Кінопремія - кінематографічна
нагорода; може вручатися в декількох
номінаціях. На відміну від
кінофестивалю, кінопремія не...
«Золотий глобус» (англ. Golden Globe) — американська кінопремія,
присуджується Голлівудською асоціацією іноземної преси з ...
Перше офіційне вручення Золотого глобуса відбулося у 1944 р. на кіностудії 20th
Century Fox. Після цього, премія стала щор...
«Сатурн» (англ. «Saturn Award») — американська кінопремія, що
вручається Академією наукової фантастики, фентезі і фільмів
...
Британська академія телебачення і кіномистецтва (англ.
The British Academy of Film and Television Arts (BAFTA),
БАФТА) — б...
Британську академію телебачення і кіномистецтва було створено 16 квітня 1947 року на чолі з
Девідом Ліном. Від часу створе...
Штаб-кваритира Академії міститься на Пікаділлі у Лондоні, також
діють філії у Шотландії (BAFTA Scotland), Уельсі (BAFTA Cy...
Кінонагороди MTV (англ. MTV Movie Awards) — щорічна телевізійна
нагорода на MTV (музичному телебаченні) за досягнення в
кі...


Перша принципова відмінність даної
церемонії від інших, полягає в тому,
що можливість віддати свої голоси за
улюблений ...
«Оскар» — найпрестижніша нагорода
в кінематографі США та щорічний приз
із багатьма номінаціями. Вручається з
1929 року Аме...
Сам приз — позолочена статуетка,
знана з 1939 як «Оскар».
Перше вручення премії «Оскар» відбулося 16 травня
1929 року в готелі «Roosevelt» в Голівуді.
До 1953 року нагородження тра...
Статуетка
Художній директор компанії MGM Седрік Гіббонс та
скульптор Джордж Стенлі створили в якості нагороди
скульптуру у...
Першу нагороду Академії вручено тоді, коли кінематограф тільки почав озвучуватись —
16 травня 1929 року. Церемонія відбула...
Необхідність у спеціальних нагородах, окрім звичайних, була очевидна з самого початку. Двома з
них у 1928-1929 рр. були на...
В історії церемоній нагородження
Академією кіномистецтва США було лише 3
випадки, коли розклад церемоній був
порушений. Пе...
Рекорд за кількість номінацій належить компанії Волта Діснея
(англ. Walt Disney) — 64 рази, ця ж компанія є лідером по
кіл...
Режисер Альфред Хічкок (англ. Alfred Hitchcock)
номінувався 5 разів в категорії «Найкращий режисер»,
але не отримав жодної...
Наймолодшою володаркою «Оскара» стала Тетум О'Ніл (англ. Tatum
O'Neal), у віці 10 років та 148 днів яка отримала приз як «...
Найбільше номінацій на «Оскар»
отримували фільми «Все про Єву» (1950) і
«Титанік» (1997) - номінувалися на 14
«Оскарів». Д...
З акторів

на «Оскар» номінувався найчастіше Джек
Ніколсон - в цілому 12 разів (8 разів за головні ролі і 4 за
ролі другог...
З нині живучих людей найбільшою кількістю «Оскарів»
володіє композитор Алан Менкен, який завоював 8
статуеток (номінувався...
83-тя церемонія вручення премії «Оскар» за заслуги в області
кінематографа у 2010 році відбулася 27 лютого 2011 року в
теа...
84-а церемонія нагородження премії «Оскар» за заслуги в
галузі кінематографу за 2011 рік. Номінанти, в 24-х
категоріях, бу...
Кінопремії
Кінопремії
Кінопремії
Кінопремії
Кінопремії
Кінопремії
Кінопремії
Кінопремії
Кінопремії
Кінопремії
Кінопремії
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Кінопремії

590 views

Published on

Published in: Social Media
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
590
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
5
Actions
Shares
0
Downloads
11
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Кінопремії

 1. 1. Кінопремія - кінематографічна нагорода; може вручатися в декількох номінаціях. На відміну від кінофестивалю, кінопремія не супроводжується публічним показом конкурсних фільмів. Кінопремія зазвичай присуджується за результатами таємного голосування експертів - рідше за результатами обговорення журі.
