Zdravá cesta jak si najít maséra

454 views

Published on

Jak si najít svého maséra. Radí masérský učitel Vít Swaczyna

Published in: Health & Medicine
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
454
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
138
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Zdravá cesta jak si najít maséra

 1. 1. Zdravá CestaDeset tipůjak si najít maséraŘemeslo je vždyo učních a mistrechVít Swaczyna | masér | terapeut | lektor
 2. 2. Deset tipů jak si najít maséraNež začneme hledat jak, zde jsou důvody PROČ• Zdravotní hledisko a prevence• Celistvost péče o tělo• Fyzická očista těla (debordelizace)• Energetický a vibrační posun• Zážitek, relaxace (antistres)
 3. 3. Jednou z mých činností je patronace masérů, které pečlivě vybírám, školím adoporučuji do salónů.Propagace masážíwww.ZdravaCesta.cz www.NechciBolest.czTo, co jste při rehabilitacích nebo někdy i v lázních a masérnách zažiliodrazuje. Setkávám se s lidmi, kteří první blok musí překonat již pro příchod domasérny. Pak teprve můžeme pracovat na bloku fyzickém. Tímto strachem simnozí lidé berou možnost péče o tělo způsobem jedinečným.Snad mnou používané tipy a triky pomohou najít vaší důvěru a cestu zpět namasérské stoly plné zázraků.Deset tipů jak si najít maséraJak si tedy hledám (nejen) maséra, masérkunebo terapeuta já?
 4. 4. Tip číslo jedna – Klasická masážNa klasickou masáž já už nevlezu.Možná je to mojí neznalostí, ale vůbec netuším, co převážná většina salonů myslíslovy “Klasické Masáže“.Vyučuji na kurzech rekondičních a sportovních masáží, kde se ze zákona vyučuješvédská masáž. Povětšinou „klasická masáž“ zad vychází právě z ní. Švédskámasáž je docela přísná na své postupy, a když masér pár tahů a technikpozapomene, stane se z masáže luxusní, vymakané a švédské, masáž klasická.Totéž je relaxační masáž. Relaxační masáž je každá a v ceníku napsaná tatomasáž, většinou znamená v překladu totéž, co masáž sportovní jen jsou z nívyškrtnuty některé rušivé techniky.Deset tipů jak si najít maséraKlasická masáž = masáž prováděna dlaněmi
 5. 5. Švédské masáže, české masáže, ruské, indické, čínské, thajské a japonské.Filipíny, Havaj, Jižní Amerika a tam Mayové a Toltékové. Severní Amerika je více okomerci a tak čokoláda a podobné „pochoutky“ metody jako EFT nebo Rekonekce.Proč hledat masáže podle země původu?Deset tipů jak si najít maséraTip číslo dvě – Masérské technikyDalší možnost dělení je podle názvumá-li masáž název, je vždy lepší než klasická
 6. 6. Salón XY nabízí masáže !!! -> Je tam někdo kdo dělá masážeDeset tipů jak si najít maséraTip číslo tři – Jméno maséraRád znám koho mohu seřvat, kdyby seněco pokazilo. Raději vím, koho mámvychválit do nebes, když jsem spokojen.jméno maséra nikde, ztrácím důvěru a mám obavy. Masérství je řemeslo a to járaději najdu u Jirky nebo Mirka, než u bezejmenné instituce.Hledejte maséra/ku, mistra, ten má své jménoMasáže dělají i křesla, ale masér z nich nebude
 7. 7. Jako v každém oboru i zde jsou Jágři i Šlégři.Masérovi praxe velice pomáhá a počet kurzů masérovi rozšiřujepole znalostí a působnosti, ale z někoho, kdo masíruje postupya ne lidi, to odborníka a dobrého maséra neudělá.Nedívejte se tedy na praxi, ale spíše na historii maséra. Tiopravdoví se o ni rádi podělí.Deset tipů jak si najít maséraTip číslo čtyři – praxePraxe a místo jejího výkonu, byť v luxusním salónu, neděláluxusní zboží (tady platí pravidlo z tipu tři).Najdete-li někoho, kdo vykonává zaměstnání masérské nerad.Poznáte to v dotecích. Toto já na svém těle nechci. Vy ano?
