Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Arsenal Londyn(różne gierki)

2,694 views

Published on

www.wojciechmakowski.pl

Published in: Sports
 • Be the first to comment

Arsenal Londyn(różne gierki)

 1. 1. PROFESJONALNA & MŁODZIEŻOWA AKADEMIA ARSENALU LONDYN SESJE TRENINGOWE
 2. 2. POSIADANIE 1 8 v 2 w polu 10x10 na jeden kontakt Licz kolejne podania, przyznajemy dodatkowe punktu także za zagranie miedzy obrońców. Obrońcy muszą wygrać lub przeszkodzić zagrania piłki do 3 pozostałych grup jeżeli wygrają lub przeszkodzą w zagraniu to w środku grają 2 v 2 aż do odzyskania piłki a następnie zagrania jej z powrotem do zewnętrznych graczy. Podanie miedzy Obr. To dodatkowa kara w srodku wychodza po 3 odbiorach. Treningowe Punkty Drużyna posiadająca piłkę musi grać szybko i dokładnie piłką na ciasnym obszarze. Starać się przewidzieć następne podania, być kreatywnym, wykorzystywać wiele różnych podań oraz wariantów, próbować najlepszych rozwiązań. Obrońcy muszą stosować i podtrzymywać nacisk (pressing) jeden naciska drugi asekuruje. Stała komunikacja między obrońcami oraz dobre przesuwanie się do piłki. Jeśli obrońcy grają nisko i pasywnie, zawodnicy z linii mogą rozstawić się szeroko i grać ze sobą.
 3. 3. SESJA 2 4 v 2 w polu 15 x 10 - na 1 albo 2 kontakty Gracze zewnętrzni mogą ruszać się po swojej odpowiedniej linii, ale nie mogą wchodzić w środek- liczymy kolejne podania i nagradzamy każde podanie pomiedzy. Obrońcy muszą grać w środku nie mogą również przekraczać linii, po przejęciu piłki przechodzą do gry 2 v 1 do środka wchodzi gracz który traci piłkę musi ją jak najszybciej odzyskać a następnie zagrać do gracza zewnętrznego i powraca na swoje miejsce. Doskonała pozycyjna gra treningowa- gracze zewnętrzni grają bardzo szeroko a gracze środkowi grają w szczytach blisko siebie. Treningowe Punkty  Drużyna musi wykorzystywać cały obszar i utrzymywać kształt.  Piłka powinna być zagrywana daleko od obroncow  Trener może ograniczać dotknięcia lub nakazac gre jedna stopa  Obrońcy grają blisko utrzymują pressing i cały czas komunikują się  Oni musza również zapobiegać zagrań na drugą stronę
 4. 4. SESJA 3 4 v 2 + 1 w polu 15 x 10 - na 1 albo 2 kontakty Gracze utrzymujący się dodają dodatkowego gracza do środka. Zewnętrzni gracze grają na 2 kontakty natomiast środkowy gracz gra na 1 kontakt. Doskonała pozycyjna gra ze środkowym graczem . Obrońcy po odbiorze piłki grają 2 v 1 ze środkowym który musi odebrać jak najszybciej piłkę i przekazać ją do boku. Treningowe punkty Kluczem tej gry jest środkowy gracz on nie może ograniczać przestrzeni- on musi stworzyć przestrzeń poprzez ciągły ruch. Zewnętrzni gracze zagrywają piłki do środka kiedy jest taka możliwość a środkowy gracz odgrywa na 1 kontakt.
 5. 5. SESJA 4 6 v 3 + 1 w polu 25 x 20 na 2 kontakty Gra na większej przestrzeni z większą ilością graczy, większą możliwością opcji gry oraz z większym pressingiem. Zewnętrzni gracze grają na swoich pozycjach. Środkowi pomocnicy na krótszych liniach a boczni pomocnicy na dłuższych liniach . Celem napastnika i środkowego obrońcy wraz z pomocnikiem jest stworzenie własnej drużyny. 3 środkowych obrońców gra 3 v 1 w środku z limitem kontaktów. Treningowe Punkty Z dodatkowymi graczami, więcej rozwiązań staje się możliwe. Grać można bokami , do środka, do tyłu oraz do przodu. Ciągłe zmiany punkty oraz momenty ataku Trzech obrońców powinno się ciasno ustawić i skupić się na kształcie do pressingu Obrońcy powinni zapobiegać gry piłką, powinni wyprzedzać i wprowadzać rotację
