SlideShare a Scribd company logo
1 of 21
Download to read offline
Lesvoorbereidingsformulier 1-6
	
	
Student:	
	
Inschrijfnummer:	
	
Collegejaar:	
Joost	van	Puijenbroek	
	
3142019	
	
2016/’17	
	
School:	
Groep	+	aantal:	
SchoolPracticumDocent:	
	
	
Opleidingsdocent:		
	
Fontys	ContactDocent:	
	
ROC	Tilburg		
Onjur2A	
	
	
	
	
Uitvoeringsdatum:	
	
Lesuur:		
	
Lokaal:	
	
Datum:	
	
26-01-2016	
3	
	
	
	
	
Aan	welke	competentie(s)	wil	ik	deze	les	
werken?	
	
C4.1	Geeft	duidelijk	aan	wat	de	inhoud,	vorm,	
structuur	en	relevantie	van	de	activiteit	is.		
	
	
	
	
	 	
Hoe	ga	ik	dat	concreet	doen?	 	
	
	
Aan	begin	van	les	geef	ik	aan	dat	deze	opdracht	is	
in	het	kader	van	examentraining.		
	
Ik	scrhijf	afspraken	voor	tijdens	werkvorm	op	het	
bord.	
	
Ik	leg	de	werkvorm	duidelijk	uit	aan	begin	van	les.		
Hoe	bepaal	ik	of	er	vooruitgang	is	geboekt?	
	
	
Wanneer	leerlingen	zich	aan	afspraken	
houden	en	werkvorm	goed	verloopt	is	
doelstelling	gehaald.		
C	4.2	is	consequent	in	het	hanteren	van	regels	
en	afspraken.		
De	regels	en	afspraken	zijn	aan	het	begin	van	de	les	
duidelijk	gecommuniceerd.	Bij	overtreding	
betekent	dit	direct	game	over.	
Wanneer	ik	leerlingen	direct	aanspreek	
wanneer	ze	regels	overtreden	is	doel	
behaald.		
Lesonderwerp:	Statistiek	THE	ESCAPE	ROOM		
Lesvoorbereidingsformulier
Lesvoorbereidingsformulier 2-6
Lesdoelstellingen:	Leerlingen	maken	diverse	statistiek	opgaven	ter	voorbereiding	op	hun	statistiekexamen	
	
Vakdoelen:		
Aan	het	einde	van	de	les	kan	de	leerling	de	mediaan	berekenen	in	een	klassentabel	
Aan	het	einde	van	de	les	kan	de	leerling	de	modus	van	een	klassentabel	bepalen	
Aan	het	einde	van	de	les	kent	de	leerling	de	begrippen	uit	hoofdstuk	1	en	kan	de	definitie	hiervan	benoemen.	
Aan	het	einde	van	de	les	kent	de	leerling	de	definitie	van	modus	
Aan	het	einde	van	de	les	kent	de	leerling	de	definitie	van	mediaan		
	
Taaldoelen:	
	
Kernbegrippen/	vaktaalwoorden:	
	
Modus,	mediaan,	gemiddelde,	lijndiagram,	polygoon,	grarfiel,	tabel.	
	
	
Verwachte	of	aangenomen	beginsituatie:	
De	leerlingen		hebben	de	afgelopen	weken	les	gehad	in	het	vak	statistiek	volgens	traditioneel	onderwijs.	De	meeste	leerlingen	hebben	zichtbaar	weinig	
motivatie	om	de	opgaven	te	maken.		Over	twee	weken	moeten	de	leerlingen	examen	maken	voor	dit	vak.	Gezien	testresultaten	uit	de	afgelopen	
periode	zal	dit	voor	veel	leerlingen	moeilijk	zijn.,	
	
De	klas	bestaat	uit	30	leerlingen	met	diverse	hechte	groepjes	die	graag	samenwerken.
Lesvoorbereidingsformulier 3-6
Fase	 Tijd	 Inhouden	/	
leerstof	(leerdoel)	
Activiteit	leraar	(werkvormen)	 Activiteit	leerlingen	 Hulpmiddelen	 Controle		
Is	het	leerdoel	
bereikt?	(per	fase	
toetsen)	
Inleiding	
	
	
VOOR	
LES	
	 Docent		schrijft	voor	de	les	op	het	
bord:	
	
AFSPRAKEN:	
- Je	mag	gebruik	maken	van	
je	boek,	telefoon,	pen,	
papier.	
- Er	is	GEEN	hulp	van	
docenten.	
- Je	hebt	GEEN	contact	met	
andere	groepjes.	
- Niet	roepen	of	lopen	door	
de	klas.		
	
