Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Navod na zalozeni profilu sefa

51 views

Published on

Na pracovním trhu s minimální nezaměstnaností, kde lidé nehledají práci, ale příležitost, je osobní značka šéfa – firmy nebo týmu – velkou výhodou. Lidé nehledají práci – tu mají, hledají příležitost – možnost využít naplno svůj potenciál, naučit se něco nového nebo pracovat s výjimečným šéfem, který lidem naslouchá, oceňuje jejich práci a poskytuje jim autonomii.

Chcete-li vybudovat silnou značku, potřebujete zejména dvě věci – fokus a konzistenci. Fokus získáte, když si odpovíte na 6 otázek níže. Fokus vám pomůže získat si pevné místo na trhu, čitelnost a srozumitelnost. Konzistence, která je otázkou každodenního trpělivého naplňování těchto myšlenek (osobní integrity, hovoříme-li o osobní značce), je pak cestou k důvěře a loajalitě, zákazníků, zaměstnanců či spolupracovníků.
  
Co máte rádi, co rádi děláte?
K čemu, k jaké změně, byste rádi na světě přispěli?
Čeho chcete dosáhnout v dlouhodobém horizontu?
Jaká pravidla chování jsou pro vás důležitá, nepřekročitelná?
Pro jakou věc, koho, chcete pracovat a co nabízíte?
V čem spočívají vaše silné stránky?

Už máte odpovědi na všech 6 otázek? Smekám, skvělé. Naprostá většina lidí, šéfů, odpovědi na tyto otázky pohromadě nemá. Přišel čas značku poslat do světa, začít ji šířit, posilovat její známost.
 
Pro to, jak to udělat, existuje mnoho cest. Můžete začít psát blog, přednášet na konferencích nebo na školách, natáčet podcast. Všechno výše uvedené dává smysl, jsou to však kroky na měsíce a roky. Hned můžete začít tím, že si založíte svůj profil na winwinjob.cz a vystavíte svůj první pracovní inzerát.

Published in: Recruiting & HR
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Navod na zalozeni profilu sefa

