Liene Bērziņa – “Ko mūsu mīlētākie zīmoli vēsta par mums?”

806 views

Published on

Diskusija „Identitāte, zīmoli un patērniecība – vai mēs esam tas, ko mēs lietojam?”

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
806
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
37
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Liene Bērziņa – “Ko mūsu mīlētākie zīmoli vēsta par mums?”

 1. 1. Ko mūsu mīlētākie zīmoli vēsta par mums? Liene Bērziņa
 2. 2. Zīmoli ietver sociālo nozīmi (piemēram, maskulinitāti,inteliģenci, izsmalcinātību utt.), līdz ar to, iemantojotnoteiktus zīmolus, mēs iemantojam arī nozīmes, ko tiesimbolizē.Zīmolu simbolisko asociāciju rezultātā, kas ir „es” lielāmērā ir atkarīgs no tā, kas ir „mans”(Rajeev Batra)
 3. 3. Ar zīmola tēlu mēs atklājam nelielu daļusavas vērtību izpratnes, nostājas un dzīvespozīcijas jeb, citiem vārdiem sakot –identitātes(Eigene Buss)
 4. 4. “Gaume klasificē klasificētājus” (Jean Baudrillard)
 5. 5. Galvenās dimensijas,• ko LV patērētājs meklē zīmolos:Patiesums – piezemētība, atklātība, veselība undraudzīgumsKompetence – inteliģence, uzticība un veiksme• kas LV patērētājam nešķiet būtiskas:Izsmalcinātība, saviļņojums un spēks• no kā LV patērētājs izvairās zīmolos:Augsts statuss, bezbailība, īpaša drosme vai risks.
 6. 6. «Mēs» Vēlamais Nike Draugiem.lv Dreugiem.lv «mēs» Ziņkārīgs Draugiem.lv Kārums Google Nokia Jauns Draugeim.lv LMT Google Laima LMT Kārums Noslēgts Komunikabls Rūjiena Rimi Laima Uzticams Nokia Patriotisks Maxima Google TV3 Google Nike TV3 LMT Nokia Draugiem.lv Inbox Laima Patiess Nike Uzdriksteties Kārtigs LMT Kārums Pozitīvs spejigsRūjienas Vienkāršs TV3 s. Rimi Solīds, Nike Draugiem.lv Aktīvs Google Maxima Kārums ieturēts inbox Draudzigs LMT Google Brīvdomīgs LNT TV# Google Nike Nokia Rūjiena Negausīgs Nokia LMT R’ujiena Swedbank un devīgs Inteliģents Nike Draugiem.lv R’ujiena Rafaello Konservativs Fairy Veselīgs Rafaello Draugiem.lv Inbox Veiksmīgs Laima Kārums Elegants Google Laima Nike LMT Rimi Swedbank Maxima Maxima Laima Maxima LNT Swedbank Swedbank Bezpersonisks Swedbank Vecs LNT Maxima Viltots, neuzticams Negodīgs, Augstprātīgs MAxima Laima neuzticams Ārzemju Rimi Swedbank LNT Nekārtīgs, Skops, Swedbank LNT Draugiem.lv prasts LNT savtīgs Kārums Rafaello «Viņi»
 7. 7. Citiem vārdiem sakot:LV patērētājs IR Grib būt Negrib būtVienkāršs kā Nokia un Inbox Vienkāršs kā Draugiem.lv un Nekārtīgs un prasts kā Rūjienas saldējums MaximaPatiess kā Nokia, LMT Aktīvs kā Nike Bezpersonisks kā SwedbankVeselīgs kā Rūjienas Atzīts kā Nike Vulgārs kā LNT un MaximasaldējumsPozitīvs kā Laima Draudzīgs kā Draugiem.lv Uzbāzīgs kā Google«Bezbailīgs» kā Laima, Nokia Brīvdomīgs kā Nike un Savtīgs kā Swedbank unun Inbox Google Draugiem.lvNokia vecumā Draugiem.lv vecumā Samākslots kā Rafaello, LNT«Unikāls» kā Laima, LMT Moderns kā Nike un Google Augstprātīgs kā SwedbankUzticams kā Laima Uzticams kā NokiaInteliģents kā LMT, TV3 un Gudrs kā GoogleSwedbankDraugiem.lv, TV3 un Google Solīds kā LMTklasesPatriotisks kā Laima, Kārums Pozitīvs kā Nike un Draugiem.lv
 8. 8. Latvijas iedzīvotāja esošo būtību vislabāk atklāj zīmoliNokia, LMT, Laima un InboxLai Latvijas iedzīvotājs pietuvotos savai ideālajai būtībai,viņš gribētu šo to aizgūt no Google un Draugiem.lvSavukārt absolūti ideāls LV iedzīvotājs sev šķistu tad, javiņš būtu Nike
 9. 9. Kāds ir LV patērētāja ideāls jeb Nike?Skaists, vienkāršs, patīkams, uzņēmīgs, jauns,aktīvs, pašpārliecināts, atzīts, veselīgs, spējīgs, labisituēts, «līderis visās jomās», «nav masu izvēle»,bet «patīk visiem», elastīgs, ātrs, mērķtiecīgs,veiksmīgs, relaksēts, ne par ko nesatraucas, nekurnesteidzas, labi kopts, stilīgs, moderns, inteliģents,dzīvespriecīgs, «tāds, kurš dzīvo sev».
 10. 10. Šis pētījums liek domāt arī parjēdzienu “pelēkais latvietis”...
 11. 11. • Neizvēlas neko jaunu • Nepatīk, ja nav izvēles• Ir noslēgts • Nepatīk, ja nekomunicē• Iestājas par mērenību • Ar ļoti lielu negausību• Ir ļoti patriotisks • Pauž to ar rusicismiem
 12. 12. Paldies par uzmanību!berzinliene@gmail.com

×