 8. 8. Bingo, tady jsme na té správné cestě najít, uvolnění či pomoc.Pokud mi někdo doporučí masáž nebo terapii, kterou si sám prošel a má výsledky,zážitek a všeobecnou spokojenost, nemusím hledat dále.Deset tipů jak si najít maséraTip číslo pět – Důvěra a doporučeníMám-li možnost doporučit nebokomentovat veřejně, je pro mědobrou známkou. Možná ještě neznámkou kvality, ale rozhodněznámkou, že masér chce znát názorna své služby.
 9. 9. Sám, ty co doporučuji nebo garantuji ověřuji. Jeto stejné jako u tovaryšů a jejich mistrů.Školy povětšinou garanci na své žáky nedají, anení tomu jinak, ani u většiny škol masérských aterapeutických.Deset tipů jak si najít maséraTip číslo šest – garance a zárukaMám to štěstí, že garanta mám. Existuje někdo, kdo si mě hlídá a sleduje méslužbyZáruka v masérství je málo využívaná věc, protože je těžkodokazatelná jakákoliv chyba. Podívejte se, jaká je záruka u služeb,které hledáte. U mě stačí projevená nespokojenosta peníze jdou zpět.
 10. 10. Poznáte-li maséra až tehdy, když jste nazía na stole. Padejte rychle pryč.Jdete-li rovnou z venku na stůl(samozřejmě po vysvlečení) účinekmasáže je slabý. Najděte si lepší.Deset tipů jak si najít maséraTip číslo sedm – postup setkáníJe několik zásad v mém oboru, jak dosáhnout mnohemlepších výsledků. Jde o mé know-how, které prodávám nasvých kurzech, pustím z toho jen málo, ale zato to nejtučnější.Masáž a celé setkání kratší než 60minut, je jen jako prvnípomoc. Pro masáž zážitkovou nebo ozdravnou a uvolňující, tonestačí.
 11. 11. Dva základní omylyMasérky jsou často předem podezřívány, že nemají dost síly. Omyl.Maséři zas, že jejich síla by někoho zlomila. Také omyl.Deset tipů jak si najít maséraTip číslo osm – vzhledA co vzhled masérny? Dobrý masér si sice poradí všude, aleexistuje pravidlo: „ jak na vás masérna působí, tak na vás zapůsobípravděpodobně i masáž“, a většinou to platí.Nedejte na fyzickou konstituci, dejtena vzhled. Je-li to masér zdravěstavěný s příjemným vzhledem,věřte, že tady jste správně.
 12. 12. Tady hodnocení bude na vás. Dnesexistuje spousta slevových portálů, 40%,50%, 60%, slevy z ceny masáže. Tonevypovídá o ničem.Deset tipů jak si najít maséraTip číslo devět – PoukazyKaždý dobrý masér má rád, stálou svouklientelu a nějak potřebuje dát o soběvědět.Zkoušet jednoho maséra za druhým je práce pro mě a mi podobné.Vám doporučím najít si toho svého, který vám ve všemvyhovuje a jemu svou přízeň nechat.Dobrý masér ví, kdy vám doporučit kolegu s potřebnoutechnikou nebo lékaře.
 13. 13. Masáže a terapie, mohou pokračovat i ve dni, kdy se s masérem nevidíte. Takovounáslednou péčí je doporučení maséra na další vaše aktivity.Deset tipů jak si najít maséraTip číslo deset – Následná péčeRady jak si pomoci, aniž by masér musel být na blízku. Doporučení, knížky,přednášky, cviky, doplňky stravy a pitný režim.Tím vzniká i nutnost zpětné vazby. Ta je pro maséra důležitá.Dobrá zpětná vazba maséra motivuje, špatná učí.Masérství je odvozeno od léčitelství,tradiční medicíny, šamanizmu afyzioterapie medicínské. Vidí-li masér,nějaké známky na vás, může vám poradit.
 14. 14. Desatero ponechám desaterem.Budu rád, když tyto mé zkušenosti pomohou najít svého maséra, terapeuta,gurua, šamana a prostě člověka, za kterým budete rádi a s důvěrou chodit.Ať už je vám ouvej a masáž potřebujete, nebo chcete uvolnění či zážitek.Deset tipů jak si najít maséraKrásné masáže přejeVít Swaczyna
 15. 15. Deset tipů jak si najít maséraVít Swaczyna(+420) 605 887 736vit@swaczyna.czwww.NechciBolest.czPtejte se

×