Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Słodka portugalia

 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Słodka portugalia

 1. 1. Słodka Portugalia
 2. 2. Od zawsze lubię gotować a raczej przygotowywać różnesłodkości. Od małego pomagałam mojej mamie ugniatać,wałkować, miksować i dzięki czemu wiele się od niejnauczyłam. Później studiowałam tysiące książek kucharskich istron internetowych. Spędziłam godziny na oglądaniuprogramów kulinarnych. Przypaliłam setki ciast, dziesiątkimoich biszkoptów opadło i wiele moich placków składało sięgłównie z zakalca. Godziny ćwiczeń przyniosły jednak efekt-od pewnego czasu to ja jestem głównym cukiernikiem w domu:)
 3. 3. W roku 2009 zaczęłam studiować FilologięIberyjską. Dzięki temu poznałam i pokochałamPortugalię. W lecie 2010 r. Pojechałam doLizbony i Porto, gdzie miałam szansęspróbować lokalnych przysmaków. Chciałabymnauczyć się ich przygotowywania odspecjalistów. Dlatego właśnie ubiegam się oStypendium. Chcę wyjechać do Portugalii ipoznać tajniki tamtejszej kuchni!
 4. 4. A oto niektóre z moich wyrobów...
 5. 5. ciasto „świerszcz”
 6. 6. tarta dyniowa ze słodką śmietanąi cynamonowymi gwiazdkami
 7. 7. amerykańskie naleśniki
 8. 8. tarta makowa z wiśniowymi ciasteczkami
 9. 9. sernik nowojorski z polewą kajmakowąi orzechami laskowymi
 10. 10. Wierzę, że aby osiągnąć sukces zawodowy,należy robić to, co się lubi. Dlatego chcęwykorzystać moją wiedzę zdobytą podczasstudiów ekonomicznych oraz pasję doPortugalii i słodyczy i otworzyć pierwszą wPolsce cukiernię serwującą portugalskiesmakołyki.Dziękuję za Wasze głosy i już teraz zapraszamdo mojej cukierni na prawdziwe...
 11. 11. ...pastéis de nata, których wykonania mam nadziejęsię nauczyć na warsztacie sfinansowanym przezStypendium.

×