Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Relationship In Social Media

1,222 views

Published on

Relationship In Social Media

Published in: Business, Technology
 • Be the first to comment

Relationship In Social Media

 1. 1. מילון יחסים ופרגון ברשתות חברתיות ובזירת הבלוגוספרייה , איך אנחנו מייצרים יחסי תן וקח ? זהר אוריין יעוץ אקטיבי שיווק ומיתוג תוכן ספטמבר 2009
 2. 2. בחרתי לכם רשתות חברתיות מובילות ( בארץ ) וערכתי מעין מילון פרגון בכל רשת , מה הם הקודים של כל רשת . בכל אחד מהמקומות יש קודים חברתיים ויש כלים חברתיים לפרגון הדדי , כלים שבסופו של יום יוצרים את מצבור התקשורת ואת היחסים אשר נולדים ברשת . אני מוסיפה גם אינטרפרטציות שונות שלי , וכלים " וירטואליים " שאני הוספתי לכל רשת שיכולים לעזור במשימת ה " יחסים
 3. 3. אני אתחיל מזירה לא טריוויאלית בסצנה הישראלית , זירה שנחשבת מאוד לזירה של " מציאת מקומות עבודה " LinkedIn כמובן , בבסיס אני חושבת שזו טעות גדולה למתג אותה כך , אכן , יש מקום רחב לתפוס את הזירה כזירה איכותית למציאת מקומות עבודה , אבל העובדה הזו נחה על יסוד הרבה יותר עמוק - זו זירת יחסים - כך אגב היא גם ממותגת - LinkedIn relationships matter
 4. 4. בכוונה אני מרחיבה על LinkedIn, הסיבה - היא כה לא מוכרת לרבים מאיתנו . בתוך ההמלצות הנכללות בסקשן הזה יש הרבה מאוד המלצות שיכולות להקיש גם לזירות האחרות , פתחו חוש אסטטיקה , חוש חדשנות וראייה רחבה וחשבו איך אתם יכולים להיות יזמים בזירה ביחסים , בתוכן innovation
 5. 5. LinkedIn כלי חברתי - שאלות / תשובות - עזרו לאנשים בשאלות שלהם גם בפורומים וגם בזירת השאלות המפותחת של LinkedIn בכך תרוויחו גם את הזכות להתמתג כבעלי ידע בתחומכם . כלי חברתי המלצות על אנשים - קשרו בין אנשים שאתם מכירים לאנשים אחרים שיכולים לעזור אחד לשני , זה יגרום להם לבטוח בכם לפעמים הבאות ולהמליץ עליכם בכיף לאחרים . חשוב - אל תעשו את המחווה ממקום של " מתי שהוא יצא לי ", תעשו את זה ממקום של כייף ובביטחון - " מתי שהוא יצא לכם מזה ".
 6. 6. ב LinkedIn יש כלי חברתי חזק - מודל המלצות בכרטיס , תמליצו על אנשים אחרים , תהיו פרו אקטיביים , תעשו את זה לפני שיבקשו מימכם , הרושם שתשאירו עליהם יהיה גדול ויעזור לכם בקשירת קשרים איכותיים - יחסי ציבור טובים לרוב טמונים במערכות יחסים איכותיות .
 7. 7. עוד שימוש - המלצה לספק טוב - כלי חזק שמאפשר לנו לחשוף לחברים שלנו ולמעגל שלנו הראשון והשני מי הם הספקים הטובים בעיננו . תשקיעו בארוחות צהריים ובמפגשים שנוצרים ב LinkedIn גם אם בהתחלה הם נראים לכם סתמיים ושלא יובילו לשום מקום , הקשר הווירטואלי לעולם לא יוכל על הקשר הפיזי - הקשר הפיזי לרוב משרשר המשך תגובה וירטואלית ויש לו כישרון להפוך לויראלי . העברה של פרופיל מאחד לשני כהמלצה - יש ברשת כלי שמאפשר לכם להעביר פרופיל מומלץ , זו דרך נהדרת לפרגן לחברים שלכם .
 8. 8. כשמזמינים אתכם להיות חברים - אל תאשרו סתם  - תגיבו , תהיו אקטיביים , דברו עם הצד השני . כשאתם מזמינים - לבטח ולבטח תגידו למה , גם אם זה מישהו שאתם מכירים זו ההזדמנות שלכם להתייחס אליו . כשאתם פונים למישהו ברעיון לשיתוף פעולה - זכרו , מפת האינטרסים שלו בנוכחות שלו ברשת היא קידום עסקיו , לכן , אם אתם רוצים שיצא לכם משהו מהפניה בואו אליו ממקום אחר לא צפוי , תזמינו אותו לדיאלוג ממפת האינטרסים שלו .
