Majka v Európe
Po putovaní naprieč Afrikou sa Majka dostala aj do Európy a pristála na jej západnom
pobreží.
 Jej prvou za...
Súradnice mesta sú : 43°s.š.,5°v.d.
Natáčal sa tu jeden z najznámejších
európskych filmov Taxi.
Emilio zatkol MAJKU za paš...
Majka sa vybrala do mesta kde sídli Európska komisia.(51°s.š.,4°v.d.)
Majka zasadla do parlamentu a vydala nové zákony
sve...
Majke sa zachcelo počúvať hudbu, preto prišla do mesta (59°30´s.š;10°40´z.d.) na preslávenú
spevácku súťaž Eurovízie. Po s...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Majka v evrope

581 views

Published on

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Majka v evrope

  1. 1. Majka v Európe Po putovaní naprieč Afrikou sa Majka dostala aj do Európy a pristála na jej západnom pobreží. Jej prvou zastávkou bolo mesto (38°42′ s.š.; 9°11′ z.d.) je to najväčšie mesto Portugalska. Má približne 480-tisíc obyvateľov a je súčasťou metropolitnej oblasti, v ktorej žije okolo 2,7 milióna obyvateľov. Odtiaľ sa presunula do krásneho mesta(41,5° s.š.; 3° z.d.). v susednom štáte, kde navštívila štadión a dala si takos. Bolo jej z toho zle no aj tak si zatrénovala na NOU CAMPE .V meste navštívila arcibiskupa a mnoho iných pamiatok Po tréningu sa vydala do ďalšieho mesta v jej ceste.
  2. 2. Súradnice mesta sú : 43°s.š.,5°v.d. Natáčal sa tu jeden z najznámejších európskych filmov Taxi. Emilio zatkol MAJKU za pašovanie drog v Lyonskom zálive. Zistilo sa , že je nevinná, ako ospravedlnenie ju Daniel mohol odniesť do nejakého mesta. Taxikár Daniel ju napokon odviezol na svojom bielom Peugeote do talianskeho mesta (41° 56 ´ s.š; 12° 30´ v. d) . Išla tam pozrieť Koloseum. Kúpila si špagety a išla pozrieť Benedikta XVI. a pozvala ho do miestnej krčmy na kvalitné talianske víno. Opili sa a potykali si. Bendy ju pozval k sebe domov a dal jej peniaze na ďalšiu cestu. Tento krát Majka zavítala do mesta 52° s.š ;0°. Išla sa pozrieť na miesto ktorým prechádza nultý poludník. Previezli sa na veľkom kolotoči. Navštívila múzeum voskových figurín kde videla významných ľudí .Po prezretí figurín išla na Trafalgarské námestie kde videla významnú pamiatku Nelsonov stĺp. Na konci dňa po prezretí pamiatok vydala sa do ďalšieho mesta v jej púti.
  3. 3. Majka sa vybrala do mesta kde sídli Európska komisia.(51°s.š.,4°v.d.) Majka zasadla do parlamentu a vydala nové zákony svetu. Obľúbili si ju, a stala sa predsedkyňou Európskej komisie. Po práci navštívila Atomium. ....a po neďalekej ceste aj mesto... Toto mesto (52° 22' s.š.; 04° 53' z.d) má jedno z najväčších historických mestských centier v Európe pochádzajúce zo 17. storočia, z obdobia holandského „Zlatého veku“. Mesto bolo založené koncom 12.storočia ako malá rybárska dedinka na brehoch rieky Amstel.
  4. 4. Majke sa zachcelo počúvať hudbu, preto prišla do mesta (59°30´s.š;10°40´z.d.) na preslávenú spevácku súťaž Eurovízie. Po skončení súťaže sa rozhodla ,že si ide zaspievať na javisko, keď to uvidel organizátor súťaže rozhodol sa, že Majka vyhrala Eurovíziu. Na druhý deň išla pozrieť sochy do národného parku sochára Gustava Vigelanda, keď dopozerala sochy rozhodla sa odísť do ďalšieho mesta na svojej ceste. (55 °s.š,: 37 °v.d) je hlavné mesto Ruskej federácie, administratívne centrum strednej federálnej oblasti moskovskej oblasti a tiež hrdinské mesto. S počtom 10 527 000 obyvateľov (2009) je najväčším mestom Ruska a Európy. Z toho mesta letela lietadlom do mesta so súradnicami: (38° s.š. ; 24° v.d), ktoré sa nachádza na juhu balkánskeho polostrova. V tomto meste sa v roku 2004 konali olympijské hry. Majka tu navštívila rôzne kultúrne pamiatky, jednou z nich bola Akropola. Mesto je pomenované podla gréckej bohyni múdrosti. V minulosti bolo toto mesto vzdelávacím a kultúrnym centrom , v súčastnosti sa štát v ktorom leží toto mesto vzmieta vo veľkých ekonomických problémoch a preto sa hneď vybrala do ďalšieho mesta ...

×