Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

тиждень бібліотеки додаток в.

76 views

Published on

тиждень бібліотеки

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

тиждень бібліотеки додаток в.

 1. 1. Додаток В 2016 Тиждень бібліотеки (відкриття)
 2. 2. 1 Звучить музика. Показ слайдів «Вислови про книгу» Бібліотекар: Дорогі діти! Сьогодні ми зібралися в цьому залі, щоб урочисто відкрити Тиждень бібліотеки, свято книги. Нам бібліотекарям хотілося б, щоб і для Вас книга стала найкращим другом і порадником, джерелом знань. Книга – справжній маг. Читаючи, ви уявляєте себе чарівниками, здатними розуміти мову речей, рослині тварин; подорожуєтез героями книг. І герої творів стають вашими друзями, і ви хочете бути схожими на них такими ж сильними, розумними, добрими і сміливими. Скiльки дивовижних таємниць вiдкривається завдяки книгам! І тільки завдяки книзі можна стати освідченою, розумною, мудрою людиною. Книга – одне з найбільших див, створених людиною, джерело знань, найкращий друг і порадник. Перед книгою вiками схиляло в шанобi голову людство, вважаючи її святинею. Тож, нехай книга супроводжує вас завжди. Запрошуємо вас протягом тижня поринути в дивовижний світ ― у світ книжкової мудрості, в океан книжкових пристрастей і подій… Ведуча 1. Молитва ( у супроводі музики) О книго! Божа ти рабине! Народу й роду берегиня! Неопалимая купина! По всіх вертепах і яксинях Неначе зірка провідна. Великомученице, Ти Нас освіти і освяти, А рідну мову – слово Боже Топтало плем’я зловороже. Кричало: “Не было и нет!” Пророчило: “И быть не может!” Ти, мов цілющою водою, Нас причащала колядою І віщим словом Кобзаря. Хай воскреса народ з тобою І правди Божої зоря Осяє Україну-Русь! За це я, страднице, молюсь. Молюсь за працьовиті руки, І світоч правди і науки Щоб в кожнім серці запалав, Щоб знали діти і онуки
 3. 3. 2 Ти свій розкрилювала лет. І ринув твій небесний спів, Як грім на голови катів. Хто, де, коли, за що страждав. Господь мій! Нас ти не покинь, Святого Духа на нас злинь! Ведуча. Сім чудес світу створили люди в давнину. Але є ще одне, не менш дивовижнечудо світу. Це – книга. Книга – помічник, порадник, друг. Вона допомагає у навчанні, підказує вихід із складної ситуації, радить. Вона супроводжуєнас протягом всьогожиття від самого дитинства до глибокої старості. Книги – мудрі вчителі. Вони навчають нас творитидобро, любити людей, поважати себе. Ведуча. Здавналюди прагнули до знань. Спочаткунабуті знання передавались від покоління до покоління в усній формі. Але пам'ять людини має властивість забувати частину отриманої інформації. Отак наші предки змушені були вигадати письмо, а написане треба було теж якось зберігати, щоб його могли використатинаступні покоління. Ведуча.Давайте, друзі, трохи поринемо в давнину. Сценка 1 (Суне хлопчик, тримаючив руках кілька звичайнихцеглин. Хлопчик важко кладе їх на підлогу, зітхає, утираєспітніле чоло) Учень 1. Ой, хто це? Що це ти, друже, притяг до нас? Хлопчик. (роздратовано) Що, що! Хіба не бачиш? Підручники… Учень 2. Які такі підручники? Хлопчик. Та от вони, перед тобою. Щоправда – не всі, тут кілька перших