Docent	zet	voor	les	tafels	in	
groepjes	van	4	leerlingen.		
	 Whiteboard	
+	stift	
Wanneer	er	geen	
vragen	zijn	over	
de	werkwijze	kan	
de	les	beginnen.
Lesvoorbereidingsformulier 4-6
	 10	 	 Leraar	geeft	aan	dat	we	dit	uur	
gaan	oefenen	voor	het	examen	op	
een	bijzondere	manier.		
	
Docent	vraagt	wie	van	de	
leerlingen	wel	eens	een	
escaperoom	heeft	gespeeld?	
	
Wanneer	leerling	escaperoom	
heeft	gespeeld	laat	die	leerling	
uitleggen	wat	het	is.		
	
Docent	legt	regels	uit	van	vandaag	
en		leest	introductie	van	
escaperoom	voor.		
Leerlingen	komen	binnen	en	gaan	
in	groepjes	zitten.		
	
Leerlignen	geven	aan	of	ze	
escaperoom	hebben	gespeeld.
Lesvoorbereidingsformulier 5-6
Kern	
	
	
30	 Aan	het	einde	van	
de	les	kan	de	
leerling	de	
mediaan	
berekenen	in	een	
klassentabel	
Aan	het	einde	van	
de	les	kan	de	
leerling	de	modus	
van	een	
klassentabel	
bepalen	
Aan	het	einde	van	
de	les	kent	de	
leerling	de	
begrippen	uit	
hoofdstuk	1	en	
kan	de	definitie	
hiervan	
benoemen.	
Aan	het	einde	van	
de	les	kent	de	
leerling	de	
definitie	van	
modus	
Aan	het	einde	van	
de	les	kent	de	
leerling	de	
definitie	van	
mediaan		
	
Docent	controleert	gevonden	
codes	
	
Deel	twaar	nodig	deel	2	van	de	
escaperoom	uit	
	
Klikt	iedere	5	minuten	de	nieuwe	
hint	open.		
	
Docent	let	op	groepsdynamiek	in	
de	diverse	groepjes.		
Leerlingen	gaan	aan	de	slag	met	
het	uitvoeren	van	de	escaperoom.	
Wanneer	zij	een		
Beamer,		
Computer,	
Prowise	
presentatie	
	
Wanneer	
leerlingen	
ontsnappen	
hebben	zij	alle	
lesdoelen	
gehaald.
Lesvoorbereidingsformulier 6-6
Afsluiting	
	
	
2	 	 Docent	bedankt	leerlingen.	Geeft	
aan	dat	we	volgende	uur	verder	
gaan	met	examentraining.	Wenst	
leerlingen	fijne	pauze	
Leerlingen	verlaten	het	lokaal.		 	 	
	
	
Evaluatie	SPD:	
	
