Управління освіти адміністрації
Холодногірського району Харківської міської Ради
Харківська гімназія № 152
Харківської міської ради Харківської області
Бацула Наталія Володимирівна,
учитель початкових класів,
Харківської гімназії № 152
кваліфікаційна категорія
спеціаліст вищої категорії
Старший вчитель
Харків,
2016
Виховна година (4 клас)
Тема. Вибухонебезпечні предмети. Дії населення при виявленні ВНП.
Мета: ознайомити учнів з вибухонебезпечними предметами, закріпити знання
про правила поводження з вибухонебезпечними предметами, формувати вміння
правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях,виховувати розсудливість,
обережність, відповідальність та обачливе ставлення до власного здоров’я.
Обладнання. Плакати , презентація, картки, пам’ятка.
Хід заняття
Пам 'ятай! Життя є дар, великий дар,
І той, хто його не цінує,
Цього дарунка не заслуговує.
Леонардо да Вінчі
Вступна частина.
Як багато вас тут друзів:
Білобрисих, карооких,
Синьооких і чорнявих.
І високих, і низеньких,
І товстеньких, і повненьких -
Всіх вас рада привітати,
Доброго здоров’я всім побажати.
- Яка тема виховної години?
- Чому будемо вчитися?
Перегляд фільму «Небезпечні знахідки».
Тема : Вибухонебезпечні предмети.
Мета :
- ознайомитися з вибухонебезпечними предметами,
- закріпити знання про правила поводження з вибухонебезпечними
предметами,
- формувати вміння правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях,
- виховувати розсудливість, обережність, відповідальність та обачливе
ставлення до власного здоров’я.
Основна частина
1. Гра «Фотоапарат»
-На вашу думку, що таке вибухонебезпечні предмети?
2. Інформаційна хвилинка.
-Які бувають вибухонебезпечні предмети? Робота в групах. Обговорення.
Демонстрація презентації.
1. Боєприпаси - вироби військової техніки одноразового вживання,
призначені для враження живої сили супротивника.
До боєприпасів належать:
- бомби;
- снаряди, міни;
- гранати;
-набої до пістолетів,автоматів .
2. Авіаційні бомби, снаряди,міни, гранати, часів війни.
Від вологи та тривалого перебування в землі, при взаємодії металу
і вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, які несуть у собі
основну небезпеку (зовні вони мають вигляд білих порошкоподібних
наростів).
Пікрати вибухають навіть від невеликого тертя, маленької іскри,
незначного удару.
3. Вибухові речовини — хімічні з'єднання або суміші, які при
нагріванні, удару, тертя, вибуху хімічно перетворюються,
саморозповсюджуються, з виділенням великої кількості
енергії і утворенням газів.
4. Піротехнічні засоби — патрони ,
вибухові пакети, петарди, ракети, димові шашки.
5. Саморобні вибухові пристрої - пристрої, в яких
застосований хоча б один елемент конструкції саморобного
виготовлення.
3. Гра «Перевір себе». Робота в групах.
Умови гри. Серед предметів вибрати вибухонебезпечні (гранати,бенгаль-
ські вогні, аерозольний балончик, петарда, електрична гірлянда,
природний газ, патрон, міна, фарба…).
Гра з вибухонебезпечними предметами загрожує втратою здоров'я не лише
тому, хто вирішив погратися, але й товаришеві, який стоїть поруч.
4.Перегляд мульфільму «Вибухонебезпечні знахідки ».
-На вашу думку, які існують правила поводження з вибухонебезпечними
предметами?
ДІЇ ПРИ ЗНАХОДЖЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПРЕДМЕТУ
часів ВВВ
5.Гра «Перевір себе». Робота в групах.
Умови гри. Скласти пам’ятку.
Правила поводження з вибухонебезпечними предметами
Важливе правило для дітвори:
Оці предмети в руки не бери!
Правило 1. Не гратися з вибухонебезпечними предметами.
Правило 2. Знайшовши підозрілий предмет, не можна:
- наближатися до нього;
- пересувати його або брати в руки;
- кидати, ударяти по ньому;
- приносити предмет додому, у табір, до школи.
Від найменшого дотику до нього може статися вибух величезної сили.
Правило 3. Негайно повідом міліцію або дорослих про знахідку!
Твої дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
1.Запам’ятай місце знахідки.
2.Відійди якомога далі.
3.Поклич дорослих.
4.Подзвони 101!!!
6.Рухлива гра «Знайди незнайомий предмет».
Заключна частина.
- Які ти знаєш вибухонебезпечні предмети?
- Чому вони так називаються?