 2. 2. «Золотий глобус» (англ. Golden Globe) — американська кінопремія, присуджується Голлівудською асоціацією іноземної преси з 1944 року за кіно- і телефільми. Присудження «Золотого глобусу» розпочинає сезон різних нагород кіно і телеіндустрії, який звичайно завершується церемонією нагороди «Оскара». За традицією нагородження відбувається після голосування за участю 86 провідних журналістів, які спеціалізуються та тематиці Голлівуду. Зараз «Золотий глобус» — одна з найпочесніших нагород американської кіноіндустрії.
 3. 3. Перше офіційне вручення Золотого глобуса відбулося у 1944 р. на кіностудії 20th Century Fox. Після цього, премія стала щорічною, церемонія нагородження нею протягом наступних десятиліть відбувалася в різних місцях країни. Тільки на початку 1950-х Голлівудська асоціація іноземної преси ухвалила рішення заснувати спеціальну нагороду, яка була б символом визнання видатного внеску в кіноіндустрію. У 1952 р. цією премією був нагороджений видатний кіномитець Сесіль Де Мілль і з того часу була заснована окрема нагорода його імені. Зокрема, перший Золотий глобус отримав Волт Дісней у 1953 р. Зазвичай церемонія нагородження проводилася журналістами, що входять у вищезазначену асоціацію. Однак, в 1958 році Френк Синатра з друзями раптово експромтом зайняли сцену і почали церемонію нагороди. Їхній виступ так сподобався аудиторії, що і наступного року їм також довірили проведення церемонії. У 1963 році була введена нагорода «Міс Золотий глобус». У цьому ж році її отримали Єва Сікс і Донна Даглас, за внесок в кіно і телебачення, відповідно. Визнаючи велику роль мультиплікаційних фільмів в індустрії, на початку 2006 р. Голлівудська асоціація іноземної преси оголосила про своє рішення ввести з того року нагороду за кращий мультиплікаційний фільм. Перша така нагорода відбулася на 64-ій церемонії вручення «Золотого глобусу».
 4. 4. «Сатурн» (англ. «Saturn Award») — американська кінопремія, що вручається Академією наукової фантастики, фентезі і фільмів жахів (англ. Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films). Вручається з 1972 року за результатами голосування членів Академії. Засновник премії — Дональд А. Рід (1935-2001). Спочатку називалася «Золотий сувій». Поряд з преміями кінофестивалю фантастичного кіно Fantasporto, МКФ у Жерармері і у Аворіаз, премія «Сатурн» користується популярністю серед шанувальників фантастики в кіно.
 5. 5. Британська академія телебачення і кіномистецтва (англ. The British Academy of Film and Television Arts (BAFTA), БАФТА) — британська фундація, яка щорічно вручає премію в галузях кіноматографії, телебачення, комп'ютерних ігор, анімації тощо. Премія BAFTA є найвищою у Об'єднаному королівстві, британський відповідник американського Оскару, якому разом з Золотим глобусом зазвичай вони передують у визначенні найкращих кінострічок.
 6. 6. Британську академію телебачення і кіномистецтва було створено 16 квітня 1947 року на чолі з Девідом Ліном. Від часу створення і до 1976 року академія мала назву Британська Академія кіно. У 1958 році до Академії приєдналась Гільдія телевізійних продюсерів, і від 1976 року Академія змінила назву на сучасну — Британська академія телебачення і кіномистецтва. Академія вперше вручила премію у 1948 році в Лондоні. В якості нагороди лауреатам премії вручається золота театральна маска, дизайн якої розробив американський скульптор Міці Канліф (Mitzi Cunliffe), і яка вперше вручена у 1955 році Гільдією телевізійних продюсерів. Від 2000 року премія іменується The Orange British Academy Film and Television Awards — на честь офіційного спонсора церемонії вручення нагород (з 1998 року) компанії-виробника мобільних телефонів Orange. Відтоді також термін проведення урочистостей зміщено у часі — з квітня на лютий. У 1995 році вперше запроваджено вручення BAFTA премій за кінопродукцію для дітей (The British Academy Children's Film and Television Award), яке відтоді щороку відбувається у листопаді. У 1998 році вперше присуджено нагороди BAFTA за комп'ютерні ігри та інтерактивні медії (Interactive Entertainment Awards), а 2006 року оргкомітет Академії урівняв комп'ютерні ігри у статусі з фільмами та телебаченням[1] і розпочав показ трансляції церемонії їх нагородження (вперше 5 жовтня 2006 року).
