Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Ühiskonnaõpetus    12 A klassJekaterina Sedova
  Euro on ühisraha, mida               1.1. Kui palju liikmesriiki  praegu kasutab 17 Euroopa      ...
1.  Pärast euro loomist hakkasid rahapoliitika eest vastutama sel   eesmärgil asutatud Euroopa Keskpank ning euro kasut...
  Pigem Jah    Pigem EiPõhjendus:   Põhjendus:
4.1. Missugused valuutad on      näidatud pildil?  4.2. Arutlege, miks nad      seisavad koos?  4.3. Kus as...
  http://www.youtube.com/watch?v=d06U0kpZEsA              1. Missugused märgid               ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

üHisraha euro

117 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

üHisraha euro

 1. 1. Ühiskonnaõpetus 12 A klassJekaterina Sedova
 2. 2.  Euro on ühisraha, mida  1.1. Kui palju liikmesriiki praegu kasutab 17 Euroopa praegu kasutab Liidu liikmesriiki, kes kõik koos moodustavad euroala. ühisraha? Euro kasutuselevõtmine  1.2. Missugusel aastal 1999. aastal oli oluline samm euro oli oluline samm Euroopa lõimumisel. See on Euroopa lõimumisel. üks Euroopa Liidu suurimaid saavutusi: praegu kasutab  1.3. Mis on euro? eurot ja naudib selle eeliseid umbes 330 miljonit Euroopa Liidu kodanikku ning see arv suureneb veelgi, kui teisedki ELi liikmesriigid võtavad kasutusele euro. http://ec.europa.eu/economy_finance/euro/index_et.htm
 3. 3. 1. Pärast euro loomist hakkasid rahapoliitika eest vastutama sel eesmärgil asutatud Euroopa Keskpank ning euro kasutusele võtnud liikmesriikide keskpangad.2. Üheskoos moodustavad nad rublasüsteemi.3. Eurot kasutab 330 miljonit inimest, kes elavad 21-s euroala riigis.4. Samuti kasutatakse eurot kas ametlikult seadusliku maksevahendina või praktilistel kaalutlustel paljudes teistes riikides, näiteks naaberriikides või endistes kolooniates.5. Euroopa Liidu majanduslik ja rahanduslik lõimumine on toimunud kogu liidu ajaloo jooksul.
 4. 4.  Pigem Jah  Pigem EiPõhjendus: Põhjendus:
 5. 5. 4.1. Missugused valuutad on näidatud pildil? 4.2. Arutlege, miks nad seisavad koos? 4.3. Kus asuvad voluutad sellel pildil?
 6. 6.  http://www.youtube.com/watch?v=d06U0kpZEsA 1. Missugused märgid on eesti euro kupüürides? 2. Missugune koht Euroopa kaardil? 3. Missugune paber kasutati, et teha euro pangatäht?

×