- Які будуть твої дії у разі виявлення вибухонебезпечних та незнайомих
предметів?

урок, цивільний захист, 2015

  • 1.
    Управління освіти адміністрації Холодногірськогорайону Харківської міської Ради Харківська гімназія № 152 Харківської міської ради Харківської області Бацула Наталія Володимирівна, учитель початкових класів, Харківської гімназії № 152 кваліфікаційна категорія спеціаліст вищої категорії Старший вчитель Харків, 2016
  • 2.
    Виховна година (4клас) Тема. Вибухонебезпечні предмети. Дії населення при виявленні ВНП. Мета: ознайомити учнів з вибухонебезпечними предметами, закріпити знання про правила поводження з вибухонебезпечними предметами, формувати вміння правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях,виховувати розсудливість, обережність, відповідальність та обачливе ставлення до власного здоров’я. Обладнання. Плакати , презентація, картки, пам’ятка. Хід заняття Пам 'ятай! Життя є дар, великий дар, І той, хто його не цінує, Цього дарунка не заслуговує. Леонардо да Вінчі Вступна частина. Як багато вас тут друзів: Білобрисих, карооких, Синьооких і чорнявих. І високих, і низеньких, І товстеньких, і повненьких - Всіх вас рада привітати, Доброго здоров’я всім побажати. - Яка тема виховної години? - Чому будемо вчитися? Перегляд фільму «Небезпечні знахідки». Тема : Вибухонебезпечні предмети. Мета : - ознайомитися з вибухонебезпечними предметами, - закріпити знання про правила поводження з вибухонебезпечними предметами, - формувати вміння правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях, - виховувати розсудливість, обережність, відповідальність та обачливе ставлення до власного здоров’я. Основна частина 1. Гра «Фотоапарат» -На вашу думку, що таке вибухонебезпечні предмети?
  • 3.
    2. Інформаційна хвилинка. -Якібувають вибухонебезпечні предмети? Робота в групах. Обговорення. Демонстрація презентації. 1. Боєприпаси - вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для враження живої сили супротивника. До боєприпасів належать: - бомби; - снаряди, міни; - гранати; -набої до пістолетів,автоматів .
  • 4.
    2. Авіаційні бомби,снаряди,міни, гранати, часів війни. Від вологи та тривалого перебування в землі, при взаємодії металу і вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, які несуть у собі основну небезпеку (зовні вони мають вигляд білих порошкоподібних наростів). Пікрати вибухають навіть від невеликого тертя, маленької іскри, незначного удару. 3. Вибухові речовини — хімічні з'єднання або суміші, які при нагріванні, удару, тертя, вибуху хімічно перетворюються, саморозповсюджуються, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів.
  • 5.
    4. Піротехнічні засоби— патрони , вибухові пакети, петарди, ракети, димові шашки. 5. Саморобні вибухові пристрої - пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення.
  • 6.
    3. Гра «Перевірсебе». Робота в групах. Умови гри. Серед предметів вибрати вибухонебезпечні (гранати,бенгаль- ські вогні, аерозольний балончик, петарда, електрична гірлянда, природний газ, патрон, міна, фарба…). Гра з вибухонебезпечними предметами загрожує втратою здоров'я не лише тому, хто вирішив погратися, але й товаришеві, який стоїть поруч. 4.Перегляд мульфільму «Вибухонебезпечні знахідки ». -На вашу думку, які існують правила поводження з вибухонебезпечними предметами? ДІЇ ПРИ ЗНАХОДЖЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПРЕДМЕТУ часів ВВВ 5.Гра «Перевір себе». Робота в групах. Умови гри. Скласти пам’ятку. Правила поводження з вибухонебезпечними предметами
  • 7.
    Важливе правило длядітвори: Оці предмети в руки не бери! Правило 1. Не гратися з вибухонебезпечними предметами. Правило 2. Знайшовши підозрілий предмет, не можна: - наближатися до нього; - пересувати його або брати в руки; - кидати, ударяти по ньому; - приносити предмет додому, у табір, до школи. Від найменшого дотику до нього може статися вибух величезної сили. Правило 3. Негайно повідом міліцію або дорослих про знахідку! Твої дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. 1.Запам’ятай місце знахідки. 2.Відійди якомога далі. 3.Поклич дорослих. 4.Подзвони 101!!! 6.Рухлива гра «Знайди незнайомий предмет». Заключна частина. - Які ти знаєш вибухонебезпечні предмети? - Чому вони так називаються? - Які будуть твої дії у разі виявлення вибухонебезпечних та незнайомих предметів?