Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Naamani tervenemise lugu

851 views

Published on

Published in: Business, Economy & Finance
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Naamani tervenemise lugu

 1. 1. Süüria väepealik Naaman saab terveks pidalitõvest See lugu on kirjas 2. Kuningate raamatus, 5 peatükis.
 2. 2. Naaman oli vägev sõdur, aga tal oli hirmus nahahaigus – pidalitõbi.
 3. 3. Noor Iisraelist pärit teenijatüdruk, kes teenis Naamani naist, rääkis prohvet Eliisast, kes võib sellest haigusest parandada.
 4. 4. Jumala mees Eliisa, käskis Naamanil end seitse korda Jordani jõkke kasta. Naaman sai vihaseks, sest ta ei oodanud sellist asjade käiku. Ta arvas, et Eliisa oleks võinud tõsta oma käed ja ta tervendada. Samuti arvas ta, et tema kodumaal on paremaid jõgesid kui see mudane Jordani jõgi.
 5. 5. Jordani jõgi
 6. 6. Siiski otsustas ta kuuletuda. Ta Kastis end 1-2-3-4-5-6-7 korda vette.
 7. 7. Kui ta tegi seda, mida tal teha kästi – sai ta haigusest vabaks. Ta oli väga õnnelik! Ta ütles : ”Nüüd ma tean et Iisraeli Jumal on ainus Jumal!”
 8. 8. <ul><li>Naaman ei saanud terveks enne, kui ta Jumala sõna kuulas. Kui Jumal käsib Sul midagi teha, siis lihtsalt kuuletu. Ära kahtle prohveti sõnades. (Meile on prohveti sõnadeks Piibel, kirjutatud Jumala Sõna) </li></ul><ul><li>Sa ei pruugi aru saada põhjustest, mis peituvad selle taga, mida su vanemad sinult nõuavad. Aga lihtsalt kuula sõna ja allu. Neil on rohkem kogemusi ja nad näevad pisiasju, mida sina ei pruugi näha.Paljusid asju on võimalik õppida mitmeti (teiste kogemuste kaudu) ja sa võid pääseda halbade otsuste tagajärgedest </li></ul>Mida see lugu meile õpetab?
 9. 9. Kuldsalm 2 Kun 5:14 <ul><li>“ Siis ta läks alla ja kastis ennast seitse korda Jordanisse, jumalamehe sõna peale: tema ihu paranes väikese poisi ihu sarnaseks ja ta sai puhtaks.” </li></ul>
 10. 10. Naamani laul <ul><li>1. Elas kord üks vägev sõdur </li></ul><ul><li>Naaman oli nimeks tal. </li></ul><ul><li>Haigusest ta oli põdur - </li></ul><ul><li>Piinles raske tõve all. </li></ul><ul><ul><li>Ta naisel oli teenijatüdruk </li></ul></ul><ul><ul><li>Väga hea ja ustav oli ta </li></ul></ul><ul><ul><li>Ta rääkis prouale Eliisast </li></ul></ul><ul><ul><li>Kes haigusest võib prandada. </li></ul></ul><ul><li>2.Eliisa saatsis neile teate, </li></ul><ul><li>Millest Naaman vihastas: </li></ul><ul><li>„ Kasta ennast mudajõkke? </li></ul><ul><li>Mulle ei meeldi see plaan!” </li></ul><ul><ul><li>„ Isand, tee sa siiski nii kui kästi, </li></ul></ul><ul><ul><li>Haigusest nii terveks saad!” </li></ul></ul><ul><ul><li>Naaman võttis head nõu kuulda </li></ul></ul><ul><ul><li>Ja jõe äärde jalutas. </li></ul></ul><ul><li>3.Kastis ennast Jordanisse </li></ul><ul><li>ühe korra ja siis kaks </li></ul><ul><li>Kolm, neli viis korda kastis </li></ul><ul><li>Kuues, seitsmes kord ta parandas. </li></ul><ul><ul><li>Haigusest ta oli puhas! </li></ul></ul><ul><ul><li>Pehme, sile nagu lapsel nahk! </li></ul></ul><ul><ul><li>Jumal tegi Naamani terveks, </li></ul></ul><ul><ul><li>Et aastaid ta veel teenida saaks. </li></ul></ul>

×