 9. 9. מה עושה יחסים ב Twitter ? יש מספר חוקים לא כתובים שיכולים לייצר Networking בריא ואיכותי עם קהל שאנחנו רוצים לבוא איתו במגע . להלן מילון קצר של חוקים , חוקים הכוללים , יחסים , השבחת תוכן , דיאלוג ועוד ... בעיקרון נכון להשתמש ב Twitter בקיצורי מילים / מספרים בגלל המגבלה של 140 תווים , רצוי להשאיר מקום לאנשים אחרים שיוכלו לעשות לנו RT וכדאי להשתמש במקצר הלינקים : http://bit.ly/ בכלי הזה אנחנו גם יכולים לבדוק כמה פעמים אנשים נחשפו לציוצים שלנו .
 10. 10. חכם ופשוט - להגיב , להגיב לאנשים אחריהם אתם עוקבים , לתת פידבק לתכנים , להגיד בוקר טוב - לתת יחס . חכם ופשוט - 2 לבדוק מי ענה לכם , הגיב לכם , החמיא לכם - ולהגיב בחזרה RT הדרך שלכם לפרגן ולהעביר הלאה לעוקבים אחריכם פוסט מומלץ . DM - direct message כשאתם חושבים שמישהו מציץ נכון , מעניין , אתם יכולים לשלוח לו בפנימי הודעה מפרגנת .
 11. 11. Follow Friday# משחק ענק של הרשת , זו הדרך של כולם לפרגן לחברים ביום שישי . - Favorite אם שמתם משהו במועדפים שלכם תנו לחבר ששמרתם לדעת על כך . הוספת קרדיט לאדם כשאנחנו מחליטים לפרגן על תוכן מעניין - צריך לכלול את שם המשתמש יראו שהגבנו לו והחמאנו לו אחרים יוכלו לראות מי המשתמש עליו אנחנו ממליצים , מעיד עליו ועלינו .
 12. 12. המלצה על חבר ב Twitter - אם הצטרף מישהו מעניין , מישהו שאתם מכירים , תודיעו על כך לעוקבים שלכם . צריך להתייחס אל מי שעוקב אחרינו - עוקבים חדשים , לא תגובה אוטומטית פאסיבית אלא תגובה נקודתית .   במקרים מסוימים אפשר בתגובה לצרף לינק למקורות נוספים , בהם ניתן להכיר אותנו יותר   Blog, LinkedIn, Marker, YouTube - הכול בהתאמה אל מי שעוקב אחרינו . חוק חברתי - רצוי לעקוב אחרי האנשים שעוקבים אחרינו , במקרה של יוזר שהוא יוזר חברה - צריך לבדוק האם יש ליוזר ערך מוסף תכני , בהרבה מקרים יש יוזרים של גופים מסחריים שעובדים מאוד נכון בטוויטר ומספקים ערך מוסף משמעותי .
 13. 13. Facebook Like סימן לעצלנים ( כמוני ) שהתוכן שנרשם מעניין , עדיף זה מכלום :) תגובה - סימן שאנחנו מחשיבים את התוכן שעלה ... מראה לאחרים שיש אינטראקציה סביב התכנים של החברים שלנו - חושף גם למעגל החברים שלנו את התכנים של החבר שלנו . Share אופציה שדומה ל RT בטוויטר , כשמישהו מעלה תכנים ממקום אחר ניתן לשרשר לעמוד שלכם , משרשרת את המידע אל הפרופיל שלכם ובכך חושפת את המידע לכל החברים שלכם - כדאי לזכור לתת קרדיט למי שרשם את התוכן מלכתחילה .
 14. 14. לענות לאנשים שמזמינים אתכם לחברות , זו הזדמנות לקשור קשר אמיתי . להגיד לאנשים שאתם מזמינים אותם למה אתם מזמינים אותם . שלא יחשבו שאתם כאן רק בשביל נפח החברים , אלא גם בשביל היחסים . להתייחס אל פניות במייל - זו זירת דיאלוג , לא רדיו - תאקטבו אותה .
