Leter zyrtare ne pdf

38,927 views

Published on

Letrat zyrtare apo Shkrimi akademik.

Published in: Education
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
38,927
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
132
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Leter zyrtare ne pdf

  1. 1. Rr. Skenderbeu, p.n. 50000 Gjakovë, Kosovë 20 Tetor, 2014 Kabineti i Sekretarit (MASHT) z. John Smith Sekretar i Përgjithshëm Rr. Agim Ramadani p.n. 10000 Prishtinë, R. e Kosovës I nderuari z. Smith Më lejoni që të prezantohem: Unë quhem Ali Baba (50), ing i dipl. punoj në Shkollën e mesme “Ali Pash Tepelena“ në Gjakovë. Jemi një grup inxhinierësh me Fakultet teknik (5 vjeçar), të cilët kemi diplomuar para 25 deri 30 vitesh. Duke e falemnderuar MASHT-in, për përpilimin e Udhëzimit administrativ, neve na është lëshuar Suplementi i Diplomës nga fakulteti i sipërpërmendur. Arsyeja e shkruarjës së kësaj letre është që të informohemi nga ju, në lidhje me statusin ligjor të mësimdhënësve me shkollim 5 vjeçar (10 semestra)-gjenerata e vjetër. Suplementin e diplomës, kemi tentuar ta dorëzojmë në Drejtorinë Komunale të Arsimit, në mënyrë që të kemi një rritje të ardhurash personale . Është e çuditshme se DKA-ja refuzon pranimin e Dokumentit zyrtar të kualifikimit, të lëshuar nga Universiteti Publik i Prishtinës. Sipas tyre: “Suplementi shërben vetëm për të vazhduar studimet në Doktoraturë dhe asgjë tjetër”. Gjerësa, dy kolegë më të rinjë të cilët kanë kryer graden Master, në një kolegj (të dyshimt) privat, iu njihet statusi i Masterit dhe paguhen në përputhje me të!!! Shpresojmë që të kemi një përgjigje të shpejt nga ana e juaj! Nderimet e mija, Ali Baba Ali Baba

×