 4. 4. 3 сторінок, а інші розділи тато за мною везе караваном верблюдів. Учень 1. То ти… Ти не з нашої школи? Хлопчик. Яка така школа? Я з Вавилону! Ведуча. Здається, я зрозуміла. Перед нами друзідавньоєгипетський школярик. Бідолашний. Таких книжок, як у нас нині, тоді, звичайно, не було: всі тексти спершу видряпувались загостренимипаличкамина глиняних табличках, а потім ці «сторінки» (показує на цеглини) обпалювались на вогні, тобто загартовувались. Ведуча. Але такі книжки були досить незручнів користуванні. По – перше, як ви бачите, досить важкі. По – друге, ненадійні, бо при перевезенні могли й розбитися. Хлопчик. (озирається довкола) Де ж це тато забарився?Ну добре, я піду собі, а то ще до школи запізнюся. А ви, якщо побачите мого татуся з іншими сторінками, покажіть йому, куди я пішов (виходить). Сценка 2 Ведучий. Тепер ви, друзі, розумієте, що такі підручники нелегко діставались нашим прадавнім ровесникам. І люди замислились, як виготовитилегші та зручніші підручники. (До ведучих підходить хлопчик. Під пахвою в нього кілька сувоїв креслярського паперу) Учень 1 Здається, цей теж не наш. Хлопчик. Звичайно,-не ваш, а свій. Я – учень Пергамської школи. Учень 1. Ага, зрозуміло… А що це в тебе під пахвою? Мабуть, підручник якийсь? Хлопчик. Ти не помилився:це моя абетка (показує один із сувоїв), а це – зошит з письма (показує другий). Ой, забув!.. Учень 1. Що забув? Щось важливе? Хлопчик. Так, зошитз арифметики…Требаповертатись додому. Можна вас дещо попросити? Учень 1.Звичайно, можна. Кажи.
 5. 5. 4 Хлопчик. Скоро тут має з’явитись мій тато і ми можемо розминутись. Підкажіть йому, будь ласка, що я за зошитом додомупобіг, а він хай череду жене далі. Учень 1. Яку таку череду? Хлопчик. А це він черговучереду телят жене до школи – для виготовлення нових зошитів і підручників (пихато), адже мене скоро переведуть у наступний клас. Учень 1. Ну, дива – так дива! Добревже, йди собішвиденько, все буде добре. Все таки чудово, що ми живемо зараз! Не треба ніяких верблюжих караванів, щоб книжки до школи привезти, цілої череди теляток, аби зошитами розжитись… Ведуча. Ми щойно побували в далекому минулому, ми здійснили мандрівку в часі. Ведуча В далекій Африці з’явилися книжки з папірусу. Писати на них було зручно, але через кілька років такі книжки ламалися та розсипалися. Найпоширенішим матеріалом для написання книг у КиївськійРусі був берест – тонкий лист березовоїкори. Отже, довгим і тернистим був шлях до сучасної книжки. Для письма люди використовуваликамінь, кістки великих тварин, дерево, глину, листя, кору дерев, шкіру, шовк, кукурудзяні стебла. Ведуча.Удавнину всі книги були рукописні, тому що їх писали від руки і коштували вони дуже дрого. До речі, мені відомо, що книжка ще за часів КиївськоїРусібула у великій шані у наших пращурів. Київськийкнязь Володимир Святославовичвідкривав школи, спеціальні майстерні, де переписували і розмножуваликниги. Ведуча. У 13 столітті в Європінавчилися виготовлятипапір. В середині 15 століття в Німеччині запрацював перший друкарськийверстатмайстра Йоганна Гутенберга . В Україніпершим книгодрукарем був Іван Федоров. А чи знаєте ви, що перший буквар надрукував також Іван Федоров у 1574 році у Львовіза власні кошти.
 6. 6. 5 Ведуча. А за часів князювання ЯрославаМудрого у Києві при Софійському соборізасновується першав КиївськійРусі бібліотека. Довгийшлях пройшла книга, поки набула сучасного вигляду. Але в усі часи вона була потрібна людині як повітря, як світло. Ведуча. Діти, до нас завітала Королевакниг. Королева Книга. Доброгодня ! Я рада зустріччіз Вами, дорогідрузі! (Пісня)ВиходитьБаба Яга. Баба Яга. Фу! Фу!Фу! А що це за оказія? Королева Книга. Любабабусю! Кого ви тут шукаєте? Івасика- Телесика забрало лебедятко на крилятко. Баба Яга. Ну, Івасика, мого вундеркінда, я ще впіймаю, а зараз ловлю Буратіно. Знаєте , що він задумав? Подарувати чарівного ключика дітям , щоб вони могли багато читати. А я цього не хочу. Королева Книга. Заспокойтеся,бабусю, краще привітайтесь. Бачите – публіка. Баба Яга. Тане бачу, я ніякого бублика. Королева Книга. Тане бублика, а публіка, привітайтеся з дітьми. Баба Яга (стаєу загрозливу позу) Добрийдень, коли голову не морочите, а побитися зі мною не хочете? Королева Книга. Бабусю, у нас свято, а ви – битися. Баба Яга. Свято?А яке? Королева Книга. Свято книги. Баба Яга. Такнижок немає, вони зникли, бо їх забули. Не хочуть їх читати.