 15. 15. The Marker Cafe טראקבק - כשאנחנו מושכים לינק של חבר ומכניסים אותו בפוסט שלנו ,   דרך שלנו לפרגן ולהגיד שהסתמכנו על תוכן של מישהו אחר להבניית התוכן שלנו . כיכוב - הדרך הטריוויאלית לפרגן בקפה ( אני משתמשת בה המון , מנסה כל יום לפרוק את כמות הכוכבים שלי לכל מי שכתב תוכן מעניין ). דיונים בקהילות - הקהילות לא פורחות כמו הזירה העצמאית , לפחות לא כולן , לפרגן לדיון שעלה , להשתלב בזירה מייצר יחסים של תן וקח ומגדיל את הבולטות שלכם ברשת .
 16. 16. השתלבות בשיחה שאתם יוצרים בפוסט - כבר התאמצתם , כתבתם פוסט מושקע , ענו לכם - תתייחסו בחזרה , זו אגב עוד הזדמנות שלכם להפגין את הכישורים החברתיים שלכם ולבטח הזדמנות להראות שוב את הידע שלכם . השתלבות בבלוגים של אחרים - אל תפעלו רק באזורים שאתם מפתחים , תנו פידבק לאחרים , תראו שהייתם בבית שלהם , השאירו תגובה .
 17. 17. שרשור פניות לא רלוונטיות אליכם אל מישהו אחר שאתם מכירים - במידה ופונים אליכם בהצעות שאינן רלוונטיות אליכם , עשו חיבורים לאנשים שאתם מכירים . בניית פוסט המשך לפוסט מומלץ עם קישור והמלצה - הרחבה של רעיון הטראקבק , אם קראתם פוסט מעניין שנתן לכם רעיון לעוד תמשיכו את הפוסט בזירה שלכם בלי לשכוח כמובן לתת המלצה ופרגון לפוסט / דיון המקורי . RSS אם למישהו יש תכנים מעניינים באופן קבוע , פרגנו לו בפרגון ענק , הכניסו לינק פעיל שיעדכן אתכם יום יום בעשייה שלו לכרטיס שלכם .
 18. 18. YouTube   פליליסט  - להכניס סרטים מומלצים לפליליסט שלכם זה Cool לגמרי . כיכוב - לככב סרטים , מעלה את הרייטינג של החומר שהעלו . להגיב - לתת חוות דעת על התוכן - אותו כנ " ל . שרשור למקומות אחרים - הטריוויאלי - לשרשר , אבל , להשאיר סימן , תגובה ששרשרנו , תנו קרדיט גם אם אם לא חייבים . Share Channel אופציה שמאפשרת לכם לשלוח לאחרים ערוצי Broadcasting מעניינים ב YouTube
 19. 19. המלצה גורפת בין זירה לזירה , תמליצו על תכנים שונים בין זירה לזירה , לדוגמא - אם מישהו במעגל החברים שלכם כותב פוסט מעניין במרקר קפה , אתם תמיד יכולים לקדם אותו למעגל החברים שלכם ב Twitter / Facebook... תעדכנו את החברים שלכם שקידמתם אותם , זה יעשה להם טוב :) יש מספר המלצות שהן בגדר המלצות כלליות , תפעילו שיקול דעת ותפעלו בהתאם לתחושת הבטן , להיות שם בשביל השני זה אולי קצת יותר קשה מסתם לשדר , אבל עם הזמן זה בהחלט מחזיר את ההשקעה ...
 20. 20. כן , כן , יחסים זו עבודה קשה , אם אנחנו רוצים שיצא לנו משהו מכל ההתנהלות הזו ברשת כדאי שנזכור שגם זוגיות לא מחזיקה במשך שנים במקרה , צריך " לעבוד בזה " לתת יחס להשקיע , להיות פרו אקטיביים ובמיוחד צריך - להקשיב ! לא צריך לעשות את הכול ולהספיק את הכול ביום אחד , אבל , צריך כן להתרגל לייצר חשיבה המשכית והלך רוח של פרגון , אם נרצה שיצא לנו משהו ברמת היחסים , הן הפרטיים והן העסקיים ברשת , אופס , מזכיר לי משהו - המממ ..   ממש כמו בחיים האמיתיים .....
 21. 21. עלי , בעלת עסק לייעוץ אקטיבי בתקשורת שיווקית תהליכים , אסטרטגיה , תוכניות לפיתוח ותוכנית ליישום . הכרות והבנה בשיווק ופרסום , בעולם התקשורת ובעולם האינטרנט והמדיה החברתית . מלמדת את התחום , כמו כן , מעבירה בהזמנה , הרצאות וסדנאות בנושא שיווק , מדיה חברתית , חשיבה יצירתית תקשורת שיווקית . אנשים שאשמח להכיר אשמח להכיר ולייצר קשרים עסקיים . אשמח שתצטרפו ל twitter שלי http://twitter.com/zoharu [email_address]

×