017/2018
Презентація Тижня з пожежної безпеки 2017/2018Презентація Тижня з пожежної безпеки 2017/2018
Презентація Тижня з пожежної безпеки 2017/2018
Alla Kolosai
 
День ЦЗ
День ЦЗДень ЦЗ
Відкрита класна година
Відкрита класна годинаВідкрита класна година
Відкрита класна година
Yulia Novichenko
 
Заняття Лабораторія Сірничка.pdf
Заняття Лабораторія Сірничка.pdfЗаняття Лабораторія Сірничка.pdf
Заняття Лабораторія Сірничка.pdf
Репетитор Історія України
 
Вогонь - друг, вогонь - ворог!
Вогонь -  друг, вогонь - ворог!Вогонь -  друг, вогонь - ворог!
Вогонь - друг, вогонь - ворог!
ssuser7f6b71
 
Vogon
VogonVogon
причини виникнення пожеж
причини виникнення пожежпричини виникнення пожеж
причини виникнення пожеж
Poltava municipal lyceum #1
 
Правила пожежні знай і в біду не потрапляй!
Правила пожежні знай і в біду не потрапляй!Правила пожежні знай і в біду не потрапляй!
Правила пожежні знай і в біду не потрапляй!
Yulia Novichenko
 
Моя професія - пожежник
Моя професія - пожежникМоя професія - пожежник
Моя професія - пожежник
estet13
 
звіт про проведення місячника пожежної безпеки
звіт про проведення місячника пожежної безпекизвіт про проведення місячника пожежної безпеки
звіт про проведення місячника пожежної безпеки
Александр Дрон
 
Розробки заходів
Розробки заходівРозробки заходів
Розробки заходівryabich1976
 
Практичне заняття з правил правил пожежної безпеки "ВіДВАЖНІ ПОЖЕЖНИКИ"
Практичне заняття з правил правил пожежної безпеки "ВіДВАЖНІ ПОЖЕЖНИКИ"Практичне заняття з правил правил пожежної безпеки "ВіДВАЖНІ ПОЖЕЖНИКИ"
Практичне заняття з правил правил пожежної безпеки "ВіДВАЖНІ ПОЖЕЖНИКИ"
Вікторія Дяченко
 
Пожежа біда для всіх!
Пожежа біда для всіх!Пожежа біда для всіх!
Пожежа біда для всіх!
Андрій Підгорний
 
«бджілки»
«бджілки» «бджілки»
«бджілки»
jekah
 
Пожежна безпека
Пожежна безпекаПожежна безпека
Пожежна безпека
ssuser313323
 

Similar to заочна подорож до музею пожежних речей титулка (20)

Заняття: «Не жартуй з вогнем» (Старший вік)
Заняття: «Не жартуй з вогнем» (Старший вік)Заняття: «Не жартуй з вогнем» (Старший вік)
Заняття: «Не жартуй з вогнем» (Старший вік)
 
Презентація Тижня з пожежної безпеки 2017/2018
Презентація Тижня з пожежної безпеки 2017/2018Презентація Тижня з пожежної безпеки 2017/2018
Презентація Тижня з пожежної безпеки 2017/2018
 
276
276276
276
 
День ЦЗ
День ЦЗДень ЦЗ
День ЦЗ
 
тема 1
тема 1тема 1
тема 1
 
Відкрита класна година
Відкрита класна годинаВідкрита класна година
Відкрита класна година
 
Vogon
VogonVogon
Vogon
 
Лозуватка "Калинка"
Лозуватка "Калинка"Лозуватка "Калинка"
Лозуватка "Калинка"
 
Заняття Лабораторія Сірничка.pdf
Заняття Лабораторія Сірничка.pdfЗаняття Лабораторія Сірничка.pdf
Заняття Лабораторія Сірничка.pdf
 
Вогонь - друг, вогонь - ворог!
Вогонь -  друг, вогонь - ворог!Вогонь -  друг, вогонь - ворог!
Вогонь - друг, вогонь - ворог!
 
Vogon
VogonVogon
Vogon
 
причини виникнення пожеж
причини виникнення пожежпричини виникнення пожеж
причини виникнення пожеж
 
Правила пожежні знай і в біду не потрапляй!
Правила пожежні знай і в біду не потрапляй!Правила пожежні знай і в біду не потрапляй!
Правила пожежні знай і в біду не потрапляй!
 
Моя професія - пожежник
Моя професія - пожежникМоя професія - пожежник
Моя професія - пожежник
 
звіт про проведення місячника пожежної безпеки
звіт про проведення місячника пожежної безпекизвіт про проведення місячника пожежної безпеки
звіт про проведення місячника пожежної безпеки
 
Розробки заходів
Розробки заходівРозробки заходів
Розробки заходів
 
Практичне заняття з правил правил пожежної безпеки "ВіДВАЖНІ ПОЖЕЖНИКИ"
Практичне заняття з правил правил пожежної безпеки "ВіДВАЖНІ ПОЖЕЖНИКИ"Практичне заняття з правил правил пожежної безпеки "ВіДВАЖНІ ПОЖЕЖНИКИ"
Практичне заняття з правил правил пожежної безпеки "ВіДВАЖНІ ПОЖЕЖНИКИ"
 
Пожежа біда для всіх!
Пожежа біда для всіх!Пожежа біда для всіх!
Пожежа біда для всіх!
 
