Nové metody vzdělávání Walachová

375 views
315 views

Published on

Published in: Education, Technology, Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
375
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Nové metody vzdělávání Walachová

 1. 1. Vypracovala: Bc. Michaela Walachová
 2. 2.  Obsah předmětu Nové metody vzdělávání,  Mé PLE,  Týmová práce, TLE,  Já, jako učitel v LMS Moodle (vytvořené úkoly),  Já, jako žák týmu 3 v LMS Moodle (splněné úkoly),  Jednotlivé úkoly, aneb má pilná práce  Mé činnosti v prostředí Dig-I-Portu  EU women, ICT Bridges  Shrnutí celého předmětu.
 3. 3.  Cílem předmětu je seznámit studenty s nejrůznějšími metodami učení (někoho) a učení se.  Hlavními nástroji, prostřednictvím kterých se s metodami seznamujeme jsou Dig-I-Port a LMS Moodle – zde dokládáme svou činnost.  Činnosti spočívají v plnění různých úkolů a v učení a učení se prostřednictvím nových nástrojů, nejrůznějších webů apod.
 4. 4.  Založila jsem si své PLE na Dig-I-Portu s názvem WALACHOVÁ Michaela PLE  PLE nebo také osobní profil na internetu mohou sloužit např. k mé prezentaci při výběrových řízeních, či v běžném životě  Tato stránka mi slouží k zaznamenání mého snažení vrámci předmětu, dále např. k zápisům poznámek a veškeré činnosti na Dig-I- Portu.
 5. 5. ČLENOVÉ TÝMU 4 KOPRETINY PRÁCE TÝMU • Bc. Eva Gavendová • Bc. Michaela Walachová • Bc. Martina Pilarová • Bc. Petra Tomášová • Bc. Kateřina Vrbická • Bc. Eva Hamšíková naše TLE • V LMS Moodle jsme vytvářeli vlastní kurz. • Každý člen týmu vypracoval 3 témata (1 teoretické, 2 praktické). • V rámci svých témat byly zadány úkoly, které vypracovával Tým 5. • Tým 4 pak vypracovával úkoly týmu 3 Šikovná děvčata. • Veškerou naši činnost jsme zaznamenávali na Dig-I-Portu vrámci TLE a osobních PLE. Vypracované úkoly jsme odevzdávali v LMS Moodle
 6. 6. V rámci kurzu v LMS Moodle týmu 4 Kopretiny jsem zpracovala tato témata:  Myšlenkové mapy (teoretické téma),  Google G-mail (1. praktické téma),  Google Kalendář (2. praktické téma). Ke každému tématu jsem vložila studijní materiály v různých Formách např. kniha, textová stránka, webová stránka, dokument Word, anketa, odkaz na webovou stránku apod. K prověření znalostí, které mají studenti získat jsem ke každému tématu přidala úkol.
 7. 7.  Myšlenkové mapy (způsob odevzdání: on-line text) Úkol se skládá ze 3 částí: napsat k čemu mapy slouží, vlastní zkušenosti s mapami (příp. k čemu je používáte), a jestli by student byl schopen zpracovat vlastní mapu. Dobrovolné pak bylo připojení vlastní vytvořené mapy.  Google G-mail (způsob odevzdání: vložit soubor) Úkol byl opět členěný: vložit printscreen e-mailové schránky, odpovědět na anketu a zamyslet se nad vlastním využíváním e-mailu.  Google Kalendář (způsob odevzdání: vložit odkaz) Zde jsem kladla důraz na tvůrčí práci – úkolem bylo vytvořit kalendář plánovaných návštěv a rozvrh času přes letošní vánoční svátky. Jak se studenti s mými úkoly poprali 
 8. 8. 1. Google dokumenty V google dokumentech vytvořte jednoduchou kresbu a na LMS Moodle vložte odkaz Zde najdete mou kresbu 2. G-mail Vložte printscreen své e-mailové schánky zřízené na Googlu, kde je zřejmé, že máte vytvořeny skupiny kontaktů 3. Teorie učení odpovědět na otázku - Kdy se narodil "Učitel národů" Jan Ámos Komenský a co se ve výroční den slaví? 28.3.1592, den učitelů Zde dokládám svou práci také na Dig-I-Portu
 9. 9. Během studia tohoto předmětu jsme měli průběžně plnit zadané úkoly. Všechny vypracované úkoly jsem odevzdávala v LMS Moodle, ale také jsem jejich plnění uvedla na mém Dig-I-Portu Na výše uvedeném odkazu, je možné s pomocí rozcestníku dohledat veškerou mou práci, jak osobní, tak týmovou.
 10. 10.  Vytvořila jsem si zde své osobní digitální portfolio  Vytvořila jsem si své PLE a osobní profil.  Založila jsem stránku ke každému ze 16 pojmů k nastudování, kde jsem dokládala, jak pracuji.  Společnou týmovou práci jsme dokládali na týmové stránce TLE  Na Dig-I-Portu jsem také dokládala svoji práci v LMS Moodle  K veškeré své práci jsme dokládala obrázky či odkazy.
 11. 11. EU WOMEN ICT BRIDGES  on-line kurz,  určen především ženám  kurz, který nás učí, jak se nebát a začít podnikat. Obsahuje jak teorii, tak praktické cvičení a zkušenosti skutečných žen- podnikatelek  on-line databáze ICT vychytávek  obsahuje i zajímavé příspěvky lidí, jejich zkušenosti a nápady  výstupem těchto příspěvků je publikace Handbook ICT Bridges
 12. 12.  Předmět mi pomohl seznámit se s novými metodami v učení se a učení,  Naučila jsem se používat google dokumenty, které jsem nikdy před tím nepoužívala,  Znalosti v tvorbě stránek na Dig-I-Portu a kurzů v LMS Moodle v budoucnosti možná využiju  Nevýhodou je přílišná časová náročnost, těžké je také vše vzájemně provázat odkazy a složitá byla spolupráce týmů navzájem (opět nás tlačil čas).

×