Relationship In Social Media

1,175 views

Published on

Relationship In Social Media

Published in: Business, Technology
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
1,175
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
339
Actions
Shares
0
Downloads
20
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Relationship In Social Media

 1. 1. מילון יחסים ופרגון ברשתות חברתיות ובזירת הבלוגוספרייה , איך אנחנו מייצרים יחסי תן וקח ? זהר אוריין יעוץ אקטיבי שיווק ומיתוג תוכן ספטמבר 2009
 2. 2. בחרתי לכם רשתות חברתיות מובילות ( בארץ ) וערכתי מעין מילון פרגון בכל רשת , מה הם הקודים של כל רשת . בכל אחד מהמקומות יש קודים חברתיים ויש כלים חברתיים לפרגון הדדי , כלים שבסופו של יום יוצרים את מצבור התקשורת ואת היחסים אשר נולדים ברשת . אני מוסיפה גם אינטרפרטציות שונות שלי , וכלים " וירטואליים " שאני הוספתי לכל רשת שיכולים לעזור במשימת ה " יחסים
 3. 3. אני אתחיל מזירה לא טריוויאלית בסצנה הישראלית , זירה שנחשבת מאוד לזירה של " מציאת מקומות עבודה " LinkedIn כמובן , בבסיס אני חושבת שזו טעות גדולה למתג אותה כך , אכן , יש מקום רחב לתפוס את הזירה כזירה איכותית למציאת מקומות עבודה , אבל העובדה הזו נחה על יסוד הרבה יותר עמוק - זו זירת יחסים - כך אגב היא גם ממותגת - LinkedIn relationships matter
 4. 4. בכוונה אני מרחיבה על LinkedIn, הסיבה - היא כה לא מוכרת לרבים מאיתנו . בתוך ההמלצות הנכללות בסקשן הזה יש הרבה מאוד המלצות שיכולות להקיש גם לזירות האחרות , פתחו חוש אסטטיקה , חוש חדשנות וראייה רחבה וחשבו איך אתם יכולים להיות יזמים בזירה ביחסים , בתוכן innovation
 5. 5. LinkedIn כלי חברתי - שאלות / תשובות - עזרו לאנשים בשאלות שלהם גם בפורומים וגם בזירת השאלות המפותחת של LinkedIn בכך תרוויחו גם את הזכות להתמתג כבעלי ידע בתחומכם . כלי חברתי המלצות על אנשים - קשרו בין אנשים שאתם מכירים לאנשים אחרים שיכולים לעזור אחד לשני , זה יגרום להם לבטוח בכם לפעמים הבאות ולהמליץ עליכם בכיף לאחרים . חשוב - אל תעשו את המחווה ממקום של " מתי שהוא יצא לי ", תעשו את זה ממקום של כייף ובביטחון - " מתי שהוא יצא לכם מזה ".
 6. 6. ב LinkedIn יש כלי חברתי חזק - מודל המלצות בכרטיס , תמליצו על אנשים אחרים , תהיו פרו אקטיביים , תעשו את זה לפני שיבקשו מימכם , הרושם שתשאירו עליהם יהיה גדול ויעזור לכם בקשירת קשרים איכותיים - יחסי ציבור טובים לרוב טמונים במערכות יחסים איכותיות .
 7. 7. עוד שימוש - המלצה לספק טוב - כלי חזק שמאפשר לנו לחשוף לחברים שלנו ולמעגל שלנו הראשון והשני מי הם הספקים הטובים בעיננו . תשקיעו בארוחות צהריים ובמפגשים שנוצרים ב LinkedIn גם אם בהתחלה הם נראים לכם סתמיים ושלא יובילו לשום מקום , הקשר הווירטואלי לעולם לא יוכל על הקשר הפיזי - הקשר הפיזי לרוב משרשר המשך תגובה וירטואלית ויש לו כישרון להפוך לויראלי . העברה של פרופיל מאחד לשני כהמלצה - יש ברשת כלי שמאפשר לכם להעביר פרופיל מומלץ , זו דרך נהדרת לפרגן לחברים שלכם .
