1 of 3
Download to read offline
„Siatka”
                                   AKTUALNOŚCI

W dniach 16-17 marca w Omsku w Rosji odbył się Final Four Ligi Mistrzów. W turnieju w
pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą: Lokomotiw Nowosybirsk-Zenit Kazań3:2 i Bre Banca
Lannutti Cuneo-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2. Przegrani walczyli o 3 miejsce. Zenit Kazań
pokonał ZAKSę Kędzierzyn- Koźle 3:1. W finale zmierzyli się Lokomotiv Nowosybirsk- Bre
Banca Lannutti Cuneo 3-2.         Wyróżnieni gracze:                   Najlepszy gracz
(MVP): Marcus Nilsson (Lokomotiw Nowosybirsk)                   Najlepiej punktujący:
        Marcus Nilsson Najlepiej atakujący: Antonin Rouzier (Zaksa Kędzierzyn-Koźle)
Najlepiej blokujący:     David Lee (Zenit Kazań)                             Najlepiej
serwujący:      Luis Felipe Fonteles (Zaksa))                            Najlepiej
przyjmujący: Jurij Biereżk (Zenit) Najlepszy rozgrywający: Aleksander Butko (Lokomotiw)
Najlepszy libero:        Daniele De Pandis (Bre Banca Lannutti Cuneo)

W pierwszej parze półfinałowej grała Asseco Resovia Rzeszów z Delectą Bydgoszcz.
Po dwóch meczach w Bydgoszczy było 1:1.Pierwszy mecz w Rzeszowie wygrali
gospodarze 3:1.W drugim meczu Resoviacy się nie dali i wygrali też 3:1. W drugim
meczu w Rzeszowie w pierwszym secie na 15 minut zgasło światło. Kibice się tym nie
przejmowali i na dodatek świecili telefonami komórkowymi.

W drugiej parze półfinałowej Jastrzębski Węgiel podejmował ZAKSę Kędzierzyn-
Koźle. Jastrzębianie pierwszy mecz wygrali 3:0, a w drugim meczu, który został
rozegrany po kilkudniowej przerwie przegrali 1:3. W meczu nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu,
Jastrzębski Węgiel prowadził już 2:0, jednak to nie oni cieszyli się po meczu i po raz
kolejny sprawdziło się stare siatkarskie przysłowie „kto nie wygrywa 3:0 ten
przegrywa 3:2”. W tie-breaku ZAKSA prowadziła aż 8:2. A cały tie-break wygrała do 6.
W drugim meczu obie drużyny grały bardzo dobrze. W czwartym secie ZAKSA chciała
chyba ustanowić rekordowy wynik i wygrać jak największą różnicą punktów, mieli
meczową do 10, a cały set jednak wygrali 25:13. Tym samym awansowali do finału
Mistrzostw Polski i zmierzą się z naszą Resovią.

Olsztyn na 10 miejscu. W tym roku była mała zmiana. Walka o 9 miejsce toczyła się
                                           1
do 3 zwycięstw. AZS Olsztyn przegrał z AZS Częstochową 3:0 i też 3:0 w meczach.

W walce o 3 miejsce gra Jastrzębski Węgiel z Delectą Bydgoszcz. To mogą być bardzo
emocjonujące mecze. Pierwszy mecz w rundzie zasadniczej był w Jastrzębiu. Wtedy
wygrali gospodarze, ale 3 do 2 a drugi mecz w rundzie zasadniczej w Bydgoszczy też
wygrali gospodarze 3:2. Mecze między tymi drużynami są zawsze bardzo ciekawe.

W finale zagrają Asseco Resovia Rzeszów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie
Polski marzą tylko o tym żeby obronić tytuł. Resovia nie wyszła najlepiej w rundzie
zasadniczej. Była na 4 miejscu, ale po pokonaniu Skry i Delecty pojawiła się w finale.
ZAKSA była przez większość rundy zasadniczej na 1 miejscu, ale później dogoniła ich
Delecta Bydgoszcz a w ostatniej kolejce Jastrzębski Węgiel.

