Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

козацька славадодаток л.

95 views

Published on

козацька слава

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

козацька славадодаток л.

  1. 1. ДодатокЛ ВИХОВНИЙ ЗАХІД «КОЗАЦЬКА СЛАВА»
  2. 2. Мета: закріпити знання дітей про козацтво; виховати дружбу, любов до Батьківщини, до її історії; розвивати кмітливість, дисциплінованість, сміливість, інтерес до читання; виховувати моральні, естетичні якості, почуття патріотизму; сприяти створенню міцного класного колективу. Створити атмосферу свята в грі-змаганні. Козаки - це вільні люди. Козаки безстрашні всюди. Козаки - борці за волю, За народну щастя й долю. Козак – це людина чесна і смілива Найдорожче йому – Батьківщина! Хід заходу Бібліотекар. Доброгодня! Ми зібрались сьогодні для того, щоб довести, що ми є справжніми нащадками козацького роду. Історія кожного народу має свої символи. Символом України є козаччина. Немає в історії українського народу більш славної сторінки, ніж козаччина. Запорізька Січ – колиска волі і незалежності, то наша славна минувшина, яку ми повинні пам’ятати, якою маємо гордитися. Бо пам'ять постійно нагадує: хто ми? Чиїх батьків ми діти? (Звучить пісня «Я маленький козак»)
  3. 3. Бібліотекар. Козак – значить «вільний чоловік». Дуже важко жити самому по собі, до того ж в умовах поневоленої держави. Тому козаки об’єднувалися в курені ( загони), кожен курінь обирав собі отамана ( ватажка). Козаки суворо дотримувалися дисципліни, створили свій флот, що складався з легких і швидких човників (чайок) . Основним завданням козаків була боротьба з Туреччиною та кримськими татарами. Бібліотекар. Яких же звичаїв дотримувалися козаки? Хто хотів стати козаком, мусив наперед відслужити 3 роки в старого козака за слугу й помічника. Він робив усяку роботу й носив за козаком другу рушницю й потрібні клунки. Коли вивчався від того козака орудувати зброєю й набував спритності у битвах, ставав справжнім козаком і діставав зброю: рушницю, спис, луки і стріли. (Показ відеоролика про традиції і звичаї козаків) Бібліотекар. А зараз давайте проведемо змагання між двома командами? Завдання 1. «Хронологічні запитання»  Яким роком датується перша писемна згадка про козаків?  Яких відомих козаків ви знаєте?  Чому Січ називали запорозькою?  Які риси характеру були притаманні козакам?  Що гетьмани носили в правій руці?  А що найбільше цінували козаки в житті?  Чи знаєте ви легенду про те, як загинув відважний Вишневецький? Завдання 2 «Термологічні завдання»  Що означає слово «козак?»  Що таке чайка?  Що таке галера?  Хто такий кобзар?  Що таке клейноди? Завдання 3.Поясніть прислів’я  »Козацькому роду нема переводу»
  4. 4.  «Де козак, там і байрак»  «Козак як голуб: куди не прилетить, там і пристане»  «Від Богдана до Івана не було гетьмана Завдання 4 «Впізнай особистість»  Зросту він скоріше високого, ніж середнього, широкої кості і міцної будови…він наділений зрілим судженням і проникливим розумом (Б.Хмельницький).  Щоб визволити Україну, гетьман вирішив скористатися війною між Москвою та Швецією і виступити на боці шведського короля (І.Мазепа). Завдання 5. Яким був одяг козаків? Учень 1 команди.Одягалися запорожці просто: в грубу сорочку, в кирею – довгийплащ без рукавів, шаравари. За широким поясом носили пістолі і люльку, через плече – торбинку з харчами і кулями, а до пояса на ремінець прив’язували ще й порохівницю з порохом. Голови голили… Та ще й таку моду дивну мали: чуприну носили (оселедець), та таку довгу, що на вухо намотували. Завдання 6.Чим харчувалися козаки? Учень 2 команди. Їли сушену рибу і печене м’ясо та риб’ячу юшку, бо риби в ріках та всякого звіра і птахів було дуже багато. Пекли хліб з пшеничної муки. Пообідавши молилися Богові, кланялися один одному й отаманові та дякували кухареві. Бібліотекар. Діти, а що за свято ми святкуємо 14 жовтня? 14 жовтня — свято Покрови, День українського козацтва і День захисника України. Завдання 7. «Хто швидше і сильніше» Представник 2 –х команд повині хто швидше надути повітряну кульку. Завдання 8. Спостережливий»
  5. 5. «На столі лежить ряд предметів - ручка, олівець, зошит, гумка і т. д. Потрібно подивитися і запам’ятати предмети. Відвернутися. А потім виявити, якого предмета не стало. Бібліотекар. Наступний конкурс пов'язаний з їжею і називається він «Як козак їсть, так і працює». Наші козаки добре працюють. Ми впевнені, що наші хлопці мають неабиякий апетит, тому за стародавнім українським звичаєм вирішили їх нагодувати. Козаки повинні якнайшвидше з'їсти пиріжок із зав’язаними руками. Бібліотекар. А поки наше журі підраховує підсумки нашого змагання для вас музичне вітання. Звучить пісня «Гей там на горі січ іде». Бібліотекар. Ось і закінчилася наша конкурсна програма. Молодці діти! Ви дуже старалися. Проявили свою витримку, сміливість, кмітливість. Ростіть здоровими, загартовуйте тіло і душу. Будьте готові до випробувань у житті. Любіть Україну, вивчайте її історію і примножуйте її славу.

×