	
Zelfevaluatie:	(In	hoeverre	ben	ik	erin	geslaagd	de	competentie(s)	waaraan	ik	wilde	werken	te	verbeteren?	Waarmee	kan	ik	dat	aantonen?)
ESCAPEROOM:
ONTSNAP AAN DE VERSTROOIDE STATISTICUS
Sinds kort loopt er op school een nieuwe docent Statistiek rond genaamd de heer Stapel. Hij valt
nogal op. Hij draagt altijd merkkleding en rijdt rond in een Tesla Model S.
Sinds dat hij op school is verdwijnen er in eens allerlei dure telefoons. De school zegt dat er een
bende actief is op school, maar jij denkt dat het anders in elkaar zit. Hoe kan een leraar van zijn
schamele lerarensalaris nu zulke dure spullen kopen? Jij vermoedt dat de heer Stapel achter de
diefstallen zit. Maar ja, wat kun je daarmee? De directeur ziet je al aankomen. Die gelooft jou
natuurlijk nooit. Daarom wil je zo veel mogelijk bewijzen verzamelen voordat je jouw verhaal
vertelt aan de schoolleiding.
Sinds enkele dagen hou je de docent nauwlettend in de gaten. Jou valt op dat hij een kluis heeft
op zijn werkkamer en hij doet altijd zijn ladeblok op slot met een cijferslot. Vreemd! Je besluit om
tijdens de lunchpauze op onderzoek uit te gaan. Het is kwart voor één. Je ziet de heer Stapel naar
de docentenkamer lopen. Je weet: dit is jouw kans. Je sluipt de werkkamer in. Daar sta je dan voor
het rommelige bureau van deze beetje verstrooide man. Waar moet je beginnen. De tijd dringt, je
weet dat de pauze over precies 30 minuten is afgelopen.
De tijd loopt!
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1
E N Q U E T E E A
2
L T O E N E T S N
3
E I N O D E A T A
4
M T R M G T B E L
5
E E I G A Y E E Y
6
N L I J N S L K S
7
T V R A A G S O E
8
K E I F A R G A P
BOVEN EEN GRAFIEK EN TABEL STAAT ALTIJD EEN …..
GEHEEL VAN SAMENHANGENDE VRAGEN EN
ANTWOORDMOGELIJKHEDEN
ANDER WOORD VOOR LIJNGRAFIEK
PLAATJE WAARIN GEGEVENS DUIDELIJK ZICHTBAAR ZIJN
EEN ONDERDEEL VAN EEN ENQUETE
CIJFERMATIG OVERZICHT VAN GEGEVENS.
HET KLEINSTE DEEL VAN EEN MASSA
ONDERZOEK WAARBIJ JE EEN EEN DEEL VAN DE
ELEMENTEN ONDERZOEKT IS EEN ……PROEF
EEN …..DIAGRAM IS EEN GRAFIEK WAARIN JE DE
ONTWIKKELING VAN BEPAALDE GEGEVENS MET PUNTEN
EN LIJNEN WEERGEEFT
VERZAMELING ELEMENTEN DIE JE KUNT ONDERZOEKEN
IN FASE 4 VAN EEN ONDERZOEK MAAK JE EEN …… VAN DE
GEGEVENS.
DAAGPUZZEL BRABANTSDAGBLAD
1
Leeftijd Aantal
slachtoffers
13 - 17 9
18 - 22 14
23 - 27 10
28 - 32 11
33 - 37 2
TOTAAL 46
De Tilburgse BoevenBende slaat weer toe.
Tilburg - De afgelopen maanden wordt Tilburg overspoeld door een
boevenbende. De bende maakt zich schuldig aan het plegen van
straatroven. Inmiddels zijn er maar liefst 46 aangiftes binnen bij de politie
Zeeland en Midden- en West-Brabant.
Opmerkelijk is dat de bende het vooral heeft voorzien op jonge
slachtoffers. Wat is de modus operandi? Steeds slaat de bende toe als het
donker is. De slachtoffers worden onverwacht op hun achterhoofd
geslagen en een brandgang in getrokken waar zij vervolgens van al hun
waardevolle bezittingen worden beroofd.
De politie is een onderzoek gestart maar kan nog geen uitspraken doen
over de gemaakte vorderingen. Ook kunnen zij nog niet zeggen of er
inmiddels verdachten in beeld zijn.
Bron: politie Zeeland en Midden- en West-Brabant
Overzicht leeftijden slachtoffers Tilburgse Boeven Bende
1
Aantal apps Aantal leerlingen Cumulatief
< 50 3 3
50 - 59 7 10
60 - 69 11 21
70 - 79 10
80 - 89 9
90 - 99 6
>100 3
TOTAAL 49
EXAMENOPGAVE STATISTIEK KLAS 2 ROC TILBURG
OPGAVE 1
Hierboven zie je een tabel met het aantal apps van
van 49 leerlingen uit de kantine.
A: bereken het gemiddelde
B: bereken de modus
C: bereken de meddiaan
Het is mediaan
niet meddiaan!!
1

More Related Content

Viewers also liked (15)

Characterization of Multidrug
Characterization of MultidrugCharacterization of Multidrug
Characterization of Multidrug
 
Tutorial de-wordpress
Tutorial de-wordpressTutorial de-wordpress
Tutorial de-wordpress
 
STAPHYLOCOCCUS
STAPHYLOCOCCUSSTAPHYLOCOCCUS
STAPHYLOCOCCUS
 
historia de la teoria económica y de su método por ekelund y hebert
historia de la teoria económica y de su método por ekelund y heberthistoria de la teoria económica y de su método por ekelund y hebert
historia de la teoria económica y de su método por ekelund y hebert
 
Trabajo pintura 4
Trabajo pintura 4Trabajo pintura 4
Trabajo pintura 4
 
Algun
AlgunAlgun
Algun
 
DAVID_Resume101 (1)
DAVID_Resume101 (1)DAVID_Resume101 (1)
DAVID_Resume101 (1)
 
Mi trabajo final
Mi trabajo finalMi trabajo final
Mi trabajo final
 
Repaso 1 a unidad
Repaso 1 a unidadRepaso 1 a unidad
Repaso 1 a unidad
 
Las drogas
Las drogasLas drogas
Las drogas
 
Plano de aula
Plano de aulaPlano de aula
Plano de aula
 
Definitivo registro ptt ana jimenez
Definitivo registro ptt ana jimenezDefinitivo registro ptt ana jimenez
Definitivo registro ptt ana jimenez
 
RitzieEdsonVLamina_MY
RitzieEdsonVLamina_MYRitzieEdsonVLamina_MY
RitzieEdsonVLamina_MY
 
Una verdadera amistad
Una verdadera amistadUna verdadera amistad
Una verdadera amistad
 
north-america อเมริกาเหนือ
north-america อเมริกาเหนือnorth-america อเมริกาเหนือ
north-america อเมริกาเหนือ
 

20160126_statistiek_escaperoom