Урок №7
Тема: Найпростіші перетворення графіків функцій:
y=kf (x)+b , y= f (kx), y=∣f (x)∣, y= f (∣x∣).
Мета: Ознайомити студентів з нафпростішими перетвореннями графіків
функцій. При побудові графіків звернути увагу на правильність
виконання графіка, естетичне оформлення, виховувати при цьому
охайність, увагу, чіткість, вміння раціонально використовувати кожну
хвилину учбового часу. Розвивати творчість здібності студентів.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Обладнання: Таблиці “Графіки функцій виду
y=kf (x)+b , y= f (kx), y=∣f (x)∣, y= f (∣x∣).
Хід уроку
I. Організаційні моменти.
II. Формування мети і завдання уроку.
III. Вивчення нового матеріалу.
План вивчення теми
1. Побудова графіків y= f (∣x∣);
2. Побудова графіків y=∣f (x)∣;
3. Побудова графіків y=kf (x), k>0;
4. Побудова графіків y= f (kx),k>0;
1. Побудова графіків y= f (∣x∣);
Побудувати ту частину графіка, яка знаходиться праворуч від осі ОУЮ і
відобразити ( x≥0 ) її симетрично відносно ОУ.
y
x0
y= f (∣x∣)
2. Побудова графіків y=∣f (x)∣;
Будуэмо y=f(x). Частину графіка, яка знаходиться під віссю ОХ (y<0)
відображаємо симетрично відносно ОХ.
Побудувати:
1) y=3∣x∣+2; 2) y=∣3x+2∣; 3) y=(∣x∣−1)
2
;
4) y=√∣x∣−3; 5) y=∣x2
−4∣; 6) y=∣√x−1∣.
3. Побудова графіків y=kf (x), k>0;
Якщо k>1, графік y=f(x) розтягується в k разів від осі ОХ (у збільшується в к
разів без зміни х).
Якщо k<1, графік стискується до осі ОХ (у зменшується в 1/k разів без зміни х).
Побудувати:
1) y=
1
3
√x ; 2) y=2(x+5)2
+3.
4. Побудова графіків y= f (kx),k>0;
Якщо k>1, графік y=f(x) стискується в k разів до осі ОУ (х зменшується в k
разів без зміни у).
Якщо k<1, графік розтягується від осі ОУ(х збільшується в 1/k разів без зміни у)
y
x0
y=∣f (x)∣
y
x0
y=2x2
y=x2
y=
1
2
x2
y
x0
y=√2x
y=√x
y=
√x
2
Побудувати: y=(2x+1)2
;
Д.З. Побудувати:
1) y=∣x−2∣+1; 2) y=∣3−x∣−2; 3) y=2∣x∣+2; 4) y=∣3x+2∣.
5) y=∣√x+1−1∣ .

урок 7

  • 1.
    Урок №7 Тема: Найпростішіперетворення графіків функцій: y=kf (x)+b , y= f (kx), y=∣f (x)∣, y= f (∣x∣). Мета: Ознайомити студентів з нафпростішими перетвореннями графіків функцій. При побудові графіків звернути увагу на правильність виконання графіка, естетичне оформлення, виховувати при цьому охайність, увагу, чіткість, вміння раціонально використовувати кожну хвилину учбового часу. Розвивати творчість здібності студентів. Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь. Обладнання: Таблиці “Графіки функцій виду y=kf (x)+b , y= f (kx), y=∣f (x)∣, y= f (∣x∣). Хід уроку I. Організаційні моменти. II. Формування мети і завдання уроку. III. Вивчення нового матеріалу. План вивчення теми 1. Побудова графіків y= f (∣x∣); 2. Побудова графіків y=∣f (x)∣; 3. Побудова графіків y=kf (x), k>0; 4. Побудова графіків y= f (kx),k>0; 1. Побудова графіків y= f (∣x∣); Побудувати ту частину графіка, яка знаходиться праворуч від осі ОУЮ і відобразити ( x≥0 ) її симетрично відносно ОУ. y x0 y= f (∣x∣)
  • 2.
    2. Побудова графіківy=∣f (x)∣; Будуэмо y=f(x). Частину графіка, яка знаходиться під віссю ОХ (y<0) відображаємо симетрично відносно ОХ. Побудувати: 1) y=3∣x∣+2; 2) y=∣3x+2∣; 3) y=(∣x∣−1) 2 ; 4) y=√∣x∣−3; 5) y=∣x2 −4∣; 6) y=∣√x−1∣. 3. Побудова графіків y=kf (x), k>0; Якщо k>1, графік y=f(x) розтягується в k разів від осі ОХ (у збільшується в к разів без зміни х). Якщо k<1, графік стискується до осі ОХ (у зменшується в 1/k разів без зміни х). Побудувати: 1) y= 1 3 √x ; 2) y=2(x+5)2 +3. 4. Побудова графіків y= f (kx),k>0; Якщо k>1, графік y=f(x) стискується в k разів до осі ОУ (х зменшується в k разів без зміни у). Якщо k<1, графік розтягується від осі ОУ(х збільшується в 1/k разів без зміни у) y x0 y=∣f (x)∣ y x0 y=2x2 y=x2 y= 1 2 x2 y x0 y=√2x y=√x y= √x 2
  • 3.
    Побудувати: y=(2x+1)2 ; Д.З. Побудувати: 1)y=∣x−2∣+1; 2) y=∣3−x∣−2; 3) y=2∣x∣+2; 4) y=∣3x+2∣. 5) y=∣√x+1−1∣ .