O 5 miejsce grała PGE Skra Bełchatów z AZS-em Warszawa. Pierwsze dwa mecze
były w Bełchatowie. Gospodarze wygrali pierwszy mecz 3:2, a drugi mecz
Bełchatowianie wygrali trochę pewniej 3:1. Kolejny mecz odbędzie się w Warszawie 8
kwietnia 2013 r. o godzinie 19:00.                             TOP 10
najpopularniejszych siatkarzy: 1.Zbigniew Bartman (Asseco Resovia) Wojciech Grzyb
(Asseco Resovia)     Krzysztof Ignaczak(Asseco Resovia) 4.Jochen Schops(Asseco Resovia)
Paul Lotman(Asseco Resovia)              Olieg Achrem(Asseco Resovia)    7.Stephan
Antiga(Delecta Bydgoszcz) 8.Paweł Zagumny(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) Georg Grozer
(Lokomotiw Biełgorod)        10.Ivan Zaytsev(Lube Banca Macherata)

Humor siatkarski

W maluchu jechało 5 osób. Policjant złapał malucha, który za szybko jechał.
- Dokąd się tak śpieszycie?               - Panie policjancie, my się śpieszymy na
mecz siatkówki. Jesteśmy zawodnikami.                           - Chyba mnie
oszukujecie. Przecież na meczu siatkówki gra 7 zawodników, a was jest tylko 5.
– Panie policjancie, nie oszukujemy. Dwóch zawodników mamy jeszcze w bagażniku.

Trener mówi do zawodników:                 -Słuchajcie chłopaki, możecie się na mnie
poskarżyć do Polskiego Związku Piłki Siatkowej a nawet do Prezydenta Polski, ale
musicie dzisiaj umyć się po treningu, bo już nie wytrzymam tego smrodu.

2
3

More Related Content

What's hot

Klasa okregowa - terminarz: jesien 2017/2018
Klasa okregowa - terminarz: jesien 2017/2018Klasa okregowa - terminarz: jesien 2017/2018

Araw gazeta wroclaw pl nr30 50 2021-web2
Araw gazeta wroclaw pl nr30 50 2021-web2Araw gazeta wroclaw pl nr30 50 2021-web2
Araw gazeta wroclaw pl nr30 50 2021-web2Wroclaw

Prawdziwa historia wróbelka Walerka i wiele innych demo
Prawdziwa historia  wróbelka Walerka i wiele innych demoPrawdziwa historia  wróbelka Walerka i wiele innych demo

แนวข้อสอบนักวิชาการขนส่ง (ด้านการจราจรทางอากาศ) กรมการบินพลเรือน
แนวข้อสอบนักวิชาการขนส่ง (ด้านการจราจรทางอากาศ) กรมการบินพลเรือนแนวข้อสอบนักวิชาการขนส่ง (ด้านการจราจรทางอากาศ) กรมการบินพลเรือน
แนวข้อสอบนักวิชาการขนส่ง (ด้านการจราจรทางอากาศ) กรมการบินพลเรือนkidsana pajjaika

Творчий проект з трудового навчання “Трілетствующа Ікона”
Творчий проект з трудового навчання “Трілетствующа Ікона”Творчий проект з трудового навчання “Трілетствующа Ікона”

Anorexia nerviosa (2)
Anorexia nerviosa (2)Anorexia nerviosa (2)