 6. 6. SESJA 5 6 v 4 + 2 w polu 30 x 25 z limitem kontaktów Na Maksa rozwinięta gra z 12 zaangażowanymi graczami. Gra toczy się na powiększonym obszarze. Jest więcej opcji niż kiedykolwiek z dodatkowymi obrońcami zwiększamy pressing. Pozycyjny gra z 6 zewnętrznymi graczami, 2 zawodników w środku pola przeciwko 4 obrońcom, przedstawiają grę prawdziwe środowisko w stylu naturalnym. Zewnętrzni gracze grają na 2 kontakty i środkowi na 1 kontakt. Obrońcy stają ciasno, grają w kształcie diamentu i cały cza przesuwają się za piłką. Oni powinni grać pressingiem, 2 obrońców do piłki i dwóch asekurujących i ubezpieczających środek. Po wygraniu piłki, 4 obrońców gra 4 v 2 w środku na 2 kontakty.
 7. 7. SESJA 6 3 v 1 lub 5 v 3 w polu 20 x 15 oraz polu 10 x 10 Zaczynamy grę od środka 3 v 1 na 1 lub 2 kontakty . Kiedy zawodnik 1 obrońca przechwyci piłkę, natychmiast odgrywa ją do któregoś z graczy zewnętrznych i przechodzimy do gry 5 v 3 na większym obszarze . i na odwrót jeżeli któryś z 3 obrońców przejmie piłkę to z powrotem zaczynają grę od środka. 3 graczy środkowych musi grać ciasno i zapobiec gry piłką zawodnikom zewnętrznym.
 8. 8. SESJA 7 6 v 3 ze stałym przejściem w polu 30 x 25 Grają 3 drużyny w 3 różnych kolorach. 2 kolory łączą się i grają przeciwko 3 ekipie. Gdy broniąca drużyna wygrywa piłkę, drużyna, która straciła piłkę staje się broniącą drużyną. Zawsze 2 kolory v 1 kolor. Baw się z ograniczoną liczbą kontaktów. Treningowe Punkty Utrzymujemy właściwy kształt nie przekraczamy linii oraz wykorzystywać obszar jak to jest tylko możliwe. Spraw aby drużyna broniąca broniła cały obszar Broniąca drużyna powinna utrzymywać trójkąt oraz grać pressingiem, komunikować się i ubezpieczać Po wygraniu piłki natychmiastowe przejście i szybka gra z partnerami 2-go koloru.
 9. 9. SESJA 8 4 v 2 + 2 w dwóch drużynach w polu 30 x 20 W zabawie biorą udział 4 drużyny w różnych plastronach po 2-óch graczy. Cały obszar dzielimy na pół. Na jednej z połówek zaczynamy grę 4 v 2 natomiast pozostała 2 czeka na drugiej połówce. 2-ka obrońców która odzyska piłkę natychmiast odwraca grę i przenosi na drugą połówkę i gra razem w jednej drużynie z 2-ką która czekała. Natomiast zawodnicy którzy stracili piłkę przechodzą na drugą połowę i próbują ją odzyskać i przenieść grę z powrotem na druga stronę, a tam już czeka kolejna dwójka zawodników itd. Treningowe Punkty Drużyny która posiada piłkę musi grać na wyznaczonym obszarze. Drużyna która straci piłkę musi przejść do drugiego obszaru i jak najszybciej odebrać piłkę drużynie utrzymującej się. Dwóch obrońców musi grać blisko siebie pressingiem Po wygraniu piłki szybko przejść do drugiego obszaru i grać z pozostałą dwójką
