Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Туберкульоз сьогодні - факти та перспективи

37,424 views

Published on

Інформаційна брошура про Туберкульоз, розроблена ВООЗ

Published in: Healthcare
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Туберкульоз сьогодні - факти та перспективи

  1. 1. Відповідь єдина – якомога швидше зверніться до лікаря! Не затягуйте час і не займайтеся самолікуванням. Чим раніше було розпочате лікування, тим більше шансів на його успіх. Туберкульоз не розрізняє соціального статусу та однаково небезпечний для всіх. Існують програми боротьби з туберку льозом і ефективні ліки. Лікування туберкульозу необхідно роз починати якомога раніше, аби швидше і легше досягти результату. В Україні лікування протитуберкульоз ними препаратами безкоштовне. Що робити, якщо ви помітили схожі симптоми у себе чи своїх близьких? Туберкульоз сьогодні – факти та перспективи У певних випадках хворі без лікування помирають впродовж одного двох років. В інших випадках ту беркульоз переходить у хронічну або резистентну форму. Без лікування хворий на хронічний тубер кульоз впродовж багатьох років виділяє МБТ та заражує оточуючих. Загострення туберкульозу проходить з високою температурою та болісним кашлем з кровохарканням. Якість життя таких осіб стрімко погіршується. Що буде, якщо не лікуватися? Основними дослідженнями є огляд у лікаря, мікроскопічне дослідження мокротиння та рентгенівський знімок грудної клітки. Обсяг дослідження визначає лікар. Ваше завдання – вчасно до нього звернутися. Існують спеціальні протитуберкульозні препарати. Хворому на туберкульоз лікар призначає комбінацію з кількох препаратів, що доповнюють одне одного. Курс лікування туберкульозу триває не менше шести восьми місяців і у випадку мультирезистентної форми не менше двадцяти двадцяти чотирьох місяців. Найголовніше під час лікування – суворо дотриму ватися всіх призначень та рекомендацій лікаря і в жодному випадку не переривати розпочате лікування. Які дослідження дозволяють вста новити діагноз? Як лікувати туберкульоз? ТУБЕРКУЛЬОЗ МОЖНА ВИЛІКУВАТИ!
  2. 2. Це інфекційне захворювання. Його викликає мікобактерія туберкульозу (МБТ), яка називається також паличкою або бацилою Коха. Мультирезистентний туберкульоз або МР ТБ є формою туберкульозу, що резистентна до щонай менше двох найбільш ефективних протитуберку льозних препаратів. Цими препаратами є ізоніазид та рифампіцин. Це означає, що ці антибіотики не будуть ефективно діяти та вбивати бактерію. Резистентними формами частіше хворіють люди, які: Кашель понад 2 тижні; Підвищена температура тіла понад 7 днів; Утруднене дихання; Біль у грудях; Поганий апетит, постійна слабкість; Безпричинна втрата ваги; Підвищена пітливість, особливо вночі; Кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі). Не приймають протитуберкульозні препарати регулярно; Не приймають всі препарати, які рекомендував лікар; У яких розвинувся повторно туберкульоз, після прийняття протитуберкульозних препаратів у минулому; Мали контакти з хворим на резистентні форми туберкульозу. Що таке туберкульоз? Здорова людина може заразитися туберкульо зом, вдихаючи краплини вологи, що містять МБТ, які виділяються хворим на заразну форму тубер кульозу при кашлі, чиханні, розмові. Найчастіше «страждають» органи дихання. Спочатку хвороба протікає приховано, і людина часто не звертає уваги на тривале погане само почуття або намагається лікувати «застуду» та «кашель» самостійно. Тому лікування такого хво рого розпочинається пізно і вимагає більших за трат часу та зусиль. Як наслідок раннього виявлення та правильно проведеного лікування людина припиняє виділяти МБТ у навколишнє середовище і нікого не заражає. Ранній початок лікування