Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Cobertura permuta

1,693 views

Published on

Materiały z Hiszpanii z przedmiotu Perfeccionamiento de Futbol prowadzonego przez Luisa Fradua

Published in: Sports
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Cobertura permuta

  1. 1. ASEKURACJA(cobertura): Defensywna umiejętność grupowa Inne terminy: Pomoc w obronie Umiejętność, która polega na przesuwaniu do odpowiedniej strefy, aby pomóc koledze z zespołu, który staje twarzą w twarz z przeciwnikiem posiadającym piłkę i może zostać okiwany(mogą go przejść). Prosta akcja techniczna: przesuwanie Złożoność wynika z aspektów: a) fizycznych (zmęczenie, powolność...) b) psychologicznych (uwaga, wola...) c) taktycznych, oceniać: - Szybkość przemieszczania się posiadacza piłki - Właściwości techniczne posiadacza piłki (szybkość, lateralidad) - Lugar del terreno de juego- Miejsce pola gry - Prostopadłość do bramki - Ustawienie pozostałych kolegów z drużyny oraz przeciwników - Własny system gry, wynik, czas pozostały do końca meczu
  2. 2. PERMUTA: Defensywna umiejętność grupowa Akcja defensywna, którą realizuje się kiedy przeciwnik nas przeszedł(z piłką). Polega na szybkim przesuwaniu do odpowiedniej strefy, aby pomóc koledze, który nas asekurował, mając na celu utrzymanie przewagi liczebnej lub równowagi liczebnej. Poprawne wykonanie opiera się na tych samych rozważaniach co w Asekuracji(cobertura) podkreślając nawet bardziej czynniki fizyczne, które wymagają: szybkiego ruchu i odpowiedniej formy fizycznej.

×