 7. 7. Штаб-кваритира Академії міститься на Пікаділлі у Лондоні, також діють філії у Шотландії (BAFTA Scotland), Уельсі (BAFTA Cymru) та США — у Нью-Йорку (BAFTA East Coast) та Лос-Анжелесі (BAFTA/LA). Починаючи з 1989 року, Лос-Анжелеський офіс Академії BAFTA/LA проводить на щорічній основі свою власну церемонію нагородження преміями (the Britannia Awards), також свої щорічні церемонії нагородження проводять валлійська філія (з 1991 року) та шотландська (з 1997 року). Церемонія вручення кінематографічних нагород Британській академії кіно і телевізійних мистецтв разом з присудженням премії «Золотий глобус», лауреатів якої вибирають члени Асоціації іноземної преси Голлівуду, є своєрідною генеральною репетицією «Оскара», оскільки в більшості випадків вони передбачають підсумки голосування членів Американської академії кіномистецтва. Крім кінематографічних нагород, Академія також вручає відповідні нагороди в області телебачення і мистецтва для дітей.
 8. 8. Кінонагороди MTV (англ. MTV Movie Awards) — щорічна телевізійна нагорода на MTV (музичному телебаченні) за досягнення в кіноіндустрії, що також включає в себе пародії на фільми, інші сфери шоу-бізнесу. Переможець визначається шляхом голосування на офіційному сайті MTV. Існує з 1992 року. Нагорода представляє собою золотий стакан поп-корну. Шоу «Кінонагороди MTV» багато в чому пародіює оскарівську церемонію, зокрема, знімаються спеціальні ролики-пародії на фільми-номінанти. Незмінний атрибут шоу - живі виступи музикантів. Переможці в різних категоріях визначаються глядацьким голосуванням на сайті MTV та з великою точністю відображають смак американських тінейджерів. Церемонія вручення премії проводиться у гумористичному ключі. Нерідко вручаються жартівливі премії. На сцені з'являються персонажі із заявлених фільмів (Йода, Голлум) та вимовляють подячні мови, як актори.
 9. 9.  Перша принципова відмінність даної церемонії від інших, полягає в тому, що можливість віддати свої голоси за улюблений фільм (або актора) надається звичайним глядачам, глядачам телеканалу MTV. Друга відмінність - набір номінацій, що не мають аналогів в інших преміях кінематографа.
 10. 10. «Оскар» — найпрестижніша нагорода в кінематографі США та щорічний приз із багатьма номінаціями. Вручається з 1929 року Американською академією кіномистецтва (англ. Academy of Motion Picture Arts and Sciences), створеною Луїсом Майером з кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer у 1927.
 11. 11. Сам приз — позолочена статуетка, знана з 1939 як «Оскар».
 12. 12. Перше вручення премії «Оскар» відбулося 16 травня 1929 року в готелі «Roosevelt» в Голівуді. До 1953 року нагородження транслювалося по радіо. Потім - по телебаченню. Перша документальна згадка імені «Оскар» відноситься до 1934 року, коли журналіст Сідней Скольські використав його, розповідаючи про Кетрін Хепберн (англ. Katharine Hepburn), яка отримала статуетку в номінації «Найкраща актриса». Сама Академія стала використовувати це ім'я тільки з 1939 року.