Gazetka siatka nr2

• 1. „Siatka” AKTUALNOŚCI W dniach 16-17 marca w Omsku w Rosji odbył się Final Four Ligi Mistrzów. W turnieju w pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą: Lokomotiw Nowosybirsk-Zenit Kazań3:2 i Bre Banca Lannutti Cuneo-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2. Przegrani walczyli o 3 miejsce. Zenit Kazań pokonał ZAKSę Kędzierzyn- Koźle 3:1. W finale zmierzyli się Lokomotiv Nowosybirsk- Bre Banca Lannutti Cuneo 3-2. Wyróżnieni gracze: Najlepszy gracz (MVP): Marcus Nilsson (Lokomotiw Nowosybirsk) Najlepiej punktujący: Marcus Nilsson Najlepiej atakujący: Antonin Rouzier (Zaksa Kędzierzyn-Koźle) Najlepiej blokujący: David Lee (Zenit Kazań) Najlepiej serwujący: Luis Felipe Fonteles (Zaksa)) Najlepiej przyjmujący: Jurij Biereżk (Zenit) Najlepszy rozgrywający: Aleksander Butko (Lokomotiw) Najlepszy libero: Daniele De Pandis (Bre Banca Lannutti Cuneo) W pierwszej parze półfinałowej grała Asseco Resovia Rzeszów z Delectą Bydgoszcz. Po dwóch meczach w Bydgoszczy było 1:1.Pierwszy mecz w Rzeszowie wygrali gospodarze 3:1.W drugim meczu Resoviacy się nie dali i wygrali też 3:1. W drugim meczu w Rzeszowie w pierwszym secie na 15 minut zgasło światło. Kibice się tym nie przejmowali i na dodatek świecili telefonami komórkowymi. W drugiej parze półfinałowej Jastrzębski Węgiel podejmował ZAKSę Kędzierzyn- Koźle. Jastrzębianie pierwszy mecz wygrali 3:0, a w drugim meczu, który został rozegrany po kilkudniowej przerwie przegrali 1:3. W meczu nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu, Jastrzębski Węgiel prowadził już 2:0, jednak to nie oni cieszyli się po meczu i po raz kolejny sprawdziło się stare siatkarskie przysłowie „kto nie wygrywa 3:0 ten przegrywa 3:2”. W tie-breaku ZAKSA prowadziła aż 8:2. A cały tie-break wygrała do 6. W drugim meczu obie drużyny grały bardzo dobrze. W czwartym secie ZAKSA chciała chyba ustanowić rekordowy wynik i wygrać jak największą różnicą punktów, mieli meczową do 10, a cały set jednak wygrali 25:13. Tym samym awansowali do finału Mistrzostw Polski i zmierzą się z naszą Resovią. Olsztyn na 10 miejscu. W tym roku była mała zmiana. Walka o 9 miejsce toczyła się 1
  • 2. do 3 zwycięstw. AZS Olsztyn przegrał z AZS Częstochową 3:0 i też 3:0 w meczach. W walce o 3 miejsce gra Jastrzębski Węgiel z Delectą Bydgoszcz. To mogą być bardzo emocjonujące mecze. Pierwszy mecz w rundzie zasadniczej był w Jastrzębiu. Wtedy wygrali gospodarze, ale 3 do 2 a drugi mecz w rundzie zasadniczej w Bydgoszczy też wygrali gospodarze 3:2. Mecze między tymi drużynami są zawsze bardzo ciekawe. W finale zagrają Asseco Resovia Rzeszów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski marzą tylko o tym żeby obronić tytuł. Resovia nie wyszła najlepiej w rundzie zasadniczej. Była na 4 miejscu, ale po pokonaniu Skry i Delecty pojawiła się w finale. ZAKSA była przez większość rundy zasadniczej na 1 miejscu, ale później dogoniła ich Delecta Bydgoszcz a w ostatniej kolejce Jastrzębski Węgiel. O 5 miejsce grała PGE Skra Bełchatów z AZS-em Warszawa. Pierwsze dwa mecze były w Bełchatowie. Gospodarze wygrali pierwszy mecz 3:2, a drugi mecz Bełchatowianie wygrali trochę pewniej 3:1. Kolejny mecz odbędzie się w Warszawie 8 kwietnia 2013 r. o godzinie 19:00. TOP 10 najpopularniejszych siatkarzy: 1.Zbigniew Bartman (Asseco Resovia) Wojciech Grzyb (Asseco Resovia) Krzysztof Ignaczak(Asseco Resovia) 4.Jochen Schops(Asseco Resovia) Paul Lotman(Asseco Resovia) Olieg Achrem(Asseco Resovia) 7.Stephan Antiga(Delecta Bydgoszcz) 8.Paweł Zagumny(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) Georg Grozer (Lokomotiw Biełgorod) 10.Ivan Zaytsev(Lube Banca Macherata) Humor siatkarski W maluchu jechało 5 osób. Policjant złapał malucha, który za szybko jechał. - Dokąd się tak śpieszycie? - Panie policjancie, my się śpieszymy na mecz siatkówki. Jesteśmy zawodnikami. - Chyba mnie oszukujecie. Przecież na meczu siatkówki gra 7 zawodników, a was jest tylko 5. – Panie policjancie, nie oszukujemy. Dwóch zawodników mamy jeszcze w bagażniku. Trener mówi do zawodników: -Słuchajcie chłopaki, możecie się na mnie poskarżyć do Polskiego Związku Piłki Siatkowej a nawet do Prezydenta Polski, ale musicie dzisiaj umyć się po treningu, bo już nie wytrzymam tego smrodu. 2