Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Jak zrobić vlepkę

1. Witam wszystkich! Nazywam się Joanna Jarza i chciałabym opowiedzieć wam kilka słów na temat procesu tworzenia vlepek.
2. Jednak zanim zacznę omawiać poszczególne kroki, warto wyjaśnić co to jest vlepka i po co ludzie w ogóle się tym zajmują.
3. Wlepka (albo vlepka) – mała, samoprzylepna forma plastyczna, tworzona z myślą o ingerencji w przestrzeń publiczną.
Początkowo była to naklejka zawierająca rysunek (grafika, fotomontaż, zdjęcie), tekst, albo jedno i drugie.
Wlepki są przyklejane w środkach komunikacji miejskiej oraz w innych miejscach publicznych (skrzynki gazowe, słupy latarni, śmietniki), tak aby były widoczne dla przechodniów.
4.
5.
6. Na vlepkę trzeba mieć jakiś pomysł. Musimy przyjąć jakiś plan działania – co chcemy przekazać w naszej pracy? Wywołać uśmiech na twarzy, skłonić do refleksji, zadziwić? Należy też pamiętać o dostosowaniu formy plastycznej . Nasze vlepki powinny mieć swój niepowtarzalny styl, coś co wyróżni je na tle smutnego, miejskiego krajobrazu.
7.
8. Vlapkarze działają głównie w mieście – cała tkanka miejska jest „płótnem” dla ich działań artystycznych.
9.
10. Znalezienie właściwych materiałów zajęło mi trochę czasu. Testowałam różne papiery, mazaki, farby, aby ostatecznie znaleźć swoje ulubione medium. Jest to folia samoprzylepna i foliopisy, które są odporne na zmienne warunki atmosferyczne.
11.
12.
13. Na kawałku folii rysujemy wymyślony motyw. Ja preferuję spontaniczne rysowanie. Zaczynam od jednego elementu i potem dorysowuję kolejne, tworząc abstrakcyjne kompozycje.
14. Następnie wycinamy obrazek do pożądanych kształtów.
15.
16. Rozklejamy vlepki. Najlepiej nocą…
17.
18. Podczas rozklejania, ważne jest, aby jak najmniejsza liczba osób widziała nasze działania . Unikajmy niepotrzebnego ryzyka.
Dziękuję za uwagę.

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Jak zrobić vlepkę

 1. 1. Jak zrobić vlepkę?Jak zrobić vlepkę?
 2. 2. Co to jest?Co to jest?
 3. 3. Zaczynamy!Zaczynamy!
 4. 4. 1.1. pomysłpomysł
 5. 5. 2.2. lokalizacjalokalizacja
 6. 6. 3.3. materiałymateriały
 7. 7. 4.4. tworzenie vlepkitworzenie vlepki
 8. 8. 5.5. naklejanienaklejanie
 9. 9. 6.6. w nogi!w nogi!

×