Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

у світі казок.додаток щ.

215 views

Published on

у світі казок.додаток щ.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

у світі казок.додаток щ.

 1. 1. Подорож у чарівну казкову країну
 2. 2. що таке казка?
 3. 3. Казка – це художній літературний твір з вигаданими фантастичними подіями Казки бувають Народні Літературні
 4. 4. Початково казку створювала пересічна людина. Потім слухачі розповідали її іншим, щось відкидаючи, а щось і додаючи. Так народжувалася народна казка,яка дійшла до наших днів.
 5. 5. УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ КАЗКИ
 6. 6. УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ КАЗКИ  Українські народні казки - популярний фольклорний жанр. В народних казках передається з покоління в покоління мудрість народу, усе, що є вартим уваги нащадків, життєвий досвід, мрії народу, його почуття. У казках також знайшли відображення важливі історичні події. Казки мають повчальний характер, і в них завжди є певна мораль. Одні казки виховували любов до рідної землі, рідної домівки, рідної матері, інші до народу і Батьківщини в цілому. Усі казки прославляють мудрих, хоробрих та кмітливих і засуджують зрадливих, ледачих і підступних.
 7. 7. ВИДИ КАЗОК  Виділяють три основних види казок: казки про тварин, чарівні казки, та соціально- побутові казки. ВИДИ КАЗОК Казки про тварин Чарівні казки Соціально- побутові казки
 8. 8. ГЕРОЇ КАЗОК  Героїв народних казок умовно можна поділити на 3 групи ГЕРОЇ ЗЛОТВОРЦІ ЗНЕДОЛЕНІ ДОБРОТВОРЦІ
 9. 9. ГЕРОЇ ДОБРОТВОРЦІ  Добротворці - це богатирі, чарівники та їхні помічники: наречені, пророки, домашні і дикі звірі. Нерідко у певних істотах ми зустрічаємо віддзеркалення мрій людини про полегшення праці в усіх сферах трудової діяльності (наприклад Вернидуб, Скороход). Добротворці часто наділяються, велетенською силою (одною рукою виривають дерева). Цей засіб називається гіперболізацією. Нерідко долати перешкоди добротворцям допомагають чарівні символічні предмети, як то чоботи-скороходи, скатертина-самобранка, шапка- невидимка та ін.
 10. 10. ГЕРОЇ ЗЛОТВОРЦІ  Злотворці - це, ті, що роблять зло. Кривдять чи беруть в полон людей (Кощій Безсмертний, Одноокий людоїд, Баба-яга, кобиляча голова, мотив змія, змій 3,0,9,12- головий, мачуха, пан, та інші). Ці образи бувають реалістичними (в соціально-побутових казках), алегоричними (в казках про тварин) та фантастичними (в чарівних казках).
 11. 11. ГЕРОЇ ЗНЕДОЛЕНІ  Знедолені - це жертви злотворців. Вони або займають пасивну позицію, або чинять активний опір.
 12. 12. КАЗКИ ПРО ТВАРИН  Казки про тварин - це казки, в яких головними героями є тварини - лісові та домашні, а також птахи та комахи. В образах тварин ми бачимо алегорію, тобто ці казки мають виразний соціальний підтекст. В цих казках ми бачимо звірів за суто людськими справами: вони воюють, обирають царів, судяться та ін. Ці казки висміюють людські недоліки та пороки такі, як заздрість, агресивність та жадоба.
 13. 13. ЧАРІВНІ КАЗКИ  Чарівні казки породжені в докласовому суспільстві, пов'язані із світопоглядом, звичаями та обрядами наших далеких предків. Головні герої, як правило, виявляються в двобої з темними силами (Ольдеквіт, Ох, відьми), які зазнають неминучої поразки. Головними героями як правило є богатирі, наділені неймовірною силою. Чарівні казки чітко підкреслюють перевагу добра над злом.
 14. 14. СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВІ КАЗКИ  соціально-побутові казки є виявом казкового народного епосу, проте вони більшою мірою пов´язані з неказковою прозою.
 15. 15. вгадай казку!
 16. 16. вгадай казку!
 17. 17. вгадай казку!
 18. 18. вгадай казку!
 19. 19. вгадай казку!
 20. 20. вгадай казку!
 21. 21. вгадай казку!
 22. 22. ВГАДАЙ КАЗКУ !
 23. 23. вгадай казку!
 24. 24. вгадай казку!
 25. 25. вгадай казку!
 26. 26. вгадай казку!
 27. 27. вгадай казку!
 28. 28. вгадай казку!
 29. 29. вгадай казку!
 30. 30. вгадай казку!
 31. 31. вгадай казку!
 32. 32. вгадай казку!
 33. 33. Літературні казки
 34. 34. Літературна казка – авторський художній твір, в основі якого лежить захоплива вигадана історія, що об’єднує елементи дійсності і фантастики. Серед літературних казок є авторські казки, вигадані письменниками, і є такі, що створені на основі-фольклору, тобто автори використовують запозичені сюжети і героїв.
 35. 35. Літературна казка має свого автора. Вона може бути написана прозою або віршами. Майже два століття тому вчені, казкарі Якоб і Вільгельм Грім зібрали та записали казки свого народу. Вони зуміли зберегти зміст, мову німецьких казок, донесли до читача народну фантазію («Як кішка з мишкою приятелювали», «Бременські музики»). Ганс Крістіан Андерсен — усесвітньо відомий датський письменник, славетний казкар. З його казками світ стає цікавішим, а кожна людська душа — багатшою («Ромашка», «Гидке каченя», «Принцеса на горошині», «Дикі лебеді», «Снігова королева»). Літературна казка
 36. 36. Літературні казки зарубіжних письменників
 37. 37. Джанні Родарі — відомий італійський письменник, він написав казки, де предмети та явища оживають, а герої потрапляють у чарівний світ. Його казки: «Пригоди Чиполіно», «Казки по телефону».
 38. 38. Українські літературні казки
 39. 39. Літературні казки українських письменників
 40. 40. Літературні казки письменників України
 41. 41. Літературні казки
 42. 42. вгадай казку!
 43. 43. вгадай казку!
 44. 44. вгадай казку!
 45. 45. вгадай казку!
 46. 46. вгадай казку!
 47. 47. вгадай казку!
 48. 48. вгадай казку!
 49. 49. вгадай казку!
 50. 50. вгадай казку!
 51. 51. вгадай казку!
 52. 52. вгадай казку!
 53. 53. вгадай казку!
 54. 54. До нових зустрічей!

×