 13. 13. Статуетка Художній директор компанії MGM Седрік Гіббонс та скульптор Джордж Стенлі створили в якості нагороди скульптуру у вигляді лицаря з мечем, який стоїть на кінобобіні з 5-ма спицями, які символізують 5 кінопрофесій — актори, сценаристи, режисери, продюсери та техніки. Фредерік Хоуп створив п'єдестал до фігури. Так з'явилась «Нагорода академії за заслуги» (англ. Academy Award of Merit), більш відома як «Оскар». Висота фігурки складає 3,5 дюйми (~34 см), вага — 8,5 фунтів (~3,86 кг). Спочатку вона була бронзовою, а зараз під позолотою знаходиться спеціальний сплав — «британіум». З 1945 року п'єдестал статуетки — металевий, а до того часу його виготовляли з чорного бельгійського мармуру і він був дещо нижчий. З 1949 року всі статуетки почали нумерувати, починаючи з номеру 501.
 14. 14. Першу нагороду Академії вручено тоді, коли кінематограф тільки почав озвучуватись — 16 травня 1929 року. Церемонія відбулась у готелі Hollywood Roosevelt Hotel під час бенкету, де було 270 присутніх. Інтрига, яка супроводжує зараз оголошення результатів, раніше була відсутня. Як правило, першими дізнавались про результати журналісти, яким надавались дані про переможців о 23:00 годині в ніч проти нагороди. У 1940-х роках гості, що приїздили на церемонію, могли дізнатись імена переможців з газети The Los Angeles Times, яка виходила о 8:45 ранку. У 1941 році затверджено систему, при якій імена переможців розміщувались у конвертах, а конверти розкривались безпосередньо на церемонії. Лише перша церемонія нагородження уникла медіа висвітлення. Починаючи з наступної, другої, нагородження «Оскаром» завжди висвітлюється масс-медіа. З 1942 року традиція вручати нагороди під час бенкету була припинена — зросла кількість охочих бути присутніми на церемонії, та й військовий час зробив це непрактичним. Тому надалі церемонію проводять у театрах або концертних залах. З 1966 року церемонія нагородження «Оскаром» вперше була знята на кольорову плівку. З 1971 до 1975 телекомпанія NBC-TV постійно висвітлює подію. Наступною з 1976 року стала компанія АВС і має контракт на висвітлення до 2020 року. Найперша статуетка дісталася Емілю Яннінгсу, який був визнаний найкращим актором за ролі у фільмах «Останній наказ» (англ. The Last Command, 1928) та «Шлях усякої плоті» (англ. The Way Of All Flesh, 1927). Цього 1929 року було видано 15 статуеток, і всі, крім однієї, дісталися чоловікам. Наступного року кількість статуеток була зменшена до 7-ми — 2-і за акторську гру, і по одній за найкращий фільм, режисуру, сценарій, операторську роботу та художнє оформлення.
 15. 15. Необхідність у спеціальних нагородах, окрім звичайних, була очевидна з самого початку. Двома з них у 1928-1929 рр. були нагороджені кінокомпанія Ворнер Бразерс (англ. Warner Bros.) за перший звуковий фільм «Співак джазу» (англ. The Jazz Singer) та Чарлі Чаплін за створення фільму «Цирк». У 1934 році були додані три нові категорії нагород: "За монтаж", "За музичне оформлення" та «За кращу пісню з фільму». В цьому ж році була здійснена спроба внести нове ім'я кандидата на нагороду під час фінального голосування. Зараз така кампанія заборонена. За секретність результатів та підрахунки з 1935 року Академія доручила відповідати компанії Price Waterhouse, яка зараз називається Price Waterhouse Coopers. У 1936 році вперше «Оскара» вручили у категорії «Актор другого плану» та «Актриса другого плану». Категорія «За спецефекти» додалась у 1939 році, її виграла компанія «20-те сторіччя Фокс» (англ. 20th Century-Fox) за фільм «Прийшли дощі» (англ. The Rains Came). У 1941 році вперше з'являється категорія «Документальне кіно». У 1947 до участі у конкурсі були допущені іноземні картини. Того року нагороду дістала картина італійською мовою «Чистильники взуття» (італ. Shoe-Shine). У 1948 році була додана нагорода в номінації «За костюми». У 1963 році нагорода «за спецефекти» була розбита надвоє: «Спеціальні звукові ефекти» та «Спеціальні візуальні ефекти». У 1981 зявляється нагорода за вклад у розвиток кінотехнологій (нагорода Гордона Е. Сойєра) та «Найкращий грим». У 2001 додається категорія «Повнометражний анімація».
