Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Pasart - kryształy swarovskiego

4,914 views

Published on

Czym są kryształy Swarovskiego, do czego się je wykorzystuje.

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Pasart - kryształy swarovskiego

 1. 1. Kryształy Swarovskiego Co warto o nich wiedzied
 2. 2. WstępKryształy Swarovskiego, mieniąc się wszystkimikolorami tęczy, przyciągają uwagę swoimblaskiem.Ostatnimi czasy zdobyły dużą popularnośdw tworzeniu biżuterii handmade. Z czegosą wykonane i do czego jeszcze mogą służyd?
 3. 3. Kim był Daniel Swarovski? To czeski czeladnik. W 1895 r. wpadł na pomysł, że można stworzyd maszynę do cięcia, polerowania i szlifowania kryształów. Obecnie firma jest prowadzona przez piąte pokolenie rodu, a jej kapitał wynosi 3 mld euro. Zatrudnia 22 000 pracowników. Ciekawe, czy jej założyciel przewidział ten sukces…
 4. 4. Czym jest kryształ Swarovskiego?To nic innego, jak oszlifowane szkłokryształowe. Firma Swarovskiwymyśliła i opatentowała unikalnecięcie nazwane Xilion.Pozwala ono uzyskad pełnię blasku isprawia, że różnica międzydiamentem a kryształem jestniezauważalna gołym okiem.
 5. 5. Najpopularniejsze kształty kryształków Swarovskiego
 6. 6. Najpopularniejsze kolory kryształków Swarovskiego Olivine Smoked Crystal Topaz Light Shadow Colorado Rose Crystal Topaz Fuchsia Emerald Sapphire Tanzanite Period Light Rose
 7. 7. Co to jest Aurora Borealis?To jedna z powłok, którą pokrywa się kryształSwarovskiego. Powstała ona we współpracy zChristianem Diorem, którego od zawszefascynowało lśnienie diamentu.Jest najsłynniejszą barwą swarków. Koloremprzypomina baokę mydlaną, zorzę polarną,plamę benzyny.
 8. 8. Zastosowanie kryształów SwarovskiegoWykorzystuje się je w produkcji biżuterii.Służą do ozdoby przedmiotów codziennegoużytku (ubrania, sprzęt elektroniczny).Znajdują swoje zastosowanie w kosmetyce ioptyce (lunety myśliwskie, szkła kontaktowe,odblaski na drodze).Żyrandole wykonane z kryształów Swarovskiegoozdabiają sale w Wersalu, Kremlu, Metropolitan Opera.
 9. 9. Swarkami można ozdobid wszystko…
 10. 10. Kryształki Swarovskiego w filmieKryształy gościły na planie Piratów z Karaibów 4, gdzie byłycennym łupem Jacka Londona.Suknię ozdobioną swarkami, w której Marilyn Monroeśpiewała słynne Happy Birthday Kennedy’emu, sprzedanona aukcji za 1 500 000 dolarów.Na kostiumy i ozdoby w filmie Czarny Łabędź zużyto 250tysięcy kryształów.
 11. 11. Jak dbad o kryształki Swarovskiego? Przy tworzeniu biżuterii można używad specjalnych „krawatek do Swarovskiego”. Ponieważ swarki są bardzo delikatne, należy szczególnie na nie uważad. By zachowały pełnię swojego blasku, trzeba co jakiś czas przetrzed je specjalną ściereczką z mikrowłókien – jak do czyszczenia okularów. Zabrudzone kryształki należy czyścid w letniej wodzie z dodatkiem kilku kropel płynu do mycia naczyo, następnie opłukad je pod bieżącym strumieniem i osuszyd.
 12. 12. Powodzenia w tworzeniu biżuterii,nie tylko z kryształków Swarovskiego  Pasart.pl

×