при туберкульозі запо рука успішного одужання. Чим небезпечний туберкульоз? На туберкульоз може захворіти кожен, проте деякі мають більший ризик виникнення захворю вання, а саме: Особи, що знаходяться у постійному контакті з хворим на туберкульоз; ВІЛ інфіковані та хворі на СНІД; Особи, що страждають на алкоголізм, палять, вживають наркотики; Особи з послабленим імунітетом внаслідок неправильного харчування, поганих умов життя або хронічних хвороб (цукровий діабет); Діти, оскільки їхня імунна система не сформована; Літні люди через послаблення їхньої імунної системи. Хто може захворіти на туберкульоз? НА ТУБЕРКУЛЬОЗ МОЖЕ ЗАХВОРІТИ КОЖЕН! ТУБЕРКУЛЬОЗ МОЖНА ВИЛІКУВАТИ! НЕПРИПУСТИМО САМОСТІЙНО СТАВИТИ ДІАГНОЗ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА ЗАЙМАТИСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ПРИ ВИНИКНЕННІ ХОЧА Б ОДНОГО З СИМПТОМІВ ТУБЕРКУЛЬОЗУ НЕГАЙНО ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ЛІКАРЯ! ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО: Що таке мультирезистентний туберкульоз? Основні симптоми захворювання: Хто може захворіти на МР ТБ?
  3. 3. Відповідь єдина – якомога швидше зверніться до лікаря! Не затягуйте час і не займайтеся самолікуванням. Чим раніше було розпочате лікування, тим більше шансів на його успіх. Туберкульоз не розрізняє соціального статусу та однаково небезпечний для всіх. Існують програми боротьби з туберку льозом і ефективні ліки. Лікування туберкульозу необхідно роз починати якомога раніше, аби швидше і легше досягти результату. В Україні лікування протитуберкульоз ними препаратами безкоштовне. Що робити, якщо ви помітили схожі симптоми у себе чи своїх близьких? Туберкульоз сьогодні – факти та перспективи У певних випадках хворі без лікування помирають впродовж одного двох років. В інших випадках ту беркульоз переходить у хронічну або резистентну форму. Без лікування хворий на хронічний тубер кульоз впродовж багатьох років виділяє МБТ та заражує оточуючих. Загострення туберкульозу проходить з високою температурою та болісним кашлем з кровохарканням. Якість життя таких осіб стрімко погіршується. Що буде, якщо не лікуватися? Основними дослідженнями є огляд у лікаря, мікроскопічне дослідження мокротиння та рентгенівський знімок грудної клітки. Обсяг дослідження визначає лікар. Ваше завдання – вчасно до нього звернутися. Існують спеціальні протитуберкульозні препарати. Хворому на туберкульоз лікар призначає комбінацію з кількох препаратів, що доповнюють одне одного. Курс лікування туберкульозу триває не менше шести восьми місяців і у випадку мультирезистентної форми не менше двадцяти двадцяти чотирьох місяців. Найголовніше під час лікування – суворо дотриму ватися всіх призначень та рекомендацій лікаря і в жодному випадку не переривати розпочате лікування. Які дослідження дозволяють вста новити діагноз? Як лікувати туберкульоз? ТУБЕРКУЛЬОЗ МОЖНА ВИЛІКУВАТИ!
  4. 4. Відповідь єдина – якомога швидше зверніться до лікаря! Не затягуйте час і не займайтеся самолікуванням. Чим раніше було розпочате лікування, тим більше шансів на його успіх. Туберкульоз не розрізняє соціального статусу та однаково небезпечний для всіх. Існують програми боротьби з туберкульозом і ефективні ліки. Лікування туберкульозу необхідно розпо чинати якомога раніше, аби швидше і легше досягти результату. В Україні лікування протитуберкульозними препаратами безкоштовне. Що робити, якщо ви помітили схожі сим птоми у себе чи своїх близьких? Туберкульоз сьогодні – факти та перспективи У певних випадках хворі без лікування помирають впродовж одного двох років. В інших випадках тубер кульоз переходить у хронічну або резистентну фор му. Без лікування хворий на хронічний туберкульоз впродовж