 16. 16. В історії церемоній нагородження Академією кіномистецтва США було лише 3 випадки, коли розклад церемоній був порушений. Перший — у 1938 році внаслідок сильної повені, тоді церемонію було відкладено на 1 тиждень. У 1968 році церемонію було відкладено з 8-го квітня на 10-те квітня внаслідок поховання Мартіна Лютера Кінга, якого було вбито напередодні і церемонію поховання було призначено на 8ме квітня. У 1981 церемонію було відкладено на 24 години внаслідок спроби вбивства тодішнього президента США Рональда Рейгана.
 17. 17. Рекорд за кількість номінацій належить компанії Волта Діснея (англ. Walt Disney) — 64 рази, ця ж компанія є лідером по кількості отриманих нагород — 26 «Оскарів».
 18. 18. Режисер Альфред Хічкок (англ. Alfred Hitchcock) номінувався 5 разів в категорії «Найкращий режисер», але не отримав жодної.
 19. 19. Наймолодшою володаркою «Оскара» стала Тетум О'Ніл (англ. Tatum O'Neal), у віці 10 років та 148 днів яка отримала приз як «Краща актриса другого плану» у фільмі «Паперовий місяць» (англ. Paper Moon).
 20. 20. Найбільше номінацій на «Оскар» отримували фільми «Все про Єву» (1950) і «Титанік» (1997) - номінувалися на 14 «Оскарів». Драма «Хто боїться Вірджинії Вульф?" (1966) отримала 13 номінацій на «Оскар» з 13 можливих, але перемогла тільки в п'яти. Також 13 разів були номіновані фільми «Володар перснів: Братство кільця» (2001) - переміг у чотирьох номінаціях, і «Загадкова історія Бенджаміна Баттона» (2008) - переміг тільки в трьох номінаціях. Тільки три фільми удостоювалися «великої п'ятірки Оскара» (за кращу картину, кращий сценарій, кращу чоловічу роль, кращу жіночу роль, кращу режисуру) - «Це трапилося одного разу вночі» (1934), "Пролітаючи над гніздом зозулі» (1975) і «Мовчання ягнят »(1991).
 21. 21. З акторів на «Оскар» номінувався найчастіше Джек Ніколсон - в цілому 12 разів (8 разів за головні ролі і 4 за ролі другого плану).
 22. 22. З нині живучих людей найбільшою кількістю «Оскарів» володіє композитор Алан Менкен, який завоював 8 статуеток (номінувався 18 разів).
 23. 23. 83-тя церемонія вручення премії «Оскар» за заслуги в області кінематографа у 2010 році відбулася 27 лютого 2011 року в театрі Кодак в Лос-Анджелесі. Церемонію вели Джеймс Франко та Енн Гетевей. В США церемонію транслював телеканал ABC . Номінанти, в 24-х категоріях, були оголошені 25 січня 2011 року.Абсолютним лідером за кількістю номінацій став фільм «Король говорить» — 12 номінацій. На десять номінацій премії «Оскар» було номіновано фільм «Справжня мужність», по вісім номінацій отримали «Соціальна мережа» та «Початок».
 24. 24. 84-а церемонія нагородження премії «Оскар» за заслуги в галузі кінематографу за 2011 рік. Номінанти, в 24-х категоріях, будуть оголошено 24 січня 2012 року, а сама церемонія нагородження відбудеться 26 лютого 2012 року в театрі Кодак у Лос-Анджелесі. У США церемонія транслюватиметься каналом ABC.

×