Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
ЕКОЛОГІЧНІ КРИЗИ. ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. ШЛЯХИЗНИЖЕННЯ ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО      СЕРЕДОВИЩА.  ...
Що ж таке екологічна криза?      Екологічна криза - оборотний      критичний стан довкілля,       загроз...
Чому ж вона виникла?  Господарська діяльність людства протягом   останнього століття привела до серйозного забруднення...
У виникненні екологічної кризи винні-  МИ! Бо робимо тільки так…
За запитами у Всесвітній Павутині, екологічні кризи займають 3 місце.
Шляхи подолання
Забруднення навколишнього середовища  Унаслідок господарської діяльності людини у  природному середовищі нагромаджують...
Проблеми забруднення повітря!        Основними джерелами забруднення        повітря є промислові підприємств...
Проблема забруднення води!     Основними джерелами забруднення води     є промислові підприємства, які скидають ...
Проблема забруднення ґрунтів!         Практично всі забруднюючі       речовини, що спочатку потрапили в  ...
Проблема радіоактивного   забруднення!    Забруднення місцевості радіоактивними    речовинами може виникнути вна...
Що ж ми можемо сказати у висновку? Якщо людина прагне найближчі сто-двісті років  залишатися мешканцем на цій планеті, то...
екологічні кризи.
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

екологічні кризи.

2,801 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

екологічні кризи.

 1. 1. ЕКОЛОГІЧНІ КРИЗИ. ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. ШЛЯХИЗНИЖЕННЯ ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. Виконала: Учениця 10-А класу НВК № 16 М. Мелітополя Лінькова Тетяна Вчитель: Филипенко Н.М.
 2. 2. Що ж таке екологічна криза? Екологічна криза - оборотний критичний стан довкілля, загрозливий існуванню людини і невідповідність розвитку продуктивних сил і виробничих стосунків, що відображає.
 3. 3. Чому ж вона виникла?  Господарська діяльність людства протягом останнього століття привела до серйозного забруднення нашої планети всілякими відходами виробництва. Повітряний басейн, води і грунт в районах крупних промислових центрів часто містять токсичні речовини, концентрація яких перевищує гранично допустиму (ГДК). Оскільки випадки значного перевищення ГДК достатньочасті і спостерігається зростання захворюваності, повязаної із забрудненням природногосередовища, в останні десятиліття фахівці і засоби масової інформації, а услід за ними і населення стали вживати термін "екологічна криза" (ЕК).
 4. 4. У виникненні екологічної кризи винні- МИ! Бо робимо тільки так…
 5. 5. За запитами у Всесвітній Павутині, екологічні кризи займають 3 місце.
 6. 6. Шляхи подолання
 7. 7. Забруднення навколишнього середовища Унаслідок господарської діяльності людини у природному середовищі нагромаджуються не властиві йому речовини. Серед них тверді відходи (сміття) та хімічні сполуки, які призводять до забруднення довкілля. Забрудненою може бутиневелика територія, зазвичай навколо промислового підприємства або населеного пункту. Якщо ж забруднення охоплює всю планету і виявляється убудь-якій точці Землі навіть на значній відстані від джерела забруднення, то говорять про глобальне забруднення.
 8. 8. Проблеми забруднення повітря! Основними джерелами забруднення повітря є промислові підприємства (заводи, фабрики, теплові електростанції) і транспорт. Спалюючи паливо або виробляючи продукцію, вони викидають в атмосферу пил, сажу, різні хімічні сполуки. Забруднене повітря стає загрозою для всього живого. Воно подразнює очі, ніс та горло людини, викликає отруєння, вбиває рослини. Забруднене повітря охоплює великі райони і безперешкодно надходить у різні країни, залежно від напрямку вітрів. Наслідками забруднення атмосферного повітря стали такі глобальні проблеми, як потепління клімату, випадання кислотних дощів і утворення озонових дір.
 9. 9. Проблема забруднення води! Основними джерелами забруднення води є промислові підприємства, які скидають у річки і водойми неочищені стоки. Вода забруднюється також змитими з полів мінеральними добривами та отрутохімікатами. До них додаються побутові стоки. Забруднена вода стає непридатною для пиття, купання та поливу рослин. Небезпечно забрудненими є багато річок та озер на різних материках. “Стічними канавами” Європи називають річки Рейн і Дунай. До них можна віднести й наш Дніпро.
 10. 10. Проблема забруднення ґрунтів! Практично всі забруднюючі речовини, що спочатку потрапили в повітря, згодом опиняються у ґрунтах. Крім того, ґрунти забруднюються і при надмірному внесенні в них отрутохімікатів та мінеральних добрив. Самоочищення землі відбувається дуже повільно, тому отруйні хімічні речовини нагромаджуються там. Їх поглинають рослини, вживання яких викликає захворювання людей і тварин. Щоб запобігти забрудненню ґрунтів, мінеральні добрива потрібно вносити дуже обережно, у науково обґрунтованій кількості.
 11. 11. Проблема радіоактивного забруднення! Забруднення місцевості радіоактивними речовинами може виникнути внаслідок аварії на атомній електростанції. Радіоактивні речовини спричиняють зовнішнє і внутрішнє опромінення людини, що викликає надзвичайно небезпечні для життя захворювання. Унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС в Україні у 1986 р. радіоактивно забрудненими виявилися території багатьох областей.
 12. 12. Що ж ми можемо сказати у висновку? Якщо людина прагне найближчі сто-двісті років залишатися мешканцем на цій планеті, то їйдавно потрібно пратися за розум і знаходити такішляхи життєдіяльності, які б не приносили такої шкоди навколишньому середовищу, як вона це робить сьогодні. Тільки при раціональному природокористуванні, різкому зменшенню викидів у атмосферу, грунт, воду можнагарантувати, що екологічна криза буде зупинена і людства матиме шанси на нормальне і гармонійне співіснування з природою.

×