Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Doc 450517

469 views

Published on

Рада, заява, вибори, крим

Published in: Law
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Doc 450517

  1. 1. Проект Заява Верховної Ради України стосовно невизнання Україною легітимності виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополь Рішуче засуджуючи триваючу збройну агресію Російської Федерації проти України, яка розпочалася 20 лютого 2014 року та результатом якої є незаконна окупація частини території України – Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та деяких районів Донецької та Луганської областей, підкреслюючи грубе порушення Російською Федерацією основоположних принципів і норм міжнародного права, обов’язків як держави-окупанта, а також своїх міжнародних зобов’язань щодо поваги територіальної цілісності і суверенітету України, які містяться у Статуті Організації Об’єднаних Націй, Заключному акті Наради з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінському заключному акті), Меморандумі про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештському меморандумі) та низці інших двосторонніх і багатосторонніхдоговорів, а також в інших міжнародних документах, сторонами яких є Україна та Російська Федерація, беручи до уваги резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року № 68/262, «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 року № 71/205 та «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2017 року № 72/190, враховуючи рішення та резолюції міжнародних організацій, їх парламентських асамблей, які засуджують агресію російської федерації проти України і спробу незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також підтверджують суверенітет і територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах, наголошуючи на неприйнятності будь-яких порушень російською окупаційною владою основоположних прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях України, зокрема, в частині проведення 18 березня 2018 року виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим шляхом незаконного формування 27 територіальних виборчихкомісій, 1164 дільничих виборчихкомісій, визначених Конституцією та законами України, основних принципів та норм міжнародного права, Статуту Організації Об’єднанихНацій, Заключного актаНаради з безпеки
  2. 2. і співробітництва в Європі (Гельсінсього заключного акта), Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештського меморандуму), Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй «Територіальна цілісність України» № 68/262, ухваленої 27 березня 2014 року на 68-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, та інших міжнародно-правових актів. Верховна Рада України заявляє таке: 1. Організація окупаційною російською адміністрацією в рамках виборів президентаРосійської Федерації голосування натимчасово окупованій території України – Автономній Республіці Крим та міста Севастополь є протиправною. 2. Результати цього незаконного голосування є нікчемними і не мають жодних правових наслідків. Вони також жодним чином не можуть свідчити або будь-яким чином бути використаними як свідчення будь-якої зміни статусу тимчасово окупованих територій України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, визначеного Конституцією і законами України. 3. Істотні обмеження виборчих прав громадян у ході виборчого процесу в Російській Федерації, створення нерівних умов для кандидатів та відсутність справжнього вибору, про які йдеться у попередніх висновках Бюро з демократичнихінститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі, а також неправомірне зарахування понад 1 млн. голосів з тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим і міста Севастополь суттєво спотворюють результати голосування на виборах президента Російської Федерації в цілому, закономірно ставлячи під сумнів їх легітимність. 4. Верховна Рада України закликає міжнародне співтовариство застосовувати додаткові санкції проти Російської Федерації та персональні санкції (обмеження) до осіб, причетних до організації і проведення незаконного голосування під час виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим таміста Севастополь, атакож причетних до систематичних порушень основоположних прав і свобод людини на тимчасово окупованій території України. ТарасюкБ.І. Вовк В.І. Заліщук С.П. Гузь І.В. Гопко Г.М. Луценко І.С. Геращенко І.В. Джемілєв М. Ляшко О.В.

×