Karjeras izglitiba

2,624 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
2,624
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2,263
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Karjeras izglitiba

 1. 1. Karjeras izglītība Kas ir karjera? Karjeras izglītība Karjeras nozīmīgums cilvēka attīstībā Motivācija Karjeras izglītība realizācija skolā Metodiskie materiāli Foto arhīvs Majoru vidusskola
 2. 2. Kas ir karjera? Sarunvalodā „karjera” nozīmē arvien augstāka un augstāka stāvokļa sasniegšanu profesionālajā, zinātniskajā vai militārajā ziņā. Tā asociējas arī ar profesionālā darba gaitām, veiksmīgu karjeras virzību kādā darbā (darbavietā), organizācijā vai profesionāļu apvienībā. Karjera ir „...process visas dzīves garumā, kas attīsta ar darbu saistītu attieksmi, vērtības, prasmes, spējas, intereses, rakstura īpašības un zināšanas”. Tātad var teikt, ka karjera ir profesionālās attīstības ceļš cilvēka profesionālajā darbībā. (Super 1993., 107. lpp.) „Izvēloties profesiju, cilvēks patiesībā izvēlas pašrealizācijas veidu.” (Super & Super 2001.)
 3. 3. Karjeras izglītība - plānots pasākumu, kursu un programmu nodrošinājums izglītības iestādēs, lai mācītu un palīdzētu izglītojamajiem apgūt un attīstīt prasmes savu interešu, spēju un iespēju samērošanā, savu karjeras mērķu izvirzīšanā un karjeras vadīšanā un sniegtu zināšanas un izpratni par darba pasauli, tās saikni ar izglītību, par karjeras plānošanu un attīstīšanu visa mūža garumā. Karjeras izglītība ir veids, kā palīdzēt izglītojamiem attīstīt savas zināšanas, izpratni un prasmes, kas nepieciešamas, lai pieņemtu apzinātus lēmumus, plānotu un mērķtiecīgi veidotu savas karjeras izaugsmi.
 4. 4. Karjeras nozīmīgums cilvēka attīstībā Karjera ir viens no galvenajiem elementiem, kas nosaka cilvēka dzīves kvalitāti. Veiksmīga karjera dod cilvēkam iespēju īstenot viņa/viņas spējas un intereses personīgajā, profesionālajā un sociālajā ziņā. Veiksmīga karjera tiek uztverta kā konsekventa lomu secība cilvēka mūža garumā. Mūsdienīga koncepcija par karjeru vienlaikus ietver arī personīgo brīvību, pašizziņu un cilvēka personīgo izpratni par veiksmi. Tādējādi viens no veiksmīgas karjeras nosacījumiem ir līdzsvars starp darbu, ģimeni un brīvo laiku. Hall (1976.)
 5. 5. Motivācijas jēdziens Motivācija jāsaprot kā indivīda gatavība veikt noteiktu darbību; to nosaka vajadzība – fizisku un fizioloģisku procesu kopums, kas ir cilvēka uzvedības un tās pārmaiņu pamatā. Motivācijas procesi virza indivīda uzvedību, lai sasniegtu noteiktu, indivīdam būtisku stāvokli. Tie vada uzvedību tā, lai sasniegtu vēlamos rezultātus. Ja indivīds apzinās darbības rezultātu, šo rezultātu sauc par mērķi. Motivācijas procesu veido individuālu motīvu kopums. Pieredze, kas rosina indivīdu darboties, attur viņu no darbības vai traucē tās izpildi.
 6. 6. Karjeras izglītība Majoru vidusskolā Klašu audzinātāju MK Skolas audzināšanas darba plānošana Skolēnu izpētes plānošana un veikšana Dažādu mācību iestāžu prezentācijasSadarbības veidošana ar dažādām valsts un nevalstiskām iestādēm Skolēnu padome Ārpusstundu un ārpusskolas pasākumi Skolēnu padome Izglītojoši pasākumi kultūras pasākumi sporta pasākumi izklaides pasākumi
 7. 7. Majoru vidusskola SKOLAS PASĀKUMI KLASES PASĀKUMI ĀRPUS- SKOLAS PASĀKUMI tikšanās ar skolas absolventiemMācību priekšmetu nedēļas tikšanās ar dažādu izglītības iestāžu pārstāvjiem Atbalsta personāla grupu nodarbības un individuālās konsultācijastematiskie konkursi un pasākumi 9., 12.klašu skolēnu izpēte un informēšana Tematiskās klases stundas „Karjeras izvēle” projektu nedēļa par karjeras izvēli ZPD izstrāde klases ekskursijas uz iestādēm un uzņēmumiem skolēnu portfolio veidošana tematiskie klases vakari, konkursi, pasākumi „Ēnu dienas” izstāde „Skola”, izglītības iestāžu atvērtu durvju un informācijas dienas NVA Jūrmalas filiāles Karjeras pakalpojumu kabineta piedāvātās aktivitātes.
 8. 8. Karjeras izglītības loma jauniešu nākamās izglītības un profesijas izvēlē http://izm.izm.gov.lv/upload_file/Izglitiba/Profesionala_izglitiba/forumi_20 10/9_Kitija_Cipane_KK%5B1%5D.pdf
 9. 9. Karjeras izglītība skola http://www.viaa.gov.lv/files/news/727/karjer as_izgliitiiba_skolaa_2010.pdf
 10. 10. Mans bērns izvēlas karjeru. http://www.viaa.gov.lv/files/news/727/mans_ berns_izvelas_karjeru_web.pdf Grāmata „Mans bērns izvēlas karjeru” palīdzēs vecākiem aktīvāk līdzdarboties savu bērnu profesionālās karjeras plānošanā. Grāmata ir domāta vecākiem, kuri vēlas labāk izprast savu atvašu vecumposmu īpatnības un veiksmīgāk piedalīties viņu karjeras plānošanā.
 11. 11. Euroguidance
 12. 12. Karjeras izglītība – individuāls ceļš http://www.e-klase.lv/static/dynamic_pdfs/karjeras-izglitiba- individuals-cels.pdf?v=1a290
 13. 13. Militārās karjeras iespējas
 14. 14. Militārās karjeras iespējas
 15. 15. Karjeras iespējas - glābēji, policija.

×