 1. 1. Jste šéf a hledáte lidi do svého týmu? Manuál, jak začít získávat správné lidi do týmu ∼ 10 kroků k založení osobního profilu na winwinjob.cz
 2. 2. Osobní značka: výhoda každého šéfa Na pracovním trhu s minimální nezaměstnaností, kde lidé nehledají práci, ale příležitost, je osobní značka šéfa – firmy nebo týmu – velkou výhodou. Lidé nehledají práci – tu mají, hledají příležitost – možnost využít naplno svůj potenciál, naučit se něco nového nebo pracovat s výjimečným šéfem, který lidem naslouchá, oceňuje jejich práci a poskytuje jim autonomii. Chcete-li vybudovat silnou značku, potřebujete zejména dvě věci – fokus a konzistenci. Fokus získáte, když si odpovíte na 6 otázek níže. Fokus vám pomůže získat si pevné místo na trhu, čitelnost a srozumitelnost. Konzistence, která je otázkou každodenního trpělivého naplňování těchto myšlenek (osobní integrity, hovoříme-li o osobní značce), je pak cestou k důvěře a loajalitě, zákazníků, zaměstnanců či spolupracovníků. 1. Co máte rádi, co rádi děláte? 2. K čemu, k jaké změně, byste rádi na světě přispěli? 3. Čeho chcete dosáhnout v dlouhodobém horizontu? 4. Jaká pravidla chování jsou pro vás důležitá, nepřekročitelná? 5. Pro jakou věc, koho, chcete pracovat a co nabízíte? 6. V čem spočívají vaše silné stránky?
 3. 3. Šiřte svou značku Už máte odpovědi na všech 6 otázek? Smekám, skvělé. Naprostá většina lidí, šéfů, odpovědi na tyto otázky pohromadě nemá. Přišel čas značku poslat do světa, začít ji šířit, posilovat její známost. Pro to, jak to udělat, existuje mnoho cest. Můžete začít psát blog, přednášet na konferencích nebo na školách, natáčet podcast. Všechno výše uvedené dává smysl, jsou to však kroky na měsíce a roky. Hned můžete začít tím, že si založíte svůj profil na winwinjob.cz a vystavíte svůj první pracovní inzerát. Když se v rámci svého consulting byznysu potkávám se šéfy firem nebo s personalisty, s oblibou jim říkám, že nábor není úkol HR. To my, šéfové, jsme přece zodpovědní za úplnost a složení svých týmů. Jsme zodpovědní za to, že v našich týmech pracují správní lidé = takoví, kteří umí a zároveň je jim blízké DNA firmy, zahrnující odpovědi na otázky co firma dělá, proč existuje nad rámec vydělávání peněz, čeho chce dosáhnout v dlouhodobém horizontu a zejména pak podle jakých pravidel (firemních hodnot) se ve firmě hraje. Takoví – správní – lidé totiž mají nejlepší předpoklady pro to, aby byli v našich firmách úspěšní a naše firmy pak byly Úspěšnější díky lidem. Hodně odvahy a štěstí.
 4. 4. 10 kroků k založení osobního profilu šéfa na winwinjob.cz
 5. 5. Zadejte do prohlížeče „winwinjob.cz“ a zmáčkněte ENTER. V pravém horním rohu najeďte na tlačítko „JSI ŠÉF“ a z nabídky vyberte „Registrace“. Nyní se pustíme do 10 kroků k vystavení vašeho profilu a prvního pracovního inzerátu. 0.
 6. 6. 1. Vyplňte jméno a příjmení, zadejte emailovou adresu, vyberte si heslo, které si zapamatujete (nebo poznamenáte). Odsouhlaste podmínky užívání a možnost využití kontaktní adresy.
 7. 7. 2. Nyní vás čeká 5 navazujících částí, ve kterých založíte svůj profil a vystavíte první pracovní inzerát. Jdeme na to.
 8. 8. 3. Vyplněním této části máte možnost zaujmout na stránce mezi ostatními šéfy. Všechny informace můžete kdykoli v budoucnu měnit. V prvním dojmu jde vaše motto, pozici ve firmě. Vyplňte také odkazy na profily na sociálních sítích, vaši emailovou adresu, kam vám mají chodit odpovědi uchazečů a případně i telefonní číslo, chcete-li, aby vám uchazeči mohli zavolat.
 9. 9. 4. Účelem rozhovoru je co nejvěrněji zachytit vaši osobnost jako šéfa a představit váš styl práce s lidmi. Ať si každý může udělat obrázek, jestli s vámi chce pracovat. Začnete prvními dvěma otázkami: 1) Co mám za sebou? 2) Co od lidí očekávám?
 10. 10. 5. A teď vás čeká ještě 6 dalších otázek na tělo. Chcete-li k sobě přitáhnout ty správné lidi, je potřeba jim říct, jací jste vy sami. 3) Co se mi kdy nejvíce povedlo? 4) Co se mi nepovedlo? 5) Co mám teď v plánu? 6) Co o mně říkají lidi, s kterými pracuji? 7) Co považuji za důležité při vedení lidí? 8) Odkud čerpám energii, když nepracuji?
 11. 11. 6. Šestý krok je oddychovka. Zadejte své IČ.
 12. 12. 7. Ověříme, zda už tady nemáte nějaké kolegy. Využil byste pak informace, které nám dali oni. Pakliže už je zaregistrovaný některý z vašich kolegů, musí vás nejdříve potvrdit. Je to pojistka, aby se pod vaší firmou nezaregistroval nějaký vetřelec.
 13. 13. 8. Popište, jak je vaše firma velká, co děláte a v čem jste jiní. Nabízíme 3 jednoduché otázky, kterými dokážete popsat vaši firmu. Buďte srozumitelní. Ptejte se sami sebe, budou tomu rozumět lidé, kteří nás a náš obor neznají?
 14. 14. 9. Bez konkrétní nabídky vás nikdo nenajde, váš profil se nezobrazí, a to by byla škoda! Texty pište ve druhé osobě jednotného čísla. Lidé budou mít z vašeho profilu dobrý dojem, protože budete mluvit přímo k nim. Zdůrazněte jen to podstatné.
 15. 15. 10. Teď už jen naposledy zkontrolujte název firmy, IČ a adresu a jste hotovi.
 16. 16. ✔ Máte hotovo. Dobrá práce! Nyní napostujte váš profil na vašich osobních i firemních sociálních sítích, ať se začne váš pracovní inzerát organicky šířit. Těšíme se na váš feedback.
 17. 17. Potřebujete poradit? Napište nebo zavolejte. Neváhejte. Petr Hovorka WWJ Accelerator +420 602 271 011 petr.hovorka@winwinjob.cz

×