Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Зарубіжні письменники і Україна

7,718 views

Published on

 • Be the first to comment

Зарубіжні письменники і Україна

 1. 1. Зарубіжніписьменники і Україна Підготувала: Грабенко М.О., учениця 9-А класу Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки Гадяцької районної ради Полтавської області Учитель: Бутко В.В. Гадяч - 2013
 2. 2. Онор де БальзакІторія кохання великогофранцузького письменника Онора деБальзака і польської графині ЕвеліниГанської, розгорталася переважно натериторії України.Окрім Верхівні, маєтку Ганської,він кілька разів був у Бердичеві., Онор де БальзакКиєві. Україна вразила його своїмиполями і родючою землею.«…Це пустеля, царство хлібів, цімовчазні прерії Купера, — захопленозазначав він. Евеліна Ганська
 3. 3. М.БулгаковМ.Булгаков перебував під значним впливом творчості полтавця Миколи Гоголя та філософа Григорія Сковороди. Київ займав особливе місце в житті татворчості письменника. Про це він сказав у ліричному нарисі «Київ-місто».«Ах, які зірки в Україні. От майже сім років живу в Москві, а все ж таки тягне мене набатьківщину. Серце щемить, хочеться іноді болісно в поїзд… і туди. Знову побачити яри, занесені снігом, Дніпро… Немає красивішого міста на світі, ніж Київ», — скаже в оповіданні «Я убив» доктор Яшвін, у якому легко згадати автора
 4. 4. І. Купрін  За час свого пятилітнього перебування в Україні, з 1894 року, він друкувався в газетах «Киянин», «Київське слово», «Волинь» (Житомир), «Одеські новини». Написані для київських газет нариси склали цикл «Київські типи», що викликають інтерес і донині.  Найбільш цікавою та плідною для молодого письменника стала поїздка по Донецькому вугільному басейну навесні 1896. Цікавлячись становищем робітників і прагнучи наблизитися до заводського середовища, він влаштувався комірником на один із заводів Російсько-бельгійського товариства.
 5. 5. П. МерімеПроспер Меріме виявляв великий інтерес до визвольної війниукраїнського народу, займаючись головним чином історієюзапорозького козацтва, а також її популяризацією в провіднихфранцузьких періодиках — «Revue des Deux Mondes» («Огляд двохсвітів»), «Moniteur universel» («Всесвітній порадник») тощо.Називав українських козаків«історичним народом», а ЗапорозькуСіч — «республікою запорожців». Аби підкреслити пріоритет своїхукраїнознавчих уподобань, іменував себе «козаком».
 6. 6. А. Міцкевич"Країна розкоші прослалась наді мною,вгорі – блакить ясна, тут – лиця чарівні",– писав про Україну видатний польськийпоет Адам Міцкевич, Понад 9 місяців А.Міцкевич перебував на Україні. 25 січня1825 року він виїжджає з Петербурга умісто Одесу На шляху до Одеси поетзупинився в Києві. "Я здоровий. Їду зпівночі на другий кінець Європи в добромунастрої. Природа України полонилаМіцкевича,нагадувала про рідний край.Влітку 1825 року Адам Міцкевичподорожує Кримом, бачить "Схід вмініатюрі". Результатом перебування уКриму став цикл "Кримські сонети",якийспіввітчизник Міцкевича М. Мохнацькийназвав "новим поетичним відкриттям".
 7. 7. Райнер Марія Рільке Двічі Рільке побував в Україні. Першаподорож у 1899 році розбудила в поетаінтерес до історії Київської Русі, а такождо козацької доби. Рільке був глибоковражений Софійським собором і Києво-Печерською Лаврою. Другу подорож вУкраїну Рільке здійснив у 1900 році. Йогомаршрут пролягав від Києва доКременчука, Полтави, Харкова, і тойшлях українськими степами глибокозапав у поетову душу.Результатом цих подорожей сталонаписання твору «Казки про улюбленогоБога», одна з новел якого називається«Пісня про Правду».Так австрійський поет і письменникРільке відкрив Європі надзвичайну країнуУкраїну з її героїчною історією,сильними людьми і своєріднимнаціональним колоритом.
 8. 8. П. Чехов«Україна дорога і близька моєму серцю. Ялюблю її літературу, музику і прекраснупісню, сповнену чарівної мелодії. Я люблюукраїнський народ, який дав світовітакого титана, як Тарас Шевченко», —писав А. Чехов Агатангелу Кримському.Батько письменника — Павло Чехов живу селі Вовча Балка на Харківщині. Йогоматірю була Єфросинія Шемко. Бабусяписьменника, в якої він часто гостював,розмовляла українською мовою. Звідси утворах А.Чехова так багато українізмів.Залюбки вживав Чехов також українськіприказки, прислівя в своїх листах.Україна постала в оповіданняхписьменника «Степ», «Щастя», «Печеніг»,«У рідному кутку», «На шляху». В планахписьменника було поселитися в Україні.Антон Чехов: «У моїх жилах течеукраїнська кров».
 9. 9. Дякую за увагу!
 10. 10. Використана література •http://www.slideshare.net/ssuser68ee70/ss-7539149 •http://allref.com.ua/skachaty/Pozaklasniiy_zahid_zarubijno yi_literaturi/ •http://www.zavantag.com/docs/930/index-44823-1.html •http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE %D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%80_%D0%9C %D0%B5%D1%80%D1%96%D0%BC%D0%B5Волкова Виолетта Евгеньевна, учитель начальных классов МАОУ лицей №21, г. Иваново

×