 8. 8. כשמזמינים אתכם להיות חברים - אל תאשרו סתם  - תגיבו , תהיו אקטיביים , דברו עם הצד השני . כשאתם מזמינים - לבטח ולבטח תגידו למה , גם אם זה מישהו שאתם מכירים זו ההזדמנות שלכם להתייחס אליו . כשאתם פונים למישהו ברעיון לשיתוף פעולה - זכרו , מפת האינטרסים שלו בנוכחות שלו ברשת היא קידום עסקיו , לכן , אם אתם רוצים שיצא לכם משהו מהפניה בואו אליו ממקום אחר לא צפוי , תזמינו אותו לדיאלוג ממפת האינטרסים שלו .
 9. 9. מה עושה יחסים ב Twitter ? יש מספר חוקים לא כתובים שיכולים לייצר Networking בריא ואיכותי עם קהל שאנחנו רוצים לבוא איתו במגע . להלן מילון קצר של חוקים , חוקים הכוללים , יחסים , השבחת תוכן , דיאלוג ועוד ... בעיקרון נכון להשתמש ב Twitter בקיצורי מילים / מספרים בגלל המגבלה של 140 תווים , רצוי להשאיר מקום לאנשים אחרים שיוכלו לעשות לנו RT וכדאי להשתמש במקצר הלינקים : http://bit.ly/ בכלי הזה אנחנו גם יכולים לבדוק כמה פעמים אנשים נחשפו לציוצים שלנו .
 10. 10. חכם ופשוט - להגיב , להגיב לאנשים אחריהם אתם עוקבים , לתת פידבק לתכנים , להגיד בוקר טוב - לתת יחס . חכם ופשוט - 2 לבדוק מי ענה לכם , הגיב לכם , החמיא לכם - ולהגיב בחזרה RT הדרך שלכם לפרגן ולהעביר הלאה לעוקבים אחריכם פוסט מומלץ . DM - direct message כשאתם חושבים שמישהו מציץ נכון , מעניין , אתם יכולים לשלוח לו בפנימי הודעה מפרגנת .
 11. 11. Follow Friday# משחק ענק של הרשת , זו הדרך של כולם לפרגן לחברים ביום שישי . - Favorite אם שמתם משהו במועדפים שלכם תנו לחבר ששמרתם לדעת על כך . הוספת קרדיט לאדם כשאנחנו מחליטים לפרגן על תוכן מעניין - צריך לכלול את שם המשתמש יראו שהגבנו לו והחמאנו לו אחרים יוכלו לראות מי המשתמש עליו אנחנו ממליצים , מעיד עליו ועלינו .
 12. 12. המלצה על חבר ב Twitter - אם הצטרף מישהו מעניין , מישהו שאתם מכירים , תודיעו על כך לעוקבים שלכם . צריך להתייחס אל מי שעוקב אחרינו - עוקבים חדשים , לא תגובה אוטומטית פאסיבית אלא תגובה נקודתית .   במקרים מסוימים אפשר בתגובה לצרף לינק למקורות נוספים , בהם ניתן להכיר אותנו יותר   Blog, LinkedIn, Marker, YouTube - הכול בהתאמה אל מי שעוקב אחרינו . חוק חברתי - רצוי לעקוב אחרי האנשים שעוקבים אחרינו , במקרה של יוזר שהוא יוזר חברה - צריך לבדוק האם יש ליוזר ערך מוסף תכני , בהרבה מקרים יש יוזרים של גופים מסחריים שעובדים מאוד נכון בטוויטר ומספקים ערך מוסף משמעותי .
 13. 13. Facebook Like סימן לעצלנים ( כמוני ) שהתוכן שנרשם מעניין , עדיף זה מכלום :) תגובה - סימן שאנחנו מחשיבים את התוכן שעלה ... מראה לאחרים שיש אינטראקציה סביב התכנים של החברים שלנו - חושף גם למעגל החברים שלנו את התכנים של החבר שלנו . Share אופציה שדומה ל RT בטוויטר , כשמישהו מעלה תכנים ממקום אחר ניתן לשרשר לעמוד שלכם , משרשרת את המידע אל הפרופיל שלכם ובכך חושפת את המידע לכל החברים שלכם - כדאי לזכור לתת קרדיט למי שרשם את התוכן מלכתחילה .
 14. 14. לענות לאנשים שמזמינים אתכם לחברות , זו הזדמנות לקשור קשר אמיתי . להגיד לאנשים שאתם מזמינים אותם למה אתם מזמינים אותם . שלא יחשבו שאתם כאן רק בשביל נפח החברים , אלא גם בשביל היחסים . להתייחס אל פניות במייל - זו זירת דיאלוג , לא רדיו - תאקטבו אותה .