 7. 7. 6 Тільки дивляться телевізора та граються у комп’ютері. Королева Книга. А ось зараз ми перевіримо, як діти читають. А Ви послухайте. Діти (звертається до залу): - Хто у лісі найбільший боягуз? (Заєць) - Хто ніс бабусі пиріжки? (Червона шапочка) - На чому мандрував Івасик-Телесик? (Гуси – лебеді) - Хто співав «Ойви, діточки - козеняточки»?(Вовк) - Героїня якої казки постійно скаржилася дідові, що вона голодна?(Коза- Дереза) - Скільки героїв тянуло ріпку? (Шість) - Хто написав казку «Колобок?(Народ) - В якій казці взимку рослипідсніжники? (Дванадцять місяців) - До кого в гості ходив журавель? ( До лисички) Королева Книга. Помилилися Ви, бабусю. Діти казочкичитають. (Баба Яга розлючена виходить). Ведуча. Книга- святиня, бо вона храм людської думки, земної мудрості, джерело естетичної насолодиі творчості. Влада книги безмежна, і ніякі інші носії інформації не замінять її. Ведуча. «Читання – ось найкраще навчання» – стверджує народнамудрість. Не погодитися з цими словами не можна. В цьомупереконуєшся щоразу, коли мова заходить про роль книги в житті людини. Ведуча. 1 Якщо хочеш поговоритиз кимось – відкрий книгу. Ведуча. 2 Якщо ти занудьгував – візьми книгу. Ведуча. 1 Якщо хочеш одержати пораду – відшукай її в книзі. Ведуча. 2 Якщо прагнеш знайти друга – подружись з книгою.
 8. 8. 7 Ведуча. 1 Якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книгу. Ведуча. 2 Якщо хочеш відчути безмежні можливостілюдського розуму – прочитайкнигу. (залишають сцену). Ведуча. А це хто до нас завітав? Виходить Всезнайко. Всезнайко:Привіт, мене звати Всезнайко. Я збираю цікаві записи про все, особливо, люблюпро книги. Любі друзі! А чи знаєте яка найпоширеніша книга в світі? - Це «Біблія. Вона перекладена на 314 мов. - А найбільше видання в світі – багатотомназбірка «Акти і публікації Британського парламенту 1800-1900 рр.» вагою 31т. Щоб їх прочитати треба 6 років затратити. На оправу цих книг пішла шкіра 34 тисячі кіз. Найбільша книга – «Суперкнига» - була видана в США у 1976 році. Її ширина – 2м 74 см, а довжина – 3 м 10 см. Вона важить 253кг. Однією з найменших книг є Т.Г.Шевченка «Кобзар», якийстворив українськиймайстер Сядристий. Книгаскладається з 12 сторінок. Перегортати сторінки можна тільки загостреним кінцем людської волосини. Книга зшита павутинкою, обкладинка зробленаз пелюстки безсмертника. Першу бібліотеку в Україні засновано у 1037 роцікиївським князем Ярославом Мудрим. У ній зберігалося понад 850 томів різних рукописних книг. Бібліотека в Стародавньомусвіті називалась красиво - «Аптека душі» або «Притулок мудрості». Гадаю, всім присутнім буде цікаво дізнатися, що найменша бібліотека у світі знаходиться в індійському місті Амістаді. У ній зберігається … одна книга. Найбільша бібліотека в світі знаходиться в США. Вона налічує 26 млн. книг. А найбільша бібліотека в Україні – бібліотека імені Вернадського.