«бджілки»
«бджілки» «бджілки»
«бджілки»
 
Пожежна безпека
Пожежна безпекаПожежна безпека
Пожежна безпека
 

заочна подорож до музею пожежних речей титулка

  • 1. Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат І – ІІІ ступенів Заочна подорож до музею «Пожежних речей» Підготувала Саєнко О. В. вихователь, спеціаліст І категорії м. Знам’янка 2014
  • 2. Мета: - продовжувати ознайомлювати учнів із поняттям « вогонь»; - ознайомитиз засобамипожежогасіння; - розвиватинавички самозахистув умовах задимленого помешкання; - виховувати пильність, обережність, розсудливість, почуття відповідальності за свої вчинки; - розвиватилогічне мислення, уміння робитивисновки; - виховувати інтерес до професії пожежного. Обладнання: ілюстрації, малюнки учнів, 2 магнітні дошки, презентація, щит для пожежогасіння, вогнегасники, проектор, мультимедійна дошка. Хід заняття: 1. організаційниймомент. 2. Підведеннядо теми заняття. Розгадування загадки: Червоне кошенятко по жердочцібіжить. (вогонь) a) Показую малюнок (вогонь)і вішаю на дошку; b) Пояснююзначення слова жердочка. 3. Оголошеннятеми і мети. Отже, мова сьогодніпіде про вогонь. А тема звучить так: Заочнаподорож до музею «Пожежних речей». 4. Вступна бесіда. Вогонь – повсякденний супутник людини. Ще з давніх часів люди використовували його в своєму житті і весь час підтримували своє родинне вогнище, щоб не згасло. Вогонь – це друг. Він потрібний всюди: і в житлових будинках, і в навчальних закладах, і на заводах, і на фабриках. Ним користуються, коли потрібно приготувати обід, підігріти воду. За допомогоювогнюплавлять і ріжуть метал тощо. Читання віршаучнем Вогонь даруєлюдям світло, Вогонь даруєїм тепло, Коли б тепло і світло зникли, Життя б на світі не було. Відгадайте, будь ласка, діти, таку загадку. Живуть у тісній темниці Без страху темноти Хлоп’ята яснолиці – Вогню малі брати. І мають душу щедру, Хоч дерева сини, Згораючи дощенту, Вогонь дають вони. (сірники)
  • 3. 5. Ознайомленняз професією пожежниківта діями учнів під час пожежі. Отже, під час виникнення пожежі дітям потрібно обов’язково не розгубитись і погукати на допомогу дорослих. А ще зателефонувати по телефону за номером 01, щоб вам допомогли пожежники. Пожежники, хоробрі люди. Вони за лічені хвилини прибудуть на місце виникнення пожежі і приступлять до своїхобов’язків – гасити пожежу. Пожежними можуть бути вертольоти, кораблі, літаки, поїзди, машини. На всіх видах транспортупрацюють пожежні команди, які гасять пожежі. (Використовую наочність. Листаю сторінки книги «Наш номер – 101». Показую дітям ілюстрації.) Трапляється, що під час пожеж гинуть прості люди, рятуючи життя інших. Так у творі С. Я. Маршака ми можемо прочитати про хлопця, який врятував від вогню дитину, а сам зник у натовпі, навіть не назвав свого імені. А в одному з українських сіл на полі загорілась пшениця. Молодий комбайнер став на поле бою з вогнем. Хлопець загасив вогонь, поки прибігли на допомогуінші люди, але сам загинув від опіків. У 1986 році на Чорнобильській АС сталася жахлива трагедія. Було пошкоджено 4 блоки реактора. Запалала пожежа і тривала досить довго. На боротьбу з вогнем поспішили тисячі людей. Багато з них загинули. Але до останнього свого подиху захищали рідну землю від катастрофи. У Нью-Йорку літаками терористів було знищено важливі об’єктиміста. Запалала пожежа, яку гасили багато годин. Загинули тисячі людей. Знищено будівлі. Згоріло добро. Але, не думаючи про власне життя, пожежники та інші служби боролися з лихом і вгамували вогонь. Бо це сміливі відважні люди. Віддані народові. З честю виконують свої обов’язки. Продовження розповіді. - Чим займаються пожежники, коли немає пожежі? (Це запитання до класу). Так, коли немає пожежі, то пожежники тренуються, змагаються на швидкість і силу, спритність, знання, винахідливість, дисципліну, кмітливість, взаємовиручку. Найкращий пожежник одягає бойове спорядження за 18 секунд, через 30 секунд він займає місце в кабіні машини.
  • 4. Пожежник – професія героїчна. Пожежники – мужні, безстрашні, сильні, спритні бійці, звичайні прості люди. Кожного дня вони готуються до героїчного вчинку. Їх називають бійцями «вогняного фронту», адже щоразу їм загрожуєсмертельна небезпека. 6. Ігри-змагання«Яким маєбути пожежник» Беру 5 хлопців з класу. Пропоную їм виконати 3-4 фізичні вправи на спритність, швидкість, увагу. 7. Проблемне запитання. - Що мають робити діти, коли вже пожежників викликали, але вони ще не приїхали? Так, діти, ви правильно все сказали. Отже, давайте всі разом запам’ятаємо такі правила. А тепер ми з вами давайте відвідаємо музей «Пожежних речей». Перегляд презентації (Пояснення). Ознайомлення з куточком протипожежної безпеки. 8. Підсумок. - Про що нове дізнались? - Чого навчились? - Кому сподобаласьпрофесія пожежника? - Хто мріє в майбутньому стати пожежником?