 15. 15. The Marker Cafe טראקבק - כשאנחנו מושכים לינק של חבר ומכניסים אותו בפוסט שלנו ,   דרך שלנו לפרגן ולהגיד שהסתמכנו על תוכן של מישהו אחר להבניית התוכן שלנו . כיכוב - הדרך הטריוויאלית לפרגן בקפה ( אני משתמשת בה המון , מנסה כל יום לפרוק את כמות הכוכבים שלי לכל מי שכתב תוכן מעניין ). דיונים בקהילות - הקהילות לא פורחות כמו הזירה העצמאית , לפחות לא כולן , לפרגן לדיון שעלה , להשתלב בזירה מייצר יחסים של תן וקח ומגדיל את הבולטות שלכם ברשת .
 16. 16. השתלבות בשיחה שאתם יוצרים בפוסט - כבר התאמצתם , כתבתם פוסט מושקע , ענו לכם - תתייחסו בחזרה , זו אגב עוד הזדמנות שלכם להפגין את הכישורים החברתיים שלכם ולבטח הזדמנות להראות שוב את הידע שלכם . השתלבות בבלוגים של אחרים - אל תפעלו רק באזורים שאתם מפתחים , תנו פידבק לאחרים , תראו שהייתם בבית שלהם , השאירו תגובה .
 17. 17. שרשור פניות לא רלוונטיות אליכם אל מישהו אחר שאתם מכירים - במידה ופונים אליכם בהצעות שאינן רלוונטיות אליכם , עשו חיבורים לאנשים שאתם מכירים . בניית פוסט המשך לפוסט מומלץ עם קישור והמלצה - הרחבה של רעיון הטראקבק , אם קראתם פוסט מעניין שנתן לכם רעיון לעוד תמשיכו את הפוסט בזירה שלכם בלי לשכוח כמובן לתת המלצה ופרגון לפוסט / דיון המקורי . RSS אם למישהו יש תכנים מעניינים באופן קבוע , פרגנו לו בפרגון ענק , הכניסו לינק פעיל שיעדכן אתכם יום יום בעשייה שלו לכרטיס שלכם .
 18. 18. YouTube   פליליסט  - להכניס סרטים מומלצים לפליליסט שלכם זה Cool לגמרי . כיכוב - לככב סרטים , מעלה את הרייטינג של החומר שהעלו . להגיב - לתת חוות דעת על התוכן - אותו כנ " ל . שרשור למקומות אחרים - הטריוויאלי - לשרשר , אבל , להשאיר סימן , תגובה ששרשרנו , תנו קרדיט גם אם אם לא חייבים . Share Channel אופציה שמאפשרת לכם לשלוח לאחרים ערוצי Broadcasting מעניינים ב YouTube
 19. 19. המלצה גורפת בין זירה לזירה , תמליצו על תכנים שונים בין זירה לזירה , לדוגמא - אם מישהו במעגל החברים שלכם כותב פוסט מעניין במרקר קפה , אתם תמיד יכולים לקדם אותו למעגל החברים שלכם ב Twitter / Facebook... תעדכנו את החברים שלכם שקידמתם אותם , זה יעשה להם טוב :) יש מספר המלצות שהן בגדר המלצות כלליות , תפעילו שיקול דעת ותפעלו בהתאם לתחושת הבטן , להיות שם בשביל השני זה אולי קצת יותר קשה מסתם לשדר , אבל עם הזמן זה בהחלט מחזיר את ההשקעה ...
 20. 20. כן , כן , יחסים זו עבודה קשה , אם אנחנו רוצים שיצא לנו משהו מכל ההתנהלות הזו ברשת כדאי שנזכור שגם זוגיות לא מחזיקה במשך שנים במקרה , צריך " לעבוד בזה " לתת יחס להשקיע , להיות פרו אקטיביים ובמיוחד צריך - להקשיב ! לא צריך לעשות את הכול ולהספיק את הכול ביום אחד , אבל , צריך כן להתרגל לייצר חשיבה המשכית והלך רוח של פרגון , אם נרצה שיצא לנו משהו ברמת היחסים , הן הפרטיים והן העסקיים ברשת , אופס , מזכיר לי משהו - המממ ..   ממש כמו בחיים האמיתיים .....
 21. 21. עלי , בעלת עסק לייעוץ אקטיבי בתקשורת שיווקית תהליכים , אסטרטגיה , תוכניות לפיתוח ותוכנית ליישום . הכרות והבנה בשיווק ופרסום , בעולם התקשורת ובעולם האינטרנט והמדיה החברתית . מלמדת את התחום , כמו כן , מעבירה בהזמנה , הרצאות וסדנאות בנושא שיווק , מדיה חברתית , חשיבה יצירתית תקשורת שיווקית . אנשים שאשמח להכיר אשמח להכיר ולייצר קשרים עסקיים . אשמח שתצטרפו ל twitter שלי http://twitter.com/zoharu [email_address]

×