 10. 10. ĆWICZENIE 1 4 v 2 w polu 15 x 10 z bramkarzem 3 zewnętrznych graczy gra razem z bramkarzem (1 lub 2 kontakty) v 2 graczy środkowych którzy po odbiorze piłki natychmiast strzelają na bramkę. Jeżeli bramkarz obroni lub wpuści bramkę po paradzie wstaję i ponownie wznawiamy grę. Z boku ustawiamy kilka piłek aby po paradzie bramkarza szybko wznowić grę i podtrzymać tempo gry. Treningowe Punkty Grupa zewnętrzna powinna skupić się na dokładnych i szybkich podaniach. Bramkarz gra jako zawodnik z pola co poprawia jego grę nogami. 2 środkowych graczy broni z zamiarem jak najszybszego odbioru piłki a gdy już ją odzyska natychmiast oddaje strzał na bramkę. Robić to w formie zabawy czyli ograniczać czas lub liczbę kontaktów.
 11. 11. ĆWICZENIE 2 4 v 4 + 2 z bramkarzami w polu 30 x 25 Jedna drużyna obejmuje 4 zewnętrznych graczy, 2 graczy w środkowej strefie i 2 bramkarzy-ogólna liczba 8 graczy. Natomiast 4 środkowych graczy musi jak najszybciej odebrać piłkę i przejść do gry 4 v 2.Gracze którzy odebrali muszą jak najszybciej wybrać jedną z bramek i przejść do akcji zakończonej strzałem. Treningowe Punkty  Drużyna prowadząca grę gra na 2 kontakty utrzymuje się przy piłce gra szybko oraz często zmienia kierunki gry. Wewnętrzni gracze grają tylko na jeden kontakt. Znakomita gra dla bramkarzy poprawiając ich grę na przedpolu oraz grę nogami. 2 środkowych(białych) graczy po przejęciu piłki przez zawodników koloru czerwonego staje się obrońcami. Drużyna w środku(kolor czerwony) : broni w kształcie diamentu, bardzo ciasno . Ciężko pracuje i komunikuje się- w nagrodę po odbiorze piłki atakuje i zdobywa bramki.
 12. 12. ĆWICZENIE 3 4 v 2 w 2 strefach z bramkarzem gra na obszarze 20 x 30 2 strefy 20 x 15 Zaczynamy grę 4 v 2 w pierwszej strefie. Dwójka zawodników która odbierze piłkę przechodzi do gry 2 v 1 do wyjścia z pierwszej strefy, a następnie grają 2 v 2 w drugiej strefie próbując strzelić bramkę. 2 czekających zawodników w drugiej strefie są obrońcami ich zadaniem jest odebranie piłki i przekazanie piłki do pierwszej strefy (czeka 4 graczy). Jeżeli 2 graczy atakujących zdobędzie bramkę zostaję w strefie 2 natomiast jeżeli nie zdobędą bramki wracają do pierwszej strefy w roli odbierających. Treningowe Punkty Drużyna w pierwszej strefie ma tylko jeden cel utrzymać się przy piłce. 2 graczy w pierwszej strefie musi jak najszybciej odebrać piłkę wygrać pojedynek 2 v1 , a w drugiej strefie wygrać pojedynek 2 v 2 i strzelić bramkę. 2 graczy w drugiej strefie musi jak najszybciej odebrać piłkę i przekazać ją do strefy pierwszej.
 13. 13. Jeżeli dwójka graczy broniącej w drugiej strefie straci bramkę przechodzi do pierwszej strefy i są odbierającymi. Zmieniamy grupy i zawodników w poszczególnych strefach. ĆWICZENIE 4 Zderzak!! 4 + 4 vs 4 + 4 na dwie bramki z bramkarzami 35 x 25 W środku zawodnicy grają na 2 kontakty natomiast po bokach na 1 kontakt. Bardzo szybka dokładna gra polegająca na zdobyciu bramki. Wszyscy są cały czas zaangażowani gra oparta na mocnej rywalizacji. Treningowe Punkty Zachęcające do oddawania dużej liczby strzałów. Aby oddać strzał na bramkę trzeba zagrać piłkę z graczami stojącymi za bramką Zewnętrzni gracze w ciągłym ruchu nisko na nogach Stałe przejścia obrońców do ataku oraz na odwrót napastników do obrony

×