L-Imperattiv  ifisser
Jista’ jkun fit- tieni persuna    Singular
Ilgħab
Jista’ jkun fit-tieni persuna  Plural
Ilagħbu.
Agħti l-Imperattiv tal-     verb ħareġ. Oħroġ              Oħorġu
Agħti l-Imperattiv tal-     verb ħasel. Aħsel               Aħslu
Agħżel         Agħżlu
Agħti l-Imperattiv fis- Singular u fil-Plural
Agħti l-Imperattiv fis-Singular u fil-Plural.
Agħti l-ImperattivSingular u Plural.
Ilqa’        Ilqgħu
ħares        ħarsu
X’imperattiv tagħti?
X’Imperattiv tagħti?
Agħti l-Imperattiv ta’ dawn il-verbi fis-Singular u fil-Plural
kiteb   rike    żifen         bdifen   sera   qara          qdaħal   tela   qale         q      b
L imperattiv
L imperattiv
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

L imperattiv

1,572 views

Published on

0 Comments
3 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
1,572
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
62
Comments
0
Likes
3
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

L imperattiv

  1. 1. L-Imperattiv ifisser
  2. 2. Jista’ jkun fit- tieni persuna Singular
  3. 3. Ilgħab
  4. 4. Jista’ jkun fit-tieni persuna Plural
  5. 5. Ilagħbu.
  6. 6. Agħti l-Imperattiv tal- verb ħareġ. Oħroġ Oħorġu
  7. 7. Agħti l-Imperattiv tal- verb ħasel. Aħsel Aħslu
  8. 8. Agħżel Agħżlu
  9. 9. Agħti l-Imperattiv fis- Singular u fil-Plural
  10. 10. Agħti l-Imperattiv fis-Singular u fil-Plural.
  11. 11. Agħti l-ImperattivSingular u Plural.
  12. 12. Ilqa’ Ilqgħu
  13. 13. ħares ħarsu
  14. 14. X’imperattiv tagħti?
  15. 15. X’Imperattiv tagħti?
  16. 16. Agħti l-Imperattiv ta’ dawn il-verbi fis-Singular u fil-Plural
  17. 17. kiteb rike żifen bdifen sera qara qdaħal tela qale q b

×