Nebojte se on line aktivismu

475 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
475
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Nebojte se on line aktivismu

 1. 1. Nebojte se online aktivismu Jan Böhm | Kliktivistiwww.janbohm.cz | www.kliktivisti.cz
 2. 2. Komunikace se změnila...
 3. 3. ...a s ní i možnosti aktivismu
 4. 4. Jaké nástroje mohou aktivisté používat on-line?
 5. 5. 1. Fungující komunitaGreenpeace vyzval své fanoušky, aby napsali na Facebookovou zeď firmy Blažek a požádali, aby Blažek přestal ve výrobním procesu používat nebezpečné chemikálie. Záplavu negativních příspěvků na své zdi začal Blažek mazat, akce pomohla v nátlaku na firmu (více zde).
 6. 6. 2. HumorSkupina brněnských aktivistů založila falešné stránky města Brna, kde vydala zprávu o přejmenování města na Krno. Bojovala tím proti neprůhledně fungujícímu magistrátu a jeho neefektivním výdajům.
 7. 7. Návštěvníci stránek nepoznali, že se jedná o satiru a upřímně se rozhořčili – proti politice města, nikoliv proti aktivistům.
 8. 8. 3. Osobní prezentaceFacebook umožňuje funkci "Sledovat", díky které mohou uživatelé sledovat veřejné příspěvky jiných uživatelů, aniž by s nimi byli "přátelé". Příspěvky uživatelů jsou mnohem viditelnější než příspěvky stránek, osobní přihlášení se ke kauze, kterou řeším, má mnohem větší důvěryhodnost.
 9. 9. Kde začít?
 10. 10. Pokud mátepeníze:investujte je.Pokud nemátepeníze:buďte osobní Kudos: Adam Zbiejczuk
 11. 11. Vaše komunita má vlastní hlavuObecenstvo na sociálních sítích je silnější a svobodnější, než v případě masmédií. Zařiďte se podle toho – nebuďte hlasateli, ale moderátory. Nemluvte na své fanoušky, ale povídejte si s nimi.
 12. 12. Snažte se dostat na tenký led Buďte vděční za situace, kdy musíte vysvětlovat své postoje lidem, kteří vám nefandí. Vyhledávejte takové situace. Vaši fanoušci poznají, žečlověk, který vám nadává, je vůl. Je na vás, jestli se do role vola pasujete i vy. (Více o tom na Barcampu Jednoho světa 2.-3. 3. 2013)
 13. 13. Jan Böhmjanbohm.cz | kliktivisti.cz jan.bohm@kliktivisti.cz

×