 9. 9. 8 (Презентація) Ведуча. Про книгу складено багато прислів’їв. Існує вираз:«Скажи мені, з ким ти дружиш, і я скажу тобі, хто ти». З таким же правом можна сказати: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу тобі, хто ти». Ведуча. Давайте, любі друзі, проведемо з вами відкритий мікрофон. Ведуча. Уявіть собі, що ви потрапили на безлюдний острів. Яку книгу ви взяли б з собою? Яка перша книга, яку ви прочитали? Ведучі з мікрофоном ідуть в зал. Діти відповідають Ведучий. Що це за шум? Здається, до нас завітав ще хтось, на таке здатна лише однапідозріла особа. Зустрічайте – Пеппі Довгапанчоха! (Звучить музика) Виходить Пеппі Пеппі: О! Привіт! Впізнаєте мене? Так, звичайно, це я, Пеппі. Живу я на віллі «Хованка» разом із паном Нільсоном. У мене є багато друзів. Ви знаєте хоч когось із них? (Глядачівідповідають). Все вірно – Томміі Аніка. Але є в мене ще одна подружка. Не казкова, а справжня. Познайомились мив бібліотеці. Як тільки я виглядала із книжки, признаюсь вам, є в мене така звичка, то дівчинка завждитам сиділа і читала. А одного разу, це було давно, вона взяла книжку, в якій я живу, і ми з нею подружилися. Її звати Надя. Зустрічайте її! Виходить Надя Надя: Доброгодня усім! Привіт, Пеппі! Я сумувала за тобою та нашими розвагами. Може пограємось? Пеппі: З великим задоволенням!(Стала на руки, потім на ноги) Надя: Ми з Пеппі дуже любимо гратися в «Перевертунчики». Пеппі: Ви не знаєте таку гру? О, це так весело і прикольно!
 10. 10. 9 Надя: «Перевертунчики» – це назва казки або оповідання, або вірша навпаки. Ось, наприклад, казку «Рукавичка» я б назвала навпаки «Шкарпетка». Пеппі: А я казку «Колобок»перевернуі назву її «Квадратик». А ви так вмієте? Надя: Давайте спробуємо. Ми будемо загадувати вам перевертунчики, а ви повинні відгадати назву твору. Хто швидше відгадає, піднімайте руки. Пеппі: «Козаі семеро вовків» - «Вовк та семеро козенят» Надя: «МовчазнийПетро» - «Язиката Хвеська» Пеппі: «Залізна корова» - «Солом`янийбичок Надя: «Мишка в босоніжках» - «Кіт у чоботях»,Шарль Перро. Пеппі: «Ручнікаченята» - «Дикі лебеді», Ганс Крістіан Андерсен. Надя: «Ржавийзамочок» - «Золотийключик», Олексій Толстой Пепі: «Хворий - Ойздоров»- «Лікар Айболить» Пеппі: Ось такі «літературні перевертунчики». Ми ще вміємо пісні перекручувати. Але про це ми поговоримо наступногоразу. Пепі:Молодці! Мені так добрез вами і зовсім не хочеться вас залишати. Пеппі: Бувайте! До нових зустрічей! Ведучий Влада книги безмежна, і ніякі інші носії інформації, комп’ютер не замінять її. Ведуча. Любідіти! Книга вселяє в нас любов до рідної України, повагу до народів, інтерес до культури. Вона навчає рідної мови, розкриває красу поетичного слова, допомагає усвідомлювати його велику силу. Тому бережіть книги: Я – книга, я – товариш твій, Користуватись мноювмій, Я чиста, гарна і приємна. Ти ж, друже, будь зі мною чемний. Погані звички забувай. Мене не рви, не ображай.
 11. 11. 10 І пальці, прошу, тим не слинь, Коли гортаєш сторінки, Я, друже, твій надійний друг Та тільки для чистеньких рук. Ведуча. Ти можеш із другом своїм посваритись, І навіть образившисьтиждень мовчать, А книжка не сердиться, книжкане злиться, Вона лише добратебе буде навчать. Ведуча. Нехай книги супроводжують вас протягом всьогожиття. Наше свято закінчується. Але хочеться пригадати слова видатного українськогопедагогаВ. Сухомлинського:«Людина, для якої книжка в дитинстві стала необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною» «Читають діти – процвітаєУкраїна». Читайте, нехай не буде жодного дня без прочитаної книги. (Звучить пісня про Україну) Завершується свято буктрейлером

×