багатьох років виділяє МБТ та заражує оточуючих. Загострення туберкульозу проходить з високою температурою та болісним кашлем з крово харканням. Якість життя таких осіб стрімко погіршується. Що буде, якщо не лікуватися? Основними дослідженнями є огляд у лікаря, мікроскопічне дослідження мокротиння та рентгенівський знімок грудної клітки. Обсяг дослідження визначає лікар. Ваше завдання – вчасно до нього звернутися. Існують спеціальні протитуберкульозні препарати. Хворому на туберкульоз лікар призначає комбінацію з кількох препаратів, що доповнюють одне одного. Курс лікування туберкульозу триває не менше шести восьми місяців і у випадку мультирезистентної форми не менше двадцяти двадцяти чотирьох місяців. Найголовніше під час лікування – суворо дотримува тися всіх призначень та рекомендацій лікаря і в жод ному випадку не переривати розпочате лікування. Які дослідження дозволяють встановити діагноз? Як лікувати туберкульоз? ТУБЕРКУЛЬОЗ МОЖНА ВИЛІКУВАТИ!
  5. 5. Це інфекційне захворювання. Його викликає мікобактерія туберкульозу (МБТ), яка називається також паличкою або бацилою Коха. Кашель понад 2 тижні; Підвищена температура тіла понад 7 днів; Утруднене дихання; Біль у грудях; Поганий апетит, постійна слабкість; Безпричинна втрата ваги; Підвищена пітливість, особливо вночі; Кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі). Що таке туберкульоз? Здорова людина може заразитися туберкульозом, вдихаючи краплини вологи, що містять МБТ, які виділяються хворим на заразну форму туберкульозу при кашлі, чиханні, розмові. Найчастіше «стражда ють» органи дихання. Спочатку хвороба протікає приховано, і людина ча сто не звертає уваги на тривале погане самопочуття або намагається лікувати «застуду» та «кашель» самостійно. Тому лікування такого хворого розпочинається пізно і вимагає більших затрат часу та зусиль. Як наслідок раннього виявлення та правильно прове деного лікування людина припиняє виділяти МБТ у навколишнє середовище і нікого не заражає. Ранній початок лікування при туберкульозі запорука успішного одужання. Чим небезпечний туберкульоз? На туберкульоз може захворіти кожен, проте деякі ма ють більший ризик виникнення захворювання, а саме: Особи, що знаходяться у постійному контакті з хворим на туберкульоз; ВІЛ інфіковані та хворі на СНІД; Особи, що страждають на алкоголізм, палять, вживають наркотики; Особи з послабленим імунітетом внаслідок неправильного харчування, поганих умов життя або хронічних хвороб (цукровий діабет); Діти, оскільки їхня імунна система не сформована: Літні люди через послаблення їхньої імунної системи. Хто може захворіти на туберкульоз? НА ТУБЕРКУЛЬОЗ МОЖЕ ЗАХВОРІТИ КОЖЕН! ТУБЕРКУЛЬОЗ МОЖНА ВИЛІКУВАТИ! НЕПРИПУСТИМО САМОСТІЙНО СТАВИТИ ДІАГНОЗ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА ЗАЙМАТИСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ПРИ ВИНИКНЕННІ ХОЧА Б ОДНОГО З СИМПТОМІВ ТУБЕРКУЛЬОЗУ НЕГАЙНО ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ЛІКАРЯ! ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО: Основні симптоми захворювання: Мультирезистентний туберкульоз або МР ТБ є фор мою туберкульозу, що резистентна до щонайменше двох найбільш ефективних протитуберкульозних препаратів. Цими препаратами є ізоніазид та рифампіцин. Це означає, що ці антибіотики не будуть ефективно діяти та вбивати бактерію. Що таке мультирезистентний туберку льоз? Резистентними формами частіше хворіють люди, які: Не приймають протитуберкульозні препарати регулярно; Не приймають всі препарати, які рекомендував лікар; У яких розвинувся повторно туберкульоз, після прийняття протитуберкульозних препаратів у минулому; Мали контакти з хворим на резистентні форми туберкульозу. Хто може захворіти на МР ТБ?

×